Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tizenévesekről-rossz társaságról,stb... fórum

Tizenévesekről-rossz társaságról,stb... (beszélgetős fórum)


1 2
12. t.panti (válaszként erre: 1. - Marcsy006)
2007. jan. 18. 18:22
Tavaly az én fiam is eljátszotta a bizalamamat, mert rendszeresen később ment be a suliba vagy itthon maradt hogy nincs tanítás, ráadásul az én tudtam róla, hogy itthon van csak azt nem hogy tanítás is van. Szerencsére a beszélgetések nálunk eredményesek lettek az idén egyetlen egy igazolatlan órája sem volt eddig még. Mikor ezek a lógások voltak, még iskolaköteles diák volt, és így fizetni kellett volna egy bizonyos hiányzás után, akkor feltettük neki, hogy ezt neki kell előteremtenie mert én nem fogok helyette fizetni egy árva fillért sem, de ha már dolgozik mellette, délutánonként, akkor ezt a pénzt inkább magára költse minthogy az iskolába kelljen befizetnie. Ha nehezen is, de az idei évre megértette, és nem csinál hűlyeségeket. Amúgy nagyon nehéz lenne bármilyen tanácsot is adni, Így ismeretlenül, szinte minden gyerekre más és más hat.
11. marcsy006 (válaszként erre: 10. - 2994c082c4)
2007. jan. 17. 17:58
A fiam Jun.-ban tölti a 17. évét.Már sok helyről kértem tanácsot,még olyantól is ki jártas a jog területén,hogy mit tegyünk,mik a kötelességeink,vele kapcsolatban még Ő is azt,mondta elengedhetjük.De vajon mi lesz akkor,vele,a családdal.A kishuga /4éves/imádja,ragaszkodik hozzá.
2007. jan. 17. 16:10

Én szerintem olyan idős lehetek, mint a fiad (most vagyok 10-es). Ha a "lelkizésen" túl vagytok és nem használt semmit, akkor szerintem is engedjétek el. Kissé nagy a szabadságvágya, nem? Akkor már legyen teljesen egyedül. Amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Ez nehéz lesz, de szerintem a fiadnak most egy kis egyedüllétre van szüksége. Békén kell őt hagyni, vagy el kell "zavarni" a háztól.

Bocs, ha túl kemény voltam...

9. 363d535da9 (válaszként erre: 8. - Marcsy006)
2007. jan. 6. 14:49

Bocsi, akkor figyelmetlen voltam!

Így viszont szerintem egy megoldás marad!

"Aki nem dolgozik, ne is egyék" alapon engedd, hogy megpróbáljon saját erőből boldogulni. Úgy látszik ahhoz, hogy észhez térjen az élet kemény leckéjére van szüksége.

8. marcsy006 (válaszként erre: 7. - 363d535da9)
2007. jan. 5. 20:22

Már megírtam,hogy a lelkizésen,beszélgetésen már rég túl vagyunk.Sőt egy ideig a családsegítőközpontba is járt.Ami az Ő kérésére történt.Késöbb ez úgy zajlott le,hogy a foglalkozásról írány csavarogní,haverok,söröző,stb..Na ekkor azt mondtam ,így semmi értelme és nem engedtem többet.

Ezért mondtam,hogy kifogytam az ötletekből.Nem tudom még mit tehetnénk érte.

7. 363d535da9 (válaszként erre: 1. - Marcsy006)
2007. jan. 5. 17:31

Három fiam van. A legnagyobb 18, a középső 14,5 a kicsi 3,5 éves.

A nagynál már túl vagyunk a kamaszkori problémákon, a középsőt most"gyűrjük". Én úgy gondolom, hogy hasonló helyzetben először is leülnénk vele (apa, anya, gyerek) és megbeszélnénk, hogy ez a helyzet tarthatatlan. Mondja el konkrétan , hova akar menni, mit akar csinálni, hogy akarja magát fenntartani stb. A lényeg, hogy teljesen nyugodtan, higgadtan beszéljetek vele, ne érezze, hogy kiborultok miatta! Ha nem tudjátok meggyőzni, akkor mondjátok el neki, hogy nagyon-nagyon szeretitek, végtelenül fontos a számotokra, de mivel lassan felnőtt lesz, nem vállalhatjátok a felelősséget az ő sorsáért, csak akkor, ha együttműködik veletek. Mondjátok el, hogy egy ilyen "felnőttnek", mint ő viselni kell a tettei következményét, és mivel egy életerős, értelmes, okos, talpraesett fiatalember nem várhatja el, hogy tanulás és munka nélkül eltartsátok. Tehát vagy a családotokhoz akar tartozni és tanul, vagy dolgozik, vagy ha a saját életét akarja élni, akkor viszont teremtse meg a szükségleteinek megfelelő körülményeket. Ha ezek után is el akar menni, akkor engedjétek el! Biztosítsátok róla, hogy ha meggondolja magát, bármikor hazamehet, de csak ha részt akar venni a családotok életében.

Ha nem a kétségbeesést és a félelmet érzi rajtatok, akkor lehet, hogy rádöbben arra, hogy valami nem stimmel. Viszont mindig legyetek vele következetesek.

Hasonló dolgokat átéltünk a nagyfiúnkkal 14-15 éves korában.(Igaz nem voltak ilyen éles helyzetek. Nem csavargott, stb. csak nem tanult, bukásra állt és kifelé állt a rúdja a 8 osztályos gimnáziumból.)Azt hittem a szívem szakad meg amikor azt mondtuk, neki, hogy vagy tanul, vagy dolgozik, de mi ingyenélőként nem fogjuk eltartani.

Ezen kívül szerintem jót tenne neki egy kis fizikai munka. (Nálunk 1 hónapi barackszedés +40 fokos melegben napi 8 órában, fél óra ebédidővel + 1-1 óra oda- és visszautazással csodákat művelt!)Nem hiszem, hogy valami piacos vállalkozó, vagy kőműves stb. ne venné fel éhbérért dolgozni. 16 éves kortól vállalhat munkát hivatalosan is. Hamar rádöbbenne, hogy mennyivel jobb ha tanul, ha nem ő van a "ranglétra" legalján. Addig amíg semmi nem változik otthon, csak idegesek vagytok, mindent megengedhet magának! Sok erőt és kitartást nektek!

2007. jan. 4. 17:29
Én azt gondolom, hogy mindegy gyerek viselkedésének vannak okai.Lehet, hogy nem ti vagytok akik ezt előidéztétek, de az is lehet, hogy igen.Addig amíg ki nem derítitek, hogy mitől, miért lett hirtelen ilyen, nem fogtok tudni közel kerülni hozzá. Meg kell mindenáron tudni mi váltotta ki belőle ezt a viselkedést, ha addig tényleg nem ilyen volt.Egy kamasz számára bármilyen félreértés lehet egetrengető"!Vagy sikerül megbeszélnetek vele a dolgaitokat vagy tényleg el kell engedni.Ezt nyugodtan meg is mondhatjátok neki, az egész család nem mehet tönkre egy ember miatt.
5. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Marcsy006)
2007. jan. 4. 15:13

Mi lenne, ha elengednétek? Miért kell rámennie az egész családnak miatta?


Jó, ez nagyon durván hangzik, de az nem durva, hogy miatta a testvérei élete is tönkre mehet, az egészségetekről nem is beszélve? Aztán majd a többiek meg ott maradnak egyedül, fiatalon, később az unokák nagyszülő nélkül, mert egy miatt feláldoztok mindent.


Biztosan nagyon durva ezt hallani, de ha nem tudjátok kezelni, akkor engedjétek el! Talán ettől észhez tér és hajlandó lesz normálisan be/visszailleszkedni a családba.


Nem biztos, hogy ti rontottátok el...

2007. jan. 4. 15:11
küldök egy privát üzit:)
2007. jan. 4. 14:54

SZia Rencsilány!

Köszönöm a tanácsodat és megértésed,amit javasoltál már mind kiprobáltuk.A lelkizést,hogy egyen ahol volt,de még Ő érzi sértve magát.Az sem zavarja,hogy az egészségünk ráment,/állandó magasvérnyomás/a testvéreit is bántja a viselkedése. Őket is úgyanígy neveltük, velük soha semmi baj nem volt.Nem tudom hol rontottuk el.

2007. jan. 4. 14:32

szia!Nekem még nincs kamasz korú gyerekem.De azt gondolom, hogy tiltással semmiképp nem jutsz elöbbre.Nekem is voltak gondjaim középiskolába.Én csak egy tanár órájára nem nagyon jártam be.Amikor ez kiderült leültek velem beszélgetni.Tudod az ún. lelkizés.Tudom a kamaszok ezt utálják,de talán elgondolkozik rajat.És veszetni nem vesztesz vele.Te megtetted ezt is.

Egyébként ha nem jár suliba,és nem is dolgozik,akkor hogyan akar megélni?

Lehet,hogy ez a jó megoldás.mert ha elköltözik,akkor meg kell tapasztalja,hogy az albérletet,rezsit,megélhetést fizetni kell.Ha nincs munkája nem fog tudni élni.A jó munkához pedig suli kell.

nekem apukám nagyon szigorú.Ebben a helyztben mehettem volna csavarogni,de enni nem kaptam volna.(aki nem dolgozik,ne is egyék)

Ez most brutálisnak hangzik egy szülő számára.De itt úgy érzem ez tudna segiteni.Az, hogy tehetetlenné tedd.Valahol ezt azért teszi,mert érzi,hogy teheti,mert szeretitek.


Bocs,hogy ilyen durva vagyok.Azóta én is szülő lettem,és sokat köszönhetek az akkori szigorért amibe neveltek:)

2007. jan. 4. 13:00
Már több helyről kértem tanácsot,de sajnos sehonnan nem kaptam olyan választ ami segített volna megoldaní a fiammal kapcsolatos problémát.Az általános iskolában még nem volt vele baj,de tavaly a 9. év végén már nem járt rendesen iskolába,ha elvittük Ő ahátsó ajtón megszökött.Az utolsó hónapban,már be se ment,csak csavargott,ezt utólag tudtuk meg.Most nem jár iskolába/már nem iskola köteles/,de dolgozní sem veszik fel sehova mert nincs 18 éves.Minden tiltás ellenére csak csavarog,csak enni és aludní jár haza,szemtelen,felesel.Szeretne elköltözni,de vajon egy felelötlen gyereketel lehet engední a vak világba!?Mi lesz ha baj éri? mit tegyünk?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook