Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor raktatok kispárnát/párnát a gyermeketek feje alá?Milyen idős kortól lehet? fórum

Ti mikor raktatok kispárnát/párnát a gyermeketek feje alá?Milyen idős kortól lehet? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 10. 14:20
Szerintem a rossz szokásokat a gyerekeknél mi, szülők alakítjuk ki, ilyen a párnán alvás kérdése is. A gerincnek sokkal egészségesebb, ha a lehető legkisebb szintkülönbség van a fekvőfelületen. Nálunk mindenki anatómiai párnán alszik (a nagyok 21 és 17 évesek), én is. A kicsinek(2,5 éves)én varrtam vidám mintás ágyneműhuzatokat, ebben pedig csak egy kb.0,5 cm-es bélés van párna gyanánt. Ha úgy érzed, hogy mégis szeretnél valamit tenni a feje alá, akkor vegyél tönköly párnát, csak arra figyelj, hogy ezt bizonyos időközönként érdemes kicserélni!
2009. dec. 10. 13:59
Elalváskor igényli de reggelre nem mindig van a feje alatt.Mikor hogy jó neki.
22. ében11 (válaszként erre: 21. - 5e48d37001)
2009. dec. 10. 13:51
akkor adj neki egyet.attól nem lesz baja-az enyémnek is van, most is vitte magával rá is feküdt-de utána ellökte most is párna mellett alszik.majd ő eldönti,érzi ha kellemetlen.nem is kell mondani hogy aludjon rajta és akkor meglátod hogy valóban kell-e neki vagy sem.
2009. dec. 10. 13:47
Engem is érdekelne hány éves kortól lehet párnát adni nekik.Az enyém 1 hónap múlva 3 éves de nem alszik párnán,de igényelné.
20. etikat
2009. dec. 10. 13:12
Az legkisebbik fiam most 22 éves, soha nem volt párna a feje alatt !
2009. dec. 10. 13:00

nekem a védőnőm azt mondta EGYÁLTALÁN NEM JÓ,ÉS NEM IS KELL,SZÜGSÉGTELEN,

EGÉSZSÉGES GERINCNEK,RÁADÁSUL GYEREKNEK,NINCS SZÜGSÉGE PÁRNÁRA,ÉN IS AMÚGY EGY SZOPI PÁRNÁT TESZEK MAGAM KÖRÉ,ÉS ENNYI

18. ében11 (válaszként erre: 14. - Szilvia.21)
2009. dec. 10. 12:58

de a kedvenc amit a mamák varrtak!

régi lepedőből a belsejét-megtöltötték szivaccsal és mintás huzatot varrtak hozzá, egy kisfiúsat és cicásat-megölelgeti őket,csak másra nem használja!

17. ében11 (válaszként erre: 14. - Szilvia.21)
2009. dec. 10. 12:57
én az ikeában vettem a len gyermek paplant- párnát nem volt drága, a párnája lapos.de még nem használjuk-pedig pont jó lenne-ez még nem a legnagyobb paplan,párna.
16. ALLICS
2009. dec. 10. 12:56
Szilvi Ármi nekem már párnán alszik jó ideje ő vitte magával és azon alszik.
2009. dec. 10. 12:53
Az én lányom most lesz 2 éves. Amióta kivettem a pólyából, hason alszik párna nélkül. Én is párna nélkül alszom, nekem úgy kényelmes. Szerintem nem is adok Lucának se, majd ha esetleg kéri.
2009. dec. 10. 12:52
Milyet érdemes venni szerintetek?Ami nem túl drága és mégis jó?
2009. dec. 10. 12:52
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!Szerintem megróbálkozunk egy kispárnával hamár ugyis szereti és már 2 éves.Ugyis van hogy pl most éjszaka is a kiságy másik felében aludt a takaróján,Én ugy látom,hogy szeret is valamin aludni.
2009. dec. 10. 12:49
A fiam 12 eves es most is egy parnanak nevezett valamin alszik,ami annyira lapos,hogy szinte nem is parna.
11. jpne
2009. dec. 10. 12:45
Kb 2,5 éves korukban kaptak lapos kispárnát, de nem azon aludtak, hanem mindkettőjüknek a kabalája lett, még az oviba is vinni kellett. Csak szorították álmukban, nem azon feküdtek.
2009. dec. 10. 12:44
Nekem 2 évesek lesznek de még a kis vékony párnát is kb 1 hónapja raktam a fejük alá, addig pelenka volt! Szerintem a vízszintes fekvés sokkal jobb! Amugy mi is csak kispárnán alszunk!!
2009. dec. 10. 12:41

Az enyémek olyan 3 éves koruktól, illetve érdekes, a kisebbik (15 éves) ma napig párna nélkül alszik.

Mi hason altattuk a fiainkat, mert erről győztek meg anno az orvosok, ahhoz meg nem is kellett párna.

8. ében11 (válaszként erre: 6. - Uracsvivi)
2009. dec. 10. 12:41

azt szokták mondani hogy jó ha laposon alszanak-azért egy két évesen én inkább lapos párnával próbálkoznék.

kisgyerekeket akiket eddig láttam ők is elalvás után kitúrták a párnájukat a fejük alól vagy nem is volt párnájuk.

2009. dec. 10. 12:39

Az én lányom még nem volt 2éves, mikor kapott egy Thomasos kispárnát, azóta azon alszik. Kicsit aggódtam, hogy túl vastag, d mióta kimostam, összement a bélés és így már csak max. 1,5 centi vastag, ha ráfekszik. Anélkül nem alszik, szóval mindenhová hurcoljuk. :D

Szerintem ha nem túl vastag, nem lesz baja. Bár a lányom csak addig fekszik rajta, míg hason, vagy félighason-félig az oldalán alszik. Ha a hátára fordul, vagy lefordul róla, vagy kidobja a feje alól. De az apjának a párnáján is szokott aludni, nna, azt nem szeretem, mert akkor félig ül. Bár ennek is van haszna: ha taknyos, könnyebben kap levegőt félig ülve. :)

2009. dec. 10. 12:38
Az én kislányom 21 hónapos és igényli a párnát.Mondjuk azt nem tudom,hogy szabad-e használni.
2009. dec. 10. 12:37
en mikor haza hoztam a korhazbol akkor egy kicsike vekony parnara tettem ami a pojahoz volt ,most mar egy rendes parnan alszik kicsi fiam 1eves es 5 honpos de joval korrabban is lehet hasznalni parnat ugyhogy egesz nyugodtan lehet a feje ala tenne
2009. dec. 10. 12:35

nem kell nekik erőltetni-az enyém csak most párnázik-3,5 éves.

de folyamatosan nem alszik rajta-ráfekszik elalszik és akkor kidobja a feje alól-csak azért kell neki mert a miénk!

van neki sok gyerekpárna de még a laposat sem használja.

adj neki, ha alszik rajta alszik de nem kötelező.

nekem annó nem is kispárnám volt rögtön nagyot kaptam és félig ráfértem-az enyém is szeret a nagypárnára is feküdni-de végül mindig párna nélkül alszik tovább!

2009. dec. 10. 12:33
nekik-jav.:)
2009. dec. 10. 12:32
Én kettő körül adtam neki.
2009. dec. 10. 12:31

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi,hogy ki mikor tett a gyermeke feje alá párnát,mikortól lehet alá tenni,egyálatán egészséges e kis korban?!

A kisfiam 2 éves,csecsemőkorában természetesen pelenka volt a feje alatt,aztán egy éves kora fölött adtam neki egy lapos párnát(Kb 1 centi vastag)ami még anno a baldahinos szetthez volt és azóta is azon alszik,máramikor pont ott marad. :)

Viszont mostanában elgondolkoztam rajta,hogy vajon mikor lehet esetleg kispárnát adni neki,mert amugy szeret párnán feküdni a miénket szokta elhurcolni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook