Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen a Tisza-tó, Tisza strandjain a víz minősége? fórum

Milyen a Tisza-tó, Tisza strandjain a víz minősége? (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 13. 12:34

Köszönöm szépen a válaszokat.

Inkább arra hajlok most hogy a kísérletezés helyett inkább a medencés megoldást választjuk, talán biztosabb, leglábbis allergia tekintetében. Kipróbálni 1-1 napot nincs lehetőségünk, mert nem Mo-on lakunk. Így ha lefoglalok egy nyaralást és első nap kijön az allergiája akkor már késő mást keresgélni... :(

2022. aug. 12. 14:51
Vele szemben a szentesi oldalon a tiszai strand nem annyira homokos, ezért valamivel tisztább is a víz. Viszont nincs is annyira kiépítve.
2022. aug. 12. 14:13

A Tisza attól "szőke", hogy a víz sok helyen egészen homokos részen folyik keresztül, és a homokot mossa, viszi magával. Strandolás után szinte érezni lehetett (anno) a fürdőruhába beleszáradt homokot. Persze ezt nem kilószámra kell érteni, de ettől tűnik koszosnak.

Az más dolog, hogy északkelet felől jön, kelet felől még a Körösök, Maros stb. kisebb folyók is beletorkollnak, és a valóságos beleengedett szennyeződést is hozza magával.

A csongrádi Körös-toroki strand, szépen kiépített üdülőhely, azért nagyon sokan éveken át visszatérő vendégek. Rá kell keresni net-en, egy hosszú hétvégét, egy hetet el lehet tölteni.

14. Pasionella (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2022. aug. 12. 10:57

Hogy most milyen a Tisza-tó minősége nem tudom, 3 évvel ezelőtt annyira koszos volt, hogy lábbal mentem bele, a kosz a strandolóktól származott :-(


A Tisza jelenleg nagyon alacsony, mivel férjem horgász rengeteg halat eszünk belőle, ilyen téren nincs gond de hogy amúgy fürdésre, passz, a halak jelenleg egészségesek, nagy gond nem lehet.

13. trapiti (válaszként erre: 11. - Borian)
2022. aug. 12. 09:51
En gyerekkorom minden nyarat a Balatonnal toltottem, apukam csaladja balatonkenesei. Gyerekkoromban semmi nem kellett, de az utobbi 15 evben uszoszmuveg es fuldugo alap volt mar sajnos ahhoz hogy a szem- es fulgyulladasokat elkeruljuk. Ez meg elfogadhato de amikor az egesz bore gyulladt az alga miatt az elviselhetetlen :(
12. trapiti (válaszként erre: 9. - Papája)
2022. aug. 12. 09:48
Igen, kezdek erre hajlani :( nalunk a csalad balatoni kotodesu, a szivem szakad erte de nem tehetem ki a gyereket meg egy ilyen nyarnak...
11. Borian (válaszként erre: 9. - Papája)
2022. aug. 12. 09:46

a lányom sznkronúszó, kis túlzással a fél életét vízben tölti fejjel lefelé :-)


versenyen szemüveget se használnak, de már teljesen hozzászokott a klóros vízhez


de a Balatonról most olyan nyuszi-piros szemmel jött vissza, hogy ihaj...

10. Borian (válaszként erre: 5. - Szantina)
2022. aug. 12. 09:44

valójában nem annyira piszkos, mint ahogy kinéz, a Tiszának van alapból egy ilyen sárgás-barnás színe, ezrt hívják szőke Tiszának


de meg kell szokni a látványt, az biztos :-)

9. papája (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2022. aug. 12. 09:42

Az ukránok a Tisza árterét használják szemétlerakónak. Áradások alkalmával az összes mocsok itt landol. Nem győzünk utánuk takarítani. Rég volt áradás, de kérdés a természet mennyire tudta megtisztítani a medret, amiből nehézfémek is oldódhatnak ki.

Helyedben medencében fürdetném a családot.

8. Borian (válaszként erre: 7. - Borian)
2022. aug. 12. 09:42
nem lettem...
7. Borian (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2022. aug. 12. 09:42
a Tisza-tó melegebb, és szerintem több szerves anyag is van benne, de ettől nem lett vízbiológus, ezért nem tudom, hogy áll a kékalgával
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Szantina)
2022. aug. 12. 09:35
Hat ez nem hangzik tul biztatoan :( Melyik reszen voltatok?
2022. aug. 12. 09:28

Én tavaly jártam a Tiszánál tudom az már rég volt, azóta sok minden megváltozhatott, DE! egyáltalán nem vagyok finnyás, de bármely strandon jártunk alig mertem a lábujjamat is beletenni olyan mocskosnak tűnt.

Nem is vágyom a Tiszához soha többé, pedig imádom a tavakat.

4. trapiti (válaszként erre: 3. - Borian)
2022. aug. 12. 09:16
Kekalgara :( a Balaton tul meleg sajnos es nagyon algas. Korabban ha vitorlasrol furdott a to kozepen akkor kevesbe reagalt, de az utolso balatoni nyaralaskor majdnem korhazba kerult olyan volt a bore (pedig az eszaki parton voltunk a legjobb reszen, es megse... a sekelyebb parti resz annyira felmelegszik hogy rengeteg benne az alga...)
3. Borian (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2022. aug. 12. 09:02
Nem tudom pontosan mire allergiás, de a Tisza alapból szennyezettebb, mint a Balaton, ezért gyanús, hogy nem lesz jobb.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2022. aug. 12. 08:54
Látom pár helyesírási hiba benne maradt, elnézést érte... 🥰
2022. aug. 12. 08:53

Arra lennék kíváncsi, mennyire jo a vízminőség a Tisza-tó strandjain ill. északabbra Tiszalök környékén. A balaton vizére erősen allergiás gyerekkel terveznènk nyaralást. Más hidegebb vizű tavakkal Észak-Európában nem volt gond, van vajon esély hogy a Tisza-tó esetleg nem annyira algás mint a Balaton?

Szállást kellene választanunk, az opciók: Tiszalöki nyaraló stéggel, közelben a Fekete Szakáll strand, vagy Tiszafüred-Abádszalók környéke. Nem ismerjük azt a részt egyáltalán, olyan helyet keresnénk ahol van esélye természetes vízben fürdenie, de ha nem megy elérhető több medencés strand is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook