Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek jó a több évre szóló bérmegállapodás? fórum

Kinek jó a több évre szóló bérmegállapodás? (tudásbázis kérdés)


2020. febr. 20. 11:14
Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást! Ezek alapján, amit írtatok, jól éreztem hogy nem szabad 4 évre megállapodni. Eleve nem százalékos emelést kínálnak, hanem fix összegűt. Az első két évben megegyező összegűt, a második két évre 5 ezerrel többet :D
2020. febr. 19. 22:52
Alapvetően a munkáltatónak jó. A munkavállaló nem korrigálhat a negállapodás időtartama alatt, az infláció viszont elszállhat. Nem utolsó sorban a munkáltatónak ez így jól tervezhető költség és ha megugrik a termékei iránt a kereslet kellemeset fog kaszálni anélkül, hogy a haszon egy részét bebukná a nem tervezett béremelésen.
13. Amaunet (válaszként erre: 6. - Knetundi)
2020. febr. 19. 19:42

Ha megnézed az év eleji áremeléseket (sertéshús 27%) az előző évhez viszonyítva rögtön világos lesz.

Az árak soha nem mennek lefelé. Csak a most kevésbé emelteket fogják "utána húzni". Most még a csirkehús tartja az árát, de ha megnő a kereslet (ugye a sertéshúsról sokan át fognak állni rá), rögtön megindul az is felfelé.

A fizetéseket úgy, ahogy emelgetik, de legtöbbször csak akkor, ha már egyáltalán nem találnak munkavállalót.


A munkaadónak időben állandó a bérköltség, minden hónapban meg kell termelnie. Azért akarja befagyasztani, hogy ezt az inflációt jelen költségeken megússza, ezzel tervezhessen.


Az inflációt az is gerjeszti, ha az árak mellett a béreket is húzzák felfelé. Egy idő múlva a 300 ezer nettó fizetésért is csak annyit tud majd vásárolni a "polgár", mint jelenleg 150 ezerért.

A sertéshúst ugye elkezdték támogatni. Egy ideig tartotta is az árát. De a kereskedők vérszemet kaptak.

Sajnos, a korábban export sertéshúsból ma már behozatalra szorulunk. Megszűntek a nagy telepek (kivéve Debrecenben.:)), nincsenek háztáji felvásárlások.

12. rabankari (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2020. febr. 19. 12:55

Pontosan.

Több nagyvállalat is csinálja versenyszférában. Több évre rögzítik, hány % lesz évente a béremelés, cafeteria mennyivel lesz több. Illetve rögzítik a 13. havi fizetés tényét. Amit nem fixalnak az az év végi extrák, mert az adott esetben a nyereségtol függ.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2020. febr. 19. 12:17
Úgy értem, hogy az a kötelezettség szerepel benne, hogy a béreket x időközönként az időközbeni infláció mértékéhez képest emelik ez alatt a 4 év alatt is.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2020. febr. 19. 12:01
Akkor ez úgy korrekt, ha van benne inflációkövető béremelés is.
9. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2020. febr. 19. 11:32

Ez nem így van. 4 évre rögzítik előre, hogy melyik évben milyen mértékű lesz az emelés.

A munkáltató tud előre tervezni.

A munkavállaló is tudja előre, hogy mikor mekkora emelést kap.

2020. febr. 19. 10:33

Okosat, konkrétat nem találtam:


[link]


Vajon miért 4 évre előre akarnak megállapodni?

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Knetundi)
2020. febr. 19. 10:24

Általában érdemes a zsigeri érzésekre hallgatni.

No keresgélek valami okosat.

2020. febr. 19. 10:15
Igen, én is gondolom, hogy csak a munkaadónak jó ez valamiért. Arra próbálok rájönni, hogy miért, de nekem is csak tippjeim vannak.Megérzés alapon, zsigerből nem tetszik ez nekem!Jó lenne biztosat tudni, hogy hitelesen lehessen megindokolni, hogy miért nem jó ez nekünk munkavállalóknak.
2020. febr. 19. 09:45
Kinek jó... Láttál már olyan munkáltatót, aki a dolgozók javára harcol ki valamit?
2020. febr. 19. 09:36
Nekik. Fixen tartják a béreket. Esélyed sincs emelêst kérni, bármi is legyen!
2020. febr. 19. 09:27

Gondolom, hogy a kifizetendő bérösszeg független legyen a gazdasági eseményektől. Tehát ha beüt egy nagyobb infláció, ők akkor is a megállapodott bért kötelesek kifizetni.

De nem vagyok gazdász, ez csak tipp.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2020. febr. 19. 09:25
Nekik, csak nekik, a dolgozóknak aztán nagyon nem, ne is próbálkozzanak béremelést követelni ez idő alatt.
2020. febr. 19. 09:15

Sziasztok!

Egy multi cégnél dolgozom, most folynak nálunk a bértárgyalások.A munkaadói oldal minden áron 4 évre szóló bérmegállapodást erőltet.Miért, és kinek jó egy több évre szóló bérmegállapodás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook