Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti vásároltok turkálóból? Vagy ez tabu téma? fórum

Ti vásároltok turkálóból? Vagy ez tabu téma? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. Myra
2021. szept. 26. 19:49
En nem szoktam.
2021. szept. 26. 19:47

Legjobb ruhadarabjaim turiból vannak. Sok szép és egyedi cuccot lehet venni, sokszor márkás, alig használt holmit, ami nem jön veled szemben az utcán. És sokkal több a valódi pamut anyag, mint ahol új holmit árulnak.


Sokszor fogtam ki újat, amin a cédula is rajta volt. De olyat is, ami teljesen újnak látszott, és csak a textilkresz volt annyira elkopva, hogy abból jöttem rá, hogy ezt már sokat használták. Ebből viszont látszott, mennyire strapabíró. Ilyet nem nagyon kap az ember újonnan, esetleg vagyonokért.


Akik meg be nem tennék a lábukat turiba: azt hiszem, épp itt a hoxán olvastam, hogy valaki írt egy ismerőséről, aki butiktulajdonosként megvásárolta a legjobb turis cuccokat, kicsit felújíttatta, aztán jó pénzért eladta a butikjában... Szóval nem tudja senki, mit vesz, aki bemegy egy bármilyen üzletbe.


Én meg amúgy élvezem a "vadászatot"... És pénzem sem lenne új ruhára, úgyhogy örülök, hogy így is tudok szépen öltözködni.


Azt is jó hozzáállásnak tartom, mikor valaki azt mondta, hogy meg tudná venni a kisgyerekének a többezres gyerekruhákat, de minek költse rá a pénzt, amikor a turiban tizedannyiért szép és minőségi cuccokat kap; ráadásul egy kisgyerek olyan gyorsan nő, hogy el se tudja használni a ruháit.


Na, megint kisregényt írtam... De kb. ez jutott eszembe a turi-témáról.

28. jooeva (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. szept. 26. 19:29

Fogyasztói társadalom....sajnos....

Írásodra reagálva, lánykám szeret "turkálni", szekrényt rendezni anyukámnál, mert mindig talál valami neki tetszőt.

Nemrégiben egy flanel inggel jött haza és ahogy megláttam, közöltem vele, hogy anno ezt kb. olyan idősen hordtam, mint most ó! És élénkek a színek, semmi hibája!

Kb. 30 éves az ing.

27. kannanana (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 19:27
Nem a kedvencem "túrkálni", de nekem is a legjobb darabjaim vannak onnan, igazi márkás, új csodák. Ritkán érzem a késztetést, de ha több időm és kevesebb ruhám lenne, akkor biztosan mennék sűrűbben. Néha még jól is esik az ember lelkének, de általában csak gyorsan kell valami és azt a plázában intézem. Szerintem nem tabu. Aki meg nem az aktuális divatot követi, vagy nem tömegárut akar venni, annak szinte kötelező a túri. Mondjuk baráti körben nálunk se népszerű, de soha nem titkolnám ezt, meg nem nézünk le senkit, ha épp egy túris cuccban jelenik meg és elmondja.
26. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. szept. 26. 19:21

Igen, csak a mosógépeknél nincs akkora szórás árban, mint a ruháknál. Az meg már csak hab a tortán, hogy itt aztán az ár-érték arány is totálisan független lehet.

Talán ez a műszaki cikkekre nem ennyire jellemző.


Mert nem az az elsődleges érték, hogy kényelmes legyen, szépek legyenek a varrások, minőségi anyagból legyen, ami kibír kb. 15 mosást, mint a régebbi pulcsid.

Hanem veszel 1 szezonális, aktuálisan "menő" darabot, amiért kiadsz esetleg 5-10e ft-ot, és akkor nem 1 márkás ruciról beszélünk, és tényleg 1-2 mosás után nyúlik, bolyhosodik.


Na mindegy ezért kell válogatni, az a tuti, akárhol is vásárol az ember, nem mindegy, hogy mire, mennyit költünk.

25. jooeva (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 19:17

Rendszeresen, vannak bevált helyeim. Baromi jó cuccokat tudok venni a bolti ár töredékéért, akár márkásakat is. De vettem már kabátot, alkalmi ruhát, pihe-puha köntöst, sokszor még az árcédula is rajta van...senki meg nem mondja, hogy honnan van. És nem tucat áru, nem jön majd velem szemben az utcán.

Anno a gyerekeknek is sokat vásároltam ott, állandóan játszón voltunk, udvaron, oda tökéletesek voltak.

Főleg, ha tényleg jobb a minősége, pamut.

Hiába veszek és márkás cuccot, ugyanúgy kínai....csak 3x annyira kerül...

Fehérneműt, cipőt nem.

Kell hozzá türelem, fantázia....hogy a sok összegyűrt holmiban meglásd a szépet.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 26. 19:11

Na de ez igaz szinte mindenre.

A mosógépet sem több tíz évre gyártják már, hanem úgy, hogy 3 évente lecseréld, de inkább gyakrabban.


Nekem van olyan pulcsim, amit 1984-ben vettem és azóta is hordom és még mindig szép.

Ha most veszek egy pulcsit, akkor tél végén megy a kukába, mert olyan ronda lesz, hogy már itthonra sem veszem fel.

23. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. szept. 26. 19:06

Ajánlom ezt a filmet, ha vkit érdekel:

[link]


Sztem a túlfogyasztás és annak generálása miatt. Tudom, hogy ez mindenhol jelen van, de ez már szinte mindenki számára elérhető "luxuscikk". Gyorsan változik a kínálat, a "divat", és semmi másról nem szól csak költsd a pénzed.

Azt gondolom, hogy a "fast fashion" üzletek legnagyobb része egyáltalán nem a funkcionalitás-esztétika-minőség vezérfonal mentén alakítja a kínálatot.

Viszont, mivel ez nyilvánvalóan nagyon költséges lenne, ami nagyon jó, hogy egyre többen bővítik a kínálatot prémium, minőségi és környezetbarát termékekkel. Szóval jó, hogy megjelent ezekre az igény a piacon. :)

2021. szept. 26. 19:01
Nekem is a türelmem hiányzik hozzá, illetve már elég drágák, így inkább nem.
21. Channa* (válaszként erre: 18. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 26. 18:58

"a ruhaipar egy végtelenül undorító iparág"

Miért?

20. Mazee (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:55

Nekem eszembe se jut, de tök jó dolognak tartom, hogy mások kincseket találnak.

Mások vagyunk. Élni és élni hagyni.

2021. szept. 26. 18:46
Nem. Sem idegrendszerem, sem időm turkálni. Amíg meg tudom venni újonnan, addig inkább megveszem.
18. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 15. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:45

Veled értek egyet, én is.

Vannak kifejezetten drága ruháim, és én is megengedhetném magamnak, de nem fizetek 1 rongyért több tízezer ft-ot, amikor egyébként a ruhaipar egy végtelenül undorító iparág, amit anyagilag a legkevésbé sem szeretnék támogatni, viszont az öltözködés sztem marha jó dolog, és sztem a stílus nagyon sok mindent elárul egy emberről. Meg egyszerűen jó móka.


Pl. vállfás turikba nem nagyon járok, mert azt szintén totál lehúzásnak érzem, hogy 1 használt ruháért 4-5e ft-ot kifizessek. Meg mondjuk turiban sem veszek meg foltos, szakadt, bolyhos, viseltes cuccokat.


Sajnos márkásakat is ritkán, de nagyon különleges darabokat lehet találni. :)

17. Judit1919 (válaszként erre: 16. - Bichi)
2021. szept. 26. 18:45
Na, azért nem mindegy.
16. Bichi
2021. szept. 26. 18:39

Én szoktam, sokszor cimkés vadiúj darabokat.

Utoljára gondolkoztam egy blúzon, kérdezte a férjem, hogy miért mennyi 7 ezer? Mondtam, hogy nem, a nadrág, meg a 2 blúz a 7 ezer...

Mondjuk türelem az kell bőven, a túl nagy és nem "akasztós" turikat én kerülöm, mert ahhoz nekem nincs türelmem...

15. Judit1919 (válaszként erre: 12. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 26. 18:39
Ők márkás boltokba járnak és ott vásároljak, mert megengedettnél magamnak. Én is vásárolok ilyen helyen is, de sokszor sajnálom rá a pénzt.
14. globus (válaszként erre: 8. - Lau_Ra)
2021. szept. 26. 18:33
Pontosan így van. Ott olyant nem találok, amiért mentem, esetleg valami mást valakinek a családban. Lottó...
13. Judit1919 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2021. szept. 26. 18:33
A barátnőim ugyan ezt mondják. Meg minek mész oda, megengetheted magadnak, hogy meg vedd a boltból. Nekem más a véleményem. Igenis vannak nagyon elit turik, ahol nagyon jó cuccokat ki lehet fogni. Nem büdös, rongyos turiról beszélek.
12. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 11. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:28
Mivel csesztetnek?
11. Judit1919 (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2021. szept. 26. 18:23
Örülök, hogy ezt mondod, olyan sokat cseszletnek miatta már nagyon unom.
2021. szept. 26. 18:23
Alapvetően elég sokféle motivációja lehet az embereknek a turizásra, meg annak elutasítására is. :)
9. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. szept. 26. 18:21
Nekem is vannak olyan bnőim, akik "csak velem" szeretnek túrkálni, mert ők lusták hozzá. Meg nem elég élnék a fantáziájuk! :P :D
8. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:21

Én vegyesen veszek új és használt ruhákat is. Turiból is csak olyat veszek meg ami szép.

A keresgélés az egyedüli bajom. Néha nincs hozzá idegzetem. És ha találok valami jót az ritkán az én méretem.

2021. szept. 26. 18:20
Én lábbeli,fehérnemű és fürdőruha kivételével szoktam ott venni és lehet jó cuccokat kifogni...
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:18
Én sem. Büdös van, meg amúgy is.
5. globus (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:18
Alapvetően nincs ellenvetésem, de idegrendszerem sem a keresgéléshez...ahányszor próbáltam, én sosem találtam semmit, inkább megveszem, ami létfontosságú, 10 perc alatt a bevált helyeken.
4. LBO (válaszként erre: 1. - Judit1919)
2021. szept. 26. 18:14

Van egy kolléganőm, ő rendszeresen jár turiba. Olyan cuccokat talál, csak lesek.

Én nem járok, nem szeretem a turikat.

2021. szept. 26. 18:14

Ó persze! :)


Éveken át turkálóból öltözködtem. :D

Anno nem engedhettem meg magamnak, hogy új ruhákat vegyek öltözködni meg mindig szerettem.


A legjobb cuccaim ma is onnan vannak.


Néhány ember nem tudja, mit veszít. :)

2021. szept. 26. 18:12

Aha, és nagyon szeretem.


A bnőid nem érezték rá ennek az "ízére", meg nem is akarnak. :)

2021. szept. 26. 18:10
Ti szoktatok túrkálóból vásárolni? Vagy ez tabu téma? Én már vásároltam onnan nagyon szép ruhákat. A barátnőim azt mondták, hogy ők a lábukat nem tennék be oda.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook