Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztaság fél egészség fórum

Tisztaság fél egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tisztaság fél egészség

1 2 3 4
2017. márc. 14. 11:28

Szoktam mondani: ezer éve nem fürödtem.

Na, akkor én biztos egy mocskos, büdös, ápolatlan disznó vagyok!


A topik nyitója azt írta, hogy hetente 3-szor 4-szer zuhanyozik, a közbeeső napokon minden testérészét külön mossa. Tehát nem azt írta, hogy nem tisztálkodik minden nap.

Valaki említette itt az ekcémát. Lehet, hogy amiatt nem zuhanyzik minden nap. Különben meg mindenkinek saját döntése, hogy hogyan oldja meg a tisztálkodást. Lényeg, hogy mindennapos legyen. Márpedig nála mindennapos. És aki minden nap tisztálkodik - tök mindegy, hogy kádban megmerítkezve, tusolva vagy éppen lavórban - az tiszta is.

HÚ, sok a szóismétlés! De nem javítom, nincs rá időm.


A magam részéről előnyben részesítem a zuhanyozást. Természetesen naponta. És ha éppen úgy alakul, és megtehetem, akár naponta többször is. Különösen nyáron.


Aztán említhetném itt a kisbabák fürdetési szokásait is. A mai trend (hű, de nem szeretem ezt a trendiséget) szerint nem kell mindennap fürdetni. Ez még orvosi körökben is elfogadott. Hiába, változnak az idők!

Trend ide, trend oda - lányom pl minden nap fürdet. Az egyik babája kifejezetten imád pancsolni, élvezi a fürdést.

Na,ha valamelyik édesanya úgy dönt, hogy nem fürdet minden nap, akkor mi van? Én biztos hogy nem török pálcát felette.

ez csak egy mellékzönge volt részemről, ha már a tisztálkodási szokások vannak terítéken.

28. 8a65af67ce (válaszként erre: 21. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 14. 11:23
Mivel olyan jóhiszemű vagyok, feltételezem, hogy azért naponta megmosta a kényesebb testrészeit. Büdös volt?
27. a03dd05915 (válaszként erre: 24. - Miss Angel)
2017. márc. 14. 11:23
Gondoltam, akinek már számítógépe, internete van a lakásban (valahogy meg kellett írni ezt a cikket), annak van egy zuhanyzója is.:)
26. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Zsú1965)
2017. márc. 14. 11:21
ezért kell csak gyorsan lezuhanyozni kímélő szappannal, a napi kádban ázás tényleg nem jó
25. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2017. márc. 14. 11:20
Ja es a tisztalkodasi szokasaihoz igazitottak a bojleruk meretet is, ugyanis mire sorra kerultem mar elfogyott a melegviz. :DDD.
24. Miss Angel (válaszként erre: 22. - A03dd05915)
2017. márc. 14. 11:19
úgy,hogy odaveszed a jó öreg lavórt/már ha van/,és itt-ott megmosod magad/aminek szerintem az égvilágon semmi értelme,de kinek a pap,kinek a papné .D/
23. Miss Angel (válaszként erre: 21. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 14. 11:17
ez nem semmi :DDDDD
22. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - _pepitamacska_)
2017. márc. 14. 11:17

"mi sem fürdünk minden nap. Legalábbis nem úgy, hogy belefekszünk a kádba, vagy zuhanyozunk."


Hogyan lehet még nem fürdeni?:)

2017. márc. 14. 11:13
A nemet cserediak csaj a nalunk toltott egy het alatt 2-szer zuhanyzott le, am hajat naponta mosott. Tok indokolatlanul. Amikor en voltam naluk, kikerekedett szemekkel pislogott ram az egesz csalad, amikor kifejeztem abbeli igenyemet, hogy naponta zuhanyozhassak...a csajnak aztan megsugtam hogy megjott igy plane fontos a tisztalkodas...hat nem hatotta meg kulonosebben. Mindegy, en azert szorgalmasan jartam a furdobe. :)
20. Miss Angel (válaszként erre: 19. - 8a65af67ce)
2017. márc. 14. 11:10
én inkább csak arra utaltam ezzel,hogy mivel nem értek egyet a cikkben :)
2017. márc. 14. 11:09
Akkor most mindnyájan írjuk le, hogyan és milyen időközönként tisztálkodunk? :D
2017. márc. 14. 11:08
Valószínűleg a bőrünknek nem tesz jót a napi tusolás, főleg a sok kemikáliával, de az orrunknak és a jó közérzetünknek, na meg a többi ember orra miatt feltétlenül szükséges. Szerintem:)
2017. márc. 14. 10:59
Szerintem minden nap kell fürdeni vagy tusolni. El sem tudnám képzelni másképp, még akkor sem, amikor majd kipurcanok a fáradtságtól. Ez alap. Hajat és 3-4 naponta mosok, gyakrabban nem akarom.
2017. márc. 14. 10:53
Hiába vesz fel valaki szép ruhát, lövi be a haját, ha büdös. Ezt sosem értettem. Egyszer a nőgyógyásznál voltam fültanúja az orvosnak, aki ordított a páciensével odabent, hogy MENJEN HAZA ÉS FÜRÖDJÖN MEG!!!! Majd hanyatt vágtam magam, mikor kijött egy amúgy tipp-toppnak kinéző hölgyike az öltözőfülkéből. Hát igen, hiába a szép kosztüm, a belőtt séró meg a parfümfelleg, ha sz*ros a segg.
15. lapbarna (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. márc. 14. 10:52

Omájgád!

Neeeeeee! :D

2017. márc. 14. 10:48
A vichy gyártja.
13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2017. márc. 14. 10:47
Fokozzam? Létezik 7 napos dezodor is:)))
2017. márc. 14. 10:39

Ja, mindig csodálkoztam, miért kell úgy reklámozni egy dezodort, hogy 48 órás védelmet nyújt???

Így már értem. Van igény rá, ezek szerint.

11. lapbarna (válaszként erre: 1. - _pepitamacska_)
2017. márc. 14. 10:38

Gondolom, hogy nem földeken dolgoztok kint, de azért az ember a mindennapi tevékenységei során is izzad!

Egyetértek az összes hozzászólóval, a napi szintű zuhanyzás - fürdés nélkül (bármennyire is igényes valaki az öltözködésére, frizurájára, stb) nem nevezhető senki sem ápoltnak.

Még annyit megjegyeznék, hogy amíg valakinek a saját testszaga fel sem tűnik (bizonyos esetekben), addig azért a környezete rendesen érzi.

2017. márc. 14. 10:31
Egyébként én mindig csodálkoztam azon,hogy tud valaki lefeküdni a napi munka után/bármilyen is az/tisztálkodás nélkül.A legjobb ürügy ilyenkor a "fáradt vagyok"....hogy tud vki annyira fáradt lenni,hogy 10 percre ne tudjon beállni a tus alá? én ha napi 15 órát vagy többet vok kénytelen dolgozni is megteszem.nem kell órákat a kádban tölteni,egy alapos zuhanyzással tökéletesen tisztára lehet mosdani.
9. Miss Angel (válaszként erre: 6. - B4b1d52444)
2017. márc. 14. 10:28
ezzel 1-et értek,a napi szinten való fürdés vagy zuhanyozás ALAP!!!!
8. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2017. márc. 14. 10:28
Spórolásra biztos nem jó, mert egy lavórnyi mennyiségű vízzel már zuhanyozni is lehet pont, ha gyors vagy;)
2017. márc. 14. 10:16
Biztos, hogy nem érezném magam tisztának ha csak egy kicsit mosakodnék itt, meg ott. Sokkal egyszerűbb egy gyors vizezés a zuhannyal, majd szappan/tusfürdő és egy gyors öblítés. Azzal az ember sem a vizet, sem az időt nem pazarolja és még után takarítást sem kell végezni.
6. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - _pepitamacska_)
2017. márc. 14. 10:05
Én a zuhanyzást nagyon keveslem. Én napi szinten zuhanyzok, kétnaponta mosom a hajam, nyáron pedig reggel-este is zuhanyzok. Szerintem igénytelen, aki nem zuhanyzik naponta legalább egyszer. Bocsi.
5. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. márc. 14. 09:53

Utanam tuti uszna a furdoszoba honalj pacsalas utan. :D

Egyebkent olyan helyzetben el tudom kepzelni ezt a lavoros (?) mosdast, hogyha valakinek pl. ekcemaja van a laban, karjan. Annak ugye kifejezetten nem tesz jot a viz.

2017. márc. 14. 09:48
Nekem is egyszerűbbnek tűnik gyorsan lezuhanyozni mint külön mosogatni lábat/hónaljat stb.
2017. márc. 14. 09:40

Egyszerűen nem tudok úgy lefeküdni este az ágyba, hogy ne fürödjek meg, vagy tusoljak le.

Hulla fáradtan előfordult, de olyan carul éreztem magam, hogy gyorsan le kellett tusoljak.


És ezeket a "kis mosdásokat" lavórból oldjátok meg, vagy hogy?

Mert nekem volt már olyan, hogy elfelejtettem hónaljt borotválni, és reggel gyorsan mosdókagylóból megmostam, és helyretettem, de ahogy folyott végig minden felé a víz...


Ezt egyébként spórolásból csináljátok, vagy miért?

2017. márc. 14. 09:15

Ha már feneket, arcot, hónaljat kezet, fogat msool, akkor nem egyszerűbb beállni a zuhany alá?


Számomra a heti 3 zuhanyzás nem elegendő egy embernél.

Szerintem naponta kell zuhanyozni.

2017. márc. 14. 09:08
Tisztaság fél egészség, tartja a közmondás. Valóban sokat tehetünk magunk és embertársaink egészsége érdekében, ha tisztán tartjuk magunkat és a környezetünket. De vajon mennyire tartjuk be a legfontosabb normákat ezzel kapcsolatban?

Ugrás a teljes írásra: Tisztaság fél egészség
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook