Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tiszta lappal kezdeni nem is olyan egyszerű! fórum

Tiszta lappal kezdeni nem is olyan egyszerű! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tiszta lappal kezdeni nem is olyan egyszerű!

1 2
2013. jan. 8. 12:55

Kedves Elizabeth!


Én már 7 éves korom óta fogyókúrázok és most vagyok 17. Volt egy időszak, amikor szépen le voltam fogyva, de az hamar le is járt. A kilók szépen lassan visszajöttek.


A suliban mindig szégyeltem magam, hogy ilyen kövér vagyok...meg is bántottak emiatt. Sokszor úgy éreztem, hogy nem is létezek, nem is vagyok az osztály része. Mindenki lenézett...nem törődtek velem.


Amikor már elegem volt mindenből, és úgy döntöttem, hogy lefogyok elkezdtem tervezgetni előre. Elterveztem, hogy ha minden hónapban leadok X kilót akkor nyárig elérem a vágyott súlyt. El is döntöttem, hogy nyárig lefogyok, de aztán valami miatt abbamaradt az egész, és a nyarat otthon töltöttem a nagyszüleimnél. Ugyanaz a helyzet, mint nálad. Én azt mondom, hogy nem jó előre eltervezni dolgokat, mert mindig lesz valami, ami nem úgy megy , ahogy mi elképzeltük. A testünk sem úgy működik, ahogy mi szeretnénk, van amikor egész jól mennek le a kilók, de van amikor huzamosabb ideig stagnál. Jó kitűzni egy célt, de ne felejtsünk el időt is adni magunknak, türelmesnek kell lenni.


Igaz még én is kövér vagyok...és még mindig küszködök a kilókkal, de mostantól nem fogom hagyni magam. Ezt végig kell csinálni és majd amikor sikerült lefogyni meg is kell tartani a súlyt, mert ha nekifogunk újból zabálni, akkor minden hiába volt. Teljesen meg kell változzon az ember szemlélete a diétázásról...és aki hajlamosabb a hízásra annak egész életeben vigyáznia kell, hogy mit eszik és mennyit mozog...de ezt gondolom te is tudod, és már mások is írtak az életmódváltásról. :)


A lényeg, hogy ne hagyd, hogy valami megakadályozzon a cél elérésében, és el kell hinni azt, hogy ha van kellő akaraterő, akkor bármi sikerülhet. És én tudom, hogy sikerülni fog!


Ne félj a kudarctól, játszd végig a játékot! :)

47. Khalesi (válaszként erre: 44. - Gloriann)
2012. aug. 15. 12:30
Pontosan, szembe kell nézned a tényekkel. Már ami az evést illeti. Én is mindig azt hangoztattam, "de nem értitek én egészségesen kajálok", csupa bió meg stb....ja csak megettem egy egész tepsi zabpelyhes sütit vagy egy fél teljeskiörlésű kenyeret...mennyiség, abból kell visszavenni és fogyni fogunk. De míg hazudunk magunknk addig nem leszünk sikeresek.
46. Khalesi (válaszként erre: 30. - 1b1c6eef6d)
2012. aug. 15. 12:22
Az nagyon tuti oldal, én is használom most és végre látom a fényt az alagút végén. Ne add fel! Hajrá!
45. b14310253d (válaszként erre: 44. - Gloriann)
2012. aug. 8. 16:18
köszi!! :) így van!
2012. aug. 8. 15:47

Eljött hát a kínos pillanat...a mérlegelés...

"Én bizony rá nem állok!" - tagadás - "Najó, ráállok, de ne nézz ide!" - még több tagadás -

Ismerős???

Ne tagadj! Azt mondod, - A többiek könnyen beszélnek, ők soványak! - közben pedig "küzdesz", "csatákat vívsz" az étellel. Olvasd végig kérlek a saját cikked, hogy az a lány, akit még el is idegenítesz magadtól, milyen igazából. Hihetetlen, hogy mennyi önbizalomhiányos nő van manapság, akik nem tudják becsülni magukat és a keserű szájízre, amit ez kölcsönöz rákanalaznak fél kiló fagyit esténként, vagy éppen más nyalánkságot, hogy legalább egy picit megédesítsék a napjukat, ha már úgyis minden olyan keserű! Minden egyes felesleges dekáért megdolgoztál! - ezt jobb, ha elfogadod - bizony, te zabáltad össze! Nem kell hibáztatni magad, nem kell gyűlölni magad! Azt lásd, hogy mi vagy most! Nincs vágyálom súly, nincs "ez lesz decemberre". Az elhízást sem így csináltad - akkor ha júniusban minden este nasizok... - ugye?

Te döntesz és a döntésednek eredménye lesz. Nincs időm sportolni! Nem szeretem a futást! Majd kipróbálom ezt a tablettát, a barátnőm is szedte és ő csinos! - persze - Több módja is van a fogyásnak, okosan is lehet ám csinálni. De mielőtt eldöntenéd akár azt, hogy milyen módszerrel fogsz fogyni, kell a konzekvencia. - Nem mozogtam eleget, nem tettem meg mindent a saját testi-lelki egészségem érdekében...Sokkal többet eszem, mint amennyire szükségem van! Ezért vagyok ilyen! - Elvárjuk, hogy más emberek szépnek lássanak minket, miközben magunk sem vagyunk képesek szépet látni magunkban. Elvárjuk, hogy a párunk megkívánjon, sőőőt, senki mást ne kívánjon meg, csak minket...mi pedig eközben undorodunk magunktól és az undorodást tetőzve bekapunk egy falat csokoládét. Érdemes végiggondolni, hogy mit akarsz magadtól! Ha ez megvan, változtass! Ha nem teszed, gyáva vagy! - és ez ilyen egyszerű

A diéta pedig nem ideiglenes - a diéta egy életmód.

43. 537e413e9f (válaszként erre: 41. - AlBundy)
2012. aug. 8. 11:29

Köszönöm és megnézegetem!


..és neked is Júlia!:-))

42. ria8246 (válaszként erre: 34. - AlBundy)
2012. aug. 8. 11:27
Na jó, tényleg hülyeséget írtam. Én is erre az azonos térfogatú dologra gondoltam közben. De igazad van, mert én is így olvastam valahol ezzel a hülye megfogalmazással és így maradt meg. Szóval hülyeséget írtam, de ugyan azt akartam vele mondani, mint amit te írtál :D :D
41. AlBundy (válaszként erre: 39. - 537e413e9f)
2012. aug. 8. 09:55

Nem is leszel Svájcinéger egy pillanatig nem kell tőle tartanod.. Én sem akarok szörnyeteg lenni, de ha már belepakolom ezt a sok munkát, lássak is belőle vissza valamit.

A témában nagyon megoszlanak a vélemények amúgy.

ezt:

[link]

és ezt:

[link]

kéne valahogy ötvözni. Szerintem mindkettőben van igazság. Ha nagyon ágálsz a táplálékkiegészítő formájában bevitt fehérjétől, egyél edzés után kb órán belül tojást, sovány húst, zöldséget (szénhidrátosat).

Nem szokták ezeket kitörölni. Ez nem reklám az oldalnak, hanem info nektek.

40. 74f8c12b8e (válaszként erre: 35. - 537e413e9f)
2012. aug. 8. 07:58
Gratulálok:)
39. 537e413e9f (válaszként erre: 38. - AlBundy)
2012. aug. 8. 07:05
Nem azért csináltam, hogy a Svájcinéger nyomdokaiba lépjek, hanem azért mert jól esett és most is jól esik! Soha nem használtam semmilyen szert vagy izomnövelőt, mert nem ez a célom, de azért tudom, hogy a fehérje bevitel fontos. Utána olvasgatok és ha van linked, akkor küld el és megköszönöm előre is. Ha sérti az itteni szabályzatot, akkor privátban.
38. AlBundy (válaszként erre: 35. - 537e413e9f)
2012. aug. 7. 16:01

Nyugodtan lehet erősíteni, diéta alatt is. Sőt! Az izomzat fenntartása igencsak sok energiát igényel ergo többet is ehet az illető és az erősítő edzés nagyon sok kalóriát éget. Mondjuk egy nagyon elhízott embernek azért óvatosan kell..

Erősítés utáni visszatöltés és fehérjebevitel fontosságáról érdemes olvasgatni. Mindenki számára elengedhetetlen, hogy ne legyen ablakon kidobott munka az edzés.

37. 537e413e9f (válaszként erre: 36. - B14310253d)
2012. aug. 7. 15:33

Azért is írtam le mivel én nem hiszek a különböző csodaszerekben. Azok általában vízhajtót tartalmaznak, amitől látványosan lehet fogyni, de ha leállnak vele, akkor sokkal több visszajön és kezdőddik az ingázás! Ha elmegyek nyaralni, akkor két hét alatt visszajön 2-3 kiló, de ez itthon két hét alatt vissza is megy.


Én tényleg mindenkinek csak azt tudom, mondani, hogy sport! Megváltoztatja bőrt, mivel kipárolognak mérgek, javul a közérzet az állóképesség. Fizikálisan rendbe tesz és jót tesz az idegrendszernek...és mivel nem gyorsan fogytam így bőr is szépen visszahúzodott, táhát nincsenek logó bőrfelületek, amit sokszor látni szoktam egy fogyás után. Fogalmam sincs, hogy azok megszünnek-e utólag, de azért az se szép látvány.

36. b14310253d (válaszként erre: 35. - 537e413e9f)
2012. aug. 7. 14:55

Gratulálok, nagyon ügyes vagy és hajrá neked a továbbiakban is!! :)


Nagyon szeretem olvasni az ilyen sikersztorikat, rengeteg erőt adnak!! Köszi! :)

2012. aug. 7. 14:11

Én egyszerűen válaszolok a saját példámmal! Nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű, csak agyilag fel kellett hogy fogjam! Most akkor elárulom a titkot!!:-)) ( Mint az öreg skót a legkisebb fiának: fiam szőlőből is lehet bort készíteni!:-) Tehát a titok egyszerű több kalóriát kell pusztítani, mint mannyit beviszünk..és ez mivel jár? Mozgással! Másképp sajnos nem megy, de tudom, hogy könnyű mondani, mivel sajnos nem itt kezdődik, hanem legelőször fejben. Legelőször önmagadat kell meggyőznöd, hogy önmagadért teszed és az önbecsülésedért. Amikor az ember nem szeret már tükörbe nézni, akkor gáz van. …na ez az a pont, amikor gondolókba kell esni….és sajnos életmód váltással jár!

Akkor kezdjem az elején: 120 kiló voltam kb 3 éve és mivel működött bennem az egészséges hiúság, így hozzákezdtem! Én szobakerékpárral és élvezem baromira még most is habár ritkábban használom. Megnézem a 24 óra egyik epizódját az pont elég és több nem is kell. Először indultam 20 perccel és kb egy hónap alatt felmentem 45 percre. Hetente 4-5 lakalommal. Ötkor ettem utoljára és kb 7-kor tekertem, utána már csak ásványvizet ittam. Így ugrott le rólam 7-8 kiló, amitől jelentősen javult a közérzetem, és baromi jó hatással volt rám! Aztán folytattam. További 3-4 hónap és már 15 kilónál jártam…és ekkor kezdtem el kondiba járni. Azért is volt ez jó, mivel ha valaki túlsúlyos mozgást is nehezen tud végezni, tehát az izomzata se tud fejlődni. Tehát először fogyni kell és csak utána izmot építeni. Aztán szép folyamatosan bringóból lett kondi…és fogytam tovább! Másfél év után már -20 kilónál jártam, aztán a további másfél év már csak -8-t hozott, mivel sajnos így működik. Minél többet fogytam annál lassabban jött le a többi. Én mindig délután mentem és csak egy dologra vigyáztam ( amikor tudtam ) hogy mozgás után már nem ettem. Mivel a bringót is szeretem a kondit is, így nem esett nehezemre. Most járok 92 kilónál, de már felváltva csinálok mindent és valamikor reggel, illetve amikor időm engedi. Nem számolom a kalóriát, szalonnát megeszem füstölt csülökkel, de mégis fogyok, mivel mozgok még mindig.

Persze lehet mással is kezdeni mint kerékpár, de lényeg aero mozgás, mivel ez szünteti meg zsírpárnákat, ha ezek már apadnak, akkor célszerű hozzákezdeni az erősítő gyakorlatokhoz.

ÉS MINDEZT, HOGY MEG TUDTAM TENNI A HIÚSÁGOMNAK ÉS AZ ÖNBECSÜLÉSEMNEK KÖSZÖNHETŐ!!! …ÉS PERSZE EGY NŐNEK, AKI MINDEZT FELPISZKÁLTA!:-)) Ezután merjék még azt mondani a férfiak, hogy nők csak szex miatt kellenek!!:-))) Látjátok nélkületek ez se ment volna!:-))

34. AlBundy (válaszként erre: 33. - Ria8246)
2012. aug. 7. 13:21

Őszintén nem gonoszkodás csak olyan sok helyen látom leírva és ha belegondolsz megmosolyogtató:

Az izom nem nehezebb mint a zsír. Mindkettőből egy kiló az egy kiló.:) Azonos térfogatú izom és zsír közül az izomnak nagyobb a súlya.


Néhány embernek pont olyan nehéz hízni mint másnak fogyni, de az sem lehetetlen...

2012. aug. 7. 13:06
Majdnem 170 centisen ne akarj 50 kiló lenni. Az első 55-56-os intervallum nagyon is jó. Főleg, ha izmos is leszel, mert az izom nehezebb mint a zsír. Igaz, itt most rólad van szó és nem rólam, de had mondjam el, hogy alig vagyok 150 cm és a 40 kilót pár kg híján nem érem el. Mindenki azzal izél hogy milyen sovány vagyok, ráadásul a bőröm nagyon ferhér, úgyhogy még sápadtnak is tartanak. Szóval éppenséggel semmi bajom, de az orvosok szemében betegnek tűnök. És olyan élvezettel írják rá a papírra, hogy "sovány". De van ennél nagyobb kedvencem is: "Sovány, de arányos". Hát nem jópofa? Most döntse már el doktornő! :) Pedig van rajtam egy kis izom is (keményebb sportot egészségügyi okokból űzni nem tudok), nem látszanak ki a bordáim, és enni sem utálok. Egyszerűen ezt örököltem, anyukám is ilyen volt ennyi idősen. Pedig olyan boldog lennék 43 kilósan. Sok sikert az álmaidhoz, nem eltántorításnak szántam a kommentemet, csak gondoltam megszólaltatom a "sovány" oldalt is. :D Egyébként Ageecaval egyetértek.
2012. aug. 7. 05:59

Szia Elizabeth!!


Hasonló helyzetben vagyok én is, én 18 éves korom óta fogyózom, most 22 vagyok, azóta soha nem híztam vissza annyira, amennyi voltam, de eszméletlenül jojóztam pár kilóval már eleinte is, viszont 1 éve súlyos lelki válságba és mély depresszióba estem, amiből még mindig nem tudok...illetve, nagyon nehezen tudok csak kimászni, ami a lényeg, hogy a lelki feszültségem mind az evésbe vezetődött le. Most kezdtem el én is próbálni változtatni ezen, újra elkezdtem (tegnaptól :D) intenzíven sportolni és most vagyok azon a ponton, hogy nem adhatom fel, én irányítom a testemet és nagy étvágyamat és nem az étel. Borzasztóan nagy küzdelem, de nagyon tudatosan meg lehet csinálni!!

Már én is az életmódváltásnak vagyok a híve, próbálok mindent enni, de mértékkel.


Hajrá nekünk! Kitartás :)

Szívesen beszélgetnék veled itt a fórumon, drukkolok neked nagyon, hogy elérd a célodat, szerintem nincs is annál jobb érzés...én ebben az évben...bármibe belekezdtem, diétának is...rengetegszer nekifutottam de mindig mindig megbotlottam, remélem ennek már vége, mert az számomra rémálom volt és szeretnék boldog lenni, gyönyörű testet akarok és élni akarok :)

31. Hunny
2012. aug. 3. 16:39

Kedves ElisabettT!

Ne akarj 50kg lenni! Az nagyon gebe! Az pedig (és a pasik szerint is) nem szép:( Én 165cm vagyok, vagyis picivel alacsonyabb nálad, és jelenleg 61kg. Én is fogyókúrázom, 65kg-ról indultam, és a 90 napos diéta nagyon szépen bevált! Neked is ezt ajánlom! Olyankor megvan, hogy melyik nap mit ehetsz, és nem kell azon törni a fejedet, h minek mennyi a kalória értéke. Nekem az ideális testsúlyom 58kg lenne, neked sem ajánlom, hogy ez alá menj! Ha épp stagnál a súlyod, vagy fentebb megy kicsit, akkor se add fel! Következő mérlegelésnél meg fogsz lepődni hogy mennyit mutat a mérleg:) Hajrá!

2012. aug. 3. 09:14

Köszönöm mindenkinek!! Ageeca: teljesen igazad van! Előröl nem lehet kezdeni, rosszul fogalmaztam! Csak az a baj, hogy ha többet ettem a tervezettnél, akkor azt gondolom, hogy már úgyis mindegy és még többet eszek! Rosszul fogom fel az egészet, tudom. Talán most változik. Az is igaz, hogy nem lehet görcsölni. Amikor minden nap azon gondolkoztam, hogy többet ettem e, jaj ezt már nem szabadott volna, akkor is fogytam 3 kilót 1000 kalóriával, de amikor el voltam foglalva és jól éreztem magam, nem is gondoltam arra, hogy vajon mennyit fogyok, akkor le ment 5 kiló!

Agy kimondva ez nagyon sok, van aki ennyivel szenved.. Én pedig úgy gondoltam, hogy 5 kiló?!! Ez az alap..pedig nem. Ez rengeteg. Jó tudom, hogy az 1. héten gyorsan lemegy, de akkor is sok, és én nem tudom megbecsüli.

Ma kezdtem el ismét..nem tudom, hogy sikerül e, de most próbálok úgy hozzáállni, hogy minden egyes dekáért hálát adok a JóIstennek, és nem leszek mohó és türelmetlen. Ajánlottak egy jó oldalt, kaloriabazis.hu , nagyon jó, én itt csinálom most! Aki fogyózik, annak sok sikert kívánok, akinek pedig már sikerült, annak gratulálok!! :)

29. 1b1c6eef6d (válaszként erre: 5. - 4801af8b09)
2012. aug. 3. 09:05
Örülnék, ha megírnád! Előre is köszönöm!
28. Ageeca (válaszként erre: 5. - 4801af8b09)
2012. aug. 3. 07:36

Egyszerű, mint egy pofon csak az emberek csinálnak tragédiát belőle.



-Nem megbántani akarlak, de ha sikerül, így jártam. az életmódváltásnál egészségesebb életmód nincs. Minden más fogyókúra, aminek a nevében ott az a hülye kúra szó, ami időszakos! Nem lehet egy életen át fogyókúrázni. Tudatosan életmódot kell váltani, felcserélni a félbarna kenyeret teljes kiörlésűre, vagy teljesen elhagyni. Én pl mai napig eszek félbarna kenyeret, de nem kilószámra... amikor megkívánom akkor 1-1 szelet, és jól lakok.


Miért nem értik meg az emberek hogy diétákkal, sztárhülyeségekkel lehet lefogynak de nem tartós!!!


70 kg-t tartottam fél évig! 1-2 hónapja 67-68 kg vagyok. 103 kg-ról indultam 3 éve. Lehet sok idő alatt fogytam le, mert ha kiszámolod 12 kg jut 1 évre... 1 kg havonta.... Nem érdekel, az eredmény a lényeg, hogy újra csinos vagyok. 1 hónapra próbáltam ki a 90 napos diétát, aminek az eredménye, farkaséhség, és kimerültség...

Életmódváltásra esküszöm, és tudom hogy a szervezetem meghálálja.

27. Ageeca
2012. aug. 3. 07:31

Nem olvastam végig a cikked, csupán az első pár mondatot. Annak alapján annyit tanácsolok neked, hogy Előröl kezdeni nem tudod. Nem is lehet! Csak folytatni! Ha elbuktál akkor úgy tudsz talpra állni ha folytatod. Ha bűnöztél, sz*rd le! Legközelebb nem fogod megenni azt a kaját!

Ne akard görcsösen a fogyásod, mert az visszaüt. Én sokszor rágörcsöltem, olyankor elkezdtem hízni. Ez mint pszihé. Az agyad kicsit ellenkezik, de ha lesz*rod hogy 1 hét alatt nem 5 kilótól szabadulsz meg, hanem csak 10 dekától, hidd el, nagyobb örömöt jelent az! :)

Mi fogyózók már csak tudjuk, mikor mérlegre állunk/álltunk, és +10 dekával mutatott többet, többen idegbajosok lettünk, deee bezzeg mikor -20 dekával voltunk kevesebbek, fellegekben járunk, pedig az valljuk be, nem sok, de nekünk ilyen mézesmadzagféle volt, mindig picivel többet és többet fogytunk.

Van aki már 5 kilónál tart, van aki 15nél, én pl 36 kgnál! :)

Mi könnyen beszélünk, igaz? Pedig hányszor adtuk fel! Volt hogy én is beírtam ide, hogy feladtam, eltűntem... Nem is jöttem fel 3 kemény napig, de megszoktam a helyet, a társaságot, és hiányzott az írás :D

A napom el sem tudom képzelni Hoxa nélkül :)


Neked csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne add fel! Ne előröl kezdd, hanem folytasd tovább! :)

2012. aug. 2. 17:23

Nagyon fontos, hogy ne csak a kilókra ügyeljetek! A BMI csak egy hozzávetőleges tájékoztató, ami nem veszi figyelembe sem az izomzatot, sem pedig a csontozatot.

Inkább a térfogatot kellene figyelni a kritikus pontokon.

Ráadásul nagyon fontos a rendszeres mozgás, ami nélkül nem lehet igazi eredményt elérni. Éhezni tilos, mert egyrészt kiüríted a szervezetedből a fontos ásványi anyagokat, vitaminokat, másrészt a szervezet minden falatot el fog tartalékolni, mondván" Ki tudja, mikor kapok legközelebb!?

2012. aug. 2. 10:42
Nagyon jó cikk, és sok sikert az elhatározáshoz! Az izomépítő edzséseken és a diétán kívül a cardio is nagyon jó társad lesz a zsírégetésben. És ne sanyargasd magad, mert hiába fogysz le, nem fogod jól érezni magad a bőrödben! A soványság nem minden! :)
24. Dinkaanyu (válaszként erre: 23. - 1b1c6eef6d)
2012. aug. 2. 10:18
Akkor azt az illetőt vágd pofán,és ne magad fogyaszd csont-bőrré:)
2012. aug. 2. 08:43

Sziasztok!

Voltam már 60 kiló és nem voltam sovány... Még akkor is voltak ilyen beszólások, hogy "bedobjalak a hóba??ja, nem bírlak el..", és reálisan gondolkodtam. 5 kiló még nem lett volna elég ahhoz, hogy úgy nézzek ki, ahogy szerettem volna... tehát ezért döntöttem az 50 kiló mellett, de ez a legvégső cél. Tehát, ha végre sikerülne elkezdenem, és mondjuk már 54 kilónál úgy látom hogy elég, akkor megállnék.. De köszönöm mindenkinek!! :)

2012. aug. 1. 21:25

Erő kell?Keresd meg itt "cukornádkisasszony" naplóját.42-kilót fogyott másfél év alatt,sanyargatás nélkül,csak este nincs zaba!

Nekem is ő ad erőt.Így kell ezt csinálni,nem kell csodaszer....

Sok sikert neked!!!

2012. aug. 1. 16:12

Felesleges ennyit fogynod.

De ahogy leírtad,biztos meg lehet csinálni.

Egyébként az írásod nagyon jó.

20. AlBundy (válaszként erre: 17. - Dianit)
2012. aug. 1. 15:42
Ez igaz, de akkor az már nem BMI.:)
19. 117b1693d0 (válaszként erre: 17. - Dianit)
2012. aug. 1. 14:54

Ez is csak akkor, ha egy teljesen egészséges emberről van szó. Napjainkban nagyon sok (nem csak fiatal és nem csak nő) testképzavaros emberrel lehet találkozni.


Az ő esetükben a tükör nem mérvadó, mert nem látják objektíven a valóságot.


Szerintem minden egészségügyi intézményben elérhetővég kellene tenni a páciensek számára egy klinikailag validált testelemzésre alkalmas mérleget. Tudom, hogy a családorvosok leterheltek, de drámai méreteket öltött már Európában is a metabolikus szindróma és az étkezési zavarokkal küzdők száma, hogy mást ne említsek hirtelen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook