Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tippek a sikeres államvizsgához és szakdolgozatvédéshez fórum

Tippek a sikeres államvizsgához és szakdolgozatvédéshez (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 43. - Álomvirág1)
2012. jún. 9. 16:18
Jaj igen!!!Bár az sajnos képzeld el,hogy nagyon fini(zöldtea,borsmenta,kevés tej),de sajna képzeld el,hogy nagyon irritálja a bélnyálkahártyámat,így szívfájdalom le kellett mondjak a borsmentáról.Viszont van jázminos zöldtea és azzal nagyon fini.Hát már tejjel...:)
43. Álomvirág1 (válaszként erre: 42. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 9. 15:56
Én is ízesítetlenül iszom. Néha variálom friss borsmenta levelekkel is. :)
42. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 40. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 15:51
Én cukor nélkül tejjel iszom,nagyon fini,különleges íz.Mondjuk én a fekete teát is így iszom.De a zöld az kíméletesebb.:)
41. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 35. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 15:50

Hát igen...így valóban nem ok.Na de...úgysem ebben bízunk!:)

Amúgy most,hogy a teát szóbahoztad,az is nagyon klassz,sokan dícsérik.Mondjuk nekem pont nem jó,mert olyan szinten leveri a vércukrom,jaj - ilyen vagyok,nem tom mér.Viszont ginseng tabit sem szedek.Csak ami a monsterban van,az a kevés,annak a hatását élvezem.Hát...halmozom az élvezeteket.:)

2012. jún. 9. 15:41

Köszi, majd mindenképp jövök a beszámolóval :)


a zöld tea nagyon jó ötlet, eddig egy könnyű cappuccinoval kezdtem a napot, de kipróbálom a teát is :)

39. Álomvirág1 (válaszként erre: 37. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 15:37
:) ..ahelyett, hogy tanulnánk! :) Megyek is vissza! :D
38. Álomvirág1 (válaszként erre: 35. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 15:36

Inkább szopizzon! :)

A zöld tea is élénkít, bár nem tudom, hogy az fogyaszható-e. Nézz utána! Én naponta megiszok délelőtt 1,5 litert.

2012. jún. 9. 15:35
egyszerre írtunk :D
36. Álomvirág1 (válaszként erre: 30. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 15:34
Akkor Te hamarabb túl leszel rajta! Nagyon drukkolok! Aztán majd kérek beszámolót! :)
35. Eszterkee (válaszként erre: 33. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 9. 15:34
Sajnos nem lehet, mert van egy kisfiam, aki még nagyon cicifüggő :) bár ha jobban belegondolok, az agy vitamint se lehet szedni szoptatás alatt, szerintem, bár ennek nem néztem utána, csak a ginsenges teáról olvastam, hogy nem ajánlott. szóval jó pár hónappal ezelőtt le kellett volna szoktassam a ciciről és a vitamint el kellett volna kezdeni szedni, meg esetleg a ginsenget is.
2012. jún. 9. 15:34
Én eddig az a ginsenges bogyót szedtem, most meg memolife maxot, ami elvileg kifejezetten tanuláshoz való. Van benne ginzeng, lecitin, meg omega3. Remélem ez jó lesz, mert már nagyon kéne valami isteni csoda! :)
33. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 23. - Eszterkee)
2012. jún. 9. 11:14
A ginsengre ez nem igaz!Kezdd el,bárhol is jutsz hozzá!
32. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 20. - Álomvirág1)
2012. jún. 9. 11:13
A ginseng az nagyon jó.Én nem nagyon szoktam ajánlgatni energiaitalokat,magam is csak vizsgaidőszakban élek vele,de a Monster ginsenges.Szuper kitalálás volt,akárkitől ered is.Igyekszem azt venni,ha veszek.Most indokolt lehet élni vele(szerintem),ennyitől nem fog senki "meghalni".:)
31. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 19. - Álomvirág1)
2012. jún. 9. 11:11
:)Na...én is ettől tojok már előre!Az ember nem tanulja be kívülről a szakdogáját,és az enyim,szegény,ölég cifra témájú lett...De még lehet mire végzek vele inkább átírom egy együgyűre azt' kész...:/
30. Eszterkee (válaszként erre: 29. - Álomvirág1)
2012. jún. 8. 14:39

örülök :) csak így tovább!

szerdán megyek. az szuper, ha már mindent egyszer átvettél, sőt van, amit kétszer! remélem én is a végére érek, még van mit tanulnom, meg a védésre is készülni kell.

tudod, csak pozitívan! :)

29. Álomvirág1 (válaszként erre: 28. - Eszterkee)
2012. jún. 8. 12:06

Igyekszem! Most kicsit összeszedtem magam. :) Egyszer már átvettem az összestételt, van amit kétszer is. Ma a szakdolgozatomat olvasgatom, jegyzetem, felkészülök a védésre, holnaptól pedig ismétlés!!!

Te melyik nap mész?

28. Eszterkee (válaszként erre: 26. - Álomvirág1)
2012. jún. 7. 16:42
Úgy kell hozzáállni, hogy sikerülni fog! És csak erre gondolni, minden negatív gondolatot ki kell zárni!
27. timycat (válaszként erre: 26. - Álomvirág1)
2012. jún. 7. 14:47

Ne parázz! Ha készülsz nem lesz semmi gond hidd el!

Szakdogavédés kutyafüle, és az államvizsgán sem szoktak fennakadni 1-2 pontatlanságon. És hidd el ott minden eszedbe fog jutni, sőt. Én volt hogy kihúztam a tételemet, ültem felette vagy 5 percet mire le tudtam írni az első mondatot aztán a többi csak úgy jött, én lepődtem meg, hogy honnan is emlékszem ilyenekre. Lényeg hogy ne stresszelj!

26. Álomvirág1 (válaszként erre: 25. - Eszterkee)
2012. jún. 7. 11:43
Igen, nekünk is beleszámít, de azon nem segít, hogy ne buktassanak meg vizsgán. Attól rettegek, hogy nem jut majd eszembe semmi, ahogy most sem, a már átvett tételekből és cseszhetem a jó szakdogámat, mert a feleletem 1es, és mehetek ismét januárban. :(
25. Eszterkee (válaszként erre: 24. - Álomvirág1)
2012. jún. 7. 11:29

Aranyat ér a jó szakdolgozat, hisz az már egy részjegy az államvizsgán :) Nálunk pl a végső jegy negyedét képezi, ha jól tudom.


A védésre úgy készülj, hogy mond el valakinek, otthon, mit is mondasz majd a védésen. Ez többnyire a konzulens és az opponens kérdéseire adott válasz.


én is ugyanígy vagyok, max. 2 órát tudok tanulni egyszerre.

2012. jún. 7. 09:42
A jó szakdoga nem tudom, mennyit ér... persze könnyebb az 5öst megtartani, mint a 2est feljavítani. De védésre sem tudom, hogy készüljek, no meg mikor. Ez a hülye időhiány mindig. Egyszerre tudok 1-2 órát koncentrálni, utána pihennem kell. De így nem haladok. :(
23. Eszterkee (válaszként erre: 20. - Álomvirág1)
2012. jún. 6. 18:20

én is szerettem volna valami agyserkentőt szedni, de azt mondták, hogy már legalább egy hónappal ezelőtt el kellett volna kezdjem, hogy hasson.


lehet nekem is csokit kéne mégis csak ennem, jól jönne pár plusz kiló :)

22. Eszterkee (válaszként erre: 19. - Álomvirág1)
2012. jún. 6. 18:18
Max pontos szakdogával mitől félsz? :D
21. Eszterkee (válaszként erre: 18. - Ancsa19860211)
2012. jún. 6. 18:18
Remélem nem lesz szükség a csokira, olyan értelemben, hogy nem sírok többet :)
20. Álomvirág1 (válaszként erre: 17. - Eszterkee)
2012. jún. 6. 16:36

Szedek c vitamint, meg agyserkentőt is, ilyern béres ginzeng-es bogyót. Remélem használ.

A csoki, na abból ma 1 táblát termeltem be. :S Én nem a vizsgaidőszak alatt fogyós típus vagyok, sajnos.

Velem is így van egyébként. Egyszer totál nyugodt vagyok, és pozitív, máskor meg kétségbe esek, hogy semmi esélyem.

Igyekezzünk bízni a legjobbakban. :)

19. Álomvirág1 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2012. jún. 6. 16:33

A szakdogám max pontos lett. Emiatt is aggódok, mert ha nem tudok válaszolni valamire, nagyon ciki lenne. De bízom benne, hogy fogok tudni, ha tényleg a szakdogához kapcsolódik.


Nagyon örülnék, ha valóban úgy lenne, ahogy írod. :)

18. Ancsa19860211 (válaszként erre: 17. - Eszterkee)
2012. jún. 6. 15:23

Az utolsó mondat nagyon helyes:)

Viszont ne sírj, ha a sírás kerülget, inkább dobj be 1-2 kocka csokit, egy kis boldogsághormon:)

Amúgy, ha végigcsináltad a sulit és rendesen tanulsz, jó eséllyel meglesz, no para:)

17. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. jún. 6. 10:39

Szia!


Én is jövőhéten államvizsgázom. Időnként elkap a teljes kétségbeesés és csak sírok. Aztán összekaparom magam, tanulok tovább és a legjobbakban bízom :)

Pihenj is, ne csak tanulj, sétálj kint a szabadban és igyál-egyél rendesen, esetleg szedj c-vitamint, úgy tudom, jót tesz ilyenkor, meg máskor is :)

16. martin3 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2012. jún. 5. 21:58
bocsi a félreírásokért, azért érthető...
15. martin3 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. jún. 5. 21:56

szia!

no para:)

államvizsgán már baromira nem azt nézik, hogy "hogyan mondod fel" az anyagot, hanem átlátod-e a lényeget, szinte baráti szinten fognak veled "társalogni". A szakdolid hányas lett? mert akinek az 5- vagy 4-es elkezdi mondani a tételt, kérdeznek még 2-t egyszerű, evidens dolgot és köszönik szépen, ennyi volt. Akinek meg 3 vagy netalán 2-es a szakdolija, azokat kissé megszivatják...

a szkdolgozatvédés meg abból áll, hogy értehtően lerövidítve "elmondod" a lényegét, hogy miről szól, mintha egy olyannak mondanád, aki még nem olvasta: mit és hogyan kutattál, milyen eredményre kutottál.

És feltesznek még 2-3 kérdést(de azt elvileg meg kell adniuk szakirodalommal együtt!!)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook