Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Több köhögéscsillapítót is próbáltunk és nem használnak, mit tegyek hogy elmúljon 3 évesem köhögés? fórum

Több köhögéscsillapítót is próbáltunk és nem használnak, mit tegyek hogy elmúljon 3 évesem köhögés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 4. 19:51
A köhögések 90%-a pszichés eredetű, mint ahogyan az allergiás tünetek is. Sztem beszélgess a 3 éveseddel!
21. vviki2
2008. nov. 4. 19:06

Nálunk a Stodal szirup a nyerő :-))

Száraz és hurutos köhögésre is jó, bármikor lehet alkalmazni. Homeopátiás, így nem gyógyszer, ami szerintem nagyon fontos!

Egy próbát megér :-)

2008. nov. 4. 18:55
Babu Lee-nek igaza van, rátapintott a lényegre! igaz, hogy nem vagyok orvos, de nekem a kisebbik fiam volt borzasztó beteges, és 1x az orvosunk azt mondta, hogyha a gyerek fekve köhög, akkor az valószínű "ráment" az arcüregére, (azt ugyan nem írtad, hogy mennyire folyik az orra) ilyenkor az a teendő, hogy sok orrfújás (vagy porszívó), és a leglényegesebb az infra lámpa használata, és orrcsepp! próbáld ki ezt is! ha ez sem válik be, akkor mindenképp orvos!
19. ájrin (válaszként erre: 15. - Dadianya)
2008. nov. 4. 18:25

nem gyógynövény, és csak orvos írhatta fel.

mindig volt itthon nekünk, mert a lányom 2-3 éves korától kezdődően mindig ez volt a koreográfia: megfázás, antibiotikum, aztán köhögés és köhögés heteken keresztül.


antihisztamint tartalmaz,csökkenti a folyadékképződést a hörgőkben (az irritálta és azért köhögött)


de ez csak egy eset volt, remélem a tieteknek nem ez a baja!

én mindenképpen beszélnék orvossal a helyetekben.


ha calciumot kapott a picid, akkor a doki is erre gyanakodott (mi is kaptunk, de az nem használt)

18. gabima
2008. nov. 4. 18:24
Sinupret
2008. nov. 4. 18:18
5 éves lányomnál a Rhinathiol vált be.Van hurutos és száraz köhögésre való is belőle. Nagyon szereti.De ebben a korban és ebben az időszakban sajnos ez gyakori és nem csak nálatok. Nálunk is 3 évesen kezdődött,amikor elkezdett oviba járni. Most már bírjuk két hónapja nátha és köhögés nélkül.Ez már csúcs nálunk. A claritine allergiás esetben jó. A hörgők regenerálódásához lagalább 3 hét kell és mire meggyógyulna,addigra ott az újabb megbetegedés és ezért tűnik úgy,hogy egyfolytában köhögnek.Sajnos!Jobbulást!
2008. nov. 4. 18:17
Ha este köhög inkább lehet arcüreg gyulladás is. Vidd el fül-orr-gégészhez!
15. dadianya (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2008. nov. 4. 18:05

Szia ájrin!

Ez a Claritin mire jó?Gyógynövényes?

14. dadianya (válaszként erre: 10. - Emilía78)
2008. nov. 4. 18:03

Szia!

Mi is ugyanígy vagyunk,mint ti.Mi is 3 évesek vagyunk és 2 hete beteg volt,hurutosan köhögött,meggyógyult,ambroxolt kaptunk meg calcimuscot.Most 3 napja újra nekiállt köhögni,de szárazan.Vettem gyógynövényboltba köhögés elleni teát gyerekeknek,mondanom sem kell egyszer megkóstólta azóta nem issza meg.Próbáltam mézzel,nem segít.Nemtudom mit tegyek.Valaki talán tud tanácsot adni.

13. ájrin
2008. nov. 4. 18:01

hát nálunk meg csak a Claritin jött be. bocs, hogy ennyire szkeptikus vagyok, de ahányszor megfázott a lányom, a végén mindig az lett, hogy Claritint kellett szednie, mert allergiás tüneteket produkált (folyamatos száraz köhögés heteken keresztül)


ezért mondom, hogy a 3-4 hetes köhögést nem szabad már házilag kezelni.

mindemellett gyűlölöm a gyógyszereket, és nem is adtam feleslegesen soha a gyerekeimnek....

12. Emilía78 (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2008. nov. 4. 17:59
nem ez biztos, hogy nem, mert kb. 2-3 naponta mosok és állandóan kinnt vannak a száradni való ruhák, úgyhogy van nálunk pára sajnos egy kicsit sok is, nem győzök szellőztetni.
2008. nov. 4. 17:58
Nem lehet, hogy a szoba levegője is száraz egy kicsit?
10. Emilía78 (válaszként erre: 9. - Ica és Laci)
2008. nov. 4. 17:56
az a bajom teákkal hogy nem issza meg. akartam neki a megfázása alatt is andi neki kamilla teát, mert gyarkran bepisilt, és az Istenért egy kortyot nem volt hajlandó belőle inni, erőltetni meg nem akartam, hogy aztán meg kihányja. :(
2008. nov. 4. 17:52
Probálj valameik gyogynövény boltban érdeklödni mit tudnak ajánlani neki!Sokkal jobb ha gyogynövényteát adsz neki,mint gyogyszert.Tudod a gyogyszer valojában méreg!
8. Emilía78 (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2008. nov. 4. 17:52
amikor az ambroxolt szedte hurutos volt, azóta ismét vissza állt szárazra, bár annyira már nem mint mielőtt nekiállt volna szedni az amroxolt.
7. ájrin (válaszként erre: 6. - Ájrin)
2008. nov. 4. 17:51
de a 3-4 hét köhögés már sok!!!
6. ájrin (válaszként erre: 4. - Emilía78)
2008. nov. 4. 17:51

akkor sem szabad ennyiben hagyni, vidd vissza a dokihoz, mert szövődménye lehet. vagy már ez maga a szövődmény, mert nem gyógyult meg rendesen a a legutóbbi betegségből.

esetleg valami allergia is lehet, amit a megfázás hozott elő.

tudom, milyen ez az időszak, elég nehéz megtalálni a megoldást.

2008. nov. 4. 17:50
Hogy köhög? Szárazon? Hurutosan?
4. Emilía78 (válaszként erre: 3. - Ájrin)
2008. nov. 4. 17:48
kb. 2 hete fejeztük be az antibiotikumot idén ősszel már a második volt, mondtam a dokinak hogy köhög, azt mondta adjak neki köhögéscsillapítót. hát én adtam, kb, egy hétig egy fajtát, és mégis még mindig van köhögése.
3. ájrin (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. nov. 4. 17:45
Orvos mit mond? Én nem kísérletezgetnék, visszavinném a dokihoz.
2008. nov. 4. 17:40
Próbáltuk már a Stodalt, Amroxol-q, lándzsás útifű-t és már 3-4 hete folyamatosan köhög, leginkább éjjel. És nem múlik. Tudnátok segíteni?
2008. nov. 4. 17:39
Több köhögéscsillapítót is próbáltunk és nem használnak, mit tegyek hogy elmúljon 3 évesem köhögés?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook