Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tudtok a gyerekek képzeletbeli barátairól? fórum

Ti mit tudtok a gyerekek képzeletbeli barátairól? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 25. 22:05
A gyermekek kisebb korban nem tudnak különbséget tenni a valóság és a mesében olvasottak között. Tehát a mesehősöket valóságos személyként élik meg. Ezt a nem megkülönböztetési képességet hívja a gyermekpszichológia absztrahálási képesség hiányának.
13. 274c9996b8 (válaszként erre: 7. - Tappancsmama)
2009. nov. 13. 16:47

En ugytudom hogy , ezek a gyerekkori "jatszotarsak!" kesöbb segitökke valnak :)

Hosszu evekre eltunhetnek , de vissza , vissza ternek....

2009. nov. 4. 07:51
Kiskoromban én is mindig az ágy alá nézegettem és volt egy gonosz alak is, de lehet, hogy csak álmodtam.
2009. nov. 3. 23:56

Ezek furcsa dolgok, de mi már sok hasonló dolgon átmentünk,nagylányom öt éves sok mindent lát és hall is dolgokat.

Először én sem tudtam mi ez és megijedtem, mikor elmondták, hogy a gyerekek sokkal több mindent látnak mint mi, mégjobban megijedtem.

Sajnos az én lányom nem csak a jókat látja és voltak ezért igazán ijesztő éjszakáink.

Most csönd van, de ez csak átmeneti (legalábbis a hölgy szerint, akihez elmentem mikor sűrűsödtek ezek a dolgok és kezdtem megijedni)

Nálunk mondjuk macska sosem volt, de elég rémisztő dolgokat szokott mondani a lányom.

2009. nov. 3. 23:17
fiamnak van!!fiacskám 2lesz dec.-ben,és egy ideje folyton hajtogatja h debi,debi-egyébként nem sok szót tud,de ezt nagyon-megkérdeztem h ki az a debi? erre behúzott a nappaliba és mutatott egy irányba. kérdeztem h ott van debi? igen. mutasd meg neki a játékodat. erre odavitte,halandzsázott egyet,mosolygott majd adott neki puszit.. később evett,mondtam neki,h adjon debinek is. erre odaszaladt a függönyhöz,elhúzta,mögé nézett,majd közölte h nincs debi. kíváncsi voltam este mit mond a szobájában is megkérdeztem hol van debi,rögtön a nappali felé mutogatott..
2009. jún. 22. 15:58

Ez a macska-dolog ismerős. Elég régre emlékszem vissza gyerekkoromban. Mikor kicsi voltam, nekem valahogy a macska testesített meg mindent, amitől féltem. Attól féltem, hogy kiugrik valahonnan egy macska, és bántani fog, de kicsi lévén csak azt mondtam, hogy "ott a macska", a szüleim meg nem értették, mi van. De emlékszem, hogy gyakorlatilag ugyanaz volt nekem a képzelet és a valóság: félek, hogy ott van, tehát ott is van. Sőt, egy éjjel láttam is a macskát. Máig is emlékszem rá, hogy valóban láttam, pedig biztos, hogy nem volt ott (be se jöhetett volna a sokadik emeletre, de nem lett volna akkor sem olyan furcsa, gomolygó mozgása).

Szóval, ezt azért írtam le, mert a gyerek sokszor egybemossa a valóságot és a fantáziát, és nem tudja szétválasztani. Nem lehet elhitetni vele, hogy nem volt ott, amit ő pedig látott. Talán, ha biztosítjuk róla, hogy vigyázunk rá, mellette vagyunk, az valamennyit segít.


Később viszont rengeteg dolgot elképzeltünk, láthatatlan barátokat, utazásokat, autót, repülőt, stb. De akkor már tudtuk, hogy ez csak fantázia, de játéknak nagyon jó volt. Azóta is élvezem, ha valamelyik kisgyerekkel játszhatok ilyet.

2009. jún. 13. 09:08

ismerősöméknek másfél éves volt a kisfia, aki szintén nagyon szépen beszélt már akkor , kerek mondatokat mondott, aki rendszeresen mondogatta, hogy a lakásban van egy nagyon hideg néni. kedves csak nagyon hideg. Ismerősömék akik maguk is hisznek a ezotérikus dolgokban, megkerestek egy hozzáértőt, aki kiderítette hogy egy öreg néni szelleme volt (az előző lakó, aki az idősek otthonában halt meg). A szakember segített elmenni a néninek. A kisfiú így kommentárta. Integetett nekem a néni. és most már nincs hideg.

barátném kisfia kb. két éves volt amikor vidéken rokonoknál voltak, ahol a kicsi megfogta anyja kezét és elvezette őt egy rokon házához aki már rég meghalt és közölte hogy nagyon szeretett itt lenni. Akor volt életében először ott a kisfiú!!!

Ezek mind, nagyon érdekes dolgok!! talán érdemes nektek is megkeresni egy szakértőt, aki esetleg segíthetne elküldeni a szellemet (már ha az)

2009. jún. 12. 19:37

Én is hiszek abban,hogy a gyerekek látják a szellem világot.Igazából azért tettem fel ezt a kérdést,mert a lányom egy-két hete azt mondta hogy az ágyában van egy macska.Aztán 2 napja felsírt éjjel és annyira zokogott és nem mert visszafeküdni az ágyába,hogy kénytelenek voltunk áthozni a mi ágyunkba.Aztán a következő este már nem is mert ott maradni.Ma meg még nem tudom mi lesz............

De a déli alvásánál semmi gond nem volt azzal hogy az ágyában kellett aludni.

De hogy tegnap már ennyire nem mert ott maradni jobban kifaggattuk és azt mondta,hogy leszokott mellé feküdni és hogy szárnyai vannak ami nem szőrös,hanem tollak vannak rajta.És azért is hisszük hogy ezt látja bármennyire is kicsi még (mert még csak most 2 éves,de folyékonyan beszél és mindent el tud mondani,nem csak megérteti magát,mint sok ilyen korú társa,már csak azért is mert nem volt még egy éves amikor 2 szavas mondatot mondott,mindezt csak azért írtam le,hogy ezeket amiket leírok,hogy mondott,csak ő mondta,nem adtuk a szájába a dolgokat) Szóval azért is hisszük hogy tényleg lát valamit,mivel konkrétan megmutatta hogy hogyan fekszik be az ágyába,hogy hogyan fekszik a szárnyára és mikor megkérdeztük,hogy mit csinál vagy mond neki,akkor azt mondta,hogy nem mond semmit,csak játszik vele.Viszont nem korai még 2 évesen ilyenekkel találkozni?Ezek a barátok nem 2és fél 3 évesen kellene hogy megtalálja a gyerekeket?

2009. jún. 12. 18:26
Ez engem is érdekelne, mert mióta új lakásban lakunk a gyerek fél az egyik szobába bemenni és mindig azt mondja, hogy nézzek a csillárra, látom e azt amit ő. Persze semmit nem látok, de engem is rossz érzés fog el ha huzamosabb ideig figyelem. Én hiszem, hogy látnak valamit amit mi nem. Egyébként ő 3 éves és roppant őszinta még ha kára származik is belőle, már csak ezért is hiszem hogy lehet hogy lát valamit.
2009. jún. 12. 18:17
hát igen halott lekeket is láthatnak
2009. jún. 12. 18:17
A napokban olvastam erről egy könyvet. Ott is azt írták,hogy szellemeket látnak a pici gyerekek,amikor képzeletbeli barátjukról mesélnek.
2009. jún. 12. 18:16

a gyermekek kb 6éves korukig látják azokat a dimenziókat,világokat,érzékelik azokat az energiákat,amelyeket mi felnőttek csak akkor ha foglalkoztak velünk gyerekkorunkban,vagy spirituálisan érzékenyek maradtunk. képzeletbeli barát élményem nekem annyi volt,h mindog szerettem gyerekkoromban úgy beszélni,mintha lett volna velem valaki. nem volt neve,egyszerűen leültem egy irányban és beszéltem..


de ilyen is volt-felnőttként,gyerekekkel-


a skanzenban voltunk amikor elémállt egy kislány,megfogta a kezem,elkezdett húzni és a háta mogé mutatott.ahol nem volt "semmmi".. mondtam neki,h én már sajnos nem látom amit ő.. erre lehajtotta a fejét és elment..


ha te is érdeklődsz ezek iránt a dolgok iránt,kérdezősködj a gyerekednél,sose nevesd ki,meglepő dolgokat hallhatsz.. és hidd el: ezeket nem kitalálják..


szintén a skanzenban volt,h egy kisfiú sírva szalad a mamájához,h a ház mellett farkas van.. a mama meg jól lehülyézte szegényt,én meg amikor melléértem odasúgtam neki,h ne féljen tőle nem bántja,és láttam h nagyon megörült h valaki hisz neki

2009. jún. 12. 18:14
Lehet szellemek és csak ők látják...
2009. jún. 12. 18:06
Ti mit tudtok a gyerekek képzeletbeli barátairól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook