Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tirolban dolgozó szobalányok! fórum

Tirolban dolgozó szobalányok! (beszélgetős fórum)


24. Mariann63 (válaszként erre: 23. - Epic marathon)
2013. jan. 25. 18:53
Arany szívem, akkor biztos nagy változás volt neki.Büszke lehetsz rá.:)
2013. jan. 25. 18:34
A vicces az, hogy otthon még nem ment volna suliba. Gyakorlatilag a középső csoportból ment elsőbe, ennek ellenére a matek pl. nagyon jól megy neki.
22. Mariann63 (válaszként erre: 21. - Epic marathon)
2013. jan. 25. 18:25

Az nem baj, olyan lesz, mint aki évvesztes.:)

Szerencse, hogy ilyen kis ügyes, és megy neki.

21. epic marathon (válaszként erre: 20. - Mariann63)
2013. jan. 25. 09:10
Nem egyszerűen találtam otthon egy némettanárt, aki foglalkozik kisgyerekkel, de mindössze 2x voltunk nála, mert nem tudta tovább vállalni (munkahelyet váltott). Így amikor kijöttünk, el tudott számolni 10-ig, tudott pár színt, és az óvodai jelét. De nem egyből iskolában kezdett, előtte 5 hónapig járt itt óvodába. Iskolakezdésre már sok mindent megértett, és el is tudott mondani. Mivel kis faluban vagyunk, vorschule nincsen (összesen talán 4 külföldi gyerek van az egész iskolában) 2x fogja járni az első osztályt.
20. Mariann63 (válaszként erre: 19. - Epic marathon)
2013. jan. 23. 17:10

Tényleg mázlitok van.:)

Kisfiad mit szólt a sulihoz? Beszélt már németül, amikor kimentetek?

19. epic marathon (válaszként erre: 18. - Mariann63)
2013. jan. 22. 18:55

Péntek-szombat szabadnapos vagyok, vasárnap pedig szomszédol. Iszonyú szerencsénk van, a szomszédunk (ahol egyébként 2 kisgyerek van) felajánlotta, hogy átmehet hozzájuk, amikor mindketten dolgozunk :-) De próbáljuk elintézni, hogy a férjem pedig vasárnap kapjon szabadnapot (legalább néha).

Egyébként nyári felügyelet is van az ovisoknak-iskolásoknak együtt egészen aug. közepéig.

18. Mariann63 (válaszként erre: 16. - Epic marathon)
2013. jan. 21. 13:04

Köszi, hogy írtál erről. Tehát akkor faluban is létezik napközi.Nekem kint lakó ismerős azt mondta, vidéken nem létezik napközi, csak nagyobb városokban.

Hétvégén hogy oldjátok meg, felváltva a férjeddel? Tolerálja a munkaadótok?

17. epic marathon (válaszként erre: 15. - Bellsb)
2013. jan. 20. 17:52
Nálunk is van munkahelyi szállás, a férjem ott lakott, mielőtt mi is kijöttünk. Csak az nem családnak van kitalálva, így nekünk muszáj volt bérelni.
16. epic marathon (válaszként erre: 14. - Mariann63)
2013. jan. 20. 17:49
Mi egy kis faluban lakunk, az iskolában 5-ig van napközi. Kisfiam 6,5 éves, első osztályos. Néha pár órát egyedül van itthon, semmilyen problémát nem okoz.
15. bellsb
2013. jan. 20. 16:48
Nekem a munkahelyemen van biztosítva egy szoba. De én egyedül vagyok.
14. Mariann63 (válaszként erre: 13. - Epic marathon)
2013. jan. 20. 10:47
Mi is néztük a szálláslehetőségeket,elég húzósak voltak.Falun nincs napközi, nem tudnék a fiammal mit csinálni.7 éves még csak, egyedül nem hagyhatom otthon.Talán 1-2 év múlva már könnyebb lesz.
2013. jan. 19. 18:37
Lakást bérlünk. Sajnos családi szállást nekünk sem tudtak biztosítani.
12. Mariann63 (válaszként erre: 11. - Epic marathon)
2013. jan. 19. 13:38

Meg szeretném kérdezni, hogy magán szálláson vagytok vagy a szálloda szállásán?

Tavaly én is próbálkoztam, de ahogy meghallották, hogy gyerekkel mennék, már storno volt.

2013. jan. 16. 18:58
Én Kufstein közelében dolgozok 3 hónapja egy szállodában. Mi kb. 30-an vagyunk szobalányok-takarítók-beugrók (ha lehet így fordítanom a springert). A cég teljesen korrekt, szabadságot/fizetést rendben megkapjuk. Cserébe a 8 órát keményen le kell dolgozni. Ez egész éves állás, mi hosszabb távra berendezkedtünk itt - kisfiam itt jár iskolába. Főnökök, kollégák normálisak. 6 napot én nem vállalnék, így is alig várom, hogy szabadnapos legyek. Átlag 25-27 szobát kell kitakarítani fél 8-tól 2-ig és persze előtte-utána mindenkinek van más dolga is.
10. bellsb
2013. jan. 15. 19:27

Én Nyugat-Tirolban vagyok, Ischgl mellett. Egy apartmanházban dolgozom november óta, ahol egyedül vagyok, mint szobalány. A munka sok, szombatonként kapok segítséget, mert általában aznap utaznak és jönnek is egyben a vendégek.

A főnököm néha kiakasztó, idegbeteg szegény. A borravalót lenyúlja. Ezt abból következtettem ki, hogy itt vagyok 2 hónapja és még egyszer sem találtam, pedig minden nap nagyon nagy a kosz, főleg a konyhákban. 1-2 alkalom volt, amikor a kezembe nyomták.

Szóvá tettem neki, és most hétvégén "megajándékozott" egy kis plusz pénzzel (Érdekes pont most, amikor megemlítettem?) Elképesztő..

A netto béremből, - ami benne is van a szerződésembe - 33€-val kevesebbet kaptam. Valami egyéb levonások címszó alatt.

Benne van a szerződésembe, hogy vissza igényelheti a szállás, ellátásomat(?) Ezt igazából nem értem, elég bunkó, ha ezt csinálja. Mindenesetre nem hagyom, rájárok a dologra.

Heti 1 szabadnapom van, de különösebben nem tudom kiélvezni így egyedül. Várom már a májust, h haza mehessek, és a határ mellett szeretnék valamit keresni.

Fizetésem annyi, mint (szerintem) általában mindenhol. De lehet hogy kevesebb.. (?)

Várom Én is a tapasztalatokat!!

9. epic marathon (válaszként erre: 1. - Bellsb)
2013. jan. 11. 19:48

Nem túl sok jelentkező van a fórumodra, pedig sokan vagyunk Tirolban szobalányok...

A bemutatkozást talán kezd te, aztán majd jövök vissza :-)

8. Mariann63 (válaszként erre: 7. - Db78bacc4f)
2013. jan. 8. 11:10

Sok helyen kérik a szobalánytanfolyamról az igazolást és az első kérdés:van-e tapasztalata?

A nyelvtudás a legkevesebb, mert elmondják, megmutatják, mit hogy kell csinálni.

2013. jan. 8. 10:54
Egy barátnőm volt kint, de nem teljesen ebben a pozícióban. 1 hónapig takarítottak egy újonnan felépített szállodát a nyitás előtt. Jó pénzt kapott, de csak 1 havi munka volt. Szerintem a szobalánysághoz nem kell végzettség, max a nyelvtudás előnyt jelenthet.
2013. jan. 7. 09:42

Ugyan nem én, hanem egy ismerősöm járta meg tavaly, de azért okulásképpen leírom.

A jelentkezésre visszahívták és ki is utazott a szobalányi munkára.Egész hétvégén "próbamunka" volt.Egy nagy hotelben kellett reggeltől-estig folyosót és szobákat is takarítania.Hétfő reggelre közölték, hogy mégse maradjon.Aztán valaki elmesélte, hogy beteg az 1-2 állandó szobalányuk és nem akarnak véglegesen másikat felvenni, várnak, amíg meggyógyulnak.Nem is lett volna ezzel semmi baj, ha kapott volna az ismerősöm a 2 napra fizetést!! De közölték vele, hogy az étel meg a szállás volt a fizetség.

Utána talált egy jó kis hotelt, azóta is ott dolgozik.Szeretik, megbecsülik.

2013. jan. 6. 22:49
Akkor tehát ezért kukkantottál be.
2013. jan. 6. 21:46
Ez úgy hangzik, mint egy 70-es évekbeli erotikus film címe.
2013. jan. 6. 19:05

Nem kell. Bár Én beleírtam az önéletrajzomba, hogy diákként dolgoztam nyári munkaként, mint szobalány, de szerintem nem ezen múlott, hogy felvettek.

Ha elküldöd legalább 10 helyre az önéletrajzodat, valahonnan biztos, hogy jön visszajelzés, és mindenhol telefonon megy az egyeztetés (legalábbis az első), kivéve, ha nem ismerős által kerülsz ki.

2013. jan. 6. 16:10

Én nem vagyok kint,bár szívesen kimennék dolgozni,mert itthon,pályakezdőként nem kellek...

De kérdésem(tudom nem teljesen témába vágó,de érdekel és hol máshol kérdezném:D)

A szobalánysághoz kell valamilyen papír,végzettség?Vagy ez csak úgy van?:)

2013. jan. 6. 16:06

Sziasztok!


Tapasztalatokat, élményeket, a rossz és jó dolgokat szeretném, ha megosztanánk itt egymással.

Ki milyen helyen és környezetben van, kedves vagy unszimpatikus a főnök, elégedett vagy e a fizetéseddel stb.

Várom a hozzászólásokat!

Üdv. egy szobalány tirolból

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook