Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? fórum

Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
586. Mariann63 (válaszként erre: 583. - 3c9687af29)
2011. szept. 2. 16:13
Nálam is szétzabálják a brokkoli és a karalábé leveleit.
585. 3c9687af29 (válaszként erre: 581. - Szisziági)
2011. szept. 2. 12:16
Szia, az idén nem raktam hagymákat:(( valahogy elmaradt a tavalyiból nem lett semmi sok volt a víz mifelénk,de én is gondolkoztam hogy rakok most ősszel és elszórom a gyökér magokat is.
584. 3c9687af29 (válaszként erre: 582. - Mariann63)
2011. szept. 2. 12:12
Érdemes meghagyni pár zöldség félét a magok miatt én is a saját magból vetek jobban kikel mint a boltiak,de ezek se 100% de legalább nem kerül pénzbe :))))
2011. szept. 2. 12:07

Sziasztok ♥♥♥

A veteményesem már majdnem üres :(((( csak paradicsom van amit még szedhetünk :((( tegnap nagyot csalódtam a kelkáposzta látványától 3 db káposztázol tudtam főzni egy adag főzeléket :(( kicsik a fejek és amit nem is láttam eszik a kukacok,szóval több ment a komposztba mint a konyhába.

582. Mariann63 (válaszként erre: 581. - Szisziági)
2011. szept. 2. 08:06

Köszi Ági!Már van a saliknak kis pelyhes viráguk,akkor kihúzom őket.Én több tövet tettem el tavaly,végül is jól sikerültek,csak már nem emlékeztem,mikor szedtem ki őket.Az általam eltett magból csodaszép saláták lettek,a tasakosból pedig több fajta is volt,ami ki sem kelt.7-8 féle salátát szoktam vetni,nagyon szeretjük a férjemmel.Jégsalim még most is van,azt fogom ma enni a fogyókúrámhoz.

Szerintem mi a sivatagban élünk,még mindig nem volt eső.

2011. szept. 1. 21:31

Hello Lányok!


Sűrű nap volt a mai is..Akinek iskolás gyereke van,tudja mire gondolok:)

Itt most csendes eső esik,így nem kellett locsolni este,már nagyon kellett a kertnek:)


Mariann ha magot akarsz fogni a salátáról,akkor elég max. két tő salátát meghagynod addig amíg a virágok kinyílnak és a tövek is elszáradnak.

A magok általában pelyhes tokban nőnek, aprók és hosszúkásak.Két tőről sokszorosa lesz a tasakos vetőmagénak. A többit kihúzhatod, mert a felmagzott saláta már keserű szokott lenni:(

Én már a jövő tavaszi hagymás virágokon töröm a fejem,imádom a krókuszokat,tulipánokat,nárciszokat:))))

Mindig elfelejtem ,hogy hova mit ültetek és tavasszal olyan klassz meglepi mikor kibújnak:)))

Őszi dughagymát és fokhagymát is láttam a T...o

akciós újságjában azt is kipróbálom.

580. 68d995c437 (válaszként erre: 579. - Mariann63)
2011. szept. 1. 18:08

Így se tudom mert nekem nem volt még:(

Én a spenótot kihúztam mikor elszáradt az egész.

579. Mariann63 (válaszként erre: 578. - 68d995c437)
2011. szept. 1. 17:06
Nem úgy értettem,hanem előzőleg kérdeztelek benneteket,hogy meg kell várni,amig teljesen kinyilnak a virágok,vagy amig elkezd száradni,vagy már most húzzam ki őket?
578. 68d995c437 (válaszként erre: 586. - Mariann63)
2011. szept. 1. 17:00
Nem tudom:))Amit akarsz, szerintem:))
577. Mariann63 (válaszként erre: 576. - Szisziági)
2011. aug. 31. 14:28

Na én se mostanában fogok ilyesmit enni.Már ezt is cukor helyett folyékony édesitővel sütöttem és nem tisztán finomlisztből,hanem felesben teljeskiőrlésű tönkölybúzából.Fincsi lett,legközelebb 3 kk.édesitő kell bele a 2 helyett.

Én ma a füzetek és egyebek beszerzésével voltam elfoglalva,kb.20000Ft.volt iskolatáska nélkül.Holnap még jön hozzá a könyvek ára.Jól mondta valaki,50000.ft.egy sulikezdés.

2011. aug. 30. 21:19

Sziasztok Lányok!!

Florist meg vagy dicsérve,Te kiértél a kertbe,én ma sem:( Már mindenütt apró táblázatkockákat látok,fáj tőlük a szemem:((

Ugye milyen jó a komposzttartó,még a férjet is megneveli:)


Úgy látom , hogy nagy fakivágási hullám söpört át a fórumon, mi is kénytelenek vagyunk búcsút inteni több beteg barackfánknak..Még jó hogy el lehet tüzelni a darabjait,majd visszagondolunk rájuk a télen..Amúgy én még a fákat is sajnálom,de örökké ők sem egészségesek..Akkor meg kár a helyért amit elfoglalnak és árnyékolják a veteményt.


Mariann megnézem a sütijeidet,de engem még a képek is hizlalnak,sajna..

2011. aug. 30. 20:15

Na meg csináltam a kertben is amit akartam:))Vállveregetés jár ma nekem:)

Mennék holnap is de évnyitó lesz délután így nem tudok:(

Na majd pénteken ha nem lesz sok meló:))

Gazozni akarok mert ha fel ásom akkor nem kell mindig hajoldoznom.A komposzttárolóm szépen tellik a benti hulladékkal is.Már a párom is a kisvödörbe rakja bele a kávé zaccot,na meg a tojás héjjat.Nagyon élvezem,pedig a szomszédom azt mondta tavasszal,hogy ideig óráig fogom művelni a veteményest.Ahhoz képest már komposztálóm is van.Na ja ilyenek a szomszédok.Különben is az anyukája előbb megunta mert az ővé olyan gazos már nem látni a dísz tököket se.He he he:))Na a viccet félre téve nem tudom miért kell a másikkal foglalkozni.

Nem tudjátok mi van Robituszinnal?Olyan régen volt:((

2011. aug. 30. 19:27
Jövő hét végén mi is kivágatjuk a nagy mogyorófát.Mogyoró nemigen van rajta,viszont ott csinál árnyékot,ahol nagyon nem kéne a zöldségeimnek.Prima tüzelő lesz belőle,3 nagy ága van.Örülök,hogy kivágjuk,mert hullik belőle a termés,mi a gyerekkel esünk-kelünk rajta már negyedik éve.
2011. aug. 30. 17:25

Sziasztok Lányok!:))

Ma kevesebb időm volt, van de azért itt voltam, vagyok.Most készülök a kertbe.Apósom a drága ki vágott egy fát ami útban volt és nem termett rajta gyümölcs(barack).Most azt el kell raknom meg amíg nem hűl le a levegő addig kinnt leszek:))

Majd jövök valamikor:))

572. Mariann63 (válaszként erre: 571. - Abarta)
2011. aug. 30. 16:05
Mivel ezen a fórumon nem illik más témával foglalkozni,úgy gondoltam,felteszem a Lisztnélküli csokitorta receptjét a naplómba.Akit érdekel,ott megnézheti.
571. abarta (válaszként erre: 567. - Mariann63)
2011. aug. 30. 14:42
Szia, szenhidrat a cukor, mez is pl. Kivancsi vagyok, amiben csoki van az rossz mar nem lehet! :-) Talan a felvert/habositott tojas adja az allagat...
2011. aug. 30. 09:27

Hát a tortában nemigen bizok,bár nem most akarom megsütni,hanem majd pár hét múlva.Csak gyüjtöm a recepteket,amik szóba jöhetnek.Mindig az édesség miatt ugrott az Atkins fogyim,de amikor régebben csináltam,nem volt még diétás liszt.Igy már tudok néhány dolgot alkotni,ha rámjön az édesevés.

Nálunk a locsoláson kivül semmit nem lehet csinálni a kertben,de szedegetem,ami terem,pucolom,reszelem és megy a mélyhűtőbe.Ezzel is elvagyok rendesen.

569. 68d995c437 (válaszként erre: 568. - Szisziági)
2011. aug. 29. 21:00

Szia Ági!

Meg nézem a naplódat jó hogy már Neked is van:))

Én se voltam a kertben nem értem ki:(

Nekem is van 5kg felesleg de engem se visz rá a lélek sajna:(

Majd Marianntól kedvet kapunk?

2011. aug. 29. 20:16

Sziasztok!

Ma este az egyik fiam megtanított képet feltölteni, így nekem is van már naplóm..:))

A képeket ő kommentálta egy darabig..tőszavakban..

A kertben nem voltam,hazahoztam a melót a számítógépen, a képfeltöltés volt a szórakozás:)


Mariann sok sikert a diétához!!Nekem is kellene,5 kg pluszom van, ami sajnos várható hogy szaporodni fog..De nincs erőm hozzá, 3 nagyevő egyszálbélű langaléta mellett..olyan jóízűen esznek,hogy mindenki kedvet kap az evéshez mellettük.. Remélem jól sikerül a tortád liszt nélkül is....

567. Mariann63 (válaszként erre: 565. - Abarta)
2011. aug. 29. 17:23
Szia,Adri!Nagyon köszi,megmentettél,mert csütörtökön kezdek fogyizni,Atkinsezni,és abban csak a Ch a fontos.Édesség nélkül pedig nem sokáig birom.Megsütöm ezt a lisztmentes csokitortát,szerintem tragikus lesz,mindegy,ha ehetetlen,akkor kipróbálom a diétás lisztemmel.Amelyik jól sikerül,leirom neked,ezt te is eheted.Egyenlőre nem fér a fejembe,mi a csuda lesz benne liszt nélkül.
2011. aug. 29. 14:59

Sziasztok Csajok!

Itt remek az idő nincs az a hőség.Ma talán kijutok a kertbe ha végzek a takarítással:))Hullanak a falevelek is,így azt is össze kell gyűjtenem.Gyerkőc ígérte,hogy segít:)A szél se fúj.

Ásni is akarok ,de ha lesz időm rá.

Veletek mizu?Voltatok a kertben?

Szép délutánt Nektek!:))

565. abarta (válaszként erre: 559. - Mariann63)
2011. aug. 29. 13:08
Szia, En cukis vagyok, a listamon 100gr 6,8gr szenhidrat van. Osszehasonlitaskepp: dio 11,7gr, gesztenye 32,6gr, tokmag 3,6gr, foldimogyoro 14,7gr. Udv, Adri
564. Mariann63 (válaszként erre: 562. - Szisziági)
2011. aug. 28. 19:53

Én is sokáig bénáztam a képfeltöltéshez,a végén elmentem egy informatikus barátomhoz,hogy legalább a legalapvetőbb dolgokat magyarázza el.Puskát irtam magamnak,abból csináloma képfeltöltést.De minden más még teljesen kinai.Az ilyen vénasszonyok,mint én nem tanultak az iskolában számitástechnikát.Mi még vécét szereltünk és paprikáskrumplit főztünk.

Nálunk semmi gyümölcsfa nincs,27 éves lombtengert pucoltunk ki,amikor magvettük a telket.Bocs,volt 2 nyamvadt naspolyafánk,azon sem volt ehető gyümölcs.

Vasalni én is holnap fogok,amelegben sztrájkoltam.

563. szisziági (válaszként erre: 557. - 68d995c437)
2011. aug. 28. 19:26

Szia Florist!

Remélem szép napod volt,és pihiztél is:)

Itt is lehűlt egy kicsit, de ragyogó szép idő volt.

Szép estét Neked!

562. szisziági (válaszként erre: 560. - Mariann63)
2011. aug. 28. 19:22

Hello Mariann!

A pénzhiány sajnos nagy úr:((Remélem egyenesbe jössz.. Gyönyörű kenyeret és péksütiket is láttam a dolgaid között,szuper vagy!! Az internetre én is április óta kattantam rá, akkor 5 hétig kényszerpihenőn voltam a műtétem miatt..Most tanulom én is a Hoxa lehetőségeit:))Mondjuk képet feltölteni csak a fiaim segítségével tudok:)

A befőzés nekem kellemes kényszer volt-nagyon gyenge minőségű, magról kelt őszibarackfánk terméseit nem volt szívem komposztba dobni,elajándékozni szégyelltem,így dzsem formában meg elfogy a csúnyácska barack is:)Nekem nem éri meg piacozni,messze van,kocsival meg sajnálom az üzemanyagot....Ami itthon terem azt esszük,sorban..

Tavasszal epret,cseresznyét,meggyet,málnát,aztán a barackot,körtét..

Nem adnám én sem semmiért ezt a jó érzést,hogy saját termésű zöldséget,gyümölcsöt ehet a család:)

Jó pihit neked,mára itt is hűlt egy kicsit,úgyhogy nekigyűrkőztem a vasalásnak:)

561. 68d995c437 (válaszként erre: 559. - Mariann63)
2011. aug. 28. 10:02
Ha ma bejutunk valamilyen boltba megnézem:))Hétfőn meg ugyis megyek kenyérért ott szokott lenni darált:))
560. Mariann63 (válaszként erre: 555. - Szisziági)
2011. aug. 28. 09:51

Szia,Ági!Sajnos se fodros kelt,se kelbimbót nem vetettem,bevallom őszintén,lusta voltam ebben a melegben kigazolni,felásni a helyét.De jövőre összeszedem magam,és úgy fogom csinálni a pórét is,ahogy mondtad.

Én most pénz hiján nem főzök be egyenlőre semmit,talán jövő héten már be tudok vásárolni hozzá.Addig is a gép előtt kalózkodok,nekem még minden új,csak április óta van számitógépem.

559. Mariann63 (válaszként erre: 553. - 68d995c437)
2011. aug. 28. 09:45

Az a bajom,hogy napi 20 gr.szénhidráton kell belül maradnom elsejétől,és találtam egy sütireceptet liszt nélkül,abba kéne a mandula darálva.De amig nem tudom,mennyi Ch van benne,nem sütöm meg.Azért köszike.

Az is jó,ha jártok üzletben,és megnézitek nekem.Ráér,nem sűrgős,csak én mostanában nem jutok el boltba.

2011. aug. 28. 09:39
Jóreggelt,Mindenkinek!Nálunk is lehűlt a levegő,nincs hőmérőm,de talán 12foknál több van,nagy szél az jött éjszakára,eső viszont nem.Igy még talán rosszabb a helyzet a növényeimnek,mert a szél még a maradék nedvességet is kiszátitotta.Mondtam is este a férjemnek,nem fog esni,mert nem jöttek elő a hangyák.mindig figyelem őket,eső előtt 1-2 nappal elkezdenek masirozni falom kivül-belül,és a macskáim is idegesen járnak ki-be a házban.Szóval mi száradunk tovább.Pedig már elszántam magam egy jó kis gazolásra.
2011. aug. 28. 07:25

Sziasztok ,jó reggelt Lányok!

Itt nagyon lehűlt a levegő 12 fok van most:))

Jól is esik a hőség után:))

Ma lazítok anyósék hívtak meg ebédre meg hozzuk haza a gyerkőcöt:))Úgyhogy nem szólhatok egy szót se.

Tegnap nem jutottam ki a kertbe mert mire végeztem a lecsó befőzéssel arra már itt volt a vihar:(

Azért a komposztálóba még gyors bele raktam a konyhait.Éjjel esett is ha holnap nem esik délután a füvet is lenyírom,na meg a faleveleket összegyűjtöm.

Szép vasárnapot Nektek!:))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook