Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tintaszív (Inkheart) fórum

Tintaszív (Inkheart) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tintaszív (Inkheart)

14. Shelshacker (válaszként erre: 13. - Pnagyb)
2010. jan. 27. 13:07
Én sajnos még semmit, de remélem, hogy hamar kiadják magyarul! =D
13. pnagyb
2010. jan. 6. 15:01
valaki tud valamit a 2. részről?
2010. jan. 6. 10:52

Tényleg létezik Bűvölet címmel is :) 2004-es kiadás.

Abban is ennyi helyesírási hiba van?

11. Ancika (válaszként erre: 10. - Saya+)
2010. jan. 4. 16:12
akkor nem tévedsz ;-)
10. Saya+ (válaszként erre: 9. - Ancika)
2010. jan. 4. 15:57
Nem tévedek, tudom, hogy ez a címe annak ami nekem van, és hogy ez valójában a Tintaszív. A Ciceró könyvstudió adta ki, és gondolom magasról tettek az eredeti címére, mint ahogyan ez mostanában szokás a könyvkiadóknál.
9. Ancika (válaszként erre: 8. - Saya+)
2010. jan. 3. 13:07

Tévedsz, mert az eredeti címe az "Tintenherz" és az tintaszívet jelent.

Szerintem zseniális a könyv én eredetiben olvastam és nem tudtam letenni.. megvan a folytatása is.. "Tintenblut" és "Tintentod", most fogom elolvasni őket.

Amúgy szerintem Cornelia Funke könyvei en block zseniálisak, aki olvasta még a "Herr der Diebe" című könyvét az tudja miről beszélek. :))

Eleinte a gyerekeimnek vettem a könyveit, de ma már magamnak veszem őket. :)))

2010. jan. 2. 23:34
Sziasztok. Nekem ez a könyv már megvan vagy 2-3 éve, és érdekes hogy nem Tintaszív a címe, hanem Bűvölet. Pedig ugyanaz a könyv. Gondolom a film után újra kiadták, és átnevezték. Amúgy számomra csalódás volt, olyannyira, hogy nem tudtam végig olvasni. Pedig ez nem sokszor fordul velem elő. Már nem tudom pontosan megmondani, hogy miért, lehet, hogy amit te is írtál, a becézgetések kiforratlan személyiségek stb. De azért örülök, hogy neked/nektek tetszett. :)
7. ancy
2009. dec. 31. 23:49
Sziasztok. Én most láttam,a könyvről nem is hallottam,de ezek után biztos ,hogy elolvasom.
2009. dec. 31. 15:30

Sziasztok!

Én láttam a filmet,na az borzasztóan rossz volt szerintem(olyan összeszedetlen és kapkodva megcsinált),a könyv meg hasonlóan rosszul megalkotott...de azért örülök,ha valakinek tetszett!:)

5. Shelshacker (válaszként erre: 3. - Sexton)
2009. dec. 31. 14:50
Cornelia Funke
2009. dec. 31. 14:47

Én is csak a filmet láttam, az nem kötött le annyira; viszont tény, hogy a könyvek jobbak, mint a filmek :)


Cornelia Funke az írónõ.

2009. dec. 31. 14:16

Sziasztok!

Én sajnos csak a filmet láttam, hogy hívják az írónőt?????

2009. dec. 31. 13:52

Szia!

Én is olvastam a Tintaszívet, hasonló a véleményem róla. Nagyon jó az alaptörténet, jól írt az írónő. Nagyon tetszett, holott sokszor úgy voltam vele, feladom. Nem olvasom végig. Ennyi helyesírási hibát szerintem 100 könyvben sem fedeztem fel együttesen, mint ebben. Sajnálom, hogy a kiadó ennyire nem figyelt ezekre a dolgokra. Ezzel nagyon el lehet kedvetleníteni egy olvasót -aki nem olyan kitartó, mint te, vagy én- attól, hogy végig olvassa a könyvet (nekem bő 1 hónapomba telt kiolvasni, pedig történet alapján max 1 hét lett volna meló mellett...). Pedig igazán jó történet. Gondolom a folytatása, amelyet még év elejére ígértek, pont ebből kifolyólag nem jelent meg... Pedig annyira kíváncsi vagyok rá...

A becézgetések engem nem zavartak. Gyermek, ifjúsági könyvként készült, miért is lenne baj? Sőt talán így még jobban meg is érintett... Szerintem így volt jó, ahogy volt a történet, a kiadónak meg szerintem sok sok ember üzeni, hogy máskor nézzék át a kiadandó könyvet, mielőtt nyomtatásba kerül!


Filmről annyit, hogy nekem az is tetszett. Nagyon jól megformálták a színészek a karaktereket, látványos volt... Oké, a könyvet nem tudja felülmúlni, de szerintem jó volt!

2009. dec. 31. 10:03
Olvastál már könyvet úgy, hogy nem volt a kezedhez ragasztva és mégis alig bírtad letenni?
És arra gondoltál már, hogy jó lenne belekerülni a könyvbe, hogy találkozz kedvenc karaktereiddel?
Cornelia Funke úgy tűnik gondolt már ilyesmire, de ő inkább házhoz hozta a szereplőket...

Ugrás a teljes írásra: Tintaszív (Inkheart)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook