Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Többször észrevettem, hogy horkol a lányom.Ez baj? fórum

Többször észrevettem, hogy horkol a lányom.Ez baj? (tudásbázis kérdés)


13. csehe (válaszként erre: 11. - 60ef0cbb08)
2009. nov. 18. 12:46
Igen, ennyi idősen is végeznek mandula műtétet. Ha jól tudom a műtét közben nem az egész mandulát veszik ki, csak a végét lecsípik.
2009. nov. 6. 14:56
u.i: tudom, nem túl jó helyen kérdeztem meg, de csak ezt találtam...
2009. nov. 6. 14:54

hello,

18 éves vagyok és még ovis koromban kivették az orrmandulám. egyre jobban orrhangon beszélek (nagyon idegesítő, mindenki megemlítette). meg kellene nézetnem dokival, hogy vissza nőtt-e? egyáltalán ilyen korban ki lehet vetetni újra?

2009. febr. 24. 12:13
Nekem 2 hónapig horkolt a 3 éves kislányom,és kivetettem az orrmanduláját,mert megijedtem,hogy egyszer nem kap levegőt. Hatalmas volt az orrmandulája állítólag,mint egy felnőtté,azóta nem horkol.
2009. febr. 23. 14:30
Már látom többen leírták előttem, így nem modok újdonságot:VAlószínűleg az orrmandula a ludas a dologban. A fiam, míg megvolt az orrmandulája, úgy horkolt, mint egy kis gőzkazán. És igen, az utolsó időkben már a beszédén is hallatszott az orrhang, ami szintén megszűnt a műtét után.
2009. febr. 23. 13:23
Vetesd ki az orr-manduláját
2008. szept. 9. 05:13
Reméljük azóta renben lett Gyermeked. Túl vagytok az orvosi vízsgálaton.
2008. júl. 16. 07:40

Szia,


Az én kisfiam is rettentően horkolt, kb három éves lehetett. A beszédén is észrevettem az orrhangot. A helyzet annyira súlyos lett, hogy valóban levegőért kapkodott álmában én meg ott ültem rettegve az ágya mellett, hogy meg ne fulladjon. Kivették az orrmanduláját és a tünetek azonnal meg is szűntek. Vidd el egy fül-orr-gégészhez minél hamarabb.

Ahogy látom, a kérdést már hónapokkal ezelőtt tetted fel, lehet, hogy elkéstem a válasszal, de azért szeretnék még egy tanácsot adni. Nekünk akkor a gyermekorvos nem engedte, hogy a garatmanduláját is kivegyék, mert arra még szüksége van az immunrendszere fejlődéséhez. Átestünk a műtéten, garatmandula maradt. Horkolás megszűnt ugyan, de kéthetente volt beteg, mandulagyulladás, magas láz, injekciók....rémálom. Annak ellenére, hogy jól evett, mégis folyamatosan fogyott. Nagy nehezen kiharcoltam, hogy hat éves kora után kivegyék végre a garatmanduláját is. Azóta eltelt egy fél év és egyszer volt talán kicsit megfázva, hízott egy pár kilót és most nagyon jól van.

Gondold át jól az első műtétet, ha beteges a gyerkőc, akkor azonnal vetesd ki a garatmanduláját is. Nem egy kellemes művelet a mandulaműtét, még akkor sem, ha azt mondják, hogy rutinműtét!!!! Ha egyszer úgyis gond van vele, sokkal fájdalommentesebb megoldás egyszerre megszabadulni mind a kettőtől, mint kétszer vinni egy ilyen kis gyereket műtétre.

Persze nem vagyok orvos, vele beszéld meg, de én akkor megbántam, hogy egyszerre nem vették ki mind a kettőt.

5. dus (válaszként erre: 3. - Doki1)
2008. ápr. 22. 20:33

Egyet értek!

Az én nagyobbik fiamnál is ez volt a gond! Amióta kivették az orrmanduláját, nem horkol!

2008. ápr. 4. 22:13
Nálunk is ez volt a helyzet. Nem csak horkolt a lányom, de orrhangon is beszélt egy idő után , valamint nyitott szájjal volt a nap nagy részében. Egy este vagy egy órán át figyeltem hogy alszik , akkor vettem észre hogy szinte levegő után kapkod álmában, hadonászik mint aki fuldoklik. Felsirt álmában és gyakran be is pisilt még jó párszor. Az orrmandula műtét után teljesen megszüntek a panaszok.
2008. ápr. 4. 20:51
Valószínűleg nagy az orrmandulája.Vidd el fül-orrgégészetre és majd eldöntik, hogy ki kell-e venni!Az én neveltlányom is iszonyatossan horkolt, de műtét után rendeződött.
2008. ápr. 4. 20:48
Nem mindig,de többször észrevettem,hogy horkol a lányom.16 hónapos.Lehet ki kell venni az orrmanduláját?Vigyem orvoshoz?
2008. ápr. 4. 20:46
Többször észrevettem, hogy horkol a lányom.Ez baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook