Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére fórum

Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére

1 2
2018. dec. 4. 13:16

Egy panellakás lefolyó rendszerében valóban jó lehet a forró vízben való zsíroldás, de ugyanez egy családi ház esetében nagyon gyorsan vezethet a dugulás felé, ugyanis, ahogy a lefolyórendszerben halad a szmötyi, egyre jobban hűl és a hűlés ütemében kiválik, majd lerakódik a zsír a csatorna falára és visszafelé indítja el a dugót, amit az elején még észre sem vesz sok sok emberke.

Utána jönnek a "jó tanácsok" - sósav és társaik...- amik aztán megmarhatják a csőrendszer belső falát, ami innentől kezdve mint egy ráspoly fog viselkedni.

6. apeeng (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. dec. 4. 12:14

Na jó, ha én leírom, hogy folyóvízzel mosogatok, akkor megnézhetem magam..


munkám miatt jártam olyan konyhákban, hogy a sütőajtót csak úgy tudta kinyitni a kiváncsi háziasszony, hogy oldalról próbálkozott...szemből nem fért el.(nem a háziasszony mérete miatt).ez példul 5m2 volt.


Pár hete jártam olyan garzonban, ahol csak egy főzőfülke volt, parányi mosogatóval. A célnak pont megfelelt.

5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Apeeng)
2018. dec. 4. 10:37

Nagy konyha panelban az 5 m2. :))

Az egylyukas mosogató és folyó víz alatt mosogatok, így egy mozdulattal az edények öblítése is oké.

2018. dec. 4. 10:29

Itt Újbudán baromi kemény a víz, ezért a mosogatógép, és a mosógép elé is vízlágyító készüléket szereltem, ezzel a vízkőelhárítás pipa.

Sajnos az egymedencés mosogatóban (szépen, tisztára)mosogatni igencsak kihívás.

Most futottam bele egy frissen vásárolt mosogatószerbe, ami jól mos ugyan, de baromi büdös..nem tudom a gyártó hogy' képzelte?


aki látott már panel konyhát 5 négyzetméteren, az tudja, hogy milyen nehéz (kulturáltan)tárolni az edényeket.


sajnos a lefolyórendszer sem olyan, hogy gond nélkül éljünk. Amikor összeszerelték a mosogatókat, bizony elég gányamunkára sikerült akár a szifon, akár a vízelvezetés.(végig a csatornabekötésig)


Én sajnos nem tudok hideg vízben mosogatni, talán jobb is a forróbb..az ételmaradékot kis "narancsos" vödörbe gyűjtöm(fedél okvetlen kell), és az aztán irány a komposzt. Persze ezt helyettesíti a WC.


Alap, hogy legyen a mosogató alatt egy kimondottan nagy átmérőjű pumpa, amivel nagynéha tanácsos "megpumpálni" a mosogatót. Ezt másra nem szabad használni.


A leírtakból kitűnhet, hogy pasi vagyok, akitől szakértelemben nem lehet sokat várni.


ha valamit rosszul csinálok, akkor bocs.

2018. dec. 4. 10:19

Nálunk is van szűrő a mosogatóban. Én semmilyen ételmaradványt nem teszek a mosogatóba. Morzsákat vagy pl. paprika magokat is a szemetesbe vagy a wc-be öntöm. A nagyon zsírosakat felengedem forró vízzel és ezt a vizet a wc-be öntöm.

Mi társasházban lakunk és egy időben állandóan dugult a mosogató lefolyó. Ráadásul akik annak idején építették a házat valószínű spórolás miatt, tök kacskaringósra csinálták meg a lefolyót. Valószínű ilyen maradvány könyök csövekből meg hasonlókból toldozgatták össze. Még a csőgörényt se tudtuk keresztül szuszakolni rajta. Kellett a mosogató felől is meg a fürdő kád felől is és még a mosógép felől is. Pedig ez mind egy falon van.

2018. dec. 4. 10:00

Megszívlelendő jó tanácsok!

Nálam a műa.szűrő van a lefolyó nyílására téve, felfog minden oda nem való dolgot. Műanyagból filléres "szaniter áru", de ha mutatósabbat akarsz, nikkelezettet is lehet kapni.

Megéri, és akkor mellette már kb. 2 hetente felönteni egy kis fertőtlenítővel, hogy ami mosogatószer, zsír, hasonló lerakódás a cső belső oldalán, az is tűnjön el, és ne szagosodjon.

2018. dec. 4. 09:35
Ez a cikksorozat első, indító része amiben - tapasztalati tanácsokat adok gyakorló, vagy ugyan gyakorló, de kevésbé gyakorlott háziasszonyok részére a háztartással kapcsolatos, akár napi szinten felmerülő problémák elkerülése, vagy megoldása érdekében.

Ebben az első cikkben 13+1 biztos tippet írok le, amire figyeljünk a mosogatáskor, hogy megakadályozzuk a dugulást a csatornarendszerünkben.

Ugrás a teljes írásra: Tippek a mosogató eldugulásának megelőzésére
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook