Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tollpaplan és tollpárna tisztítása fórum

Tollpaplan és tollpárna tisztítása (beszélgetős fórum)


2009. jún. 15. 10:38
Ja,hát a gyapjút azt egszerű tisztítani:babasampont,vagy a BABAfürdetőt kell vízzel hígítani,szórófejes flakonba tölteni és alaposan "bepermetezni"vele,kirázni és hagyni megszáradni.Ezzel ennyit lehet csinálni,de ez bőven elég is!Bár tudom csak a huzata a gyapjú,de a belső,töltet az nem koszolódik,de ezzel a módszerrel elég azt is fölfrissíteni.Ezt csak azért tudom mert gyapjú garnitúrákkal foglalkozom:)
2009. jún. 14. 21:27

Köszi!

A gyapjú garnitúrára gondoltam. Nem rég vettem, de nem tudom, hogy fogom tisztítani. De lehet, hogy lesz, ami lesz alapon:-)

2009. jún. 14. 20:58
nekem sajnos erre sincs ötletem,de majd utánna érdeklődök,hátha tudja valaki.Nekem már gyapjú garnitúrám van,a toll már lecsengett,de mondom:a párom foggal-körömmel ragaszkodik hozzá,de legalább tiszta mostmár:)
2009. jún. 14. 16:30

Én a jövő héten csinálom ugyanezt:-)Kánikulát ígérnek.

Igaz nekem már van ez az új módi párnám, abban a vatelin szerű cucc összecsomósodik.

Erre ötlet?

NEM DOBOM KI!:-)

2009. jún. 14. 07:17
de jó:))) Örülök!
2009. jún. 13. 11:01
10-kor már kiraktam száradni és meleg is volt,meg a szél is fújt,szóval az időjárás kedvezett!Fordítgattam,este 6-kor meg hajszárítóval átfújtam ahol még nedvesebb volt,de nagyon szupi lett,rá sem lehet ismerni!!!!!!
2009. jún. 12. 23:04

Megszáradt? Szerintem ráértél volna jövő héten kimosni, amikor kánikula lesz.

Remélem megszárad és nem büdösödik be!

Írd meg az eredményt!

2009. jún. 12. 07:31
:)most reggel tuszkoltam be a gépbe,remélem ok lesz,hajszárítóval estig csak megszárad:)
2009. jún. 12. 07:20
sikerült a paplantisztítás?
2009. jún. 11. 13:49
Remélem mert annyira szereti a párom,hogy nyáron is csak abban hajlandó aludni.Szóval ha elcseszem akkor nekem is annyi:))Holnap jön haza,addigra remélem csili-vili lesz:)Köszi a tippeket!!
11. c62e5b7d24 (válaszként erre: 10. - Djeanett)
2009. jún. 11. 12:51

:D

így tuti biztos jó lesz:)

2009. jún. 11. 12:44

Hát kánikula az most van:)Csak nem tudom a paplan befér-e a gépbe?!

Lehet kimosom és freddiekrueger tanácsát is megfogadva hajszárítóval szárítom:)

2009. jún. 11. 11:38

Szerintem ez a mosás a legjobb! Nénikém ajánlotta, és tényleg jó.

Csak fontos a kánikula és az, hogy forgatni kell száradás közben. Nem jó ha sokáig nedves a toll.

Én a plüssbabákat is így tisztítom.

2009. jún. 11. 11:28
Állítólag nagyon jól felfrissíti az is a tollat, ha egy kicsi helyen megbontod a sarkot és a hajszárítóval fújatod be a forró levegőt. Személy szerint nem próbáltam, de többen esküsznek rá.
7. djeanett (válaszként erre: 5. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 11. 11:17
Na ez tök jó,valamiért azt hittem,illetve hallottam,hogy a tollat nem lehet kimosni!Ezért nem is mertem még.
2009. jún. 11. 11:15
Folt tisztítás: Én kb. 1 éve csak lidl-ben kapható LEL mosóport veszek. Minden folt kimegy a ruhákból, ha beszürkült valami a jó mosószerektől az újra fehér lesz.
2009. jún. 11. 11:14

Én személy szerint, amikor kánikula van bele teszem az automata mosógépembe 40 fokos mosásra. Kimosom, majd kint az udvaron megszárítom.

Szuper lesz a toll az angin tiszta és jó illatú lesz. Csak előtte ellenőrizd a varrásokat, nehogy a mosógéped telemenjen tollal:-)

2009. jún. 11. 11:12
De ha már itt tartunk,bármi más házi praktika érdekel,folttisztítástól-kreatívságig minden!
2009. jún. 11. 11:06
Itt a mi környékünkön 50km-es körzetben nincs ilyen,házilag valamit nem lehet tenni?
2009. jún. 11. 11:04
Vannak direkt tolltisztító boltok, bár néha kérdéses, hogy mi olcsóbb tisztíttatni, vagy újat venni.
2009. jún. 11. 11:03
A párom nagyon ragaszkodik a nagy tollpaplanjához és tollpárnájához,de nem tudom hogyan lehetne kitakarítani,egy kicsit fölfrissíteni.Nagyon nem ártana már,szóval segítsetek!!!Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook