Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek a helyemben? Tiszteletben tartanátok a végrendeletet? fórum

Ti mit tennétek a helyemben? Tiszteletben tartanátok a végrendeletet? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 7. 22:38
hahó, sehol senki?
22. martin3 (válaszként erre: 21. - Henobeno)
2010. nov. 7. 22:29

én is azon vagyok, hogy elmondjam, ráadásul egy nemrég zajlott beszélgetés a szüleimmel egyértelművé tette, hogy ők már nagyon "várják" azt a lakást(kedvesek nem? vagyis a nagymama halálát), holott rohadtul nincs rá szükségük (családi ház, nyaraló, telek, új autó), és ha ők örökölték volna, mi nem sokat láttunk volna abból sem a tesómmal.. ugyanis nekik nem az a fontos, hogy minket támogassanak, hanem saját magukra költenék...

viszont az tart vissza, hogy ha meg elmondom biztos egy "csalódást" látnék az arcukon, holott ezt a pénz akkor a saját gyerekeiktől sajnálják és azt hiszem ezzel az arckifejezéssel nem szeretnék szembesülni, ezért nem mondom el...

2010. nov. 7. 22:24

Már írta, hogy ő a tulajdonos, tehát a nagyi halála esetén a lakás nem lesz a hagyatéki tárgyalás alapja, szóval köteles rész sincs ebben az esetben.

Amúgy 2010. 08. 16. óta nem kell egyenes ági ajándékozás után illetéket fizetni.

A kérdésre válaszolva én elmondanám. Felesleges titkolni, úgyis kiderül előbb-utóbb (reméljük utóbb), de beszéld meg a nagyiddal.

20. martin3 (válaszként erre: 18. - Vevemama)
2010. nov. 7. 22:22
igen a végrendeletben így is van, köteles rész lenne, és ha abból is ki akarja zárni, akkor meg kell indokolnia. a nagymamám ezt nem akarta, ezért inkább ajándékozta
2010. nov. 7. 22:21

bocsi közben elszállt a netem..

szóval: férjem jogi egyetemet végzett, és ügyvéd előtt kötöttük az ajándékozási szerződést, ami nem végrendelet! így nincs mit megtámadni, nincs köteles rész, a nagymamám egyszerűen nekem ajándékozta a lakást. ezt jogilag a gyerek nem tudja megtámadni, ráadásul akár egy hajléktalannak is ajándékozhatta volna a gyerek nem tehet semmit

2010. nov. 7. 22:19
En ugy tudom hogy a szulonek megkel indokolni miert zarja ki a gyereket az oroksegbol.De annyi minden valtozik naprol napra jobb ha ugyvedet kerdezel.DE ha rosz a mamaddal a viszony ,foleg ha alig tartjatok a kapcsolatot en a helyedbe nem rohannek hozza a hirrel.udv VERA
2010. nov. 7. 22:17
nem kell hozzá végrendelet, sima ajándékozási szerződést kötöttünk(ez már létrejött, tehát tény), ráadásul ez ma már egyenes ági leszármazott esetén ingyenes...
2010. nov. 7. 22:16
Amennyiben anyukád megtámadja ezt a szerződést, akkor én úgy tudom, jár neki a köteles rész. Kérdés, milyen szerződéssel szerezted meg a lakást (vásárlás, ajándékozás, stb.).
15. 240309c047 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:16
Örökösöket nem lehet ugymond kizárni még akkor sem,ha ez a papir közjegyzö előtt történik. Ugyanis. Minden végrendelet megtámadható,és ha anyukádék rájönnek,hogy mi történt biztosan elmennek egy ügyvédhez, ő szépen elmondja nekik,hogy a végrendelet majdnem hogy nem jelent semmit. Azért ezt szerintem te is kérdezd meg,mert ebből még évekig tartó huzavona is lehet. Sok sikert! Amugy meg neked ne legyen lelkiismeret furdalásod.
14. hnora
2010. nov. 7. 22:15

Ez nem egyedüli eset, a férjem és az unokatestvérei pontosan így örököltek a nagyszüleiktől. Azt nem tudom pontosan, hogy jogilag hogy oldották meg, gondolom végrendelettel.

De lehet jobban teszed, ha inkább a nagyiddal együtt megkérdeztek egy ügyvédet, és őszintén elmondjátok a szüleidnek, nehogy a halála után támadják meg a végrendeletet, megszentségtelenítve ezzel a gyászotokat...

13. Nusika74 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:15
Szia ,szerintem ezt a nagyinak kellene elmondani hogy Ő hogyan döntött az örökséggel kapcsolatban.Valakit mindenképpen csesztetni fognak mert nehéz lesz a" békát lenyelni" a szüleidnek.A nagyinak meg joga van azt tenni a tulajdonával amit csak akar !!
12. martin3 (válaszként erre: 7. - Boléna)
2010. nov. 7. 22:14
nem örököl semmit!!! ha valaki még életében az egész vagyonát elajándékozza, vagy szétkártyázza stb a gyereknek semmi köze hozzá! nem örököl semmit...
11. 6f7760b318 (válaszként erre: 7. - Boléna)
2010. nov. 7. 22:14
Kötelesrész létezik, de pert kell indítani érte. Egyébként ki lehet zárni akár egy örörkösödési szerződéssel, akár egy ajándékozásival. Sajnos ez utóbbinak van egy díja, viszont utólag a nagyi halálának esetén a szülők már nem tehetnek semmit. (Ha még a nagyi életében a nevedre kerül) Viszont amit a tesódnak adsz pénzt, azt is mindenképpen papírozzátok le, nehogy aztán később ő is követeljen még!
2010. nov. 7. 22:13
Én úgy tudom, ha van papír, hogy a nagyi v.kire hagyja az ingatlant, akkor nem örököl.De írj a jogiforum.hu-ra.Ott ezekre kapsz választ!
9. martin3 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2010. nov. 7. 22:12

igen ez pont a szüleim kifejezése: "sunnyogni" de nem ismered őket, mindig csak az elvárások, a tipikus lelki terrorban nőttünk fel a tesómmal(ő fiú), ő most 40éves, és kb 2 éve sírva mondta nekem, hogy SOHA nem mondták neki hogy büszkék rá, vagy szeretik...csak a szeretetükre vágyna...mondjuk én is, ráadásul engem lelkileg teljesen tönkretettek ugyanezek miatt...de gondolhatod milyenek, ha a tesóm is képes ezen sírni..

és pont attól félek, ha most elmondom, akkor meg odavágják a fejemhez, hogy én ezt jónak tartom, hogyan voltam erre képes stb...pedig ha belegondolunk, a saját gyerekeitől féltené ezt a pénzt..(amúgy egy kis panelről van szó, nem 20millás házról...)

8. smart63 (válaszként erre: 5. - Smart63)
2010. nov. 7. 22:11
Bocs *gyerek-szülő
2010. nov. 7. 22:10
anyukád mindenképpen örököl,mivel a gyereke.de kérdezz meg egy ügyvédet. én így tudom
6. Vikianya (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. nov. 7. 22:10
én megbeszélném a dolgot a nagyival, hogy ő mit szeretne
2010. nov. 7. 22:09

Nem.

Ha nem tartják az anya-szülő kapcsolatot, nem érdemli meg.Ráér majd akkor, ha hagyatékira kerül a sor.Addig még akármi is lehet.

2010. nov. 7. 22:09

Biztos nem mondanám meg!

Ha ez a nagymamád akarata, így legyen!

Ezt ő így szeretné, és tenni fog róla!

2010. nov. 7. 22:07
Én speciel elmondanám, minek sunnyogni...
2010. nov. 7. 22:07
Nem mondanám meg,majd pofára esnek ha szegény Nagyid eltávozik.
2010. nov. 7. 22:02
sziasztok! nehéz helyzetben vagyok, eléggé tanácstalanul állok a dologhoz. A nagymamám (anyukám anyukája) a testvéremnek és nekem ajándékozta a lakását, vagyis ezzel anyukámat kizárta az örökségből. Ő és az anyukám már kb 10éve nem tartják a kapcsolatot(anyukám 1évben 4x felhívja őt, szülinap, névnap, karácsony és húsvét, de ennyi a kapcsolatuk). Az összeveszésük léányege, hogy a nagypapám hamar meghalt, nagymamám újból házasodott, az új férjjel pedig anyukám (és legfőképp) apukám nem jönnek ki, emiatt sok családi viszály is volt(amibe most nem megyek bele). Lényeg, hogy a tesóm és én sem vagyunk jóban a szüleimmel, nem is vagyunk rosszban, de semleges a viszonyunk(ők nagyon önző életet élnek, semmit nem segítenek nekünk, csak magukkal törődnek). Nagymamám úgy gondolta, hogy nekünk ajándékozza a lakását, mert a szüleimnek már megvan mindenük, nekünk fiataloknak pedig többre van szükségük, és úgy gondolja, hogy anyukám nem érdemli meg a lakást. Viszont nekem meg lelkiismeret furdalásom van, hogy elmondjam-e ezt az anyukámnak, vagy ne. ha elmondom, akkor amíg él a nagymamám tuti csezstetni fogják, és engem is, ha meg a halálakor derül ez ki, akkor meg rajtam csattan úgyanúgy az ostor, hogy miért nem mondtam én ezt el előbb(a szerződés már létrejött, vagyis én vagyok a tulajdonos..a tesóm azért nem, mert neki vállakozása van, ha befuccsol ne legyen a nevén semmi, én úgyis odaadom neki a lakás árának a felét, mi nagyon jóban vagyunk) ti mit tennétek? elmondanátok a szülőknek??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook