Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti mit tapasztaltatok a kerékpározástól? Várom a tapasztalatokat. fórum

Ti mit tapasztaltatok a kerékpározástól? Várom a tapasztalatokat. (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. sanyinak (válaszként erre: 25. - 9f9aa0ac88)
2018. máj. 10. 05:47

Tehát akkor pl a versenysportolók, akik naponta ugyanazon több órás mennyiségű edzést hajtják végre, akkor ők nem is mozognak aktívan?!


A kapálás, gyomláltás nem viszi fel a pulzust olyan mértékben mint az intenzív sport. Több mint a tespedés, de nem sport. Ha a boltba futva mész, az már aktív mozgás.

2018. máj. 10. 02:46
egeszseges sport,de ahol en elek nagyon veszelyes hisz mindenki autoval koz;lekedik.
2018. máj. 9. 23:24

3 éves korom ót bringával közlekedem városon belül, tehát iskolába dolgozni, bevásárolni,temetőbe stb mindig is biciklivel jártm, ill. járok a mai napig. Testfelépitésemmel nincs különösebb probléma, 175 cm magas vagyok, 66 -68 kg, Volt amikor közel voltam a 8o kghoz, akkor is ugyanmigy bicikliztem, mint amikor fogytam, ami szintén nem a bicaj érdeme, hanem alapvetően rossz étvágyu válogatós vagyok, inkábbb nem eszem, ha nem izlik a kaja.

Ülőmunkát végzzk, imádok biciklizni, napi 10-15 km-t még többet is megteszek, de szerintem ennek semmi köze a súlyváltzásomhoz.-

31. Panna.33 (válaszként erre: 29. - 9f9aa0ac88)
2018. máj. 9. 23:09
Senki nem vitatta.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - 9f9aa0ac88)
2018. máj. 9. 22:30
Miért? 50 felül be kell feküdni az ágyba és rá kell hangolódni a halálra?
29. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 26. - Panna.33)
2018. máj. 9. 22:28
Szerintem ez is pozitívum.
28. Channa* (válaszként erre: 21. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 22:27
Viszünk magunkkal:D
27. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 9. 22:26
Bocsánatot kérek! De a futárok általában milyen koruak,függetlenül a nemüktől?Én úgy gondolom sosem szabad elfelejteni milyen az alkati adottságunk és a korunk.Persze ez az én személyes véleményem.tisztelem azokat akik 50-en felül is aktívan élnek.Bár a tapasztalatomé ha körül nézek azt látom nem sokkal vagy nem élnek sajnos tovább ,mint az aki átlagos mozgást végez,értem ez alatt a napi rutint.De egyetértek a plusz intenziv mozgás fogyaszt nyilván.
26. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Adriadriadri)
2018. máj. 9. 22:24

Én most azt tapasztaltam, hogy leégtem és feltörte a csúnyábbik felemet a nyereg.

Volt egy nyár, vagy 15 éve, amikor tíz kilót fogytam, akkor bringával jártam dolgozni a szomszéd városba. (Kb. 5.4 km oda) Azóta nem volt ilyen, hiába bringázok, tehát lehet, hogy nem is az volt az oka.

Jobb az állóképességem, de semmi több.

25. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 22:07
Igen.Orvosok is megerősitik,hogy a napi megszokott mozgás avagy munka az nem számit aktív mozgásnak.A szervezet ahhoz hozzá szokott.Azért íro mezt ,mert mi asszonyok,anyák gyakran morgunk,hogy : pedig mennyit rohangálok boltokba,kapálok,gyomlálok és izzadok a konyhában.Sajnos Hölgytársaim ,nekünk ez úgy látszik "rutinból" megy.Néha: sajnos,igen.
24. globus (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. máj. 9. 22:02
Sógornőmék csapatostól járnak hétvégente túrázni. Nem egyszer betérnek az első kocsmába, elülik a napot, aztán mennek tovább. Vagy hazajönnek, függően az elfogyasztott frissítő mennyiségétől :)
2018. máj. 9. 22:01

Nálam a kerékpározás lazítás,kikapcsolódás és a szabadságérzetét jelenti.Csak nézem a táajt,amit már annyiszor láttam és mégis csodás érzés.Nem teszek több tíz kilométert meg naponta,nem is célom .Cél ,hogy akkor és ott jól érezzem magamat.Pár évvel ezelőtt közel 20 kg-ot fogytam és a kerékpározás is segitett.A popsimból és a combomból ment le.Nem vagyok vékony alkat,de nem akarok a magasságomhoz és a koromhoz javasolt súlyt kihajtani magamból.

csak annyit ami jólesik.nap ,mint nap.Kivéve télen.

22. globus (válaszként erre: 20. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 22:00
Hajolgatás, igazi hangulatjelentő kifejezés.
21. sanyinak (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. máj. 9. 21:54
Félúton reggeli? Ott van a reggeliző bolt?! ;)
20. sanyinak (válaszként erre: 17. - Globus)
2018. máj. 9. 21:52
Mi az a gabadozás?
2018. máj. 9. 21:40

Én csak akkor bicajozok, ha jó idő van, azaz tavasz elejétől ősz végéig.

Most, hogy nem járok tornázni, azt tapasztalom, hogy fáj a térdem. Gondolom nem vagyok elég edzett:( Az első alkalom után fájt a fenekem:DDDD

A vádlim vastagodott:( Fogyni nem fogyok tőle, bár mi csak 30 km-t tekerünk alkalmanként, és félúton szoktunk reggelizni:D A szívnek jót tesz! Ha másért nem, akkor ezért érdemes!

Csodát ne várj a tekeréstől!

18. globus (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 21:23
Vigyáznom kell magamra, mert belőlem csak egy van, mások könnyebben pótolhatók :)
17. globus (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. máj. 9. 21:22
Várost nem találom erre alkalmasnak, viszont kitekerni egy városkörnyéki faluba + vissza, ez jó. Tavasztól őszig tökéletes bringázni a falusi kertig, ott jó levegőn gabadozni, este tízre bejönni, utána jól esik az alvás. Közben csak azt enni, amit ott találok :D
16. sanyinak (válaszként erre: 14. - Globus)
2018. máj. 9. 21:22
Én az autók között tekerek, nem a veszélyes, autóktól elzárt kerékpár úton, ahol észre sem vesznek.
15. sanyinak (válaszként erre: 12. - Adriadriadri)
2018. máj. 9. 21:20

A kerékpározás leginkább a combokat erősíti. Az enyém mint a békáé... :)

Felsőtesten nem sokat alakít.

14. globus (válaszként erre: 13. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 21:19

Majd egyszer rád nyitják egy parkoló autó ajtaját jobb oldalon :) Hiába lesz igazad, fújhatod.

Ez rendszeres jelenség, ritka hét, hogy nem történik.

13. sanyinak (válaszként erre: 9. - Globus)
2018. máj. 9. 21:17
Kereszteződéstől kereszteződésig bele lehet húzni, aztán fékezés. Én is így közlekedem a városban.
2018. máj. 9. 21:02

Értem :) Dimbes-dombos a táj...nem egy laza terep szerintem...Pannonhalma és környékéről van szó. :) 30-kmet szoktam minimum tekerni...hobbi szinten. Úgy veszem észre, hogy erősödik a vádlim és a combom, és eléggé éhes is vagyok (étkezés téren nagyon magam alatt vagyok...sovány voltam(vagyok), most átlagosnak látom magam)

De kell a mozgás, viszont nem akarom hogy hízzak. Tetszik a szálkás alkat....remélem a bici abban segítségemre lesz. Kocogni is szoktam, szerintem egész jó az állóképességem.

Illetve lett egy új szomszédom, aki segített: lassabb kocogást ajánlott, hosszabb idővel (LSD futás...)

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 21:00
Azért írtam le, mert szerintem sem mindegy. De a tempó sem mindegy. Meg az sem mennyit és mit eszik az emberlánya, fia.
10. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Adriadriadri)
2018. máj. 9. 20:41
Izomlázat! Én ha tekerek akkor tekerek! Nem szeretem a város nézést. Görkorizz! Az tényleg formáz!
9. globus (válaszként erre: 7. - Sanyinak)
2018. máj. 9. 20:41
Hol, a közúton? Ahol minden 30 méternél útkereszteződés van, zebra, vagy körforgalom?
8. sanyinak (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 9. 20:28
Nem mindegy, hogy az Alföldön, folyamatos lassú tempóban tekersz, vagy biciklis futárként egy dimbes-dombos városban.
7. sanyinak (válaszként erre: 6. - Globus)
2018. máj. 9. 20:26

A megszokott távolság az nulla mozgás?

Ezt nem értem. Azért ha beletekernél, biztosan veszítenéd a kalóriákat...

6. globus (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 9. 19:42
Igen, sajnos így van. Én évtizedek óta járok biciklivel dolgozni, annyira megszokott a távolság, hogy ez kb. nulla mozgásnak számít. Bezzeg amikor kitekertem minden nap városon kívülre, aaazt észrevettem :)
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 9. 19:41
Napi sok-sok km kell. Nálam a napi 30 km sem változtatott semmit.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook