Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit mondanátok neki ebben a helyzetben? fórum

Ti mit mondanátok neki ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
37. Anyucikóni (válaszként erre: 36. - Nati45)
2018. jún. 20. 17:36

Kedve Nati

Kifejtenéd nekünk kb 3 bővített mondatban azt hogy ez a lány milyen barátnőd? Szomszéd, ezért talalkoztok sokat? Vág ez régi sulis barátnő? Esteleg egy nemrég megismert valaki?

Nehéz igy bármit írni neked ha nem vagy jelen és nem írsz szinte semmit a kapcsolatotokról.

36. Nati45
2018. jún. 20. 14:53
Nem hiszem mert én rá kérdeztem hogy lesz e lánybúcsú és ő azt válaszolta jó múltkor hogy nem minek az szerinte tök felesleges az ilyesmi így nem lesz.
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Nati45)
2018. jún. 20. 13:03
Lehet, hogy azért nem hívott meg, mert te, mint nagyon jó baratnője, nem szerveztél neki lánybúcsút, és haragszik.
34. Nati45
2018. jún. 20. 10:08
Sziasztok bocsi hogy el tűntem nem volt tegnap netem.Lánybúcsú az nem lesz.
33. Anyucikóni (válaszként erre: 30. - Syria)
2018. jún. 20. 09:59

Ez talán kicsit erős.


A topikindito eltűnt így sok infonk nincs. De pl nem tudjuk lesz lesz leánybúcsú? Abban részt vehetne.😉


Nálunk a 35 főbe valóban a szűk család (nagyik se) néhány barát és közeli ismerős fért be. Viszont a lagzi előtt 1 tett csaptunk egy bazinagy kertipartit igazi "iszunk-hányunk-belefekszünk" stílusban, ami az esküvőre nem illett volna.

32. 124637ff9b (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2018. jún. 20. 09:45
És természetesen te is! :D :D
31. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 20. 09:42
Fórumról fórumra változik a családi sztátuszod és a gyerekeid száma. (Még ha töröltettél is, emlékszünk ilyenekre páran). A barátnőd talán csak az egyik személyiséged csípi a sok közül, a másikat nem akarja meghívni :P
30. syria (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 20. 09:26

Semmit nem mondanék. Tudomásul venném, hogy csak nekem "fontos vele a baráti kapcsolat". Ennek megfelelően nem keresném többet.

Tettem már így.

29. Amaunet (válaszként erre: 26. - 124637ff9b)
2018. jún. 20. 08:51
Természetesen azt csináltok amit akartok és ott ahol akarjátok.😂
28. michelle.r (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 20. 08:50

Igen, ennek kb. ilyennek kellene lennie, és ideje lenne elszakadni az évszázados hagyományoktól, mert azok már rég nem illeszkednek az életünkhöz.


Nálunk volt köszönőajándék, de tényleg csak jelképes, saját kézzel tört diót raktunk saját kézzel vásárolt kis üvegekbe, és szintén saját kézzel vásárolt mézzel öntöttük le.

Kaja svédasztalos, sütit azok vittek -cseppet sem szelíd erőszak hatására - :DD, akik utoljára mentek el.


A gyerekeket mi nem tiltottuk ki, de rém boldogok voltunk, amikor a szertartás után a nagyik, bébiszitterek elvitték őket. A mulatós zene szerintem minden buli halála :DD

2018. jún. 20. 07:54
Minden esküvőn van valami "malőr", ami igenis rosszul tud esni annak akit nem hívnak meg. Ez persze utólag derül ki amikor már nincs mit tenni, esetleg ha komoly és akarják mindketten a további kapcsolatot akkor meg-, és kibeszélik. Megfelelő kommunikációval helyre lehet tenni a dolgokat.
2018. jún. 20. 07:41
(Amúgy szerintem ez is kitalált történet, de attól még lehet beszélgetni a feldobott témáról 😊 - bárkinek bármit. Ki mondja meg? )
25. 124637ff9b (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2018. jún. 20. 07:33

De, azon is van a hangsúly, hiszen hosszan taglalta az első hsz-ben. "igazi" ruha, templom, drága hely bérlése, stb. ami neki nem volt. Lehet, hogy ezért is lett volna fontos neki ott lenni, hogy a barátnő örömének örülve átélje azt, amit maga nem élt át.

Másrészt meg olyan szempontból sem mellékes a "milyen" esküvő, amit írt valaki, hogy lehet, hogy a 60-ba se fér bele barát, akkora a rokonság.

Ha így van, az hogyan tükrözi kettejük viszonyát?

2018. jún. 20. 07:19

Néhány bejegyzés, és már el is tértünk a kérdés lényegétől.

Nem hiszem, hogy a hangsúly azon van, hogy milyen esküvőt rendez a "barátnő", hanem inkább kettejük viszonyáról.

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2018. jún. 20. 06:43
De jó neked :)
22. 124637ff9b (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 19. 23:12

Ritkán lehet mindenki kedvére tenni, mert mindenki más, másféle igényekkel.

Az ifjú pár meg általában törekszik rá, hogy a vendégeik kivétel nélkül elégedettek legyenek, szerintem sem lehet ezt maradéktalanul megoldani.

Az első esküvőm hagyományos volt, sokan voltak, menyasszonytanc, aprópénzsöprés, tortacsomag, töltött káposzta csomag, minden, amit akarsz, hajnal felé utánam jött egy f.aszi a vendéglő teraszára, hogy mit ülök én ott a fiatalokkal beszélgetve, nekem bent kell táncolni.. Na ott gondoltam hogy húzzon el a francba mindenki haza, jól telezabálták már úgyis magukat, nekem meg rohadtul elegem van a "nagy napon".


Örülök, hogy neked jól sikerült!

21. Anyucikóni (válaszként erre: 12. - 124637ff9b)
2018. jún. 19. 22:43

Ha a pár tudja mit akar, és tesz a hagyományokra meg árt hogy kit illene meghívni, akkor jó lesz az esküvő.


Nálunk 35 fő volt és nem volt sem vita sem panasz. Pedig meg a gyerekek is úgymond ki voltak tiltva. Persze csak sejtettük, de az a 3-4 pár akinek volt gyereke nem sértődött meg. Es nem volt sem köszönetajándék, sem elviteles torta sem mutatós zene. És mégis hajnalig tartott es mindenkinek tetszett.

20. Bless the child (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. jún. 19. 21:12
Az enyémen is az anyakönyvvezető volt az 5.
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 19. 21:02

Fogadd el a döntését.


Amúgy ezt miért nem vele beszéled meg?

És ha kisírod, hogy mehess, akkor mész boldogan?

18. bucili (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 19. 20:22
Az ilyet nem nevezném barátságnak.
17. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 19. 19:54
Ne sértődj meg, ha szűk, akkor szűk. Ő sem volt a tiéden, mégis barátnők maradtatok.:))
2018. jún. 19. 19:01

Ez egy szomszéd, akivel találkozgatsz? És mióta tart ez a kapcsolat?

Engem nem zavarna, csak az, ha a barátnőim nem hívnának, illetve az sem, ha nem én vagyok az oka, hanem az anyagiak.

15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Nati45)
2018. jún. 19. 18:45

"heti szinten tartsuk a kapcsolatot.Eljön kávézni,beszélgetni és én is hozzá."


Ennyi a "barátságotok" és nem több.

A barátságokat nem lehet kierőszakolni, még akkor sem, ha hetente találkoztok ilyen címen.

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 124637ff9b)
2018. jún. 19. 18:43
Én is 5 fős esküvőt akartam :(
2018. jún. 19. 18:40
Ha valakinek nagy a családja, sok a tesó, unokatesó, azoknak a gyerekei stb, pillanatok alatt összejön 60 személy úgy, hogy tényleg nincs más, csak rokon. Mellesleg a vendéglistába azért a vőlegénynek is lehet beleszólása, akár akarhatta ő úgy, hogy csak közös barátok legyenek ha egyáltalán hívtak barátot. Én sem értem, miért ne csinálhatná úgy, ahogy akarja.
12. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2018. jún. 19. 18:37

Nem voltam olyan esküvőn a lányomét kivéve, ahol ne pont ugyan ez lett volna, ahogy leírtad. Az övén viszont valóban csak a szűk család volt, 15-en voltunk, barátok és kísérők nélkül.

Tényleg érdemes szűkíteni a kört, mert megkeseredik a pár nagy napja.

Az enyémen meg öten voltunk, és minden, de minden úgy történt, ahogy előre elterveztem :D

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - 124637ff9b)
2018. jún. 19. 18:28
Nekem maga az esküvő a rokonokról és barátokról, meg a nekik való megfelelésről, a szervezésről, az összehangolásról szólt. Hiába volt megtervezve minden, néhányan késtek, a legtöbben arra nem vették a fáradságot, hogy megnézzék a térképet, amit a meghívóhoz mellékeltem, stb. De azért sokan vették a fáradtságot, hogy kifogást emeljenek a menü ellen, vagy hogy megfelelő mennyiségű sütit tudjanak hazavinni. Mindenkinek csak egy kis nyűgje van, de összeadva elég, hogy semmi se úgy legyen, ahogy a menyasszony megálmodta. Ami nekem fontos volt, az nem az esküvő, hanem a házasság maga. Azóta a nagy nap rég elmúlt, de jó rá visszaemlékezni. Jobb, mint amilyen tényleg volt.
10. 124637ff9b (válaszként erre: 9. - PöttyösPanka)
2018. jún. 19. 18:12
Azért az mégis milyen már, hogy nem az esemény a fontos, sokkal nagyobb öröm a készülődés, meg majd elmesélem, milyen volt, örülj velem így, minek neked ott lenni? 😂
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 124637ff9b)
2018. jún. 19. 18:03
Beleszólni semmibe sem akar, csak a vendéglistába :D Amúgy lehet, hogy a kérdező párját nem látná szívesen a menyasszony. Én is meghitt esküvőt szerettem volna, de végül annak a 30 főnek a negyede valakinek a kísérője volt, akit nem, vagy alig ismertem.
8. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2018. jún. 19. 17:58

Ertelek én, csak te egész másról beszélsz, mint ami a fórumindító problémája.

Ő csak szeretett volna beleférni a szűk 60 főbe, és nem érti, hogy miért nem sikerült, pedig a készülődés öröme megvolt vele. Beleszólni nem akart semmibe (vagy legalábbis én úgy ertelmeztem)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook