Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mit csináltok az olyan szeméttel, amin rajta van a nevetek, címetek? fórum

Ti mit csináltok az olyan szeméttel, amin rajta van a nevetek, címetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. ab61752c45 (válaszként erre: 42. - Bless the child)
2018. máj. 13. 09:22
ezt aztán nem.a munkahelyemen volt,elromlott,utána a papírokat összetéptük.szerinted egy guberálós kiszedi xy levelét,számlakivonatát ,mi a bánatot kezd vele.ott a címem ,a takarék címe,felvenni a pénzt rajtam kívül a lányom tudja.majd kényszeríti egy maszkos rabló,előbb elhozza Pestről,hogy felvegye a 98 ezer forint nyugdíjamat.
44. globus (válaszként erre: 42. - Bless the child)
2018. máj. 13. 09:18
Nem. Szaladok venni egyet.
2018. máj. 13. 09:17
Nem csak kidobnám, hanem ki is dobom ;) Télen pedig ha úgy van elégetem.
42. Bless the child (válaszként erre: 41. - Syria)
2018. máj. 13. 09:12
Minden magyar háztartás alapvető eszköze az iratmegsemmisítő. Nem tudtad?😂😂😂
41. syria (válaszként erre: 21. - 86d0584f0e)
2018. máj. 13. 07:58
Persze. És mindenki szerezzen be egyet, ha nem olyan munkahelyen dolgozik, ahová beviheti az otthoni szemetét!
40. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 39. - 5c6ba4ad4c)
2018. máj. 13. 07:09
Engem nem hat meg hogy hárommillióhatszázezredszer kér profilképet vagy szülővárost stb...
39. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 38. - Forrest2010)
2018. máj. 13. 07:08
Én csak kiixelem, ha olyat kérek, amire nem akarok válaszolni. Amúgy már rég nem posztolok semmit, privizésre használom, meg csoportok látogatására, ahol közérdekű infók vannak.
38. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Globus)
2018. máj. 13. 07:00
a facebook információkérésén ezért akadtam ki ! részletet kérne , ki vagyok ?! az okmányaimon szereplő nevet ?...... egyebet :( mi a rosseb köze hozzá ?! : h az ismerőseim megtaláljanak :( kevesli az ismerőseim számát :( akit szeretnék megtalálni , megtalálom , akit szeretnék h megtaláljon , az megtalál :) ennyi !!!
37. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Globus)
2018. máj. 13. 06:55
.....és akinek van 1 csepp kis esze az nem szolgáltatja ki magát és a családját az információkat gyűjtőknek :( a nagy tesó figyel :( és utánad néz :( utánad nyúl :( h mit posztolgatsz ! / pedig nincs is üldözési mániám :(
2018. máj. 12. 22:30
Én apró darabokra tépem beteszem egy műanyag lavórba vizet öntök rá, jól megszívja magát... az írások amik épen maradtak még azok is elmosódnak, olvashatatlanok lesznek, majd jól összenyomkodva, kinyomva belőle a vizet kidobom.
35. poool (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. máj. 12. 20:53
Falun?😊Sztem ez nem falu,nem falu kérdése,pusztán olyan egyszerű oka lehet pl.,mint csak a postai kézbesítés leegyszerűsítése,vagy h ne zavarják az embert,ha a szomszédot keresik és nem biztosak a dolgukban,de nem akarok tovább kukacoskodni...😊
34. Bichi
2018. máj. 12. 19:46

A név és cím seperc alatt megtudható, sőt ennél sokkal fontosabb infók is az emberről.

Szerintem kicsit paranoiás dolog egy ilyen dologgal ilyen mélyen foglalkozni.

Mert ha valaki mondjuk egy bankszámlakivonatot nem akar csak úgy kidobni, az ok, de hogy bármit amin a neve/címe van, ezt én nem is értem...

33. globus (válaszként erre: 31. - Nagykatica)
2018. máj. 12. 19:25

Már igen ritka a megcímzett boríték. Leginkább ablakos borítékot küldenek, ahol levélben van a cím. Jó ötlet és nem véletlenül találták ki, talán a levélkezelésre jobban figyelnek a címzettek.

Csak simán bizalmas adatnak találom, ami nem tartozik senkire. Persze nem gondolom, hogy a szemétszállítók módszeresen borítékokat olvasgatnának, kisebb dolguk is fontosabb ennél. Nem ismerem a szemétkezelés folyamatát, és amíg így van, inkább magam gondoskodom a megsemmisítésről. 3 másodpercig tart.

2018. máj. 12. 19:15
Amúgy a facén én sem vagyok fent. (Vannak ismerőseim, akik fújnak ezért, unszolnak, de egyszerűen nekem az nem fér bele. Akivel akarok, és távol van, azzal emailben beszélgetek).
31. Nagykatica (válaszként erre: 27. - Globus)
2018. máj. 12. 19:14

Oké, de én megcímzett borítékra gondoltam, mert már sokan ezt is akkora gondnak veszik. Tehát a nevem és a lakcímem.

Nem banki kivonatra, bankszámla számra, PIN kódra meg ilyenekre gondoltam:)

Csak a puszta tény nem tudom, hogy miért gond, ha látnak egy borítékot a nevemmel és a lakcímemmel.

30. globus (válaszként erre: 29. - Poool)
2018. máj. 12. 18:45
Falun viszont ritka, ha valakinél ki van írva.
29. poool (válaszként erre: 28. - Globus)
2018. máj. 12. 18:25
Miért ne hinném el?Persze,tudom,h lehet ésszel használni ezeket,de én kevés példát látok erre...Csak azért reagáltam a kérdésre,mert sztem ez a név,cím dolog nem akkora probléma,nekem a kapura is ki van írva.
28. globus (válaszként erre: 17. - Poool)
2018. máj. 12. 18:14
Nem fogod elhinni: évek alatt még a pofázmányomat sem raktam ki. Aki ismer, tudja ki vagyok. Aki nem, az így járt...
27. globus (válaszként erre: 23. - Nagykatica)
2018. máj. 12. 18:11

Én sem szeretném, ha személyes adataim között kukások kotorásznának. Pénzintézet, számlaszám, netán még számlakivonat is, hogy mennyi pénzem van, pontos címmel :)

Miszlikbe tépem, lehető legapróbbra.

26. michelle.r (válaszként erre: 23. - Nagykatica)
2018. máj. 12. 17:50
Miért lenne paranoia, ha nem szeretném, hogy a szemétből kiguberálható lenne a nevem, és a teljes lakcímem? Vagy a banki adataim, ha pl. egy számlakivonatot dobok ki. Bár a legtöbb dolgot már egy telefonos applikácóval intézek.
25. poool
2018. máj. 12. 16:52
Bocs az általánosításért,de úgy gondolom,h az internetes lábnyom nagyobb probléma lehet,mint egy kidobott megcímzett boríték...Emberek sokszor családi nyaralós képeket,gyerekekről,hobbikról posztolnak országnak világnak,rengeteg helyre regisztrálnak,majd ottfelejtik...Guglizzátok csak be a saját neveteket,nézzétek meg hány találat jön.Sok esetben egy egész életet össze lehet rakni ilyen adatfoszlányokból,ezért nem értem,h miért lehet baj abból,ha az ilyen név,cím borítékokat,számlakivonatokat egyszerűen kidobom a kukába.
2018. máj. 12. 16:08
Én a leveleket, régi számlákat, stb. széttépem és úgy dobom ki. A rendelős zacskók egyben maradnak, a reklám újságok is.
2018. máj. 12. 16:04

Amúgy komolyan kérdezem, de mi gond származhatna belőle, ha mondjuk összegyűrve kidobnék egy számomra pontosan megcímzett borítékot?

De tényleg, valaki magyarázza el nekem logikusan légyszi.

Tehát hivatalos levelem jött, borítékból kiveszem, borítékot összegyűröm, bedobom a szemetesbe.

Szemetes ha megtelik, kiöntöm a kukába, a kukából minden héten elviszik (családi házas övezet).

Elviekben kérdezem, mert a gyakorlatban zsákba gyűjtjük a dolgozószobai szemetet és télen eltüzeljük, de nem azért, mert tartunk valamitől, hanem azért, mert amúgy is vegyestüzelésű kazánt használunk, így begyújtósnak jó lesz.

Amúgy nem paranoia, amit írtok sokan? Miszlikbe tépés, iratmegsemmisítő, név leégetése? Valahogy csak hívnak, valahol csak lakom, egy idegennek mit mondana a nevem, címem, mi információ tartalma lehetne? És kinek?

Komolyan kérdezem, nem kötekedés.

22. kisj (válaszként erre: 17. - Poool)
2018. máj. 12. 15:49
Na, pont ez a lényeg!:D
2018. máj. 12. 14:35
Iratmegsemmisítőt erre találták fel.
20. szeretekolvasni (válaszként erre: 17. - Poool)
2018. máj. 12. 13:34
Nem értem, miért kell általánosítanod. Ráadásul (szerintem) ritka az olyan ember, aki a teljes lakcímét kiposztolja.
2018. máj. 12. 11:43
Az adatoknál picire tépem és kuka.
18. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. máj. 12. 11:27
elfűtjük :)
17. poool
2018. máj. 12. 11:21
A facebookra meg kiraktok minden szart...
16. andi6020 (válaszként erre: 5. - Gfkid)
2018. máj. 12. 11:08
Az mi, hogy "leégetik a vitt holmiról a nevet,címet"?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook