Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Több emberes babák anyukái, tapasztalatokat várok fórum

Több emberes babák anyukái, tapasztalatokat várok (beszélgetős fórum)


1 2
39. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2019. szept. 15. 12:32
Nem ők elcseszettek...én csesztem el,hogy ilyenek....
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Hercegnő.88)
2019. szept. 15. 10:26

Ne félj! Ha odaadóan gondoskodsz a piciről, azzal nem ronthatod el. Nem lesz elkényeztetve, ha felveszed.


[link]

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Hercegnő.88)
2019. szept. 15. 10:11
Ő is az lesz :)
36. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2019. szept. 15. 10:10
Ne mondj olyat, hogy elcseszettek a kicsik. Ők másmilyenek, nehezebb velük, de semmiképp sem elcseszettek. Amúgy is még sokat fognak alakulni a kezed alatt. Az sem hiszem, hogy segít, ha magadat hibáztatod. Hiszen te mindig azt tetted, amit épp a legjobbnak véltél.
35. Hercegnő.88 (válaszként erre: 34. - F8db0709b8)
2019. szept. 15. 08:54

Én is ettől tartok..

Mindig azt mondtam, hogy voltak nevelési elveim, aztán megszületett a gyerekem :)

Anyukámmal beszélgettünk erről, és már egészen más a nézet, mint 30 évvel ezelőtt.

Aztán, hogy melyik jobb, kiderül, ha az én gyerekem felnő.

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2019. szept. 15. 08:15

Én úgy gondolom,mi szülők kapatjuk el a gyereket...16 és 11 évesek a nagyok...velük könnyű volt...

3 és 1,5 évesek a kicsik.....hisztisek,akaratosak,makacsak....én is hibáztam,mert több mindent engedtem nekik,mint a nagyoknak...most fogom a fejem,mert cseszettül elcsesztem őket,és bizony én szívok egész nap.

Más részről minden gyerek más,nyilván egyik se olvassa a nagykönyvet,hogy melyik hónapban mit kell csinálnia,mikortól kellene átaludni az éjszakát stb....

Én hibásnak érzem magam,hogy a két kicsi ilyen,amilyen..minden nyekkre ugrottam,felvettem ringattam őket,babusgattam őket..most kicsit eltünök,már keresnek...pisilni se tudok nélkülük.

Ovi beszoktatás garantálom 100x nehezebb lesz mint a nagyoknál..és ez mind az én hülyeségem miatt.

33. Hercegnő.88 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2019. szept. 15. 07:34
Remélem a miénk is :)
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - R_e_G)
2019. szept. 14. 20:02
Azt mondják, a többemberes babákból csodálatos gyerekek lesznek. Itt a példa rá :)
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2019. szept. 14. 19:59
A középkorban meg azt sem tudták, hogy mi az a baktérium, mégis volt pestis...
30. R_e_G (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2019. szept. 14. 18:26
Elkapatásról: a többemberes gyermekem (akit hurciztam, altattam, ringattam) egy időben nem engedte hogy felvegyük, túl érdekes volt a világ, inkább szabadon akarta felfedezni. Bölcsibe sírás nélkül beszokott, megbeszéltük, hogy anya dolgozik, de jönni fog érte. Egyszer volt csimpaszkodós búcsúzás, délben már hívtak, hogy lázas.
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2019. szept. 14. 15:32
Biztos....divat van ...lehet...mint a szeparaciós szorongás.. 11 éve azt se tudták mi ez...furi a világ...
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2019. szept. 14. 15:09
Befolyásolja, de ettől függetlenül létezik a 4 és 8 hónapos alvásborulás.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2019. szept. 14. 14:55

Komolyan?

Ne mond...

Növekedési ugrás,mászás,fordulás,kúszás...mind befolyásolja hogy alszik a gyerek,és hogy viselkedik nappal....na de mindegy,én ezt nem tudhatom.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Hercegnő.88)
2019. szept. 14. 13:46
Ne hallgass azokra, akik ahelyett, hogy megeértenének, még azzal próbálnak meg rossz érzéseket kelteni benned, hogy a te hibádnak állítják be. Te nagyon jól csinálod! Nem kapattad el a picit. Nem a te hibád, hogy rosszul alszik. Ő ilyen, és ki fogja nőni.
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Papája)
2019. szept. 14. 13:41

Ez érdekes információ. Én sem tudtam. De én is azt tapasztaltam, hogy a hasfájáson csak az idő segít.


Az elkapatás dologgal nem értek egyet. Egy csecsemőt, akinek még csak valós szükségletei vannak, nem lehet elkényeztetni. Nem azért akar állandóan testkontaktusban lenni, hogy bosszantsa a szüleit, hanem mert evolúciósan ez biztosította neki a túlélést. Egy letett, otthagyott csecsemőt annak idején felfaltak a vadállatok. Szegény kis újszülött még nem tudja, hogy a gyerekszobában nincsenek ragadozók, így a magára hagyást halálfélelemnek éli meg. Az sem várható el tőle, hogy 9 hónap szimbiózis után egycsapásra teljesen önálló legyen, és egyedül ellegyen, aludjon, oldja meg a problémáit. Még ha a szülő nem is tud segíteni a hasfájásán, egészen más biokémiai folyamatok játszódnak le, ha testközelben van. Az bőrkontaktus hatására meg jobban fejlődik az idegrendszer. A hordozás jótékony hatással van a ritmusérzék és a mélyizmok kialakulására. Nem beszélve a biztonságos kötődés megalapozásáról. Valamiért sok ember úgy gondolja, hogy amit egy csecsemő nem sajátít el azonnal, az örökre úgy is marad. Pl ha ringatva alszik el, akkor azon többé nem lehet változtatni. Pedig az ilyen "elkapatós" dolgok alapozzák meg az önbecsülését, önértékelését, a bizalmát a világ felé. De ezekről nálam sokkal okosabb emberek írtak könyveket. Akit érdekel a téma, olvasson a kötődő nevelésről.

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. szept. 14. 13:21
A növekedési ugrás más téma. Én is megérezetem őket, mert úgy egy hétig szinte folyamatosan a cicin lógott a delikvens, hogy csináljon magának elég tejet.
23. andi6020 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. szept. 14. 12:43
Lesz baj :D
22. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2019. szept. 14. 12:33
Nem akarok beleszólni...de 3és 6 hetesen ill 3 és 6 hónaposan van változás.....nem idegrendszeri,hanem növekedési ugrás....nekem is új volt,de ez van.
21. Hercegnő.88 (válaszként erre: 20. - Papája)
2019. szept. 14. 12:30
Szerintem a miénk is "fel van kapatva" rendesen... de mit csináltam volna, amikor volt, hogy csak 8 órát aludt a maradék 16(!) órában meg szinte megállás nélkül morgott, sírt, ordított?
20. papája (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2019. szept. 14. 11:11

Egyetértek azzal, hogy a babáknak vannak érési időszakaik.

Nem tudom miért, de sem a dokik, sem a védőnők nem mondják el a szülőknek, hogy a baba emésztőrendszere, így elsősorban a bél rendszerének működése nem mindegyiknek fejlődik ki teljesen a magzati korban. Amolyan határeset. Van amelyik babánál befejeződik, van amelyiknél csak később. Általában 3 hónaposan, egyeseknél később történik meg ez az érési időszak.

Ez idő alatt hasfájósak, nyugtalanok. A szülő persze nyugtatja a babát, de a fejlődést gyorsítani nem tudja. Bizony ki kell várni az időt, ami nagyon nehéz, így sok babát jól el is kapatnak ez idő alatt.

Marad a türelem és megpróbálni a nehéz időszakot nem tetézni még "elkényeztetéssel" is.

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - R_e_G)
2019. szept. 14. 10:10
Voltunk családi napon. Így 11 hónaposan már el mértük vinni, mert már nem sír állandóan. Persze főleg a hátamon volt hurciban. Én csak ámultam, hogy ott egy csomó pár hetes baba, akik vígan elnézelődnek a babakocsiban, aztán édesdeden szundikálnak, ha elálmosodnak. Ez nálunk elképzelhetetlen volt. Alig hittem a szememnek, hogy így is lehet.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Hercegnő.88)
2019. szept. 14. 10:05

4 (és 8) hónaposan van egy idegrendszeri érés, ami a legtöbb babánál alvásborulást okoz. Ez életkori sajátosság. Mi a 8 hónaposból nagyon nehezen lábaltunk ki.

Eleinte én is idegenkedtem a hátamon hordozástól, de hamar meg lehet szokni. Egy kis tükör sokat segít.

17. Hercegnő.88 (válaszként erre: 15. - 0adc8842b1)
2019. szept. 14. 09:39

Este is ugyanannyit eszik, mint nappal, nem tudom jobban "megtömni", mert nem fogadja el. Elejétől kezdve szopi+tápszer pótlás van, igaz már átbillentünk a tápszer felé, de azért még szoptatok is.

Nem tudom mi bánthatja, volt hogy szinte csak kenyéren és vízen éltem, mégsem volt jobb.

Altatnom muszáj, mert a kisebb "nyafogásokból" is 1,5-2 óra múlva ordítás lesz a fáradtságtól. Ő ennyit bír(na) ébren, utána jön a fenékrázás kocsiban, mert karban sosem aludt el.

Mióta hazahoztuk együtt aludtunk el, kis hátsimivel, majd betettem az ágyába és csak hajnalban kelt.

De kb. 1 hónapja már csak a kocsi, vagy a cici. Védőnőnk a fogcsírák mozgásával kapcsolta össze.

16. lapbarna (válaszként erre: 15. - 0adc8842b1)
2019. szept. 14. 09:19

Nappal ne altassa, ha nem akar aludni??

4 hónapos a baba. Az idegrendszeri fejlődéshez szüksége van a megfelelő mennyiségű alvásra. Nappal is.

Ha nem tud aludni magától, akkor hogyne lehetne ringatni, sétálni vele, stb.

Gondolom, az anyuka már végigzongorázott minden lehetőséget.

15. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2019. szept. 14. 08:44
Este jól bevacsizik, hogy ne legyen éhes az éjjel? Akkor talán jobban kipiheni magát. csak szopizik még, vagy kap mást is? Nem lehet, hogy valami olyat eszel, ami a tejben nem hagyja békén a babát? Ha van kiságya, én a fejrésznél nappal megemeltem kb. 15 cm. (nem párna, hanem az egész fekvőrész lejtős) és "lejtősen" feküdt, aludt. Éjszakára leengedtem vízszintesre. Különben meg tegyél be neki zenét, hallgasson valamit halkan, majd meglátod mire nyugszik meg. Nálam a Radeczky induló volt, azt imádta. Ha szopik, ha nem, adj neki turmixolt édes almalevet mondjuk két étkezés között, de ne azonnal szopizás után. Nappal meg ne altasd, ha nem akar aludni. Védőnő meg stornó! Igen, az sem jó ha mindig fogod, cipeled. Zene kell neki.
14. Hercegnő.88 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2019. szept. 14. 07:02

Megírnád esetleg a napirendetek?

Én is próbálom alakítgatni neki, itt-ott hozzáteszek, nyesegetek. De valahogy mégsem az igazi.

2019. szept. 14. 07:01

A babakocsit nálunk is utálja, nem lát ki belőle, de a sportrészt csak akkor akarom hadználni, ha már stabilan ül.

Én is gondoltam hurcira, de elöl hordozáshoz már nagy (8kg, 67cm), hátulhordozás meg nekem olyan idegen. Zavar, hogy nem látom.

Eddig az éjszakák nyugisak voltak, most min. 5x kel..

2019. szept. 14. 06:14
Ja azt lefelejtettem hogy mai napig durva hisztérika.
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - R_e_G)
2019. szept. 14. 06:12
Nekem is detto a lányom ugyan ez
2019. szept. 14. 06:08
Nekem nagy lányom volt többemberes. Nekem csak a szigorú napirend segített. Nálunk az alvással 17 hós korig ahogy a babakocsival sem volt gond. Akkor költöztünk és ez annyira betett az amúgy is érzékeny gyereknek, hogy az addig tök jó egyedül alvó gyerekből mellém csapodott és csak úgy alvó matrica lett. Hurcizni nem lehetett max kézben cipelni. Ahogy elkezdett mászni jobb lett a helyzet. Az idegeneket nagyon utálta, elég volt ha csak ránézett valaki aki nem volt szimpatikus már visitott.. Most 4.5 éves mai napig megválogatja az embereket. A huga 1.5 éves sokkal nyugodtabb baba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook