Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Toll/ceruzarágó vagy/voltál? Hogy szoktál le róla? fórum

Toll/ceruzarágó vagy/voltál? Hogy szoktál le róla? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 22. 14:03

Kiskorom óta rágom, mert akkoriban a körmömet kezdtem rágni, de arról hamar átálltam. Kisiskolás koromban mér erősebben rágtam, most már inkább csak éppen hogy beveszem a fogaim közé.

Kisebb karcolások, fognyomok vannak a tollaimon, bár a fa cerkákat néha kicsit jobban megharapom. Segít koncentrálni, megnyugtat, stb. Soha nem gondoltam, hogy le kéne szokni mert nem zavaró ahogy csinálom. Nem vagyok kényszeres rágó, cak megszokásból csinálom.

Teljesen ártalmatlan dolog, semmi kivetnivalót nem látok benne.

2010. febr. 27. 12:21

gyerekként köröm és ceruzarágó voltam... olyan 11-12 éves lehettem amikor már ciki volt a rágott köröm, így arról tudatosan, akaraterővel leszoktam. A hagyományos ceruzákat pedig igen rossz ízűnek kezdtem érezni.


Viszont a tollak még most sincsenek biztonságban, ha otthon vagyok... :$

2009. dec. 29. 12:02
Nem szoktam le róla. A mai napig rágom a ceruzát, és csak a hagyományos ceruzával szeretek írni, mert a rotring hegye nekem mindig lepattan. A tollat is rágom. Valóban, nem kell nevet írni a tollaimra és a ceruzáimra, mindenki megismeri, hogy az enyém.
15. whitehill (válaszként erre: 13. - 1fb0dcbfc6)
2009. szept. 6. 21:28

igen, ezt akartam én is írni. ez jó.

ja meg egy másik alternatíva. a kutyák, amikor még kicsik voltak megrágták a lábtepit, de csak a sarkokat. bekentem erőspaprikával, rögvest leszoktak róla XD

de ez azért necces lenne egy 8 évesnél :P

2009. szept. 6. 19:16
Gyerekkoromban rágtam a ceruzát, kb. 8 éves koromig. Utána már rosszízűnek tűnt a festék amivel befestik a külsejét.
2009. szept. 6. 19:12
A fiam rágta.Körömrágás ellen kapható "körömlakk",azzal kentem be.Leszokott róla,mert rossz az íze!!
2009. szept. 6. 12:25

Jó sokáig vagy 15éves koromig rágtam a ceruzát...Apám mindig lecseszett...olyan 10éves voltam,mikor jöttek ezek a műanyag ceruzák,amiben kis fejecskék vannak egymás alatt..(ha tudod,mire gondolok) meg a rotring (vagy hogy kell írni :p bocs) és innentől kevesebbet rágtam.

Aztán abbamaradt :D Szóval kinövi mindegyik gyerek :)

11. stella05 (válaszként erre: 9. - B393c24117)
2009. szept. 5. 20:30
:DDDDDDDDDD
2009. szept. 5. 20:29
..én is kinőttem belőle..szerencsére...felsem tünt egy ideig, majd már mikor a körmöm "hossza" elérte az 1mm-tert, akkor jöttem rá, hogy "meggyógyultam" :))), és természetesen ugyan így volt a tollakkal is...
2009. szept. 5. 20:25
Egyszer szétrobbant egy patron a számban.. egyr részt nagyon ciki volt a suliba kékszájjal mászkálni.. másrészt nagyon pocsék íze volt...
2009. szept. 5. 20:23
kinőttem belőle
7. d7e6fa5b6b (válaszként erre: 4. - AAnyUU)
2009. szept. 5. 20:22
Köszi, a hasznos tanácsot! :)
2009. szept. 5. 20:21
7-8 éves koromig rágtam intenzíven tollat/ceruzát; semmilyen rászólás nem segített. aztán áttértem a hajrágásra, majd arról a körömrágásra. és csak kamaszkoromban, nagyon tudatosan tettem le erről. fel kell fogni, hogy ez pótcselekvés vagy feszültségoldás, és a kiváltó okot megoldani, megszüntetni
2009. szept. 5. 20:21

A hagyományos rajzeszközök tele vannak ártalmas vegyületekkel, melyek főleg a színezékekből származnak. Semmiképpen ne engedjük, hogy gyermekünk szájába vegye a ceruzáját vagy éppen bekapjon egy darabka gyurmát, ugyanis rákkeltő nehézfémek, aromás szénhidrogének és formaldehid is előfordul bennük.Sőt még a bőrrel érintkezve is allegiás reakciókat , ekcémát válthatnak ki.


[link]

2009. szept. 5. 20:20
Kolléganőm minden műanyag toll végét megrágja. Nem tud leszokni róla, pedig állandóan cikizzük. A múltkor a telephely udvarán találtunk egy tollat (több cég parkolója van egyben), meg volt rágva a vége. Rögtön tudtuk, hogy ez csak tőlünk származhatott, vagyis CÉGES TOLL...;o)))))
3. d7e6fa5b6b (válaszként erre: 2. - Cda322cd3b)
2009. szept. 5. 20:20
Nem én rágom, hanem egy 8 éves kisgyerek...
2009. szept. 5. 20:19
ha tudnád, hogy a színes lakkréteg a ceruzán milyen egészségkárosodást okoz, biztos nem rágnád
2009. szept. 5. 20:16
Toll/ceruzarágó vagy/voltál? Hogy szoktál le róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook