Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit csinálnátok? fórum

Ti mit csinálnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. cici2 (válaszként erre: 29. - Sopianae)
2012. okt. 7. 11:30

Ne keltsétek a hangulatot a köröm növesztősök ellen! Nagy körmökkel eggyáltalán nem is lehet karmolni! Én kiscsoportos koromtól kezdtem növeszteni, de már fél év alatt akkorára nőttek, hogy le kellett szoknom a marásról. Maradt a harapás :)

bocsi az előbb félre ment

91. cici2
2012. okt. 7. 11:29
Ne keltsétek a hangulatot a köröm növesztősök ellen! Nagy körmökkel eggyáltalán nem is lehet karmolni! Én kiscsoportos koromtól kezdtem növeszteni, de már fél év alatt akkorára nőttek, hogy le kellett szoknom a marásról. Maradt a harapás :)
90. Talian35 (válaszként erre: 88. - Trapiti)
2010. dec. 20. 13:56
Persze, ez nem is kérdés számomra :-) Mondjuk én tipikusan az "anyaoroszlán" tipus vagyok úgyhogy fékeznem is kell magam néha, bár lekopogom eddig kiváló pedagógusokkal volt dolgunk mindenhol :-))
89. Arka (válaszként erre: 58. - Wencus)
2010. dec. 20. 08:40
szerintem ilyenkor, amikor mindenki jelen van kellene a gyerekkel elbeszélgetni, hogy most már elég legyen...és ha az anyjának nem tetszik akkor vele is, nem durván de azért kicsit helyre rakni.
88. trapiti (válaszként erre: 87. - Talian35)
2010. dec. 15. 21:40

Ehhez hozzátenném, hogy azt is tapasztalja meg a gyerek, hogy a szülő kiáll mellette. Nekünk is voltak gondjaink az oviban, amit elsősorban az óvónőkkel kellett tisztáznunk. Megtehettem volna, hogy elviszem onnét, de jobb így, hogy megtapasztalta, hogy ha bajban van, mellette állunk és megtaláljuk a megoldást.

Igazából tényleg az óvónőknél van a helyzet kulcsa, hiszen ők vannak a gyerekekkel, és a gyerekek addig mennek el, ameddig hagyják nekik...

87. Talian35 (válaszként erre: 75. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 19:40
Én abszolút osztom ezt, mert ahogy már korábban is irták a baj később lesz, amikor soha, semilyen helyzetben nem védi meg magát a gyerek. Én sem verekedésre nevelem a gyerekeket, de igenis álljanak ki magukért, védjék meg magukat ha kell, nem mint nyuszi lapitsanak - az ilyen gyerekből milyen felnőtt lesz később??
86. wencus (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2010. dec. 15. 19:21
Csak ez a kis csajszi bántja más nem.
85. wencus (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2010. dec. 15. 19:20
Ez jó ötlet javasolni fogom az óvónőknek, hogy finoman mondják a szülőknek, hogy eleven a kislány. De anyuka azt hangoztatja azért van az óvónő, hogy nevelje. Én minden nap megkérdezem, hogy viselkedett a fiam, ha nem jól azt megbeszéljük itthon. Sztem azért a fiam a kipécézett mert ismeri mondom szomszédok vagyunk.
84. trapiti (válaszként erre: 1. - Wencus)
2010. dec. 15. 16:17

Sziasztok!

Szerintem ez ennél kicsit összetettebb kérdés:

- biztosan van valami oka annak, hogy épp a Te kisfiad a céltábla, és ezt jó lenne kideríteni, mert lehet hogy az Ő viselkedésében is van valami amin ha sikerülne változtatni, akkor kevésbé lenne kitéve a támadásoknak

- a kislánynak sem lehet könnyű a helyzete, egy évvel kisebbként bekerülni egy összeszokott csoportba, ahol még ráadásul "betolakodó"-nak is tartják... hát nem irigylem (ráadásul arról, hogy milyenek a szülei nem is tehet)

- az egész helyzetet leginkább az óvónők feladata (lenne) megoldani, hiszen sem Te sem a másik gyerekek szülei nincsenek ott, nem látjátok Őket a nap minden percében. Sosem tudhatod, hogy mi vezet egy-egy verekedéshez, még akkor sem ha nyilván azt feltételezed, hogy a fiad teljesen vétlen ezekben.

- szerintem nagyon nagy szerepük van itt az óvónőknek, akár az is egy megoldás lehet, hogy az óvónők, ti ketten és a kislány szülei együtt üljetek le átbeszélni a dolgokat, ha kell van az óvodáknak általában együtt dolgozó pszichológusuk is. Ha viszont ebben rövid időn belül nem partnerek az óvónők, és nem születik megoldás (elsősorban szerintem mindkét gyereknek az a jó, ha nem kell senkit kivenni a csoportból, hanem megoldódik a probléma) akkor el kell gondolkozni az óvodaváltáson

83. 6f7760b318 (válaszként erre: 82. - Sopianae)
2010. dec. 15. 15:43
Nem érted a lényeget! A te esetedben ahogy elnézem elég sokat számít a kor!
82. Sopianae (válaszként erre: 75. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 15:40

De én nevelem a 8 hónapos kislányom a párommal együtt és az unokahúgomra is nagyon sok időt fordítok. Én járok szülőire, fogadó órára...

A kor nem minden.

Mennem kell érte suliba.

Hali

2010. dec. 15. 14:57
Azt hiszem valami gyermek pszichológus és nevelési tanácsadó egyben akihez hordják.Még csak most kezdték el.Azt tudom,hogy sokat kell rajzolnia egy-egy témához és azt elemzi,meg a szülőktől kérdezett a rokonságról,hogy volt e valaki verekedős,meg a szomszédokkal mennyit játszik a gyerek és hogy ők milyenek.Szóval elég hosszadalmas lesz,de remélik,hogy segít.Meg ha esetleg hiperaktív egy gyerek,akkor is előfordulhat ez a viselkedés,annak ellenére,hogy otthon nem ezt csinálja.Otthon másban mutatkozik meg,nem a verekedésben.Hát igen,a rossz társaságtól nehéz lesz eltántorítani.De szerintem annyira még nem szippantotta be,mert akkor nem hagyná magát,hanem azt csinálná,amit a többi rossz gyerek.
80. mimmo33 (válaszként erre: 75. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 14:53

:D

Akár magamra s vehetném, pedig nincs is szövegértési problémán.Magával a módszerrel nm értek egyet.

De nem akarok vitatkozni.Te így látod jónak, én meg nem

79. wencus (válaszként erre: 77. - 937a2a883a)
2010. dec. 15. 14:46
Mi is hasolóan neveljük a fiunkat de a rossz társaság beszippantja. És ez még csak az ovi.
78. wencus (válaszként erre: 77. - 937a2a883a)
2010. dec. 15. 14:45
Mi ez a tanácsadás?
77. 937a2a883a (válaszként erre: 70. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 14:40
Az utolsó mondattal nem értek egyet.Van olyan gyerek ismerősöm aki folyamatosan verekszik az oviban,pedig a szülei otthon nem erre nevelték és otthon nem csinálja ezt.Csak az oviban jön ki rajta.És már nem bírnak vele az óvónők.Szegény szülők meg már szégyellik magukat,hogy miért ilyen a gyerek,amikor ők nem így nevelték és még csak erőszakos filmet vagy mesét sem engednek neki nézni.Ezért elkezdték hordani tanácsadás féleségre,hogy ki derüljön mi a helyzet,mert már nem tudják mit tegyenek.
76. 6f7760b318 (válaszként erre: 74. - Wencus)
2010. dec. 15. 14:38
Ez így van, de ha a pedagógus ismeri az előzményeket, akkor nem hiszem, hogy a nagyon síró, kezdeményező félnek hinne! (legalábbis a normálisabb fajtája) A gyerekek tudják az igazságot, és ez itt a lényeg. Viszont lehet, hogy következőre már nem fogja piszkálni, mert tudja, hogy ugyanúgy vissza kapja amit adott.
75. 6f7760b318 (válaszként erre: 66. - Sopianae)
2010. dec. 15. 14:35

Ahogy írtad most iskolás. De neked már van saját babád, így gyanítom, nem te neveled, és ez már jó ideje így van. Ez a Te dolgod, senkinek semmi köze hozzá. DE! Kicsit még fiatal vagy ahhoz, hogy tapasztaltad volna, hogy mi megy a való világban. Én nem hagyom a fiaimnak, hogy hagyják magukat ütni-verni. AZ a baj, hogy Ti azt a következtetést vonjátok le, hogy én agresszióre nevelem a gyerekeimet, és a verekedésre! NEM! De igenis vannak helyzetek, amikor vissza kell adni, mert másból nem ért az illető.

Bár nem értem miért magyarázkodom, ha a szövegértéssel némi baja van itt pár embernek!

74. wencus (válaszként erre: 72. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 14:34
Csak olyan is lehet, hogy mindig csak az önvédelelmből vissza adott pofont veszik észre. És az bőg a leghangosabban aki először ütött.
73. 937a2a883a (válaszként erre: 49. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 14:34
Igazat adok neked.Nincs gyerekem,csak azzal "tudok jönni",amit nekem mondtak a szüleim.Ők mindig azt mondták,hogy soha ne hagyjam magam.Ez értendő arra,ha esetleg megütöttek,vagy tépték a hajamat,de simán arra is,ha szóval piszkáltak.És csak annyit mondtak,ne hagyjam magam,mert akkor rám szállnak és bizonyítsam be,hogy nem vagyok ijedős és le fognak szállni róla.És mielőtt valaki beszólna,soha nem ejtették ki azt a szájukon,hogy üssek meg bárkit is.Csak,hogy védjem meg magam.És egy olyan gyerek,aki nem lát erőszakot,nem erőszakkal fogja megoldani,csak ha már máshogy nem tudja.Nem szabad hagyni a gyereknek,hogy ne csináljon semmit.Ez szerintem felnőttként is így van.Kevés az az ember,aki meg tudja állni,hogy legalább ne szóljon vissza a "bántó" illetőnek.Én sem viselem tétlenül.És oviban egyszer-kétszer megtéptem azt aki éjjel-nappal piszkált és utána békén hagytak és normálisan viselkedtek velem,mert tudták,hogy velem nem éri meg szórakozni.És attól még nem lettem agresszív.Ált suliban,gimiben mindig a legjobb tanulók és magaviseletűek közé tartoztam,még egy figyelmeztetőm se volt,részt vettem minden közösségi programban és még sorolhatnám.De az ovinak hála,megtanultam határozottan viselkedni és mindenki tudta pl az új osztálytársaim közül a gimiben 1-2 hónap után,hogy hiába tartozom a jól nevelt,jó tanuló emberek közé,attól még nem vagyok esetlen,aki majd elsírja magát ha megbántják.Pedig mégegyszer kihangsúlyozom,soha azon az 1-2 hajtépésen kívül oviban (amit csak önvédelemből tettem)nem ütöttem meg senkit,és akkor sem a szüleim mondták,hogy verjem meg aki bánt.Azt a fajta önvédelmi taktikát sikerült eltanulnom azoktól,akik piszkáltak.
72. 6f7760b318 (válaszként erre: 70. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 14:32
A visszaadás, az önvédelem, hiszen ha megütnek, visszaadod, és nem hagyod, hogy hülyére pofozzanak!
71. wencus
2010. dec. 15. 14:30
A fiam most ébredt az volt az első szava, hogy nem fogok a Lucával játszani el fogom kerülni.
70. mimmo33 (válaszként erre: 49. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 14:19

Nem hagyom magam ütni, verni.És eddig soha nem is ütöttek, vertek.

Önvédelem?Csak most jössz ezzel.Eddig csak azt írtad, hogy márpedig visszakel adni mert sok gyerek csak ebből ért...

Lehet.Azt hogy miből ért egy gyerek a szülei intelligenciája határozza meg

2010. dec. 15. 14:14

Mentem mert felébredt a lányom.

Sziasztok

68. wencus
2010. dec. 15. 14:14
Köszönöm a jó tanácsokat, ne essetek egymásnak. Meg fogadom a tanácsokat beszélek tupír anyuval akkor is ha össze veszek vele. Nekem ilyen barátság nem kell, első a gyerek.
67. Sopianae (válaszként erre: 64. - Wencus)
2010. dec. 15. 14:12
Olyan helyre én sem vinném a lányom.
66. Sopianae (válaszként erre: 65. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 14:12
A szülei meghaltak balesetbe és a mamánk lett a gyámja. Oda kellett költöznöm és segíteni neki. Igen, én neveltem. Tudom mit jelent gyereket nevelni.
65. 6f7760b318 (válaszként erre: 60. - Sopianae)
2010. dec. 15. 14:01
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Veled lakott? Te vitted oviba, majd haza? Te nevelted? Ha nem, akkor ez nagyon nem állja meg a helyét. Nem tudom hány éves lehetsz, de gyanítom van pár év köztünk. Én tiszta szívből kívánom Neked, és mindenkinek aki ennyire naiv a gyerekeket illetően, hogy úgy legyen, ahogyan szeretnétek, és ne kelljen megtanítani a gyerekeknek, hogy védjék meg magukat! De amig akár egy problémás is van a közöségben, addig mindig lesznek konfliktusok.
64. wencus (válaszként erre: 62. - Sopianae)
2010. dec. 15. 14:01
Egyébként van egy ovi még a környéken de oda az etnikum jár.
63. wencus (válaszként erre: 55. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:59
2 nap múlva kezdődik a szünet én már csak a héten viszem a fiamat, január 2 hetében megy vissza, ezért írtam a januárt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook