Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tennétek ha szeretnétek családot, de nincs kivel vállalni? fórum

Ti mit tennétek ha szeretnétek családot, de nincs kivel vállalni? (beszélgetős fórum)

2022. dec. 30. 17:02
Voltam így. Elmúlt.
2022. dec. 29. 23:26
34 évesen még bőven nem vagy öreg, még három gyerekhez sem! Itt a hoxán is volt olyan fórumtárs, aki 37 vagy 38 évesen szülte az első gyerekét, és összesen három lett neki. Manapság ez nem ritka gyerekvállaló kor, hanem egyre gyakoribb (más kérdés, hogy szerintem olyanoknál, akiknek előbb is lenne rá lehetőségük, sokféle okból nem helyes idáig halogatni, de ez rád nyilván nem vonatkozik).
26. e8fad0db48 (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2022. dec. 29. 16:14
Hasonlót akartam írni.
25. globus (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2022. dec. 29. 15:47

Ez az egyik oldal.

Másfelől rengeteg nem kívánt terhesség születik, mert támogatni kellene a védekezést egyrészt felvilágosítással, másrész annak anyagi fedezetével. Oszthatnák az orvosi vizsgálat alapján javallt fogamzásgátlót ingyen.

Mondjuk akkor is kimaradnának rétegek, akik megelőzési szempontból nem kerülnek látótérbe.

24. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 15:33

Ne haaonlitsd őket magadhoz, manapság nem jellemző, hogy ilyen fiatalon szülnek! (Mondom én, aki 40 lesz pár nap múlva, egyik lányom meg 20.5 éves)😂😂


Sztem bármi megtörténhet mèg! Sok sikert! 💚🍀🍀

23. sanyinak (válaszként erre: 16. - Birebora)
2022. dec. 29. 15:09

Finanszírozhatnának nonprofit szervezeteket, amelyek pl. tánctanfolyamot, főzőtanfolyamot, kirándulásokat vagy egyéb közös társadalmi eseményeket szerveznének ismerkedési céllal.


Cserébe gyereket kellene vállalni 😁

22. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 14:01
Légy kicsit kreatívabb! Azt mondják hogy az aki gyereket akar mindent megtesz hogy legyen, aki nem akar, az meg azért.
21. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 13:00

Ez az érzés, hogy szeretnél gyermeket csak most jött 33 évesen?

Ha nem, akkor eddig nem volt pasi, akivel vállaltál volna?

Miért nem?


Nem túl késő még, csak nekem furcsa, hogy ennyi idősen jössz rá, hogy mit szeretnél.

2022. dec. 29. 12:38
Megkérném Jason Stathamat, hogy szállítson le nekem egy kis donorsejtet. :D
19. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 11:21
Mai világban már ezzel nem lesz gondja nyugi. Az a ritkább ha valakit 30 alatt szült az anyukája. Hol szoktál ismerkedni? Jársz társaságba? Internetes társkereső?
18. Amaunet (válaszként erre: 13. - Sanyinak)
2022. dec. 29. 10:46
Fizesse a társkereső oldalak tagdíját?:D
17. michelle.r (válaszként erre: 16. - Birebora)
2022. dec. 29. 10:43
Pl. kifizethetnék valami elit társkereső tagdíját. Vagy befizethetné a jelentkezőket valami jó kis tengeri hajóútra. Hátha ott, összezárva egy luxushajón megtörténne a csoda 😇
16. birebora (válaszként erre: 13. - Sanyinak)
2022. dec. 29. 10:20
A kormány, hogy?:)
15. birebora (válaszként erre: 14. - Papája)
2022. dec. 29. 10:19
Teljesen igazad van. Mindenki ajánlja fel a facér lányát vagy a fiát:) Akár még jól is elsülhet. Nekem vannak kollégáim akik társkeresőn ismerkedtek meg és már házasok. Sosem lehet tudni.
2022. dec. 29. 10:04

Sokszor olvastunk már itt hasonló történetet, hogy nem találnak párt a fiatalok. Szomorú ez. Sok jóravaló fiú és lány marad így pártában.


Mi lenne, ha lenne segítség ?


Pl. ha valamelyik Hoxatársunknak van fia-lánya, vagy az ismerősének jelezné itt valamilyen formában. Utána magánban folytatnák az "összehozást"

Ne kövezzetek meg, de ha csak néhány fiatal párra találna már akkor is megérte.

2022. dec. 29. 09:16

Lehetséges, hogy a kormányzatnak nem csak az anyagiakra kellene tennie a hangsúlyt a családtámogatások rendszerében, hanem az ismerkedési, párkeresési lehetőségeket is dotálnia kellene valahogy.

Hiszen a család nem lakásból és autóból áll elsősorban, hanem egy összeillő pár az alapja.

12. papája (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. dec. 29. 08:54
Ez nagyon jó hír gratulálok és a legjobbakat kívánom !
11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 08:47
Mára már kitolódott a gyerekvállalási kedv későbbre, nem fogsz kilógni a sorból. Csak akárkivel ne vállalj gyereket csak ha felkészültél arra, hogy egyedül fogod felnevelni. Igaz, ezt napjainkban minden nő meg kell fontolja, mert nagyon sok a magára hagyott nő.
2022. dec. 29. 08:37

Aranyosak vagytok! Köszi!

Tudjátok lehet az is bennem van, hogy engem Édesanyám 34 évesen szült. Azért az a 80-as években ritka volt. És rendszeresen megkaptuk, hogy: "a nagymama elhozott vásárolni?" Aztán anya helyre rakta, hogy "Anya vagyok". Meg oviban is piszkáltak, hogy "öreg az anyukád" meg "jaj de öreg" még sírtam is emiatt. Mert az enyém kb 39-40 volt. Másoké meg 30 max.


Aztán a plusz, hogy 45 évesen meghalt...

2022. dec. 29. 08:26
Ismerkedj, járj nyitott szemmel.
2022. dec. 29. 08:11

Ha már nem lenne más kapaszkodóm, egy ellenőrzött donortól. Vannak országok, ahol nem kell ehhez házasság.

Én is aggódok, hogy gyermek nélkül maradok, 29 vagyok, de még megismerhetünk bárkit. ;)

2022. dec. 29. 08:05
Nem vagy még "öreg "ahhoz", hogy akár 3 gyereked is szülessen. Anyu majdnem 41 éves volt, amikor én születtem harmadik gyerekként. Igaz, hogy ő egy igazi kőkorszaki szülő volt, ezért sokáig azt mondtam, ha valaki gyereket akar, vállalja fiatalon, egyébként megkeseríti a gyereke életét. De nem! A barátnőm, 38 évesen szülte a másodikat és ő egy vagány anyuka. Szóval semmiről nem vagy lemaradva.
6. kelep3 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 08:04

Hát nem mondom, hogy nem ismerős amit írtál. Tényleg rossz, mikor a hozzád közel állók ennyire más életszakaszban vannak, mint te, mert így nehezebb kapcsolódni, még nehezebb új életívet kitalálni, mintha a kitaposott ösvényen haladnál.


Én is szoktam néha arra gondolni, hogy ha újrakezdhetném, akkor máshogy csinálnám... Na de ez csak önáltatás, azért csináltam úgy és ahogy, mert nem volt más lehetőség/az volt a legjobb döntés éppen...


Ezt el kell engedned, és legyél nyitott arra, hogy valami más fog veled történni, és akár még 3 gyereked is simán lehet. :)

5. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 07:40

Nyugi,,most úgy tűnik neked 34 évesen hogy aki 50 körül van az "öreg" hát nem,,Simán lehetne most kisgyerekem,,nem érezném magam öregnek hozzá.Te sem fogod.

Járj nyitott szemmel ,társaságba,,stb.

2022. dec. 29. 07:36

Igazán az is aggaszt ha belegondolok, hogy míg pl a nővérem 42 éves. Van neki egy 18, 15, 10 évese. Már kb. felnőttek. Én mire 42 leszek, jó esetben egy ovis/kisiskolásom lesz.

Ugyanez az unokahúgomnál. 30 éves jelenleg, van neki egy 8 meg egy 3 évese. 40 éves korára már 18 és 13 évesei lesznek.


Szóval én már fiatal anyuka nem leszek. Jó esetben 50 körül élem át azt, amit ők 40 évesen.

3. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 29. 07:34
Törekedni kell az ismerkedésre. Járj társaságba, társkeresőkre, szórakozni, bárhova, ahol van esély az ismerkedésre. Megtalálni a megfelelő partnert időigényes folyamat lehet és nagy munka.
2022. dec. 28. 20:29

Nem kell feladni az álmaidat.


A fiam azt mondta 2021-ben, hogy ő is és több haverja már arra rendezkedett be, hogy nem lesz családjuk.


Ezen teljesen ledöbbentem, hiszen mind normális férfiak.

Aztán eltelt pár hónap és a fiamnak jött is az, akire várt, és már nagy terveik vannak, ahogy a srácok közül is többnek;)

2022. dec. 28. 20:21
Jó volna majd család, de nem ismerek senki olyat, akivel kölcsönös vonzalom volna. Látom a rokonaimat, van akinek 1-2-3 gyereke van. 3-18 éves korig találkoztam a gyerekeikkel, és azt érzem én is ezt szeretném. 34 leszek jövőre, a 3 gyerekről már biztos lecsúsztam, pedig nagy családot szerettem volna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook