Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tippeket kérek, hogy tudok reggel korán fölkelni? fórum

Tippeket kérek, hogy tudok reggel korán fölkelni? (tudásbázis kérdés)

2009. dec. 11. 16:46
Beállítom a HI-FI-t,pörgős számokkal teli kazettát teszek bele,elszambázok a zuhany alá és egy jó kávé!!!
2009. ápr. 7. 13:05
Hy! Középsuliban én hajnali 3-4-kor keltem fel tanulni. Mivel imádok enni, beígértem magamnak valami finom reggelit, és így simán ment a felkelés... És még rám sem ragadt! :)
2009. ápr. 7. 12:59
egy kávé jót tesz!!
2009. ápr. 7. 10:59
Jobban kipiheni az ember magát, ha lefekvés előtt citromfű teát iszik. Sőt az alvás segítése és a kipihenés segítése mellett még nyugtató hatása is van. Lehet, hogy ezt kéne kipróbálni annak, akinek nagyon nem megy a felkelés az álmosság miatt. Lehet, hogy ez segít.
2009. ápr. 6. 20:07
ébresztőóra segitségével, s persze nem nagyon késői lefekvéssel.
2009. márc. 24. 09:54
Mi ugy ebredunk hogy beallitottuk a radiot hogy automatikusan kapcsoljon be reggel,es olyan jo igy a ritmusos zenekre ebredni:)utana jon 1 jo forro kave es maris jol indul a nap:)))
2009. márc. 24. 06:43
Vegyél egy kutyát! Ő biztosan kilökdös az ágyból, ha sétálhatnékja van. :-)) Az enyém is ezt csinálja.:-)
22. s.irma
2009. márc. 23. 18:24
Nem tudok tippet adni mert én is alig birok felkelni.
21. MelisUK (válaszként erre: 20. - Burkuska)
2008. nov. 27. 15:53
Azt is kipróbálhatnád, hogy később kelj kicsit. Írtad ugyanis, hogy a csörgés után még kb 10 percig forgolódsz, aztán felülsz és megint kb 10 percig csak "punnyadsz", tehát akkor kb 20 perccel állítsd későbbre az ébresztést, ennyivel is tovább alszol és benned lesz a tudat, hogy ha nem kelek, akkor elkések. Így bizony ki fogsz ugrani az ágyból sietősen - hacsak nem felejted el, hogy állítottál az ébresztés időpontján.
2008. nov. 26. 17:15

Köszönöm a válaszokat!Lehetetlen,hogy napi 8-9 órát aludjak 9-10 óra munka mellett:(

Így marad a kínszenvedés:(((

Ja,és a telom a konyhában fog ma landolni,reggel mászhatok ki majd érte:(

2008. nov. 26. 13:29

Arra kéne odafigyelned, hogy éjfél előtt aludj minél többet, hisz az éjfél előtti alvás pihentet a legjobban. Ezen kívül fotos az is, hogy hány órát alszol, 5-6 óra nem elég. Általában 8 óra kell egy felnőtt embernek, de vannak, akiknek ennél több kell. Nekem pl 9 óra az alvásszükségletem. De ha extra korán kéne kelnem, azt én se bírnám. Én 7-kor kelek, de akkor mint a villám. (Az egyetemen is úgy állítottam össze az órarendem, hogy az első órám 10-kor kezdődjön, most meg 9-re járok dolgozni, szóval nincs nagy gondom. De pl mikor még középsuliba jártam, akkor nekem is a halálom volt a kelés, főleg ha még nulladik óra is volt...)

Viszont bármikor is kell fölkelnem, én egyből föl tudok kelni.

Ajánlani tudom, hogy ha nehezen megy a kelés, akkor az ébresztő óra vagy telefon vagy bármi más legyen messze az ágytól, hogy ki kelljen mászni érte, így már sikerül is a kelés. Aztán jöhet a tusolás, tényleg fittebb tőle az ember. A kávé nekem se jön be, az nem ébresztene föl, az energiaitalok se, ezektől a dolgoktól én csak elaludni nem tudok, de ha fáradt vagyok, ezek nem segítenek rajtam.

Sokat segít viszont reggel egy narancs, grapefruit vagy kivi, valami lédús gyümölcs.

Lehet, hogy esetleg vitaminhiányod is van, ezért vagy olyan fáradt, de lehet, hogy csak keveset alszol. ez

18. bomee
2008. nov. 26. 13:10
Az idegesség, kedves Burkuska, az egy olyan csodaszer... Ha egy picit bestresszeled magadat az adott vizsga miatt, és így reggel egy zsiráf szivének dobogását érzed a tiéd helyén, na, akkor tuti nem fogsz visszaaludni!
2008. nov. 26. 10:28
Én a telefonomat állítom be ébresztőnek. Mindig mellettem volt, és gyakran előfordult, hogy kinyomtam, majd a másik oldalra fordulva tovább aludtam. Most már a telefont a szoba távoli sarkába teszem, így kénytelen vagyok kibujni az ágyból, hogy kinyomjam. És közben föl is ébredek.
2008. nov. 26. 10:23
Nekem is az vált be,h korán lefekudtem.2-3nap alatt pótoltam az alvás hiányát,majd utána simán felkeltem 4-5 körül.
15. Lexike
2008. nov. 26. 10:18
Nekem amikor 4-kor kellett kelnem 2 naponta (mert 6-ra jártam dolgozni) az vált be, hogy 2 órát állítottam be csörögni. Amikor az 1. megszólalt tök jó volt tudni, hogy még van 10 percem lustizni, amíg a 2. is csörög de legtöbbször azt már nem vártam meg hanem lenyomtam elötte és felkeltem.
2008. nov. 26. 09:10
Részvétem. Én éjszaka jobban tudok tanulni, mint reggel félkómában, így inkább maradok 2 órával tovább este mint korán keljek reggel.
13. s.irma (válaszként erre: 12. - D879a0c5b4)
2008. nov. 26. 08:50
Nem vagy rosszul összerakva. A szervezeted tudja, hogy nem eleget alszol. Igy nem tudsz két vagy három órai alvás után azonnal kiugrani az ágyból.
2008. nov. 26. 08:05

Az a baj a korai lefekvéssel, hogy az meg nem megy.. Főleg ha este fél 10-kor érek haza a suliból (bár ez ritka).

Ha hajnali kettőig fent kell lennem és hétkor kelnem, akkor nincs gond...

De hiába fekszem le este tízkor, akkor se megy az öt órai kelés...


Rosszul vagyok összerakva :D

11. emrus
2008. nov. 26. 07:59
Tegyél az ágyba rugót, de a legjobb, ha kinyomozod, hogy a te szervezetednek, hány óra alvásra van szüksége, és akkor rendszeresen úgy fekszel le, hogy kialudd magad és akkor könnyen fel lehet kelni.
10. supin
2008. nov. 26. 07:58
Ja ! kérj meg valakit,hogy kapcsolja fel a villanyt. Vagy vegyél ébresztő órát amit fényre lehet beállítani. A hallókészülékek boltjaiban van ilyen.
2008. nov. 26. 07:57
feküdj le 9-tájba, akkor nem lesz gond a felkeléssel
2008. nov. 26. 07:54
TAlán egy kakas!? :-) :-)
2008. nov. 26. 07:48

Hát nálunk a párom lenyomja a telót, aztán megy egymás lökdösése, hogy ki keljen fel előbb... Általában én szánom rá 10 perc után, hogy felkapcsoljam a villanyt, aztán csak ülök magamba roskadva az ágyon újabb 10 percig, és próbálok nem szétfolyni... (Közben még mindig alszom és nem nagyon vagyok még magamnál)


Aztán valahogy kimászunk az ágyból és egy langyos zuhannyal kezdünk... Ettől kicsit felébredünk, csak vizes lesz a hajam, ami télen nem valami jó dolog...


A kávé nálunk nem jött be, mert nincs rá idő, meg nem bírja a pocikám :)

2008. nov. 26. 07:47
Keress minden este valami olyat a következő napban, amiért érdemes fölkelni. Akkor könnyebb lesz a kegyetlen óracsörgésre kinyitni a szemed.
2008. nov. 26. 07:44

Nekem 2 dolog segít:

Villany fel!!!

Ha van valaki,tegyen be valamilyen hangosabb zenét,amit utálsz

Na és még egy-ha lehúzzák rólam a takarót...

2008. nov. 26. 07:40
Szerintem ezt csak úgy tudod megvalósítani hogy beállítod az órát és mikor csörög felkelsz:))Erre nincs más megoldás sajnos:(Tudom hogy ez nagyon nehezen megvalósítható mert fáradt vagy ,de gondolj arra hogy ez csak ideiglenes állapot.Sok sikert!!
2008. nov. 26. 07:38

Hmm... Ez engem is érdekelne, mert nekem is jön a vizsgaidőszak... Igaz, én nem dolgozom...

A mindennapos reggel fél 5 - fél 6-os kelés nekem is csak kínkeservvel megy.. :(


Még nem találtam ellenszert...

2008. nov. 26. 07:36

Sziasztok!

Itt a vizsgaidőszak a nyakamon,rengeteg a tanulnivalóm,napi 8-10órát dolgozom.Mindig megfogadom,h reggel korán kelek és tanulok.Ritkán valósul meg,egyszerűen képtelen vagyok regel 5-kor kipattanni az ágyból:(

Köszönöm a segítséget:)

Szép napot!

2008. nov. 26. 07:34
Tippeket kérek, hogy tudok reggel korán főlkelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook