Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mivel motiváljátok a gyereket, hogy tanuljon? fórum

Ti mivel motiváljátok a gyereket, hogy tanuljon? (beszélgetős fórum)

1 2
32. michelle.r (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2017. nov. 12. 14:20

De cuki!!! Nálunk az a jutalom ilyen esetekben, hogy programot választhat hétvégére. A dícséretet nem mondom, azt biztos enélkül is megkapja ;)


Szerintem nagyon fontos egy gyereket motiválni, megerősíteni abban, hogy jól csinálja, és meg is jutalmazni érte. Értem én, hogy ez a dolga, de mindenkinek jól esik, ha ezt el is ismerik.


Akik szerint hülyeség jutalmazni, gondolom, nem neheztelnek a főnökre, ha nem ad bónuszt, cafeteriát, hisz az ember azért jár a munkahelyére, hogy dolgozzon, azért kapja a fizuját.

2017. nov. 10. 18:53

Nekem a négy gyerekből háromnál működik a "belső jutalom", meg a dicséret, a negyediknél meg keményen ment a külső jutalmazás.


Én is nehezen adtam be a derekam, de aztán elhittem, hogy nem mindenki működik egyformán.


Ezzel együtt a "pénzért tanulós" gyerekem a legérzékenyebb egyébként a család problémái iránt..


Ma már sokat beszélnek, könyvek vannak az öt szeretetnyelvről. Ebben az egyik az ajándékozás, a konkrét tárgyi ajándék. Attól ez az ember, akinek ez az elsődleges szeretetnyelve nem rosszabb, mint az, akinek a minőségi idő, csak másként működik. Ne legyünk álszentek, van, akinek a megfogható anyagi dolog a motiváció, vagy legalábbis egy bizonyos korban ezen keresztül tudod rávenni, hogy csináljon egyáltalán valamit, aminek révén majd idővel megjön a valami iránt érdeklődés, és a belső öröm is.


Egy jó négyes tanulónál én sem a külső jutalommal kezdeném, vagy legalábbis nagyon finoman, de egyáltalán nem ördögtől való dolog ez sem, elszemtelenedni ne hagyd..

2017. nov. 10. 18:40
szerintem is jó jegy, de ő jobbat akar, és motivációt keres hozzá, ezért indítottam ezt a fórumot
29. Metalshock (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2017. nov. 10. 18:25
Szerintem a négyes is jó jegy :)
28. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - Metalshock)
2017. nov. 10. 18:23
Első osztályban még ez teljesen igaz, ahért negyedikre más a helyzet. Ami èrdekli, mint a matek és a környezet, élvezi és szereti kis odafigyeléssel ötös lehet. Nyelvtán és helyesírás ami nehezen megy, neki ábból hol négyest, hol hármast hoz, az erőfeszítêsek ellenêre
27. a03dd05915 (válaszként erre: 24. - Metalshock)
2017. nov. 9. 22:43

Nagyon tetszik, ahogyan leírtad.:)


Igen, a gyermekben meg van a kíváncsiság, és ha dicsérik a képességeiért, akkor az is, hogy jól csinálja a dolgokat.

A szülőnek ezt annyiban kell támogatnia, hogy a lehetőségeket megmutatja neki.

Viszi mindig, mindenhova ahol közösségben lehet, a természetbe.

26. kittl
2017. nov. 9. 21:47

Leülök vele tanulni, és kedvet csinálok neki ;)

Dícsérem ha valamit jól csinál, ez nagyon motíválja !

2017. nov. 9. 21:42
*ez is nevelés kérdése
2017. nov. 9. 21:32

A tanulás öröm. Belső öröm. Érdeklődni a világ felé.


A csecsemő sem kap százast, csak mert pl örömből játékból visszapakol egy dobozba. Ez íz nevelés kérdése : anya apa játszanak vele és kialakulnak bizonyos normák, vagy ráhagyják "áh ő még pici" felkiáltással.

Vagy ilyesmi a cipő bekötése is. Siet anya, ne bénázz már! Majd anya beköti.


Iskolás korra már jó esetben millió olyan helyzettel találkozik a gyermek, hogy a suli, a tanulás alap és klassz. Klassz dolog a szépírás, a rajzok, színezés. Belülről jövő igény és öröm, ha valami szép, h valamit tud. Képes rá, ő képes rá. Ő volt az az ügyes gyerek. 0 éves kortól.


Ezekből a gyerekekből lesznek a boldog felnőttek.

23. Channa* (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2017. nov. 9. 20:16

Én akkor sem értem, hogy egy gyereket miért kellene motiválni arra, hogy tanuljon...

De biztos velem a gond.

Ez nem egy munkahely, ahol jobb teljesítményért magasabb fizetés, prémium, stb. jár, bár ha annak veszed, akkor pénzeld, hogy elég motivált legyen.

22. 61a61656b0 (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2017. nov. 9. 20:16

Ilyen esetben én azt mondanám,hogy az iskola a gyerek munkahelye és ahogy anya és apa is elmegy dolgozni és elvegzi a munkáját,úgy neked is el kell menned az iskolába és tanulni.

A de én nem akarok,miért menjek kérdést én speciel rövidre zárom egy "azért mert csak" típusú válasszal.

Ez nem az a kérdés,ahol egy gyereknek van beleszolasa.Egy általános iskolában semmiképp.

Ez a dolga,kész.

21. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Boldogzokni)
2017. nov. 9. 19:27
Nem értem, miért ne lehetne viccelni.
20. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. nov. 9. 18:59

ez elég hülye kifejezés. hogy alulmotivált. Őt nem lehet ilyen elvont dolgokkal motiválni, hogy magadnak tanulsz, meg a jövődnek tanulsz, mert ez annyira általános meg elcsépelt, hogy nem érdekli. De végülis mi az, hogy valaki magának tanul? Ez nem motiváció, ahogy az sem, hogy tanulj jól, és bármi lehet belőled, ami csak lenni szeretnél. Nos, még ennyi idősen elképzelése sincs, hogy felnőttként mivel szeretne foglalkozni, szóval innen megint nincs motivációs ok.

Ja és beszélgettünk vele, már arról, hogy ő nem akar kitűnő tanuló lenni, mert azokat a tanár is cseszteti, ha nem ötös a dolgozat. "csupán" jobb jegyeket akar. Ennyi :)

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Boldogzokni)
2017. nov. 9. 10:46

De mitől alulmotivált egy gyerek?

Ha a gyerek tényleg az, akkor ott a neveléssel is gond van, nem?


Lehet, hogy rosszul gondolom!

18. boldogzokni (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2017. nov. 9. 09:50
Nagyon vicces vagy. Én itt befejeztem, úgysem értitek milyen egy alulmotivált gyereket nevelni. A fórumban meg úgysem erről van szó.
17. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2017. nov. 9. 09:25

Én sem jutalmazom,az a dolga,hogy tanuljon.

Nálunk ez nem volt szokás a családban,nem is értek vele egyet egyáltalán.

Ha jó jegyet hoz,megdícsérem, ha kevésbé jót,akkor pedig megnezzuk együtt,mi nem sikerült és megbeszeljuk, legközelebb mire figyeljen.

16. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Boldogzokni)
2017. nov. 9. 08:46

Lehetne az egész csaladnak! 😂

Anya főzött, apa kivitte a kukát, gyerek felkészült a temazáróra. Szorgalmi feladatok esetén plussz csillag kerülhetne a nevek mellé, esténként meghitt örömben lehetne együtt csodálni :)))

2017. nov. 9. 08:45
2017. nov. 9. 08:45

Vannak is ilyen kiszínezhető, kinyomtatható számolós lapok az interneten:

[link]

13. boldogzokni (válaszként erre: 12. - Imaginary)
2017. nov. 9. 08:40
Ez tök jó ötlet. Nem ötösönként motiválni, hanem az ötösöket számolni és beígérni valami élményt, amit szeretne, ha eléri a célt. Nehezebb tantárgyaknál érhet kettőt is egy ötös. Falon lehetne vezetni egy papíron, amit naponta lát, így mindig eszében lesz a cél is, a jutalom is és a már megszerzett ötösök is motiválják.
12. imaginary (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2017. nov. 9. 08:28

"Valami jutalom, ami motivalna" de Édes! :)


Felevkor Valami elmenyajandek esetleg, valami olyan hely, ahová szeretne eljutni?

2017. nov. 9. 08:21

A motiválás nem butaság! Szerintem nem kéne általánosítani. Vannak gyerekek, akikben van saját motiváció, maguktól tanulnak. Én is ilyen voltam, elvárásaim voltam magammal szemben és megcsináltam. A gyerekeim között is van ilyen is, meg másmilyen is.

Vannak ugyanis gyerekek, akikben kisebb, vagy nincs meg az önmotiválás képessége. Őket igenis kell kívülről segíteni, és nem hegyibeszéddel meg klisékkel, hogy "magadnak tanulsz, fiam", a "jövődért tanulsz, fiam". Nekik ez kb annyit ér, mint a légyszar a falon.

2017. nov. 9. 06:48

Nálunk (a szüleim nálam, tesóimnál) és én sem alkalmaztam sosem jutalmazást a jó jegyekért, hiszen mahunknak tanulunk és azt kell anélkül is hozni, hogy majd csak a jövőben látjuk az eredményét.

Én nagyon ellene vagyok az ilyen fajta jutalmazásnak. Szerintem a gyerekeket nem szabadna rászoktatni arra, hogy jutalmat kapjon azért, amit elvégez (jó jegy, takarítbóás, stb.), hiszen ezt mind-mind magáért teszi, azaz már azzal megjutalmazta magát a gyerek, hogy nem kell izgulni a suliban egy felelés miatt.


Ha meg még is jutalmaznám valamilyen formában, akkor azt úgy tenném, hogy ne tudja konkrétan ezekhez kötni. Ha van zsebpénz, akkor kicsit megemelném.


Egyébként a gyereknek, hogy jutott az eszébe, hogy ezért járna neki valami? Ha valamelyik osztálytárstól hallotta, akkor én elmondanám neki, hogy butaság azért jutalmazni valakit, mert gondol a saját jövőjére.

2017. nov. 8. 20:48
Középsuliban nem kaptam hétvégi bulizós kimenőt, ha rossz jegyet vittem haza.
8. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2017. nov. 8. 20:38

Ha ő kezdeményezte, akkor lehet már elég tudatos ahhoz, hogy a "magadnak tanulsz" szlogennel nem lehet ezt leállítani.:)


Célokat kell kitűzni, nem csak azt, hogy hozza az ötösöket, de azt is, hogy az ötösökért kapott jutalmat mire szeretné felhasználni.


De lehet féléves "premizálás" is, ha egy nehezebb tantárgyból javít egy jegyet, akkor megkaphatja a hőn áhított legó-csomagot, vagy valami kütyüt, egy edzőcipőt. Attól függően, hogy mire vágyik.

7. jozsi.38 (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2017. nov. 8. 20:33
ő könnyen tanul, jóeszű gyerek. Ezt már én is mondogattam neki, hogy több lehetősége lesz válogatni, ha jól tanul, de még nem érdekli.
6. jooeva (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2017. nov. 8. 20:23
Bizonyos kor után (én már mondogatom erőteljesen, mert nyakunkon a továbbtanulás) már érdemes azt kidomborítani, hogy magának tanul, a saját jövőjét, a választási lehetőségeit tudja bővíteni, ha jó jegyei vannak. De azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy milyen képességei vannak, mennyire tanul könnyen stb. Mert bizony vannak gyerekek, akiknek egy hármasban rengeteg munka és tanulás és szülői támogatás van, míg mások szinte a suliban képesek összeszedni akár az ötösre valót. Minden gyerek más és aszerint kell motiválni.
2017. nov. 8. 20:10

Belső motiváció.


A külső nem sok jóra vezet.

4. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2017. nov. 8. 20:02
megdicsérem, az megvan :) Csokit nem szeretnék, így is van lyukas foga, és harcolok vele, hogy igenis fogmosás, és fogorvoshoz kell menni. Ez a 100ft jó ötlet, úgyis mindig akar valamit, ami többe van, mint a zsebpénze
2017. nov. 8. 19:58
Saját vélemény (biztos nem tökéletes módszer), főleg dicséret szóban, kis csoki vagy ilyesmi. A fiam már 13 éves, nála úgy működik a dolog, hogy 5-ösért kap 100Ft-ot (zsebpénzt nem kap egyáltalán, ebből lehet gyűjtögetni neki), négyesért semmi, hármastól ő fizet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook