Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tippek a sikeres államvizsgához és szakdolgozatvédéshez fórum

Tippek a sikeres államvizsgához és szakdolgozatvédéshez (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 5. 17:16

minden tetelhez legyen 1-2 oldal, ami tudsz, ertesz, es szereted, mondd azt!


a tobbibe, ha akarnak belekerdeznek, de azt ugyis tudod, ha 15 oldalt tanulsz egy tetelhez.

13. timycat (válaszként erre: 12. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 5. 17:13

Ez szak függő... nekünk újra kellett tanulnunk sok mindent -akik meg tavaly-idén államvizsgáztak azokat meg nagyon nem irigylem, bár én meg szakvizsgánál tapasztaltam, hogy a régi jegyzeteket lehet kukázni.

Barátnőm államvizsgázott közigjogból ősszel, akkor nem sikerült neki, idén tavaszra olyan 40%-ot újratanulhatott, új kormánytisztviselői, szabálysértési, ombudsmani, ügyészségi, közbeszerzési tv lett és átszabták a komplett közig rendszert

2012. jún. 5. 17:06

Hát...nekünk meg azt mondták,hogy az évek alatt tanuljuk meg de jó alaposan,mert államvizsga előtt erre már nem lesz lehetőség,akkora az össz cucc,amit tudni kell.Szóval nekünk simán és bérmentve bizony azt kell vinni,amit összetanultunk...Édes,ugye?:DDD


Nekem amúgy nem idén aktuális a kérdés.

11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 8. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 16:02
A rajzok is jók szerintem, a lényeg, hogy ha átnézed, legyen valamid, amiről eszedbe jut, hogy miről kell beszélned:)
10. Álomvirág1 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2012. jún. 5. 15:47

Remélem tényleg! :)

Az a tanár, aki a védést vezeti nagyon jófej, és jóban is vagyunk, örülnék nagyon, ha a feleletet is ő vezetné.

Az elnök meg egy elég szigorú tanár, de állítólag vizsgákon normális.

Na majd meglátjuk!

9. timycat (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 15:43
Ez szerintem rémhír, akkor miért nem az ajtóban parkoltatják őket :D Van egy 3 tagú bizottság, ő előttük fogsz vizsgázni, általában csak egy kérdez, az elnök figyel, a 3. unatkozik, de van olyan is, hogy épp ott sincs, mert kiszalad valahová aztán nem ér vissza csak eredményhirdetésre :D
8. Álomvirág1 (válaszként erre: 6. - Ancsa19860211)
2012. jún. 5. 15:42

Nagyon szépen köszönöm!

Én is bízom benne, ha eddig ment, fog most is.

Vázlatírásra nem igazán van időm, de azért megpróbálok írni pár sort mindegyik tételhez.


Meg kitaláltam, hogy egyes bekezdésekhez rajzolok egy apró rajzot, amiről eszembe jut az adott téma, és később a rajzokat nézem át. Lehet hülyeség, meg nem is tudok mindehova rajzolni, de hátha használ valamit. :(

7. Álomvirág1 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2012. jún. 5. 15:40

Hát nem is tudnám bemagolni az egészet, az tuti.

Nekünk azt mondták, hogy ha kihúzok 1 tételt, amihez nincs a bizottságban módszertanos tanár, hívnak egyet a tanszékről. De ezt hogy csinálják meg? Telefonálnak neki? Szóval reménykedem, hogy ezt csak a paráztatás végett mondták. :)

6. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 15:38

Szia!

Én ugyan kicsit régebben államvizsgáztam és teljesen más jellegű szakon, de nekem pl sokat segített az, hogy minden tételhez írtam egy rövid vázlatot. Azzal, hogy leírtam ezeket, rögzült bennem, hogy mikről is kell beszélnem, ha ezt húzom. A végén ismétlésképpen már csak a vázlatokat olvastam át és már eszembe is jutottak róla a dolgok. Ja, és fontos, hogy ne kapkodj a tételek között, ha egyet elővettél, csak arra koncentrálj!

Egyébként ha idáig jól teljesítettél, hidd el, hogy ez is sikerülni fog! Gondolkodj pozitívan! Sok sikert, én drukkolok Neked 14-én!

5. timycat (válaszként erre: 3. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 15:35

Olyan tétel nincs :D


Egyébként a tipp, hogy tanulj, de ne magolj, mindenhez tudjál egy jó általános szinten hozzászólni, mert úgyis belekérdeznek és nem arra kíváncsiak, hogy bevágtad-e, hanem hogy érted is


És mondjuk olyan jó 30-40%-ban szerencse is kell hozzá, mert mindig van olyan tárgy amiből egyes tételek jobban mennek egyesek nem, plusz ciki belehúzni a kérdező szakterületébe

4. Minipötyke83 (válaszként erre: 3. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 15:33

Köszönöm!

Neked is!!!!

3. Álomvirág1 (válaszként erre: 2. - Minipötyke83)
2012. jún. 5. 15:32

Az a baj, hogy az én tételeim átlagba 15 oldalasak, és ebben minden fontos, nem tudom rövidíteni. :(

De azért köszönöm és egy kalappal!

2. Minipötyke83 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 15:30

Szia!


Nekem is most lesz az államvizsgám és mi a vizsgáztató tanártól kaptunk pár jó tanácsot. Pl: egy 5-6 oldalas tételt, nehogy megtanuljunk. Rövidítsük le max 2 oldra. Mert nem lesz időnk elmondani az egészet, illetve az ember agya úgy sem tud ekkor mennyiségű anyagot megtanulni. Én most így tanulok. Nem biztos, hogy ez segítség. Sajnos ennyivel tudtam segíteni.

2012. jún. 5. 15:26

Sziasztok!


14-én államvizsgázok óvodapedagógus szakon. Már 3 hete tanulok, de nagyon reménytelennek érzem. Nem érzem, hogy tudnám azt a hatalmas mennyiségű anyagot.

Eddig jól teljesítettem az egyetemen, de most elveszettnek érzem magam nagyon. :(

Van valakinek ötlete, amivel hatékonyabbá tehetném a tanulást?

Illetve arra vonatkozóan, hogyan építsem fel a szakdolgozat védést? Már a prezentációm kész van.

Előre is köszönöm!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook