Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többszöri vetélés (magzati szívleállás) után van még remény? fórum

Többszöri vetélés (magzati szívleállás) után van még remény? (beszélgetős fórum)


29. Kincsi79 (válaszként erre: 27. - Szandra1111)
2019. jan. 22. 18:28
Köszönöm szépen! 🌹🥰
28. Kincsi79 (válaszként erre: 25. - MNR)
2019. jan. 22. 18:28

Szia MNR

Sajnálom, hogy Te is ebben a cipőben jársz :(

Teljesen megértem amit érzel, szerintem ezt sokkal nehezebb feldolgozni mint bármi mást az életben, már ha egyáltalán lehet!

Nekünk az orvosom azt tanácsolta, legyen egy immunológiai és kromoszóma vizsgálatunk. Ti esetleg gondolkodtatok vagy voltatok ezeken?

Talán érdemes lenne, mert az ilyen esetekben mint a miénk/tiétek lehet kromoszóma eltérés az ok. Elvileg mi is teljesen egészségesek vagyunk, valahogy mégis mindíg szívleállás lett belőle.

Sajnos ismerem az érzést, mikor rettegsz és félsz, hogy Jaj most megint baj lesz? Ahelyett, hogy a világ legboldogabb embere lennél és élveznéd ezt a csodát.

Valahol éreztem, hogy baj van és próbáltam felkészíteni magam a pillanatra, mikor az orvos közli a rossz hírt. Aztán a műtét után picit könnyebb volt, mint az első alkalommal. Már azt hittem

megúszom a lelki összeroppanást.Majd később jött a feketeleves. Szó szerint, sírógörcsök jöttek rám, és úgy éreztem a szívem szakad meg a fájdalomtól.

Én decemberben töltöttem a 39 et, és nagyon félek, hogy nekünk ez a csoda sosem adatik meg :(

Mindenki azt mondja, Engedd el! Ne stresszelj.

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Ismeretlenül is ölellek, és kívánom tiszta szívből, hogy legyen erőd ezt végigcsinálni, hogy azt mondhasd, MEGÉRTE! 🥰

27. Szandra1111 (válaszként erre: 25. - MNR)
2019. jan. 19. 22:06

Szia!

Szörnyű az, amiken keresztül mentél! 😔 Felfoghatatlan! 😔

Nehéz megfelelő szavakat találni...így, ha megengeded, egy ölelést küldök neked! 🤗

26. vecsiz
2019. jan. 16. 08:56
Sziasztok! Csajok clostimentes hónap volt. De mensi helyett nagyon enyhe barnázás? Olyan kérdésem lenne hogy ahány napot késik a mensi annyival később volt ovuláció? Tudom nem ide tartozik a kérdés hátha van valaki itt.
25. MNR
2019. jan. 16. 08:53

Szia!

Sajnalatosan, udvozolek a tobbszoros vetelok soraban :( Borzasztoan rossz tudni azt hogy ennyien vagyunk sorstarsak.

Roviden es ammenyire lehet tomoren itt az en tortenetem is.

Harom eve eldontottuk a ferjemmel, hogy akkor legyen baba. Elso nemvedekezos honapban terhes is maradtam, de 6 hetesen spontan elveteltem, majd ujra 8 hetesen. A harmadikat 2018 januarjaban veszitettem el 10 hetesen amit vegul muvileg fejeztek be. Ezek utan minden kivizsgalason atestunk en es a ferjem is. Eredmeny...hogy tok egeszsegeseg vagyunk. Hurra! Megis 2018 junius es oktobereben is volt kemiai terhessegem.

Oszinten megvalava fogalmam sincs mit csinaljak. Most ebben a honapban nem vedekeztunk, de mar most rettegek, hogy mi lesz a vege ha veletlenul terhes maradtam. Azt nem is mondom, hogy a vetelesek mennyire tonkre tettek ugy lelkileg mint fizikailag. Az elso ket spontan vetelesem utan, mindket esetben 5-6 hetig vereztem, amit csak gyogyszeres kezelesel tudtunk elallitani. Ennek hala eletveszelyes vashianyom lett es verszegenyseg. Vas infuziora kellett jarnom az elso ket veteles utan 2-2 honapig. A tavalyi mutet utan ami jol ment, semmi panaszom nem volt, figyelmesek voltak velem a korhazban, stb, ennek ellenere kiujult a panikbetegsegem amit mar azt hittem magam mogott hagytam. Ot ev tunetmenteseg utan megint hetente tobbszor is van panikrohamom.

34 eves vagyok es kb 60nak erzem magam. Oszinten szolva mar feltettem magamnak a kerdest, hogy biztos megeri ezt a sok lelki szenvedest egy gyerek?

24. Kincsi79 (válaszként erre: 23. - Szandra1111)
2019. jan. 6. 19:02
Köszönöm szépen a bíztatást :)
23. Szandra1111 (válaszként erre: 1. - Kincsi79)
2019. jan. 5. 22:39

Szia!

Szívből sajnálom, ami veletek történt! Jaj, nagyon nehéz ez!

Az viszont jó hír, hogy sikerült spontán teherbe esned.


Teljesen átérzem a helyzetedet, ugyanis nekem is volt 2 vetélésem. Utána én is átestem sok vizsgálaton. Azóta már egy 4 éves és egy 7 hónapos kisfiú édesanyja vagyok.


Mielőbbi testi-lelki felépülést kívánok neked! Kitartás! A felhők felett mindig süt a nap!

2019. jan. 5. 19:52
21. Kincsi79 (válaszként erre: 19. - Adelus)
2019. jan. 4. 22:22

Szia! :)

Írtam privátban!

20. Kincsi79 (válaszként erre: 18. - Klaudia20)
2019. jan. 4. 22:17

Köszönöm szépen!

Erre nem gondoltam, bevallom nem is hallottam, hogy ilyen van. Bármit vállalok, csak múljon el végre. Utánnajárok. Köszönöm 🌹🥰

19. Adelus (válaszként erre: 1. - Kincsi79)
2019. jan. 4. 19:13

Szia!


Volt már kariotipizálásotok? Ez egy vérből történő kromoszóma vizsgálat. Nagyon hasznos!

Ha gondolod, írj privát üzenetet!

18. Klaudia20 (válaszként erre: 15. - Kincsi79)
2019. jan. 4. 19:02

Esetleg ha az egész körmöd levetetnéd?

Hallottam már ilyet,hogy a problémás körmöt eltávolítják, a körömágyat kitisztítják,és elvileg friss egészséges köröm nő a helyre. És amíg növöget folyamatosan tudod ecsetelni gomba elleni ecsetelővel, vagy sima teafával hogy ne jöjjön elő újra.

Jobb ötletem nincs.


És nagyon sajnálom, ami veled történt 😢 Drukkolok, hogy hamarosan egy egészséges, boldog várandósságot élhess meg💗

17. 98e28fd60a (válaszként erre: 16. - Kincsi79)
2019. jan. 4. 18:57
Köszönöm, èn is.
16. Kincsi79 (válaszként erre: 14. - 98e28fd60a)
2019. jan. 4. 18:56

Köszönöm az együttérzést, és nagyon sajnálom, hogy neked is át kellett ezen esned :(

Kitartás! 🥰

15. Kincsi79 (válaszként erre: 13. - 82b19139c2)
2019. jan. 4. 18:55
Szia :) Köszönöm szèpen a tanácsot. Sajnos ez már nagyon rég óta tart, és már szinte mindent kipróbáltam de csak ideiglenesen hatott, újból és újból előjön :( Méhpempőt azt használok, és tényleg egy csodaszer. Mindenképp megkérdezem az orvosomat is erről, de sajnos nekem is ez a gyanúm, hogy lehet hozzá köze, hiszen a véráramban van. Csak tudnám, hogy lehet tőle megszabadulni 🤔😣🥺
14. 98e28fd60a (válaszként erre: 12. - Kincsi79)
2019. jan. 4. 13:08

Szió!🙋


Mintha, az èn storymat írtad volna, le.😮

Sajnàlom, ami törtènt!!😣

13. 82b19139c2 (válaszként erre: 12. - Kincsi79)
2019. jan. 4. 12:25
Ennek a gombának utána kellene kérdezned, mert a gombás fertőzés én úgy tudom nehezíti a teherbeesést és vetélést is okozhat. Ha már egyszer spontán teherbe estél akkor megtörténhet még egyszer, nem igaz? :) Elvileg minden rendben veletek, én megpróbálnék megszabadulni attól a gombától, hátha (esetleg szedj méhpempőt is, hátha segít az is).
12. Kincsi79 (válaszként erre: 11. - Zeninez)
2019. jan. 4. 09:24

Szia.

Igen nézték, és ott is minden rendben volt. Sőt, nagyon jók az eredmények, ő fiatalabb 33 éves. Szerintem velem lehet a gond. :(

Este azon gondolkodtam, hogy én kb 10 éve szenvedek egy fránya köröm gombával, a jobb nagylábújjam egyszerűen nem gyógyul meg. Bőrgyógyász már többször kezelte, volt, hogy 1 évig szedtem rá a micosyst tablettát fe semmi változás. Mivel ez a fertőzés a vérerekben van, lehet ez az oka???🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Az is lehet, hogy ez butaság, de mivan ha nem?

Most várunk szerdáig, az orvosom tanácsára, ha addig nem indul be a spontán vetélés, akkor csütörtökön művi eltávolítás lesz. Lehet akkor megkérdezem erről az orvost:/

2019. jan. 3. 21:32
Szia a párodat megnézték már? ROS teszt? Ha gyenge a spermium minősége az is magzatelhalást okoz 12hét előtt.
10. Kincsi79 (válaszként erre: 7. - Attak)
2019. jan. 3. 20:22

Szia!

Nagyon sajnàlom :( a tegnap nem a mi napunk volt ezek szerint. Próbálom nem feladni, de a gond az, hogy decemberben lettem 39 és nem túl szerencsés ha első baba ilyen későn jön. Nézték a progit is és mivel autoimmun brtegségem van, napi 3x2 utrogestant kellett használnom. A betegségemnek nincs köze ahhoz ami történt, sőt a terhesség kedvezően hat rá az orvosok szerint.

9. Kincsi79 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2019. jan. 3. 20:13

Szia!

Köszönöm a bíztató szavakat :)

Igen nézték, minden rendben volt a pajzsmirígyel is. Orvos állspította meg a terhességet volt szívhang minden rendben volt a 6.héten. Majd mondta, hogy 2 hét múlva menjúnk ismét uhra, ez volt tegnap. Akkor derült ki, hogy nincs szívhang már, és csak a 7. hétig volt.

2019. jan. 3. 19:11

Én erre nem tudok mit mondani, mert nem vagyok orvos és nem értek hozzá, de miért ne lehetne esély ismét? Miért történne mindig ez? Orvos mit mond? Szerintem őt kérdezd!


Pajzsmirigyedet nézték? A terhességgel voltál már dokinál vagy csak a pozitív teszt alapján tudtál a terhességről?

2019. jan. 3. 17:54
7 terhességemből 3 gyermekem született. A 7. nekem is tegnap derült ki, hogy vége. Nem szabad feladni. Progeszteron termelést néztek nálad? Ha nem elégséges, lehet oka az ilyen korai vetélésnek.
6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Kincsi79)
2019. jan. 3. 17:49
ne add fel,vannak csodák higgy benne,
5. Csillag29 (válaszként erre: 1. - Kincsi79)
2019. jan. 3. 17:24
Fel a fejjel van remény Nekem 1 év alatt 3 vetélésem volt 6 9 6 hetesen ma már 9 éves a nagyfiam :)
2019. jan. 3. 17:11
Fel a fejjel, a következő sikerülni fog.
3. Kincsi79 (válaszként erre: 2. - 3526824478)
2019. jan. 3. 16:40
Köszönjük szépen, próbàlkozunk.
2. 3526824478 (válaszként erre: 1. - Kincsi79)
2019. jan. 3. 16:01
Nem vagyok érintett de szurkolok és biztos van remény! Ne adjátok fel.
2019. jan. 3. 15:50

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, sajnos a sors megismételte magát, és tegnap kiderült, hogy a 7 hetes magzatomnak már nincsen szívhangja. 2016 ban ugyan ez történt velünk 9 hetesen. A teherbeesés számunkra már egy csoda volt, mert a 2016 ős eset után nem akart sikerülni, ezért elindultunk, hogy vizsgáljanak ki minket. Minden renden volt, az eredmények mindkettőnknél tökéletesek lettek, de a vény sajnos mégsem akart jönni.

Nekivágtunk az inszeminációknak, majd 5 sikertelen inszem után úgy döntöttünk októberben, hogy megyünk tovább IVF re. Vártam a decemberi ciklusomat, ami nem jött, helyette, lett egy vsodás pozitív tesztem, amit természetes úton sikerült összehoznunk.

Öröm boldogság, de csak óvatosan, mert a régi eset nyomot hagyott bennünk, és féltünk attól ami sajnos be is következett.

Most tegnap a párommal együtt sírva zokogva azon tűnődtünk mennyire ohazságtalan ez az élet? A várandóság az egyik legszebb időszak kéne legyen egy mő életében, ehelyett retteghetünk ha esezleg még kapunk esélyt, akkor megint ez lesz???

Kiváncsi lennék ki hogy élte ezt meg, és hogyan tudott mégis pozitív lenni, mert mekünk ez most nem megy :( :( :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook