Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztaság fél egészség fórum

Tisztaság fél egészség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tisztaság fél egészség

1 2 3 4
119. Channa* (válaszként erre: 101. - Globus)
2017. ápr. 10. 05:16

Nálunk nem egyenruha van, csak van néhány íratlan szabály, pl. spagetti pántos felsőt, túl rövid szoknyát, tapadós sortot, farmert, férfiaknak rövid nadrágot, szandált nem kellene hordani, de pl. volt olyan fiú kolléga, aki kifejezetten strandra való sortba és tangapapucsba jött, vagy olyan kollegina, aki feneket épp csak takaró feszülős sortba.

Nekem is szólni akartak egyszer, azaz szóltak is, mert egy fehér farmerszoknyába mentem, aztán rájöttek, hogy az nem gond:D

Volt kollegina, akinek kint volt az egész háta a felsőből.

A kedvencem az volt, amikor a férfi kolléga bicajos szerkóba jött be.:DDD

2017. ápr. 9. 15:17

Kézzel, kesztyűben... A bolttól is függ, hogy a dolgozónak mire ad lehetőséget, illetve mit követel meg.

Ezért kár mások fejét leugatni.

117. ab61752c45 (válaszként erre: 111. - Bc681dac13)
2017. ápr. 9. 13:32
hát igen.én is irodába jártam,aztán mikor megszűnt,áttettek a műhelybe.a szép ruhában naponta hússzor fölsöpörtem a magas,poros lépcsőt az első nap.
116. ab61752c45 (válaszként erre: 114. - Bc681dac13)
2017. ápr. 9. 13:28
nálunk az egyik boltban minden felvágottat kézzel fognak meg,a másikban kesztyűben.az első egy maszeké,a másik valami boltlánc tagja.
115. 2d052648f4 (válaszként erre: 114. - Bc681dac13)
2017. ápr. 9. 13:25
Megint nem tudsz értelmezni.
114. bc681dac13 (válaszként erre: 112. - 2d052648f4)
2017. ápr. 9. 13:00
Miért levonták a béredből az eldobható kesztyűt? Aligha. Ez trógerság
113. bc681dac13 (válaszként erre: 110. - Globus)
2017. ápr. 9. 12:57

Nem véletlen, hogy csogaolt, és kiadja a pénztáros a mekiben.

Ahol nincs külön kiszolgáó és pénztéros, ott kurvára húzza fel a -millió filléres kesztűt.


Felőlem lehet qrvára hand-made, de a pénzezés-kaja, külön. Sok éves pincért kell kell kérdezni, ahol "nincs idő kezet mosni". De, idővel lesz. N em csak edzedtebb lesz, hanem okosabb is

112. 2d052648f4 (válaszként erre: 110. - Globus)
2017. ápr. 9. 12:54
Van, ahol még működik ez a rendszer. Ahol én voltam, ott sajnos nem. Pedig sok szempontból jobb lenne.
111. bc681dac13 (válaszként erre: 109. - L.luiselotte)
2017. ápr. 9. 12:48
Munkába járni - nem csinosnak megyük. És análkül is van "előírás". Pl. téged hányszor röhöghet volna körbe, ha póló-farmerben mész szerződést kötni?
110. globus (válaszként erre: 106. - 2d052648f4)
2017. ápr. 9. 12:34
Én még emlékszem, régen a helyi cukrászdában pultnál megtekintettük a sütit, de pénztárnál kértük, fizettük és kapott blokkal mentünk a pulthoz vissza. Akkor még nem volt HACCP és mindenféle EU-s szigorú higiéniai követelmények. Látjuk, hogy manapság nincsen alkalmazott minden részfeladatra. Sajnos...
109. l.luiselotte (válaszként erre: 104. - Globus)
2017. ápr. 9. 12:24
forditva is igaz, nagyon gáz és kellemetlen lenne ha az eü dolgozók otthoni ruhában dolgoznának, ezzel bevive az intézménybe az otthoni szennyeződést. Az viszont nem igaz, hog civilruhában csinosabbak - hála istennek nagyon ritkán járok kórházba vagy orvoshoz -, aki csinos, az helyes a fehérben is, aki meg nem, vehet magára bármit abban is ........... marad.
108. bc681dac13 (válaszként erre: 106. - 2d052648f4)
2017. ápr. 9. 12:05

Ha nem megoldható, hogy az egyik kéz csomagol, a másik pénzez, igenis ezért van az eldobható kesztyű. Kiszolgáltam is. Kicsiben csinááltam, ott nincs pardon. Kiadod a retkes kaját, és többé nem jön oda, és nem lesz bevételed. Nekem van róla fogalmam.

Vagy egyik-másik kéz vagy ott a kesztyű. Nincs pardon. Eeeegen nem mindig minden a nagykönyvek szerint van, elég a vendéglátós ismerős és én is szervíroztem, rálátás, blablabla, de a cukrászdában a látványpultból adsz el. Jobb lenne, ha a segged vakarnád, azon kevesebb a kórokoró, mint a pénzeken.

107. bc681dac13 (válaszként erre: 104. - Globus)
2017. ápr. 9. 11:53

Tudom, h e.ü.-s vagy. Ezért mondtam, hogy a védő részét hagyjuk is. A szakács(nő) is jól nézhetne ki félpucéran, és valaki komfortosabban érezné magát, az olajfröccsökért meg ki felel? Ha épp nem vagyok s3ggarc (mert már megcsináltam, h papucsbam szekrényt vittem, persze, akkor ejtettük le, és fél köröm meg oda se neki), költözésre én is felveszem a régi Martenst.


Kiegészítőleg: a volt munkahelymen én is trollkodtam színes cipővel. Mert az olyan is volt... Basztattak a kollégáim, mert nem csevegtem, hanem dolgoztam. Én voltam az egyetlen, aki egy idegen nyelven eladni tud, a másikon beszélget is. Kevesebb pénzért, mint a munkanélkülin. A vásárlók könyvébe beírást kaptam, h végre van vevőcentrikus eladójuk, 3 hónap után lett "visszatérő vevőm" - abszolút multi cég, de dolgozik-e. A szerződéssel ellentétben 5-10 eurós jattokat vágtam zsebre (nem nézik a kamerákat), "vevőztem". A kiegészítő eladás megugrott velem. Fél szeműek közt... Így lehet trollkodni a színes cipővel (amiben kényelmes a 12 óra sz sajna színes). Vettem az előírt színűt, abban szoktam dolgozni, de itt nem bírtam ki, h néha ne legyek troll.

106. 2d052648f4 (válaszként erre: 100. - Bc681dac13)
2017. ápr. 9. 11:40

Szerinted percenként cseréljek kesztyűt, mert süti pènz süti pénz süti pénz a sorrend? És én nem a csemegepultról beszélek, ahol csomagolnak és odaadják, hogy menj a kasszához fizetni. Értelmezz..

A 1989 nem a születési évem, rosszul is tippelsz.


Én meg azért vernélek jól pofán, mert a stílusod nem ismer határokat. Ilyen gyerekem lenne...bocs, nincs. Megtanítottam beszélni és kezet mosni is.


Amúgy meg kutakodj tovább. Sok helyen ki van írva, hogy fél óránként fertötlenìtő kézmosás kell és nem percenként nagypofájú

105. globus
2017. ápr. 9. 10:47
Kolléganőm férjének kis vállalkozása van, szezonális munkára is vesz alkalmazottainak munkaruhát, nincs kedve miattuk ráfázni. Sok embernek annyi esze van, ősszel udvari munkára odamegy úgy, hogy kilóg a fél dereka.
104. globus (válaszként erre: 103. - Bc681dac13)
2017. ápr. 9. 10:44

Igen... mi lenne, ha a kórházban habos-babos miniruhában dolgoznának az ápolónők, mert csinosak szeretnének lenni? Aztán viszik rajta haza a szutykot, fertőzést, végig sem gondolják? Bizonyos helyeken igenis kötelező a védőruha. Sok gyárban acélbetétes bakancsot, uniformist kell viselni, aki nem tudja hordani, üzemorvos nem engedi munkába állni, simán eltanácsolják. Nincs olyan, hogy "nekem az nem tetszik".

Más ügyfelezős helyütt elég, ha konszolidáltan öltöznek fel, szép blúz, sötét nadrág vagy szoknya (nem koptatott, tépett farmer), egyebekben különösebb megkötés nincs, de ezt úgyis előre megmondják.

103. bc681dac13 (válaszként erre: 101. - Globus)
2017. ápr. 9. 10:38

Ez soha nem fog a fejembe férni. Ha olyan a meló, hogy véd is, abba bele se menjünk! De ha felvesznek egy munkakörbeott X a kötelező, ha nem tetszik, ne menj oda!

Én komolyan szeretem a legújabb helyemen, hogy ott katonarend van. 1-2 nő annyiban rendszegő lehet adott hosszúságig, hogy kibontva hordja a haját amíg X mód nem lóg bele az arcába. Ha a bongyorra száradt, hosszú hajammal esnék be a munkatérbe (és nem szólna rám a közvetlen felettesem vagy munkatársam előtte), az első szünetig lehetnék úgy, aztán foghatnám a fürtjeim hazáig. Innen basztak már ki embert, mert büdös volt. Nagyon-nagyon rendben tartott öltözőnk, zuhanyzónk van, ő meg a 40 fokban beesett, és bszott élni vele. Egyszer figyelmeztették. Másodjára megköszönték a munkát, pedig nem lehet felvenni valakit úgy, hogy beesik az utcáról. Kb. ennyiszer lehet visszaszólni a közvetlen felettesnek is, és mindig ott van az ő felettese, kamera meg a sejhajodban is mikrofonnal.

2017. ápr. 9. 10:09

A dohányzásról meg annyit, hogy sokan nem érzik, bármilyen nagy szaglóérzékkel megáldottnak mondják magukat. Ha már a pasi listámnak se szeri, se száma, az ilyen tapasztalatomnak is. Annál közelebb csak nem szakoljul egymást, hogy a másik szájába mászunk. Ha minden nap max. 2-3 cigit szív el az ember, nem érzik meg.

Nem mondom, hogy valakinek nincs ennél érzékenyebb szaglószerve, főleg valaki felé (én a volt férjemen a paradicsomot meg a jégsalátát - a fejes helyett - megéreztem, és megmondtam, az elfogyasztás után fél órával, hogy citromos vagy ecetes önetettel ette), de az átlag ember pár órával a másik dohányzása után átlag egyeden nem érzi a max. napi pár szálnál még ha smárol vele sem.

Életem egyik legviccesebb, a másiknak meg talán legkínosabb vitája ebből fakadt. 1-2 hónapja találkozgattam valakivel, amiben nem csak a kávézás volt ezen alkalmakkor. Egy 6-7 fős összejövetelen a nagyon nem dohányos meg a bagós egymásnak ugrott ezen a témán. Az én kedvesem nagy nem dohányosként elmondta nézeteit, és támogatót várva rám, néhett, hogy nem? Mire én nem tudtam mást mondani, mint az igazat: szivem én dohányzok 10+ éve. Nem is minden nap, nem sokat, de dohányzok.

101. globus (válaszként erre: 98. - Channa*)
2017. ápr. 9. 09:50

Nálunk kötelező a munkaruha viselése, ennek ellenére jelentős réteg tojik rá. Nekik úgy jó, ha mutogathatják a civil öltözetüket, és azt sem bánják, ha sérül vagy beszennyeződik. Ha ellenőriznek, előzetes bejelentés után történik, arra a fél órára felveszik a munkaruhát, utána elhajítják. Elég sajátosan értelmezik a jogokat manapság, tulajdonképpen egyenlő az azt csinálok, amit akarok-kal, fittyet hányva előírásokra.

Szerintem ha valaki úgy érzi, nem tud betartani bizonyos munkaköri előírásokat, arra a munkára alkalmatlan.

100. bc681dac13 (válaszként erre: 99. - 2d052648f4)
2017. ápr. 9. 09:35
Gondolom, az 1989 a születési éved lehetett. A mai szabványoknál, eszközöknél nem lehet(ne) gond, h nem mindenki után mosol kezet. A fólia a sütin azért van, h ne tapadjon össze a szelés után, a kezedre meg azért húzhatsz egy eldobható kesztyűt, hogy a pénzt, az orrog, a segged, meg a sütit ne ugyanazzal fogdosd. Milyen kibasz balkáni helyen élsz te, hogy a pultban " Sajnos voltak bajok abból, hogy minden vendég után nem tudtam kezet mosni"???!! Én is pofán vertelek volna ki a pultból vevőként vagy alkalmazóként, ha "bajok vannak" a kesztyűs meg nem kesztűs kezed megjegyzésével. A sarki közértben, ahol havonta új alkalmazott van, és alig fogy el a sor pár órára, nincs senkinek problémája a csemegepultban ilyen merész dologgal, hogy kajás-kéz, pakolós-kéz, új kesztyű.
2017. ápr. 9. 09:23

Számomra alapvető, hogy minden nap fürdök/tusolok. Lavóros, kiskádas, szivacsos letörölgetés stb után nem érzem magam tisztának. Nyáron akár többször is letusolok.


Olvastam, hogy valaki írta, hogy nem izzad. Na ne vicceljen. 😃 Mindenki izzad, csak valaki annyira kicsit, hogy alig észrevehető. Nem kell ahhoz dolgozni sem, csak nyáron sétálni egyet a kánikulában. Vagy télen túlöltözni.


A másik a dohányszag. Itt olvasok először arról, hogy valaki dohányos, de egyáltalán nem érezni. Soha nem találkoztam még ilyennel. Ugyanis aki napi több szálat elszív, annak már a bőrébe ivódott. Nem azt mondom, hogy árad belőle a füst, de egy nem dohányzó megérzi. De lehet támadni, hogy a nem cigizők igénytelenebbek, büdösek.


A kézmosás nálam tizenévesen lett alap, miután volt szerencsém megismerni a bkv-t. Most sem vagyom fanatikus kézmosó, de sokszor mosok kezet.


Egyszer dolgoztam pultosként egy cukrászdában. Sajnos voltak bajok abból, hogy minden vendég után nem tudtam kezet mosni (miután fizetett és pénzt fogtam). A legtöbben amúgy észre sem veszik, de volt aki bunkón beszólt. És komolyan mondom, hogy olyan forgalmas helyen dolgoztam, hogy órákon keresztül nem fogyott el sor. Képtelenség minden egyes ember után kezet mosni, pláne alaposan. Mondjuk a legtöbb sütin van fólia, egyrészt pont ezért.


Hajat mosni átlagban heti egyszer szoktam. Nyáron többször. Illetve ha bármi olyat csinálok, ami után koszosnak vélem a hajam/fejbőröm, akkor szintén mosok.


Ruhák: póló, bugyi, zokni minden nap tiszta. Nadrág, pulcsi attól függ mikor érzek rajta bármit vagy látom koszosnak. Persze nem 1 hétig hordom.


Szóval mindenkinek más a tisztaság, ápoltság. De szerintem van egy általánosság, amit azért be kellene tartani és nem megsértődni, ha te magad ápoltnak gondolod, a másik meg megjegyzi hogy büdös vagy.


Persze nekem is van olyan ismerősöm, aki annyira izzad, hogy hiába fürdik reggel-este és keni/fújja magát, akkor is érezni. Sajnos ő ezen változtatni nem tud és nagyon kellemetlen neki.

98. Channa* (válaszként erre: 97. - 4f7996facc)
2017. márc. 18. 14:46

Nálunk is van olyan "szabályzat", hogy hogyan kell megjelennünk a munkahelyünkön, ami szerint még otthon sem lehetnénk macinaciban:D

De ennek ellenére sokan nem foglalkoznak vele. Amikor időnként kapunk egy-egy emailt a megjelenésre vonatkozóan, a vezérigazgató külön bejön hozzánk, hogy nekünk nem szól:DDDD


Ha pl. velem egy irodában dolgozna az akiről beszélek már rég szóltam volna neki, de a közvetlen kollégái nem "mernek". Pedig szoktunk beszélni erről. Na, mi pont ezért gyakoroltuk be, hogy hogy csinálnánk, ha ilyen helyzetbe kerülnénk.

Az irodánkban én vagyok az aki "mer" ilyeneket közölni.:D Szoktam a kollégáknak mondani pl. (ez nem a tisztasággal kapcsolatos), hogy nem kellene betűrni az ingedet? Rám néznek és vigyorogva mondják, hogy tudják ez nem kérdés volt, és már csinálják is:DDDD Volt olyan, akinek mosási tanácsokat adtam a kabátjával kapcsolatban. Rögtön tudta, hogy miért mondom:DD

És ha valamelyik azt mondja, hogy de büdösnek érzem magam, akkor megmondom neki simán, hogy jogos e vagy sem:DDDD

97. 4f7996facc (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. márc. 18. 07:42

Fúj, ez a kollega aztán gyomorforgató lehet. Iszonyodom az ilyenektől. Legszívesebben jól megbüntetném ezeket az embereket, akik nem tudnak tisztán, rendesen megjelenni a munkahelyen. Kellene egy ilyen munkahelyi szabályzat, amiben benne van a tiszta, ápolt megjelenés, mint követelmény. Végül is, ez is hozzá kellene, hogy tartozzon a munkaképes állapothoz. Mi ügyfelekkel foglalkozunk, és az is hozzátartozik, hogy nem lehetek ápolatlanabb, mint az ügyfél, aki hozzám jön.

Én egy dohányzó kollegámmal le szoktam járni, amikor cigizik, csak hogy levegőn legyek addig. Egyáltalán nem zavar. Rajta érződnek szagok, de az nem a cigi, hanem a pia. Keményen iszik, ezt tudjuk róla és olyan büdöset izzad ettől, hogy attól van hányingerünk.

96. Cucicsillag (válaszként erre: 95. - Cucicsillag)
2017. márc. 17. 23:52
Elfogult 😝
95. Cucicsillag (válaszként erre: 87. - Panna.33)
2017. márc. 17. 23:51
Veled kapcsolatban alapbol elfogulatlan vok, vmiert,,,,, 😘
2017. márc. 16. 16:13

"Tisztaság fél egészség" A kosz meg adja a másik felét.:D


A viccet félre téve, vajon hány éve születhetett ez a közmondás? Hümm. Vajon aki kitalálta, annak mennyire járt a lelki szemei előtt a bidék, tusolók, fertőtlenítők stb...? Hümm. Csak kérdezem. Vagy lehet, hogy egy egyszerű üzleti fogás volt a rómaiak vagy a törökök részéről, a fürdőik népszerűsítéséhez? Csak kérdezem.

93. bc681dac13 (válaszként erre: 92. - 8a65af67ce)
2017. márc. 16. 14:14
En nagyon szeretem az eros, nehez parfumoket, dr sok ember van, aki nem, ezert munkaba, ahol sok emberrel dolgozok, nem is fujom magamra a kedvemceimet. Ha a boltban sorban allva nem tetszik a masik vevo illata/szaga, az az en bajom, de emberek kozt dolgozva a tomeny parfum kb. olyan, mintha s penztaros odafingana.
2017. márc. 16. 10:19
Szerintem a mosdatlanok és a piaszagúak büdösek, egyesek pedig hányingerkeltő parfümöt használnak. :D Az ilyenek miatt szédelgek a buszon, és legszívesebben kivetném magam az ablakon. A tiszta, ápolt dohányosokat diszkréten szagolgatni szoktam, mert szeretem. :D
91. fehérke111 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2017. márc. 16. 08:34
Hiába no, nem tudom elképzelni! :-)))
90. fehérke111 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. márc. 16. 08:32
Nemáááá :-)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook