Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Több napig friss pogácsa receptje fórum

Több napig friss pogácsa receptje (tudásbázis kérdés)


11. stulika (válaszként erre: 8. - PUMECEDLI)
2009. aug. 14. 14:25

A kért sós süti receptcét este küldöm, mert most munkában vagyok. Addig is ezt találtam :

[link]

[link]

[link]

2009. aug. 14. 11:24
na, ez engem is érdekelne, ha valakinek van igazán finom és sokáig puha pogi receptje, az ne kíméljen.:) Ha megtenné, hogy priviben elküldi nekem a receptet úgy, ahogy ő szokta csinálni, nagyon megköszönném! :)
9. SF (válaszként erre: 8. - PUMECEDLI)
2009. aug. 14. 10:24
Az én pogácsám még harmadnap is isteni. Sőt, a férjemnél megszáradt a munkahelyén, mert elfeledkezett róla. A kollágái találták meg, és nem győzték dicsérni, hogy még csörgősen is...
2009. aug. 14. 06:13
sajna mivel vidékre kell vinni, már legkésőbb előző nap akkor is meg kellene sütni.Azért kérném a segitségeteket, hogy ha olyan recepteket irnátok ami több napig finom.köszi előre is mindenkinek.
2009. aug. 13. 20:42

Szerintem a pogácsa csak frissen sülve finom, amikor még süti a szád szélét, én legalábbis így szeretem. Na jó, max. fél napig:)

Én mindig kb. akkorra sütöm ki, amikor szállingóznak a vendégeim. Könnyítésként előző este utolsó tevékenységként elkészítem a tésztáját, letakarva a hűtőbe teszem, s az élesztő éjszaka folyamán gyönyörűen megdolgozza. Arra vigyázni kell, hogy a tálban legalább duplájára kel.

Esetleg megpróbálkozhatsz a túrós-, vagy burgonyás pogácsával, ezek általában tovább frissek maradnak.

Én a magam részéről mostanában inkább egy isteni sós süteményt szoktam sütni, azt meg lehet csinálni korábban is, gyorsabban is kész van, nem kell annyit pepecselni vele, és még sokkal nagyobb sikerem is van vele, egyszerűen imádják:)

Én inkább az édes sütik előkészítését kezdem el 2-3 nappal korábban. Pl. a piskóta eláll a hűtőben, a kevert tészták előző este kisüthetők, a krémeket előző este úgy is be kell tölteni, hogy átpuhuljon a tészta, s összeérjenek az ízek.

6. SF
2009. aug. 13. 20:34
A kelesztés után ne felejtsd el kinyújtani!
5. SF
2009. aug. 13. 20:33

1/2 élesztő tejben felfuttatva

1 pohár tejföl

1 egész margarin kis darabokra vágva

2 tojás (egy kevés maradjon a tetejére megkenni)

30 deka főtt krumpli

15-20 deka reszelt sajt


A fentieket összekavarom egy nagy tálban. Teszek rá kb. negyed kiló lisztet, amibe előtte belekeverek 1 kanál sót. Ezután kézzel gyúrom, és addig adagolom a lisztet, míg felveszi a tészta. Kb. 65-70 dekányit szokott felvenni.

Ha homogén, meleg helyen a duplájára kelesztem, megkenem a tetején tojással, megszórom sajttal, köménymaggal, mikor hogy tetszik, majd kis négyzetekre vágom.

Még pár percig keletsztem, és aranysárgára sütöm. Ha jól csináltad, olyan lesz, mint a Fornetti!

4. SF
2009. aug. 13. 20:28
Bármilyen pogácsát sütsz, tegyél bele főtt, összetört krumplit, attól marad sokáig puha.
2009. aug. 13. 19:57
Ezt most kérdezed, vagy diktálod?
2009. aug. 13. 19:56
Szeretnék olyan pogácsa recepteket kérni amit 2.-3 nappal előbb meg lehet sütni és finom, friss marad.Nyugdijas búcsúztatóra szeretném sütni, és két nappal előbb el kellene késziteni,hogy az utolsó napra az édes sütikre legyen idő. Megköszönném, ha jól bevált receptjeitekkel segitenétek.
2009. aug. 13. 19:55
Több napig friss pogácsa receptje

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook