Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben? fórum

Ti mit csinálnátok egy ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 15. 13:20
a becsületesség itt a butasággal lenne egyenlő.Sztem te is tudod,most mi lenne a helyes megoldás.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. márc. 12. 21:20

Köszönöm a megerősítést😊


és mindenkinek!!🙂

31. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 12. 21:13
Látszik hogy neked még sosem kellett ingáznod a melóhelyre.
30. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 19:44

Simán felmondanék és mennék a közelebbi, többet fizető helyre.

Az, hogy egy idősebb férfival/-nak kell dolgozni nem zavarjon! Majd összeszoktok. Ez így van minden munkahelyen.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 12. 19:41
pont ezt csinálom 3napja de amúgy az a 2x 70 perc az napi 140 perc.Apuka home office-ba halom munkával, plussz a 2 gyerek a nyakában kitudja meddig..szerinted neki nem lenne szükség a segítségemre?Ez az április 7, ez úgy lesz, mint tavaly már előre látom.Vagyis sehogy. Akkor viszont az nem kényességről szól,hogy szükség van rám itthon is.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Pasionella)
2021. márc. 12. 19:38
Voltam munka után 1-1órára bentem.Attól azért még nem tudhatom biztosan,hogy jó döntést hoztam e.
27. Ilián
2021. márc. 12. 18:58
óvodában
26. Ilián (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 12. 18:57
Szerintem nem feltétlenül kényesség.Amikor 2 gyereket kell 2 különböző helyen "leadni"(óvoda,iskola),majd összeszedni őket,akkor fél óra plusz rengeteget számít.Látnád hogy vicsorognak egy óvodába ,ha nem mész elég korán a gyerekért.
2021. márc. 12. 18:33
Erre van mas megoldas is, kersz az új cégtől egy probanapot, hogy megnezd milyen, ha normalisam akkor belemennek, én mar kertem ilyet, megértették.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - New(l))
2021. márc. 12. 18:16
így van!
23. New(l) (válaszként erre: 21. - Kacsahercegno)
2021. márc. 12. 17:43
Érthető, én is totál kész voltam két évtized után. Mi meg a vonatra nem fértünk föl rendszeresen, meg a HÉV-re, szóval olvasni állva nem lehetett, de még mélyebb levegőt venni sem. :)
22. New(l) (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 17:41
Ja értem, igen, ez érdekes szitu, vagy kijöttök, vagy nem. Nincs menekülés.
21. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - New(l))
2021. márc. 12. 17:38
Ja ez mondjuk Bp egyik végéből a másik volt nekem, a 70 perc az ilyen 4 átszállás volt reggel 7-kor a piaszagú munkások meg egyéb szimpatikus népek közt... Én nagyon nem bírom, a legtöbb járművön még olvasni vagy telefonozni se tudok mert behányok. Nyilván ha nem lenne más akkor bevállalnám, de amíg van közelebb is, addig inkább kihagyom. 🤷‍♀️
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Rabankari)
2021. márc. 12. 17:35
Igen pont emiatt is szempont.2 gyerek van.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - New(l))
2021. márc. 12. 17:34

Egy idős bácsinak( kb 65-70 )kell dolgozni mint titkárnő és na...innen érted már

A megérzésem jó vele kapcsolatban ezert mondtam igent erre.De sose dolgoztam még egy férfivel kettesben egy irodában.

18. rabankari (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 12. 17:33

Az utóbbiak amiket még egyik helyen sem lát tisztán.

Jelenleg csak a távolság és a pénz, amit biztosan össze tud hasonlítani.

Mellesleg nem tudom mennyi idōs a FI, van e gyerek stb., de pl. Amikor a gyerek mellett visszamentem dolgozni, az idō lett a legnagyobb ellenségem.

Elōtte nem érdekelt 7kor ezek haza vagy 8-kor, most fontos lett, hogy a napból 4 óra ne utazás legyen..

17. New(l) (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 17:25
Azt még nem írtad, miért érzed rizikósnak az új helyet.
2021. márc. 12. 17:25
Köszönöm szépen a tanácsokat!Akkor fel mondok itt.Igazatok van.
2021. márc. 12. 17:24

Jajj nehogy már 70 perc miatt kiakadjatok! Istenem! Ez a kényelmes életmód meg kènyesség...

Én 15 ezerért sem biztos, hogy váltanék! A munkakörülmèny, kollégák és bármi más egyéb tényező ami rànyomja a bélyegét a mindennapokra ennél a kettőnél is fontosabb! Mérlegelj!

14. New(l) (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2021. márc. 12. 17:20
Nálunk az agglomerációban a napi 2 óra alap, sőt, "közel" is van. :)). Ezért örültem, mikor 20 év ingázás után végre a közelben dolgozhattam. Főleg, hogy nekem sokáig napi 4 óra volt a tömegközlekedés. Pusztító, de úgy tűnik, megint erre kényszerülök, annyira nincs semmi közelebb. :(
2021. márc. 12. 17:17
Én biztosan váltanék a másikra, egyszer dolgoztam egy fél évet olyan helyen ami 70 percre volt, soha többet. :D Mivel a jelenlegi helyen is próbaidőn vagy, ezért technikailag itt is akármikor mondhatják hogy bocs de mégse, úgyhogy ha átmész, ebből a szempontból sztem ugyanott leszel.
12. New(l) (válaszként erre: 11. - Rabankari)
2021. márc. 12. 17:16
Én is erre szavaznék. Menjen az új, már jobbak a feltételek.
11. rabankari (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 17:15

Én a közelebbit választanám, az többet is fizet.

A döntést neked kell meghozni, de én azt gondolom, hogy 2 hét alatt sokminden nem derül ki, lehet hogy a munka tetszik és vannak olyan emberek akik minden pillanatod keserűvé teszik, van hogy a kollégák nagyon jók, de a fōnök nagyon gáz, van hogy a munka sem az amit eleinte ígérnek. A lényeg ezek nem buknak ki azonnal.

Próbáld ki az újat, hiszen az egész életük ilyen! Kockáztatni kell, nem kell mindig beleragadni dolgokba, mert félünk, hogy az új rosszabb lesz!

10. New(l) (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 17:13

Megértem, én is rég óta nem találok állást. :(

De ahogy a többiek mondják, ha a másik cég belemegy ebbe, nos, azért az az ő korrektségüket is mutatja. Nem túl jó fényt vet rájuk.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - New(l))
2021. márc. 12. 17:06

Vannak olyan szempontok engem megnyugtatna a pár nap.

Hát igen nem tudom mennyire menne bele a másik munkahely a nem hivatalos ott létemnek ez tény.

Az a baj, hogy nem tudom 100%-ra melyik a jó döntés és nem akarok munka nélkül maradni.

8. New(l) (válaszként erre: 7. - New(l))
2021. márc. 12. 17:03
És még valami. Mire körvonalazódik, milyen valójában egy munkahely, az nem egy meg két hét. Legalábbis én mire beleláttam a valódi viszonyokba, pár hónapnak el kellett telnie. Persze lehetnek olyan szempontjaid, amikhez elég pár nap.
2021. márc. 12. 17:01

Miért érzed rizikósnak a másik helyet? Mindenképpen ideálisabb a kevesebb utazás és jobb pénz, de valami miatt tartasz tőle.

Úgy, ahogy leírtad, nem oldható meg.

(amúgy ez annyira tipikus, végtelen ideig nem talál az ember semmit, aztán hirtelen több lehetőség is befut. 🙄)

6. rabankari (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 12. 16:52
Kb egyszerre írtunk ugyanazt 😀
5. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 16:51

Táppénz alatt nem dolgozhatsz!

Ha az új helyen ebbe belemennének akkor az a hely semmit nem ér!!

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 16:49

Ha próbaidődet töltöd és most elmész tp-re, lehet nem is kell felmondanod, megoldja a munkahelyed helyetted és felmond.


Egyszerre 2 helyen nem dolgozhatsz bejelentve.Tp, és bejelentett munka nagyon rossz kombináció. Maximum szabadságra mehetsz, (de 2 hét után még az sincs).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook