Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tollkabát és mellény mosása tisztítása? Hogyan kell? fórum

Tollkabát és mellény mosása tisztítása? Hogyan kell? (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 13. 18:11
:D:D
2011. szept. 13. 18:11
a ludak is fürdenek
2011. szept. 13. 18:11
egyébként nem lesz semmi baja sem a tollnak, ha kimosod
2011. szept. 13. 18:10

egyéb opció:

szétbontod a kabátot (mellényt, egyebet) kiszeded a tollat, kimosod, megvárod míg megszárad, visszarakod a tollat, visszavarrod.



:D:D:D

2011. szept. 13. 16:46

Köszönöm a válaszokat!


Most vettem egy nagyon szép mellényt. Még nem most akarom mosni, csak fel szerettem volna készülni mit tegyek ha koszos lesz.

2011. szept. 13. 13:30
Én kimostam a tollkabátomat, összeesett. Szerintem inkább vidd el tisztítóba.
2011. szept. 13. 13:29
én kiszoktam mosni mosógépben, alacsony hőmérsékleten kínélő programon. Utána szét kell rázni a tollat benne, mert összetapad egy helyre, ez kb fél óra. De egyébként nem lett baja.
2011. szept. 13. 13:29
Nekem van egy lúdpihe kabátom, amit mindig nyáron mosok ki amikor jó kánikula van. 30 fokon mosom kímélő gyapjúmosószerrel de nem öblítőzöm ki. A centrifugát is kíméleteset választok és 2x teszem be centrifugázni. Ha kiveszem a csomóba állt tollat széttépkedem, majd egy szárítóra a visszájára fordítva ráfektetem és ha lehet a leghuzatosabb helyre rakom, ahol jól éri a nap is. Kb. félóránként megtépkedem a csomókat és felrázom, ameddig teljesen csomómentes lesz. Általában estére meg is szárad. Így szoktam a paplanokat és a párnákat is kimosni.Ezt minden évben megteszem már 3 éve. De el kehet vinni tisztítóba is, de sajnos nem tudom mennyiért tisztítják ki.
2011. szept. 13. 13:28
Én alacsony hőfokon a gépben szoktam a kabátot is.....majd kiterítem vízszintesen....ahogy szárad összerázom benne a tollat....és kicsit "átigazgataom" úgy ahogy volt.
2011. szept. 13. 13:27
Én a tisztítót javaslom, saját káromon tapasztaltam, hogy nem érdemes kínlódni vele... Esetleg ha párnáról van szó, akkor sampon.
2011. szept. 13. 13:17
Tollkabát és mellény mosása tisztítása? Hogyan kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook