Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tojásallergiás a fiam, hogy főzzek neki? fórum

Tojásallergiás a fiam, hogy főzzek neki? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 6. 19:20

Sziasztok!


Mi először vettünk tojáspótló port, ami igaz drága, de nagyon sokáig elég volt. Aztán rájöttem, hogy nincs is rá szükségem a sima étkezési keményítő is jó.

Rántott húsnál 1 evőkanál keményítőt elkeverek 4 kanál vízzel és úgy használom a panírozáskor mintha tojás lenne. Fel sem tűnt a páromnak, hogy egy éve így eszi ő is a rántott dolgokat.

Torta, sütik, fánk, palacsinta stb készítésekor is ezt használom. Császármorzsába meg nem is kell egyáltalán.

A Loprofin (ez tej-, szója-, gluténmentes is) egyedül a bundás kenyérnél jött jól, mert eleve van benne olyan színezék, amitől sárga színű lett, mint a tojás, de egy kis kurkumával ezt is meg lehet oldani házilag.

Tojásrántotta helyett meg kölesből vagy burgonyából lehet ízre nagyon nagyon hasonló vega rántottá csinálni.

Sajnos mi nem csak tojásallergiásak vagyunk, de egy idő után jól bele lehet jönni a főzésbe.

Azt hiszem, amikor az emberlánya túró nélkül csinál túrótortát akkor már bármire képes. :-)))

Mindenkinek sok kitartást!


Móni

17. vikijoci2 (válaszként erre: 16. - Anaterra)
2010. júl. 2. 12:40

Szia Anterra!

Bocsi de most néztem be ide az jó ha nem vagytok allergiások.De még finomabb ha tej helyet joghurtba forgatod és hagyod benne kicsit pihenni és zsemle morzsa helyet sós kekszet törsz össze és abba forgatod bele(Tele vagy a chio).

16. anaterra (válaszként erre: 14. - Vikijoci2)
2010. máj. 30. 16:30

Sőt anno tovább is vittem a dolgot, mert egyszerűen tejbe forgattam a húst, nem tojásba. Úgy is rátapadt.


De az én fiam már nem tojásallergiás::)))

Kiküzdöttük.

2010. máj. 26. 06:35

Üdv Mindenkinek!

Szerencsére már minden boltban lehet kapni tojás mentes tésztákat amik olcsók és finomak és persze ütik a minőséget is ami fontos.De a leves tésztákat mint csiga,eperlevélés,ABC tészta és cérnametélt csak is Bió boltban veszem mert ezeket ugyan úgy benne lehet hagyni a levesben és nem áznak szét és nem is iszák fel a leves levét.

14. vikijoci2 (válaszként erre: 7. - Anaterra)
2010. máj. 26. 06:27

Szia anaterra!

A rántott húst is csinálhat és nem kell hozzá tojás és tojáspótló-por sem.Egyszerűen a sót elkevered vízben és amikor elolvadt akkor hozzá kevered a lisztet,így kapsz 1 lisztes masszát és utána bele forgatod a zsemlemorzsába.Ja és meg is tudod különböztetni attól amit tojással csináltál a család másik felének.

13. anaterra (válaszként erre: 12. - Doxikri)
2009. máj. 19. 14:03
375 Ft körül, nagyjából ugyanannyi mint a boltban, mert ott is lehet kapni durumtésztát. De tojásmentes bionasikat csak bioboltban:(
12. doxikri (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. máj. 19. 11:43
Drága a durumtészta a bioboltban?
11. anaterra (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. máj. 18. 18:35

Az biztos:) Pont ma vásároltam a bioboltban. Nem kis pénzt hagytam ott. MIndenféle durumtésztát) (kockás, szélesmetélt, makaroni stb), nasikat. Direkt beküldtem az oviba az általam készített levest, erre reggel odaadják neki a fahéjas kalácsot, meg az ebédnél az ottani tésztát. A doktornő meg velem veszekszik, mert nem tartom a diétát.:(

Nem csodálom a kislányt. De én pl. azt csinálom, hogy megerősítettem benne, mit ehet és mit nem. És ha valamit neki csinálok, akkor kiemelem, hogy azt csak neki csinálom. És azt nagyon szereti. Érzi a többlettörődést. Persze a többi gyerek előtt ezt nem hírdetem

2009. máj. 18. 18:25

akkor remélem ezt is kinövi:-)

Az én kolléganőm is elkeseredett volt, alig volt étel amit odaathatot a kislányának, és az egyhangúságtól miatt elment a kislány étvágya.

anyagilag is nehezebb, mert drágább lett az étkezés...

9. anaterra (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. máj. 18. 18:21
Egyrészt a habra, másrészt magára a fehérjére. Tojáspótló por az a tojássárgáját pótolja, a fehérjét nem. Nem tudom hogy a fehérjére- vagy a sárgájára, vagy mindkettőre. A gyerekgasztron a vérvizsgálat mutatta ki, hogy elég magas mennyiségben allergiás a tojásra és időt sem mernek mondani, hogy mikor növi ki. A tejfehérje allergiát fél év alatt kinőtte, de ott csak épphogy eltért az érték, a felső határnál volt, így azt a diétát könnyebb volt átvészelni.
2009. máj. 18. 18:16

palacsinta tésztával rántani(persze abba a tojáspótló por)

Csak a fehérjére érzékeny?vagy a tojásfehérje habra gondoltál a sütinél?

7. anaterra (válaszként erre: 5. - Doxikri)
2009. máj. 18. 18:00
Tojáspótló port használok, azt bioboltban lehet kapni. Süteményekbe és olyan ételekbe tudom tenni, ahova nem kell fehérje. De pl. a rántott hússal meg vagyok lőve. Helyette párolt húst kap. Durum tésztát használom, sőt az oviba is úgy viszem a levest, amibe durum tészta van.
2009. máj. 18. 16:40
szerintem a tojáspor rosszabb.friss házi készítésüket kapjon, a munkatársamnak tej és lisztérzékeny lett az óvissa, az orvosok azt mondták ezeket nem eheti, de a házi kenyértől semmi baja.Nála az volt hogy besokalt a szervezete a mindenféle boltitól és a tejnél lisztnél végül kijött az allergia.persze ez nagyon változó...véletlen se azt akarom mondani hogy adj neki tojást...csak hogy natúr tartósító ételszínezéktől mentes kajókat...hátha rendeződik és később nem bántja a tojás.
2009. máj. 18. 16:34
A tojásporra is allergiás? Azzal sok ételben ki lehetne váltani a tojást.
4. anaterra (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. máj. 18. 14:58
4 1/2 éves és két hónapja tudtuk meg
2009. máj. 17. 21:43

Tészták közül A durumlisztből készültet vásárold,abban nincs tojás.

Levesbetéteket kitudod váltani zabpehelyel,árpapehelyel rozspehelyel,de sűrítésre is alkalmasak.

pl.túrógombócot is készíthetsz így ha tojás helyett kölest teszel bele.(elötte 2x-es vízben a köles megfőzendő.

Palacsintát pl. tönkölylisztből készíthetsz tojás nélkül.

2009. máj. 17. 21:18

amit frissen készítesz, és tojás nincs a receptben.

Miért mekkora a gyereked?és mióta lett alergiás a tojásra?a fehérjére vagy az egész tojásra az?

2009. máj. 17. 20:52
Középső gyerekem tojásallergiás. Milyen recepteket tudtok, ilyen jellegű allergiára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook