Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mivel foglaljátok le egész nap a 19 hónapos totyogótokat? fórum

Ti mivel foglaljátok le egész nap a 19 hónapos totyogótokat? (beszélgetős fórum)


10. pic74
2012. szept. 17. 18:13
játszótér,falevél-gesztenye-makk gyűjtés,minnél több időt töltöttünk kint,amikor a lányom ennyi idős volt.sokat "labdáztunk",fogócskáztunk,hosszú ideig volt képes nézni egy bokrot,bogarat,a madarakat. bent gyurma,"rajzolás",építőzés és főleg rendetlenség csinálás volt a fő tevékenység...:)
2010. ápr. 29. 22:52

19 hónapos kisfiú. Nehéz... :-)

Ha jó az idő, akkor nálunk is a motorozás a menő, vagy keresünk cicát kutyát, madarat, autókat igazi motorokat, kamiont, traktort.... Ezektől van most elragadtatva. Szeret még labdázni is. És mondókázunk ezerrel: már magától is elmond nagyon sokat.

Idebenn mindenre felmászik, borzasztó, hogy mennyire nincs félelem-érzete, az ablakból bámul ki, és szintén traktort, autót, madarat, atb... keres. Mindent szétpakol, megszerel, odébb tesz, megszerel... :-) És mindenben segíteni akar: mosogatunk, mosunk, vasalunk, törölgetünk, porszívózunk. Sajnos magában kevés ideig foglalkozik el, ilyenkor "olvas", de akkor is kézen fog és odahúz: "Ajjjja ülj le!" Kirakózni szeret nagyon, a tv nem érdekli.

2009. jún. 23. 18:55

A lányom 18 hónapos. Szerencsére kertes házban lakunk, így ha szép idő van, irány az udvar. Csak cipővel nem győzöm a motorozást.:(

A nagyobb lányom bölcsis, vele a gondozónők szenvednek.:) Ha itthon van, akkor pakolás ezerrel.:( Viszont megfigyeltem, ha nem pakolok össze utánuk, nagyobb rendetlenséget nem csinálnak.

Ha esik az eső, akkor gumicsizma + esőkabát és min. fél órát akkor is kint kell lenni.:(

Bent leginkább csúszdáznak, és több foglalkoztató játékuk is van, ami most már egyre hosszabb időre leköti őket. A kicsi szívesen csinálja, amit én (porszívózik, főz, eteti a babáját, pakolászgat).

7. zsani82 (válaszként erre: 3. - Tündi7)
2009. jún. 23. 11:48

Mintha én irtam volna,és még a gyerkőcök kora is passzol csak nekem lányom van:)))))))

Sok puszi!!

6. KLMárti (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2009. jún. 23. 10:19

Nálunk is a kedvenc elfoglaltsága az, hogy mindenre, (de tényleg mindenre) mászik fel. Az ablakon át nézegeti az esőt, eljátszadozik a könyveivel, formabedobálós játékokkal, játékkutyussal, labdázik stb. meg mindennel, amit csak ér. Persze a legjobban az olyan "játékokat" szereti, ami igazából nem is az.

Aztán mi is együtt kúszunk-mászunk, segít a házimunkában. Főleg a porszívózást szereti, én meg oldjam meg, hogy ne pont rá fújja a forró levegőt. :)

Most az új kedvenc játék a lépcső. Felfelé már régóta nagyon szuperül közlekedik, de eddig lefelé még nem nagyon ment (max. 1 lépcsőfokot tudott lemenni). Ma jött rá, hogy lefelé is ugyanolyan izgi a közlekedés, így most már az is szuperül megy. Csak hát nem mindig találja el az irányt, hogy merre is szeretnénk menni. De nem baj. Ha esetleg nem egyedül vagyunk itthon, akkor gyakoroljuk, hogy egyik embertől a másikig hogyan lehet segítség nélkül eljutni. Már 4-5 lépést meg tud tenni egyedül. De azért a legkedvesebb elfoglaltság a kúszás-mászás.

2009. jún. 23. 10:09

15 hónapos lesz, kisfiú.

Ha a konyhában teszek-veszek, akkor egész jól kibírja a székében kb. 1 órát, rajzol, játszik, eszik, mindent leszór. 10-től alszik 1-ig, ebédel, aztán kocsizunk, esetleg udvaron játszunk, ha esik, bent játszunk, elszórakoztatja magát, pakolgat (saját játékait) jön-megy, felmászik, lemászik, nézi az esőt a terszajtónál, néha azért besegítek a szórakoztatásba, kúszok-mászok vele stb...

Megyünk suliba nagytesókért, ez is jó program neki, élvezi, velük is szeret, vacsi után közös hancúrozás. Nem panaszkodom, jól megvan. Aztán úgy alszik reggelig, mint a kómás.

2009. jún. 23. 09:51
Nekem viszonylag könnyű dolgomvan délelőtt az 21 hós lányommal, mert mi fél 10-kor kelünk, utána reggeli, igazából szinte egészdélelőtt majdszol valamit. Közben idebent motorozik, hintalovazik, babázik, meg játszik a kutyával. Aztán fél 1-kor alvás, utána ebéd, levisszük a kutyát,aztán irány a játszótér, olyan 3 óra felé megyünkle, és 6 körül jövünk fel. Csinálok vacsorát,aztán 7-kor fürdik, és alszik. Mi tegnap is lent voltunk, hiába esett az eső, muszáj volt.
2009. jún. 23. 09:33

Sziasztok hát nállunk is kb igy van.

Nekem egy 15hónapos fiam van ha jo az idő nincs gond de most nem egyszerű hideg van esik kint az eső és igy nem tudunk kimenni.igy marad a benti nyügösség mindent szétpakol és nemgyözök utánna.REmélem hamar kinövi ezt a pakolos korszakot néha már megörülök.Ja de most már arra is rászokott hogy a székre felmászik de le persze nem tud csak ha leesik igy mindig lesem mit csinál.hát ez az idő nem egyszerü.:))

2009. jún. 23. 09:26

Hűű, hát nem könnyű! Igaz az én kisfiam 13 hónapos, de azért leírom mit csinálunk.


Ha szép idő van, akkor egész nap kint vagyunk. Esetleg pancsol egy medencében, vagy tologatja a kocsiját, labdázik. Mondókázok is neki sokat, valamit birkózunk, bujócskázunk. :) Adok neki egy műanyag edény és egy fakanalat. Azzal egy darabig elvan. :)

Délután meg kimegyünk a játszótérre homokozni.


Ha rossz idő van: Szenvedek vele egész nap. Pakol, rámol, rosszalkodik. Nehezen viseli. A tévé egyáltalán nem érdekli (szerencsére), autókázik, leülök vele legózni, vagy összerakós játékkal játszani, bevonom a takarításba. (felmos a maga modján, port törölget)

A bujócska ilyenkor is beválik.


Nem könnyű velük, ráadásul az én fiam nagyon aktív, igényelné a gyerekek társaságát, de sajnos nem tudom bölcsibe adni, mert nálunk nincs, máshová meg nem veszik fel. Pedig amikor 2 éves lesz, akkor már megyek vissza dolgozni, a Mami fog rá vigyázni.

2009. jún. 23. 09:16
Ti mivel foglaljátok le egész nap a 19 hónapos totyogótokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook