Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen orrszívót használtok? fórum

Ti milyen orrszívót használtok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. máj. 3. 23:22
Szerintem a porszívós változat a leghatékonyabb. Nekünk van elemes is (Pesztonka), de az semmire se jó, van kézzel pumpálós, na az se ér semmit, a porszívós viszont bevált. Szerencsére ritkán kellett, de akkor napi 2-3 szívás is elég volt, akkor is ha nagyon meg volt fázva a lányom. Macerás, meg hangos, meg utálják a gyerekek, de az a lényeg ilyenkor, hogy segítsen rajta.
2011. máj. 3. 17:21
Nagyon egyszerű, végülis ha a szádba vetted az egyik végét, ott már nem kell fogni, úgyhogy az egyik kezed ugyanúgy szabad, mint a porszívós orrszívónál. Ha egy óvatlan pillanatban lepem meg vele a gyereket, egy pillanat alatt kész, nincs is ideje balhézni. :-) Oda viszem, ahol a gyerek van, nem kell a porszívót hurcolni, éjszaka sem ébresztek fel vele senkit, sőt, viszem magammal, ha el kell mennünk valahova taknyos állapotban is. Egyébként Otrivin márkájú is van ilyen, gyógyszertárban (nem mindegyikben), az kicsit drágább, csak a kivitelezése nem olyan, de hiába megvettem azt is, sosem használtam, mert annyira kedvelem ezt.
42. kozmami (válaszként erre: 41. - StAdrienn)
2011. máj. 3. 12:57
És mennyire egyszerű használni? Egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy szívom is, a nóziba is tartom, meg még a kezét is lefoglalom, hogy ne akarja elvenni az orrától a csövet.
2011. máj. 3. 09:11
Sziasztok! Nekünk olyan orrszívónk van, amit szájjal kell szívni! Van egy tartály, abból két cső lóg. Az egyiket a baba orrába kell dugni, a másikat a felnőttnek bekapni, és mint egy szívószálat, megszívni. Elég gusztustalanul hangzik, de ha jól tartod a tartály, tehát nem áll fejre használat közben, akkor nem tud visszaáramlani a tartalma, és nagyon jó. Kicsi, zsebben elfér, mindenhova tudom vinni, zajtalan! Ezt a gyerekorvosi rendelőben vettem 4,5 éve, 500 Ft-ért, azóta nem tudtam ugyanilyet beszerezni, de még bírja. :-)
40. misz (válaszként erre: 39. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 3. 09:07
Mi elemeset vettünk 10 ezerért, de egy kalap szamócát sem ér. Felesleges pénzkidobás volt, mert szinte nulla a hatékonysága vadi új elemmel is.
2011. máj. 3. 07:54

Szia!

Mi nagyon sokat használjuk az orsszívó porszívót. Legutóbb arianat vettünk, előtte csöpi volt. Mi félévente cseréljük, mert sajnos nagyon sűrűn használjuk. Nekünk bevált mind a kettő. Ne félj tőle, az én kisfiam már teljesen rutinos, már ő maga kéri, hogy szívjam ki az orrát.

Szerintem majdnem teljesen mindegy, hol veszed,(gyógyszertár, tesco) mert szinte mindenhol ugyanabban az árban van.

Én is vettem annak idején elektromosat. Itt álla a szekrényen becsomagolva, semmire sem jó.

38. misz (válaszként erre: 25. - Veraesbalu)
2011. máj. 2. 22:40

Debrecenben biztosan lehet venni. Itt gyártja egy üvegműves.


A csapra kell szerelni egy üvegcsövet, amin kijön a csapból a víz. A csőhöz csatlakozik egy vékony gumicső, aminek a végét a gyerkőc orrához kell tenni. Ahogy megnyitjuk a csapot a víz nyomása szívja ki a váladékot.


Mi nagyon szeretjük. Nem kell a porszívót egész nap készenlétben tartani, csendes, szabályozható a szívás erőssége, a kijött cucc egyből eltűnik a lefolyóban. Nekünk már 6 éve van, de még nem volt gond vele.

2011. máj. 2. 22:13
Mi is az Ariannát használjuk, kb. 1600 Ft volt, gyógyszertárban vettem. Először nagyon hadakoztak ellene a gyerekek, de később rájöttek, hogy milyen jó érzés lesz utána, úgyhogy mostanában már tartják a kis fejüket és várják :-) A porszívótól egyáltalán nem félnek. Ja, és nem kell félni attól, hogy erősen szívja - bármilyen fokozaton van a porszívó, az orrszívó marad azon az alacsony fokozaton, ami az orrszíváshoz kell.
36. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Kozmami)
2011. máj. 2. 14:39

Időnként elszállnak az árakkal???

Szerintem mindig. Én csak olyat veszek patikában, ami DM-ben meg hasonlókban nincs. Mondjuk a patikán kívül is árusítható gyógyszerekkel nem tudom, hogy áll a helyzet, de pl. vitamint is a DMből vettem/veszek.

35. kozmami (válaszként erre: 33. - Veraesbalu)
2011. máj. 2. 13:59

Szívesen! Örülök, hogy bevált! :)



Sajnos mióta magánkézbe vannak a patikák, időnként tényleg elszállnak az árakkal. Nekem eszembe se jutott megnézni a DM-ben. Néztem a neten és lehet én is Arianat vettem, de nem is figyeltem, csak, hogy orszívó-porszívó! :P

2011. máj. 2. 08:23
Nagyon köszi mindenkinek a segítséget. A következő sétánál körbenézek a porszívós orrszívónak. Nálunk Szfváron furcsa mód némely esetben a gyógyszertár drágább mint egy DM. Pl. LUUF balzsam DM-ben 1000 Ft, a gyógyszertárban 1400 Ft. Nem semmi árkülönbség. És ráadásul a gyógyszertár másnapra hozza, a DM-ben a polcon van.
33. veraesbalu (válaszként erre: 17. - Kozmami)
2011. máj. 2. 08:20
Reggeli orrszívózásnál bevált az ágyraültetés, és mögé ültem, így tényleg gyorsabb volt és jobban le tudtam fogni, hogy ne ugráljon. Köszi az ötletet.
2011. máj. 2. 07:19
Én a vizeset is kipróbáltam, nekünk nem jött be, túlságosan helyhezkötött. Éjel amikor tele volt az orra semmi kedvem nem volt a fürdőben vacakolni. Maradtunk inkább a pórszívósnál. az nagyon bejött. Most hogy a kislányom már nagyobb (2,5) maga kéri hogy tisztítsam ki neki vele az orrát. Ő is tudja hogy utána milyen jól tud levegőt venni! Már réges-rég nem sír orrszívás közben.
31. kozmami (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2011. máj. 1. 23:22
Én is rágugliztam és bár vannak előnyei, nem annyira elégedettek a fórumokon vele. Pl. illesztési gondok, ami miatt fröcsög.
2011. máj. 1. 23:20
Rágugliztam: az orrszívó vízcsap kulcsszóval kapásból az elején találtam két webshopot is, ahol meg lehet rendelni. :)
2011. máj. 1. 23:09

A vízcsapos nem terjedt el sajnos, én úgy tudom, csak Debrecenben lehet kapni... :(

De ha mégsem, az csak jó! :)

És engem is érdekelne, mert a működésén kívül mást én sem tudok róla, de nekem Debrecenben is be tudják szerezni...

28. kozmami (válaszként erre: 27. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:48

Én az orsziporszit már agyon fényeztem, így én is jó éjszakát kívánok! :P

Azért elrakom kedvencbe, ez a vízcsapos szívó engem is érdekel.

Kis kézire semmiképp se adj ki pénzt, mert nem ér semmit.

2011. máj. 1. 22:41
Ki kell lépnem, mert megint ébredezik. Kérlek írjatok még javaslatokat. Reggel ébredéskor belépek. Előre is köszi mindenkinek!
26. kozmami (válaszként erre: 24. - Misz)
2011. máj. 1. 22:40
Jé, ilyet még nem láttam.
25. veraesbalu (válaszként erre: 24. - Misz)
2011. máj. 1. 22:39
A vízcsapos milyen? Hogy működik? Hol lehet venni?
24. misz
2011. máj. 1. 22:34
Nekünk a vízcsapra szerelhető orrszívó vált be.
23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Kozmami)
2011. máj. 1. 22:32
Mondjuk tényleg nem szívta vákumra az én ujjbegyemet sem, ellentétben a porszívóval, ami a fél függönyt képes magáévá tenni, még a vákum lehetősége nélkül is...
22. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:30
Van a hajlékony porszívócső végén egy merev rész, azon mindig van egy tologathatós tetejű kis lyuk. Nyisd ki akkor azt! A baj annyi, hogy attól hangosabb lesz a porszívó hangja.
21. kozmami (válaszként erre: 20. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:28
Az orsziporszinál mindegy milyen fokozatba van. Az enyém sem állítható, egyszerűen csak feltépi a padlószőnyeget! :P Olyan a csövecske kialakítása, hogy nem szív, mint atom, de a fika nem menekülhet. Tutibiztos, tényleg kipróbáltam magamon. Orrba, nyelven, kezemen is.
20. veraesbalu (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2011. máj. 1. 22:23
És ha a porszívó nem állítható fokozatú?
19. veraesbalu (válaszként erre: 17. - Kozmami)
2011. máj. 1. 22:22
Az ágyra ültessem vagy inkább az etetőszékébe?
18. Orsy27 (válaszként erre: 15. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:21
Igen, sztem mindegyik hisztizik. Én a lábam közé fogom a kislányom ha egyedül kell leszívjam az orrát. Eddig 2x kellett használnunk, legutóbb januárban. A porszívótól nem fél a lánykám, csak az orrszívótól. A legkisebb fokozatra kell a porszívót állítani.
17. kozmami (válaszként erre: 15. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:17
Nekem az vált be legjobban, hogy ül, én a hátamögé állok és úgy csinálom. Előtte alig bírtam lefogni, de így 2 pillanat alatt végzek, nem is ellenkezik.
16. kozmami (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2011. máj. 1. 22:16
Én még sose sértettem fel az orrát, pedig volt egy vergődős időszaka. Ahogy nő, mindig más technikát alkalmazok, hogy jobban hozzáférjek.:)
2011. máj. 1. 22:16
Minden baba ennyire hisztizik közben? Én alig bírom lefogni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook