Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti milyen diétával fogytatok le, vagy hogyan fogyóztok? fórum

Ti milyen diétával fogytatok le, vagy hogyan fogyóztok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. márc. 27. 08:20

Eltökéltség szinten. Tudatosan/tudatosabban élni. És a nasikról bizony le kell mondani! Nem mondom, csússzon be néha egy csoki, süti, de ne napi szite

en!

31. bf5264a5b9 (válaszként erre: 15. - A908366fdb)
2010. márc. 27. 08:19
Én már úgy megyek be a gyógyszertárba, hogy "elnézést, tud valaki homeopátiás tanácsot adni?". Általában egy ember tud, ő vagy dolgozik, vagy nem, de érdemes visszamenni ha éppen nem, mert én szinte minden bajomat ezzel kúrálom, és eddig még nem csalódtam :) A kisfiam is ahányszor eddig beteg volt, mindig homeóztunk, és sose kellett neki gyógyszer (a gyerekorvosunk keni vágja, úgyhogy szerencsém van ebből a szempontból) :)
30. 67ee1a7bd3 (válaszként erre: 27. - A908366fdb)
2010. márc. 27. 08:19
Életmódváltás nélkül nincs fogyókúra. Most ha valaki eszetlen tempóban valaki elkezd fogyni, akkor az nem lesz tartós eredménye. Legjobban az motiválhat ha hetente valaki lefotoz, mert annyi idö alatt lehet látható változás.
29. Szilvácska7 (válaszként erre: 26. - 9f98008a3b)
2010. márc. 27. 08:16
a fejemben rend? :S lehet itt a gond? :)
2010. márc. 27. 08:08
Na itt egy fogyókúra...a 90 napos...:S:S
2010. márc. 27. 08:06

Amiket itt eddig leírtunk, az se fogyókúra egyik sem, csak ez az általános megnevezése-tévesen, hisz ugye a fogyókúra szóban benne is van, hogy kúra, itt pedig életmódváltásról van szó:)

Amit nem kúra szerűen kell csinálni, hanem szép fokozatosan megváltoztatni az életvitelünket.

Ami valószínű nem megy egyik napról a másikra...

De hosszútávon mindenképpen megéri:)

eGyébként igazad van Elise:)

2010. márc. 27. 08:05
Nekem a 90 napos diéta vált be, bár konkrétan nem, csináltam végig, mert nagyon megörültem a kezdeti eredménynek. :) Amyúgy most is csinálom, egy hét alatt lement két kiló. És persze erre is igaz, hogy akarni kell, de nem görcsösen. Ha a fejedben rend van, menni fog, hiszen mindent lehet enni a napján, kivéve a cukros üdítő, kávé, no meg az alkohol. Bár szerintem ez nem fog gondot okozni.Gondolj arra, milyen jó lesz majd a végén felvenni egy régi kedvenc rucidat! Hm? :)
2010. márc. 27. 08:05
a számolgatással annyi gondom volt hogy nehezen igazodtam el menyi cal van némelyik kajában főleg a főt ételekben :( na meg a nasik :S
2010. márc. 27. 08:02

Sziasztok!


Semmiképp ne fogyókúrázz, mert annak a világon semmi értelme. Sőt még a diéta is erős szó az egészséges fogyáshoz.

Rajtam 18 éves koromban lett 5-6 kiló súlyfelesleg, ami évszaktól függően változik azóta is. Nem tűnik soknak, de nagyon az annak, aki előtte karcsú volt. Hízásra hajlamos típus vagyok, ez a pár kiló pedig nehezebben megy le, mint ha sokkal több lenne. De lemegy! Legalább 1, másfél hónap kell, hogy beinduljon és nem is nagy titok a módszer: nincs fehérkenyér, helyette puff rízs, abonett, de ezek is lehetőség szerint inkább reggel (szerencsém van, mert imádom ezeket, kenyeret már évek óta nem eszem), cukor helyett édesítő és sok gyümölcs (este is, hiába mondják, hogy akkor ne, nem sanyargatom magam), semmi tészta... ezen kívül viszont minden. Amit a leggyakrabban eszem, mert könnyen beszerezhető: alma, tojás, virsli, felvágottak, puff búza, csirke (sertést soha életemben nem ettem), nyúl, hal, főzelékek, lecsó, gombás cuccok, zöldköret, meg egyéb formában zöldség, tej, kaukázusi kefír. Ha édességet kívánok, akkor puding sovány tejjel, édesítővel akár este is.

Ez egyébként update 1, de kicsit módosítva szájíz szerint. Két hete pedig minden étkezés előtt 20 perccel megiszom egy pohár citromos vizet, hogy ne legyen savam.


Mozgás nem sok van, inkább kutyával sétálás, bicaj, most van tervben a futás.

De ha ez az étkezés társul pl. napi egy óra bicajjal, akkor másfél hónap alatt 5-6 kiló.


Nekem mindig beválik és tartani is lehet, bár vannak napok, hogy olyan sütivel kínálnak, amit imádok, és akkor nem állok le egynél, de megoldom egy esti májva teával. :D

Manapság pedig megeszem napi 7 almát délután. Nwm tudom miért. :S

23. a908366fdb (válaszként erre: 21. - Szilvácska7)
2010. márc. 27. 08:00

akkor ne számolgass, én sem számolgatok....mondom, nincs türelmem hozzá

csak figyelj oda mit eszel, én pl. este 6 után már nem eszek, hamar hozzászokott a szervezetem....

napi 4-5ször eszek, tízórai és uzsonna csak valami kis könnyű dolog...pl. egy alma, egy répa, egy zabfalat ilyesmi...

de most nem írok le mindent, a naplómban mindig írom az eleje óta mikor mit eszek, bár szerintem az tök mindegy, úgy is úgy csinálod ahogy neked jó.

Mindenkinek más válik be.

Én pl. nem tudnék mindenféle csírákat enni meg ilyen atomegészséges kajákat....:D

2010. márc. 27. 07:57

Nekem az válik be általában, ha úgy ennék valamit de nem vagoyk éhes, hogy beállok a hűtőelé, kinyitom, nézem egy darabig, hogy mi van benne, eszembe jut,hogy mondjuk egy rudit vagy csokit, vagy akármit megennék, mennyit kéne tornáznom érte, hogy ledolgozzam, és inkább úgy döntök,hogy nem kell, becsukom a hűtőt, és kész....sokkal jobban érzem magam:D

néha csak a látvánnyal is jól lakok, persze nem mindig.....de a legtöbb esetben sikerül ellenállnom:D:D

21. Szilvácska7 (válaszként erre: 5. - 337ac1489c)
2010. márc. 27. 07:56
ez igen! bár lennék én is ilyen kitartó :( nekem nem megy a számolgatás na meg a mozgással is vannak gondjaim ha el is kezdem nem csinálom sokáig mindig találok egy kis kifogást :P amúgy elég sok fizikai munkát csinálok és sokszor fáradtan érek haza esténként :(
2010. márc. 27. 07:56

Én jelenleg is fogyókúrázok, vagy diétázok ahogy tetszik. Szépen lassan kuszik lefele, bár néha elvesztem a türelmem, ilyenkor az asztal sarkát rágom :D. Reggel teljesen normális reggelit eszem rengeteg zöldséggel paprika, retek meg ami szezonális, ebédnél, már egy kicsit csökkentett adagot eszek este meg speciálisan erre kitalált shake-t iszom amiben 60 % fehérje meg minden fogyást turbosito anyag van. A legfontosabb nem kell nassolni semmit. Azokon a napokon mikor edzek néha elöfordul hogy eléhezek, és edzés után ha kell oda van készitve egy kis szörp. De cukoros üditöt se szabad inni folyamatosan. Szerintem ha valaki odafigyel a teste jelzéseire, kisebb kellemetlen tünetekkel átvészeli ezt az idöszakot.

Meg magneb6-ot is tolom, mert akárhogy is nézzük minden fogykúra stressz a szervezetnek.

19. 337ac1489c (válaszként erre: 18. - A908366fdb)
2010. márc. 27. 07:55

Annamarisnak igaza van, a kcal számolás mindenképp beválik, pláne az elején, amikor még lelkes is vagy!:)


Én pl. már kicsit bele is untam ebbe...gondolkodom a súlykontrollon vagy a norbizáson is...mi a véleményetek?:)

18. a908366fdb (válaszként erre: 16. - Szilvácska7)
2010. márc. 27. 07:53

és a kalóriaszámolgatást próbáltad már?

Mert mindenképpen megérné!

Tuti sikerülnE!

MOndjuk nekem anélkül is megy hála istennek, de tény hogy jobb számolgatni...

csak én lusta vagyok hozzá:D:D

17. 337ac1489c (válaszként erre: 12. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 27. 07:52

Zabkorpa tabim van, de nemigen használt...ittam citromos vizet is, én is sokat iszok, de..nem is azt mondom, h. konkrétan éhes vok...inkább csak úgy ennék...tudom, ezt fejben kéne eldönteni...de egy csomószor nem megy:( Volt már olyan is, h. elkezdtem sírni, annyira kívántam a nasit és közben tudtam, h. nem szabad és ez olyan igazságtalanság...


Na, bocsi, h. ilyeneket írok!:)))

16. Szilvácska7 (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. márc. 27. 07:52
kb 20 kg-ot, de már 15 is megfelelne :(
15. a908366fdb (válaszként erre: 12. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 27. 07:51

ja, ahol értenek hozzá:D:D

Mert itt nálunk úgy néztek rám, amikor érdeklődtem homeos szerekről, mint borjú az újkapura....

mondjuk nem a fogyi miatt, hanem fejfájásra....de tökmindegy.

:)

14. Szilvácska7 (válaszként erre: 3. - 864c5534c9)
2010. márc. 27. 07:51
nagyon köszönöm :)
13. a908366fdb (válaszként erre: 11. - 337ac1489c)
2010. márc. 27. 07:49

eGyébként mostanában nekem is elfogyott az akaraterőm....de egyik este elkondolkodtam az élet nagy dolgain:D:D

És úgy döntöttem nem adom fel....


Én is szeretnék felvenni fürdőruhát nyáron!!:D:D

12. bf5264a5b9 (válaszként erre: 9. - 337ac1489c)
2010. márc. 27. 07:47

Én sokat iszom :) Ez telít és nem vagyok annyira éhes :)


Lehet szedni rostot is, ez is telít, ill. ha bemész egy gyógyszertárba, személyre szabottan tudnak Neked összeállítani homeopátiás szerekből "csomagot", ami nagyon jól kordában tartja a nasizási vágyat, a farkaséhséget és semmiféle függőséget nem okoz ill. nincs mellékhatása sem.

11. 337ac1489c (válaszként erre: 10. - A908366fdb)
2010. márc. 27. 07:47

Húú, gratula neked is!!!:)


Hát nem tudom, én, amióta elfogyott az akaraterőm, sajnos sokat görcsölök meg depizek ezen...mert még kb. egy 10-est szeretnék ledobni, mert így még nem vennék föl fürdőruhát...ami egyébként ezerv éve nem is volt rajtam...

10. a908366fdb (válaszként erre: 5. - 337ac1489c)
2010. márc. 27. 07:45

Gratulálok!

Nagyon ügyes vagy.

És szerintem ne izgulj, mindenkinek eljön egy ilyen időszak a fogyi alatt, hogy nem tud mit csinálni

Te már sokat fogytál, szerintem mostmár ne idegeskedj ezen, csak tarts meg a súlyod:):)

Én is így csinálom, eddig 13kg-ot fogytam, remélem sikerül elérnem a 70kg-ot.

96-ról indultam.

:)

2010. márc. 27. 07:45
Esetleg ha valaki tud egy tuti tippet természetes éhségcsökkentőre, ne legyen rest megosztani az infót!!!:)
8. bf5264a5b9 (válaszként erre: 7. - Bf5264a5b9)
2010. márc. 27. 07:45
Ja.. az orvosi ok: pajzsmirigy túlműködés, amire nem kapok még gyógyszert, úgyhogy ha nem figyelek oda a kajálásra, elkezdek hízni nagyon durván :(
2010. márc. 27. 07:43

Én kalóriát számolok mellette fehérjét és szénhidrátot is.


Nekem orvosi okokból (is) 25 kilót kell fogynom, de ez a módszer eddig úgy néz ki nem hagy cserben. A számolgatás azért is jó, mert így rögzül egy idő után, hogy mik azok az ételek, amikben gondolkodhatsz hosszú távon. Pl. fehérjéből se lehet korlátlanul enni, mert tönkreteszi a vesédet, viszont ha egy bizonyos szint alatt eszel belőle, akkor meg nem zsírból fogysz, hanem izmot építesz le, ill. vizet veszítesz... én ezért számolgatok, hogy minőségi, egyenletes fogyást tudjak elérni.Emellett speckó termékeket fogyasztok az ásványi anyagok és a vitaminok pótlására.

6. 337ac1489c (válaszként erre: 3. - 864c5534c9)
2010. márc. 27. 07:43
Valóban gyönyörűek azok a torták!!!:)
2010. márc. 27. 07:43

Sziasztok!


Én tavaly június végén változtattam meg az étkezési szokásaimat, fehér lisztet, cukrot, édességeket kiiktattam, napi 1200 kcal-t ettem, azt is egészségesebb kajákból, hetente 3-4-5x tornáztam és így kb. 4 hónap alatt lement 18 kg.


Aztán amint beköszöntött a hidegebb idő, elfogyott az akaraterőm és most má majdnem fél éve egy helyben topogok, szerencsétlenkedek össze-vissza a fogyival, állandóan rajtam van az ehetnék, főként a péksütiket imádom meg a magvakat:(((


Amúgy 165 cm vok, 86 kg-ról indultam, 68 kg vagyok már egy ideje, azaz a héten nagyjából sikerült nasimentesen étkezni, negyedik napja már 67 kg vok, de ma pl. megyünk esküvőre, ahol nagy lesz a sütikék kísértése...:(

2010. márc. 27. 07:39

sokan a kalória számolgatásra esküsznek

mondjuk én nem számolom, csak odafigyelek mit eszek

De kb. 1200-1300-at eszek naponta.

mennyit szeretnél fogyni?

3. 864c5534c9 (válaszként erre: 2. - Szilvácska7)
2010. márc. 27. 07:39

Én is vhogy így vagyok...

Úgyhogy kíváncsi vagyok, ki mit ír...


Amúgy gyönyörűek a tortáid...;DDDD

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook