Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tippek, trükkök, praktikák, horkolás ellen fórum

Tippek, trükkök, praktikák, horkolás ellen (beszélgetős fórum)

2012. márc. 18. 08:19
Mindegyik nyelv gyakorlatot 5-10- szer ismételni!
2012. márc. 16. 19:15

Sziasztok!

Én is nagyon horkoltam 15 éves korom óta, most 36 vagyok. Tök mindegy volt, hogy háton oldalt vagy félig ülő helyzetben aludtam. Nekem ami bevált az a nyelvgyakorlat:

Horkolás ellen:

Nyelv izomzatának erősitése:


-Nyújtsd ki a nyelved lefelé amennyire csak tudod, majd gyorsan húzd vissza.

-Nagy erővel nyújtsd felfelé a nyelvedet, majd rántsd vissza a szádba.

-Nyújtsd ki a nyelved jobbra, majd húzd vissza.

-Nyújtsd ki a nyelved balra, majd vissza.

-Kényelmes helyzetből csukott szájjal erössen húzd hátra a nyelved a garatba, majd lazitsd el.

Ismételd meg ötször és naponta többször!


Három napja kezdtem el, és már aznap éjszaka egyáltalán nem horkoltam! :) Pedig már a műtéten kezdtem el gondolkozni!

Azóta is naponta többször csinálom, igaz fáj a torkom vagy csak az izmok fájnak nem tudom, de legalább használ!


Kb.: 10 évig voltam asztmás alvási apnoéval egybe kötve, hiába mentem orvoshoz csak a vállát vonogatta, hogy az alvási apnoé akkor lesz érdekes ha öreg leszek! De hát hogy élem meg az öregkort ha addigra megfulladok???

Ekkor kezdtem megunni az orvosokat, kezembe vettem az egészségemet, irány az internet!

Ekkor találtam rá a Buteyko légzés terápiára, aminek a lényege:

-levegő vétel és levegő kifújás csak orron keresztül

-hasi légzés megtanulása

-levegő vissza tartása kb. 20-30 másodpercig persze fokozatosan növelni ki hogy bírja /ez a leg fontosabb az apnoe megszűntetéséhez/

Kb. 2 éve nem voltam tüdőgyógyásznál, azóta befújót sem használok és nagyon jól érzem magam!

Remélem tudtam segíteni, és sokan megszabadulnak a problémáktól! :)

2012. jan. 21. 20:30
én ciccegni szoktam, akkor abba szokta hagyni. Háton fekve a legrosszabb, oldalt nem annyira horkol, de előfordul. Én is szeretnék valami megoldást erre a problémára. Nem lehet ezt megszokni.
6. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Ági0809)
2012. jan. 21. 15:23
Rúgjál bele,egyre nagyobbakat tuti abba hagyja! :))
2012. jan. 21. 14:18
Haszàllal birizgàld az orràt :-)
2012. jan. 21. 14:16
Simizès, oldalba bökès...rugdosàs, anyàzàs hangosan :-) ismerös az èn fèrjem is horkol...amugy sokan nem jorkolnak oldalt fekve vagy hason..szoktasd rà :-)
2012. jan. 21. 14:15
Én is kiváncsi vagyok...
2012. jan. 21. 14:14
füldugó (neked :)
2012. jan. 21. 14:13
Ha valaki tud, olyasmit amitől a párom abbahagyja a horkolást az tök jó lenne, orvos és különszoba kizárva!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook