Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek ilyen esetben? fórum

Ti mit tennétek ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
70. 82d45dcd14 (válaszként erre: 68. - Povery)
2014. febr. 10. 10:03
Abszolút nem volt mit ezen megütköznöd,ugyan is kifele jöttünk és akkor már röhögtünk:)))))))))))))Nem volt elég egyértelmű?? Mégsem indítottam fórumot!Ennyi,csak túlkomplikálod!Örülök,hogy ennyi szent van itt!És most ettől a fórumtól történt valami?Szerintem,nem!
69. 6b006fc769 (válaszként erre: 68. - Povery)
2014. febr. 9. 23:11
Azt hiszem, ha választani kell, nekem timycat, michelle.r együttérzése jobban meg fog felelni, mint azoké, akik itt meg vannak győződve arról, hogy attól empatikusak, hogy maximálisan fel tudnak háborodni egy emberi hibán, ami még csak nem is érinti őket.
68. povery
2014. febr. 9. 23:07

Örülök,hogy ti ilyen jókedvű,vicces emberek vagytok!Empátia nem sok szorult belétek,..de azért a rosszérzéseteket nem vállalom bérbe,..ha esetleg valamikor ilyenetek lenne.

Hát én biztos nem fognám hasamat a nevetéstől ha a nagymamám halálhírével fogadnának a kórházban.Őszintén mondom,megütköztem ezen:(((Igen mások vagyunk:((((

Ezért nem látom értelmét,hogy erről a témáról többet beszéljek.Meg különben is.Jól lerágtuk a csontot.....

67. michelle.r (válaszként erre: 59. - Povery)
2014. febr. 9. 22:30
Áruld már el, mi változik meg attól, hogy valaki felháborodik ezen az eseten? Megoldódik a probléma? Semmissé válik a trauma, amit az érintett családoknak okoztak? Annyi történt, hogy egy szerencsétlen képszerkesztő két idős, nagyon egyforma nevű ember nevét összekeverte. Ami sajnálatos, szörnyű, borzasztó, megbocsáthatalan........ De megtörtént, és nem fog eltörlődni visszamenőleg, akárhogy emelgeted a hangodat. Esetleg lehetne halkan levet írni az ombutsmannak :P Vagy nagyobb horderejű kérdésekben szót emelni, van elég az országban, csak szét kéne nézni. Bár a szóemelgetés elég kevés. Kedvenc orgonistám szabval élve: 'nem pofázni, segíteni!"
66. timycat (válaszként erre: 18. - 408020f45e)
2014. febr. 9. 22:29

Szerintem a szülinaposnak inkább poén, a halott hozzátartozóm halálhíre helyett gázabb szülinapi köszöntőt olvasni, szerintem.


De ennél jóval nagyobb bakik is előfordulnak, ilyen az élet. Perre biztos nem mennék.

65. timycat (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2014. febr. 9. 22:24

Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik.


Hát ciki... bár mondjuk ha én látnám meg így a saját halálhírem esküszöm jót röhögnék (és ahogy a családom ismerem szerintem ők is) és jól elraknám a példányt, egyszer majd úgyis aktuális lesz.

64. michelle.r (válaszként erre: 52. - Povery)
2014. febr. 9. 22:23
De jó, megadnád a számodat? Én elég ritkán szoktam magam rosszul érezni, de amikor mégis, azt szívesen átadnám valakinek, aki vállal bér-rosszulérzést ;o)) Jól látod, ponéra vettem. Ezeket a fiktív problémákat nem tudom másképpen. Ha hozzátartozó lenne, érthető lenne, de csak egy olvasó, aki a vérét kívánja egy szerencsétlen szerkesztőnek, aki összekever két idős ember képét, ráadásul még a nevük is szinte ugyanaz.
63. michelle.r (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2014. febr. 9. 22:16
Oupsz, holnapra teljesen elfogy a laptopom :))) mondat vége: vagy a felettese.
62. michelle.r (válaszként erre: 18. - 408020f45e)
2014. febr. 9. 22:15
Te előre háborodsz fel, hogy amikor majd személyesen érintett leszel, akkor már ne kelljen? :o)) Az emberek többsége általában nem úgy szokott hibát elkövetni, hogy előre átgondolja, milyen érdekeket, vagy érzelmeket sért vele. Aki dolgozik, az néha hibázni szokott. Remélem, senkit sem ver az élet azzal, hogy te vag a felese :S.
2014. febr. 9. 20:30

Jesszusom...

Mit csinálnék?Azt hiszem,kacagnék egy hatalmasat!

Gondolom,1-2 telefon után kiderül(t)a tévedés!Ennyi!

Akinek halálhírét keltik,sokáig él!

Túl van egy kicsit "traumázva" ez a dolog!Azt hiszem...

Minket pl. az intenzíven már be is öltöztettek,hogy elbúcsuzzunk a nagymamámtól,aztán kiderült,hogy félreolvasták a nevét!Annyira röhögtünk utána....

60. 6b006fc769 (válaszként erre: 59. - Povery)
2014. febr. 9. 19:46

Ne haragudj, de én nem szeretem a fogadatlan prókátorokat.

Ha valakinek problémája van, az nőjön föl a feladathoz, és oldja meg.

59. povery (válaszként erre: 57. - Csipkerózsika)
2014. febr. 9. 19:38
Persze,hogy előfordulnak kisebb-nagyobb tévedések az éleben.De ezt el kell mindig fogadnunk szó nélkül??????Nem hiszem.Örülni kéne,hogy vannak emberek,akik felemelik a hangjukat ha nem tetszik nekik valami.Még ha kisebb horderejű témában is.Van aki azért szól,mert a közértben belevágják neki a szalámi végét is.Ez igazán nem nagy ügy.De akkor ne szóljon?Ha soha senki nem szól,akkor semmi nem fog változni és nem javul.
58. 6b006fc769 (válaszként erre: 56. - 408020f45e)
2014. febr. 9. 19:24

Örvendetes, hogy szánakozhatsz, és lesekélyesezhetsz másokat.

Ez tényleg roppant empatikus lényre vall. Aki nem ért veled egyet, az szánalmas, otthon eltompult és sekélyes. Remek.

Talán mégsem olyan vagy, amilyennek gondolod magad.

2014. febr. 8. 22:01

Hát elég balszerencsés eset, az tény. Bizonyára nem okozott túl jó napot az érintetteknek.

De "kívülállóként" nem kellene ezen azért így felháborodni. Sajnos időnként az élet különböző területein - még ott is, ahol ennél jóval nagyobb a 'tét' - előfordulnak tévedések, balesetek. Ez van, el kell fogadni, hogy az élet nem tökéletes, ahogy mi, emberek sem.

56. 408020f45e (válaszként erre: 50. - Povery)
2014. febr. 8. 17:29

Köszönöm a hozzászólásodat. Aki viccesnek találta a témát, nyilván elég éretlen ahhoz, hogy átérezze azt a traumát, amit egy ilyen képcsere okozhat abban, akivel megtörténik.

Tényleg nem vagyok érintett a dologban, de ettől függetlenül is felháborít.

Képzeljék el a viccelődő és mélyen elnéző hozzászólók, hogy a rendszeresen járatott megyei napilapjukban a férjük vagy párjuk egy évfordulós köszöntőt adna fel képpel, kedveskedésből. Aztán az újságban megjelenne a képe gyászjelentésként. Aztán mennének a telefonhívások, meg a részvét nyilvánítások, sajnálkozó érdeklődések, mert felismerték a képről a gyászjelentésben. Azt is viccesnek találnák?

Én meglehetősen empatikus ember vagyok és felháborított ez a dolog. De úgy látom a sok otthon eltompult és a való élettől igen távol élő hozzászóló ezen csak heccelődni tudott. Szánalmas dolognak tartom, hogy csak ennyi empátia szorult néhány emberbe. Nyilván ettől sekélyesebb témákban sokkal értékesebb lenne a mondandójuk.

55. 6b006fc769 (válaszként erre: 54. - Povery)
2014. febr. 8. 16:11
Az örömködés jöhet, annak örülök én is:)
54. povery
2014. febr. 8. 16:10
Én még nem tudtam leszokni róla:((A sok negatív dolog a világban még hatással tud lenni rám.(persze a pozitív is,de az jó:))
53. 6b006fc769 (válaszként erre: 52. - Povery)
2014. febr. 8. 16:03
Én leszoktam róla, hogy más helyett rosszul legyek. Nem egészséges.
52. povery
2014. febr. 8. 15:59

Tudod én más helyett is tudom rosszul érezni magam:)

Másrészt sokan csak poénosra vették a dolgot és ez kifejezetten cikizésnek tűnt,...azt meg nem szívesen látom.

51. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - Povery)
2014. febr. 8. 15:55

Nyilván, ha én jelentetnék meg cikket, engem is felháborítana. Ugyanakkor egy vadidegen helyett nem tudok felháborodni és nem is értem, hogy mi értelme.

Ha arról szót volna a fórum, hogy Ikebana2 megjelentetett egy köszöntő cikket, helyette gyászjelentés jött ki, akkor minden hozzászóló jogosnak vélte volna a felháborodást.

Így érted a reakciókat?

50. povery
2014. febr. 8. 15:47

A kezdő témára reagálva:bizony engem is felháborítana,ha a 85 éves,felköszöntendő édesanyám képe egy gyászjelentésben jelenne meg.Meglepett,hogy mennyire viccnek tekintették ezt itt sokan és jókat poénkodtak a fórumindító rovására:(((

Indítottak itt már számos hülye fórumot(pl.az opusszomokról),ott mégsem olvastam,h milyen felesleges.És hogy mennyire ráér a fórumindító.Vagy itt Ikebana2 személye késztetett egyeseket ilyen szarkasztikus hozzászólásokra?

2014. febr. 6. 23:32
Komolyan hogy egyesek ennyire ráérnek hogy ilyenért fórumot indítsanak!:D Köszi feldobtad az estém! Úgyvélem a lapnak minimum tőled kéne bocsánatot kérni hogy jobban érezd magad!
48. emagdi (válaszként erre: 47. - 408020f45e)
2014. febr. 6. 20:21
élmény volt!:)
2014. febr. 6. 19:44
Köszönöm mindenkinek a véleményét. A fórumot részemről lezártnak tekintem.
46. 408020f45e (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2014. febr. 6. 19:43

Igen. Én valóban ilyen, magammal szemben pedig még ilyenebb vagyok.

Csak remélni, tudom, hogy helyre hozzák valahogy majd ezt a szarvas hibát.

45. 6b006fc769 (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2014. febr. 6. 19:42

Úgy vettem észre a munkám során, hogy általában sokkal elnézőbbek az emberek önmagukkal szemben. Sokszor észre sem veszik a hibá(zása)ikat, nem hajlandóak szembesülni velük, ha mégis fejükre olvassák, akkor mást tesznek felelőssé, esetleg elbagatellizálják.

Persze nem azt mondom, hogy a fórumindító ilyen lenne. Hiszen ő azt az elvet vallja, hogy 100%-osan kell teljesíteni. (Én kis balga meg milyen boldog voltam, mikor 92%-os értékelést kaptam:D )

44. emagdi
2014. febr. 6. 19:41
mondjuk annyiban jogos, hogy ezeket a helyi lapokat aztán már végképp nem olvassa senki, max a nyugdíjasok, akik abban figyelik, hogy épp ki halt meg az ismerősök közül :S
43. emagdi (válaszként erre: 39. - 408020f45e)
2014. febr. 6. 19:38

jah- azért mondtam, hogy csak az évszámot írták el:))


remélem, hogy tényleg lehoz majd a kedvenc újságod egy három soros helyreigazítást, és megnyugszik a lelkivilágod :)

valószínűleg rajtad kívül kb senkit nem zavar, de már az remek lesz, ha legalább téged kárpótolnak a tévedés miatt.

sőt, kérhetnéd, hogy említsenek meg név szerint téged is, mint aki szemfülességével sikeresen hozzájárult eme tévedés felismeréséhez, és a hiba korrigálásához

42. andi6020 (válaszként erre: 39. - 408020f45e)
2014. febr. 6. 19:38
Gondolom magaddal szemben is ilyen kritikus vagy.
41. 6b006fc769 (válaszként erre: 34. - 408020f45e)
2014. febr. 6. 19:37
Továbbra sem tartom akkora szörnyűségnek, hogy háborogjak rajta.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook