Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen időközönként szopiztatjátok kicsi babátokat? fórum

Ti milyen időközönként szopiztatjátok kicsi babátokat? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 27. 18:15

Sziasztok

az én kicsi fiam 2-4óránként eszik:) változó:)

3hetes múlt a drágaság.

De az én fiam éjjel is tartja 7Körül pancsi 10óra körül alszik be és 2körül kel is.

ha gyarapszik a súlya akkor szerintem nem kell keltegetni.és bizti szol ha éhes.

2010. nov. 27. 18:11
Én nem mértem, mikor mennyit eszik, és akkor adtam, amikor kért. Ha aludt, nem keltettem, de ha sírt sem néztem az órát, hogy nem telt még el x idő, nem ehetsz gyermekem.
2010. nov. 27. 18:09
Az én kislányom 3 hónapos, 24 óra alatt általában 7-szer szopizik. Van, hogy 2,5 óra alatt megéhezik, de van, hogy 4 óra hosszat is kibír, éjjel meg többet is.
2010. nov. 27. 18:04

szia!

nekem így mondta a védőnő: minimum 2,maximum 5 óra teljen el 2 etetés között. csak akkor keltsem,ha az 5 órát túllépi-ilyen sose volt. nálunk szépen beállt hamar,eleinte éjjel 1x evett,aztán elhagyta úgy 2hós korára.


kb így volt anno: evés,aztán alvás 8kor. 11kor felébredt,evett. éjjel 3 felé megint. aludt reggel 8ig. akkor evés,alvás 11ig. újabb evés 2kor,aztán 5kor,majd alvás előtt.


később pedig beállt a napi 5x-i evésre,és éjjel már nem evett,kihagyta a 11-es és a 3órás evést

2010. nov. 27. 17:56
Csatlakozom:-) Amikor kicsi volt a lányom, én se tartottam be az étkezési időket, volt, hogy másfél óránként akart szopni, volt, hogy 4 óránként. Nem ébresztettem fel soha semmiért, nem méregettem, csak a védőnő havonta. 22 hónapig szoptattam, most 6 éves, nem betegeskedő, nem sovány, nem elhízott, nagyon szép kislány. Nyugi! Ő tudja, mi kell neki:)Különben én is mindig aggodalmaskodtam, hogy nem 3 óránként szopik, aztán mindenki okoskodott, hogy nem elég a tej, meg nem elég "erős"! Micsoda hülyeség!
2010. nov. 27. 17:49
Én már most nem szoptatok, de leírom, hogy nálunk ez hogy volt. A kórházból ugye úgy engedtek haza, hogy 3 óránként kell etetni a babát, nem kell elkényeztetni. Hát én ezt nem tartottam be. Én teljesen az ő igényeihez igazodtam. 2-4 óra között volt ez az időpont. Egy éves korában még éjszak egyszer szopizott. 20 hónapos koráig szoptattam, persze akkor már csak reggel-este egy kicsit.
2010. nov. 27. 17:48
Én hagytam szunyálni, mert ment a súlya. Éjjel csak az elején, 1-2 hetesen ébresztettem, mert súlygondunk volt. Aztán azt abbahagytam, hadd aludjon. Amióta rendesen ment a súlya, nem ébresztgettem. Egyik ismerősöm mondta: jobb az édes alvás, mint a nyögvenyelős evés :)
2010. nov. 27. 17:48
ne aggódj, ha éhes lesz jelzi ezért ne keltsd fel.
4. Danica16 (válaszként erre: 2. - Kriszti0430)
2010. nov. 27. 17:47
Akkor etettem az ilyen idős gyereket, mikor kérte, persze nem minden sírásnál, de nem kell óra tudja ő mikor kell enni, és mennyit. Mérlegelni sem kellett soha, jó kedve volt, és kiegyensúlyozott volt, nekem ennyi visszajelzés elég volt. :)
3. Pen80 (válaszként erre: 2. - Kriszti0430)
2010. nov. 27. 17:47
Ha megy a súlya, jókedvű, kiegyensúlyozott, akkor tökéletes. Ne számokban gondolkodj ezzel kapcsolatban.
2010. nov. 27. 17:46

Kicsifiam 5-hets 2napos


Ti hogy szopiztattok?Ha 2-kor evett 5-kor kap legközelebb vagy 6-kor?

És ha bealszik felébresztitek vagy hagyjátok még egy keveset szunyálni?

Mert amióta nekünk beállt a napi rendünk azóta mi 6-7 alkalommal eszünk 120-140-et egy nap ezt éjféltől-éjfélig értem.Elég ez vagy kevés?

2010. nov. 27. 17:44
Ti milyen időközönként szopiztatjátok kicsi babátokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook