Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tinikor vagy komoly probléma? Te mit tennél? fórum

Tinikor vagy komoly probléma? Te mit tennél? (beszélgetős fórum)


2022. szept. 9. 18:54

Köszönöm a válaszaitokat.

A gyerkőc egy osztályba jár az enyemmel, nagyon jó barátok,sokszor lógnak együtt.Tudom, h nem rám tartozik, mégis sajnálom a gyereket.

Az, hogy némelyikőtök vádlón förmedt rám, nem értem , de nem is érdemel szót.

A többieknek nagyon köszönöm a válaszait.

2022. szept. 9. 18:33
.
11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 12:46

Nem tudom, kapok-e egyáltalán választ a kérdéseimre, de egy próbát megér.


Nem teljesen tiszta előttem a történet. Az anyának, akiről beszélsz van egy szeretője, akivel a bérelt lakásban él, és a szerető mellett tart kapcsolatot külföldi férfiakkal?

Azért nem világos előttem, hogy mi is van, mert fentebb azt írod, hogy arab, amerikai férfiakkal tart fent szexuális kapcsolatot, később meg azt, hogy bérelt egy lakást, ahol a szeretőjével él. Más együtt élni valakivel, megint más csak szexelni.


Nem derül ki, hogy te honnan vagy ilyen jól informált. A nagymama „jelentget” neked esetleg? Magától vagy te bíztad meg? Te esetleg az apa vagy?


A 12 éves gyerek most akkor a szerető iránt érez ellenszenvet vagy mi van? És vajon miért isteníti az anyját? Nem azért, mert úgy érzi, hogy valaki direkt be akarja szennyezni előtte?


Nyitott kérdések sora, amire - lehet, hogy soha nem jön válasz.


Egyébként még valami: elviekben pszichológushoz járni nem ugyanaz, mintha a mama ténylegesen elvitte volna a gyereket.


Végül: nehezen tudom elképzelni, ha egy gyerek lelkileg sérült lenne, akkor az ne mutatkozna meg a tanulmányi eredményében.

Valami nem kerek.

2022. szept. 8. 10:53
Sehova. Nem a Te dolgod.
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 10:40

Lehet tinikor,,bár aggasztó az ilyen viselkedés.


Mégsem ártakoznék bele,,,

8. tien
2022. szept. 8. 10:36
Semmit ,nem az én dolgom.
7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 09:13

Tini.

Egy egész családban nevelkedő is gyűlöl maga körül mindenkit ès mindent.

Nincs itt baj.

2022. szept. 8. 08:28
Elsősorban a nagymamának kellene letisztaznia a (gondolom) lányával, hogy nem okés. Ha ennyire nem foglalkozik a gyerekevel az anya, legyen o a gondviseloje is hivatalosan. Sajnos ez nehéz ügy, és a legrosszabb H ilyen sérült fiatal kerül ki a társadalomba :( anyát nem minősítenem
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 08:19

Én megértem a gyereket (is), hogy gyűlöli azokat, akik "elvették" tőle az anyját. Valószínű, hogy ez mély lelki nyomot fog hagyni benne.


Megértem a nagymamát, aki aggódik a gyerek lelki egyensúlya miatt, de valóban nem sokat tehet.


Valóban sokan lepasszolják a nagyinak a gyereket hétközben, csak éppen az nem mindegy, hogy milyen okból!!!


Természetes, hogy az anyuka azzal szexel, akivel akar, de azért nem biztos, hogy a gyerekének a nevelését, a gyerekkel való napi kapcsolat feladását indokolttá tenné.

Vagy mondjon le a gyereknevelés jogáról, akár az apa, akár a nagyi javára. Így, hogy hétköznap a nagyinál, hétvégén az anyánál... a gyereknek lehet olyan érzés, hogy ide-oda tologatják, sehol sem érzi magát igazán otthon.

Nem szeretnék ennek az anyukának a gyereke lenni.

Jogilag nem hiszem, hogy bárki bármit is tehet, különösen nem egy kívülálló!!!

2022. szept. 8. 08:13
Mi közöd van hozzá? Érintett vagy ebben a történetben?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 8. 08:03

Nem látok én ebben olyan rosszat, ami miatt bárhova is kellene fordulni. Rengeteg nagymama nevel, felügyel gyereket, ráadásul itt nem is csecsemőről van szó.

Ki vagy te a történetben? Mi közöd a családhoz? Anyuka azzal szexel akivel akar.

2022. szept. 8. 07:59
Sehova. Lakhatása van, iskolába jár, tanul. Kamasz. A többi mellékes. Ennél rosszabb sorsú gyerekek is vannak, mint hogy anyuka pasizik, ezért a nagymama vigyáz rá hétközben.
2022. szept. 8. 07:54

Sziasztok.

Kicsit megosztó lesz, de szeretném megkérdezni:

Abban az esetben, ha egy jobb módu anyuka, elhanyagolja a 12 éves gyerekét, hova érdemes fordulni?

Konkrétan:

Az anya hosszú idő óta külföldi(arab, amerikai)férfiakkal tart szex kapcsolatot.

Ilyenkor a gyerek a velük együtt élő nagymamára van bízva.

Nemrég kibérelt az anyuka egy lakást, ahol a szeretőjével él, gyerekére nagymama vigyáz, hordja iskolába, stb.A gyereket csak hétvégén viszi a bérleménybe, vagy akkor megy haza a férfival.

A gyerek rengeteget hazudik, viselkedése látszólag elfogadó, ám baráti társaságbn gyakran kikelve magából gyülölettel beszél a szeretőről. Az anyját isteníti.

Mindenki más hibás.

Elviekben nagymama elvitte pszihológushoz, a gyerek nyugodt volt, jól viselkedett.

Nagymama szerint bosszúszomjas, agresszív negnyilvanulásait, anyja, tanárai előtt rejti, jókedélyűként viselkedik, tanulási problémái nincsenbek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook