Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mennyire fogadjátok el azt, hogy miután hazamentek a munkából a kolléganőtök/kollégátok a másik váltásból hívogat titeket? fórum

Ti mennyire fogadjátok el azt, hogy miután hazamentek a munkából a kolléganőtök/kollégátok a másik váltásból hívogat titeket? (beszélgetős fórum)


2020. márc. 13. 09:31
Amúgy nincs nálatok műszakátadás? Szóban, e-mailben, bármi.
20. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Csalános)
2020. márc. 13. 09:29

Munkahelyen adok-kapok van. Mi van ha egyszer én is szarban leszek, és csak őt tudnám hívni? Mondok példákat. A főnököm adott egy nap szabit, hirtelen kellett. Rendes volt, nem oktatott ki, amiért nem 3 nappal előtte szóltam-nem is tudtam volna. Ő meg két nap múlva odajött, hogy túlóra? Elvâllaltam, mert neki meg arra volt szüksége.

Kollégák: senkivel nem veszek össze. Bármikor szükségem lehet segítségre és lehet éppen ő az aki ott lesz, vagy vele tudok napot cserélni amikor nem akarok szabit. Ezek csak példák. Nem kell undokoskodni. Szépen le lehet építeni. Beszélj vele.

19. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 12. 10:13
Ne idegeskedj. Szoktasd le róla, ne vedd fel a telefont ha kijelzi a hívót. Akkor is megéri, ha többet nem szól hozzád.
18. Pampalini (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2020. márc. 12. 10:09
Én is este 7-kor érek haza. Mindenki legalább 2 kütyün elérhető non stop. Egy mondatot nem lehet végig mondani úgy hogy ne pityegjen valakinek valamije. Rém idegesítő. S itt nem elsősorban munkahelyi kapcsolatokról van szó család, barát, stb. De régen sokkal nyugisabb volt, amikor az embernek volt magánszférája.
2020. márc. 12. 10:06
Személy szerint rühellem mikor férjemnek még este 10kor is csipog a telefonja a céges viber csoport. Hétvégén detto folyamat. Mint akiknek 0 magánéletük csak a munka. Utálom mikor épp csak haza esik se vacsora se semmi de már csörög a főnőke 🙄
16. Pampalini (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. márc. 12. 08:00
Igen fel szoktam venni, mert ő nem valami kacat miatt zaklat amit nem talál. Hanem olyan dolog miatt ami engem érint. Viszont ez a fórum nem erről szól, én pedig a kérdezőnek válaszoltam.
15. globus (válaszként erre: 14. - Pampalini)
2020. márc. 12. 07:34
Ha a főnököd hívna munkaidőn kívül, felvennéd?
2020. márc. 12. 07:26
Hát ha nem vezető beosztásban vagy, és minimálbérért dolgozol, minimum elküldeném az anyjába. De fel sem venném neki a telefont.
2020. márc. 12. 06:53
Mielőtt a szövegértésem kerül szóba, az, hogy "itthonról nem tudom megmondani" nem egyenlő azzal, hogy "szeretnék pihenni a szabadidőmben, kérlek ne hivogass hülyeségekkel"
12. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 12. 06:50

Szerintem hívd fel te is amikor nem dolgozik és keress rajta valamit. Csak észreveszi magat.


Amúgy csak kérdezem, szóltál már neki, hogy ne cseszegessen, vagy csak minket tájékoztatsz, hogy ez téged zavar?

11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 22:55
Akkor csicskáztat?
10. df1e1c376c (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 20:36
Szoktál átrendezni?
2020. márc. 11. 20:29
A vicc az, hogy ő volt az, aki engem betanított, tehát neki jóval több rutinja van már mindenben. Én pl nem hívom őt, ha valamit nem találok vagy valami, hanem egyszerűen rászánok 5 percet s megkeresem.
2020. márc. 11. 19:51

Engem nem szokott zavarni.

Épp az azonnali utalás bevezetésnél történt utoljára, hogy én nem voltam ügyeletben, de felhívtak a kollégák, mert vannak olyan dolgok, amikben én vagyok a jó, így megkérdezték, elmondtam mit kell tenni, aztán elköszöntünk. Ők pénzért dolgoztak, én meg köszire...


Én ehhez teljesen hozzá vagyok szokva...

7. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 19:43
Nálam is volt ilyen, aztán úgy állítottam le, hogy megkérdeztem kiszámlázhatom-e az ilyen megkereséseket rendes munkaidőként. Mivel épp pihenőidőmet töltöm tehát akkoe ez már túlóra. Viccet félretéve le kell állítani. Ezért már nem fizet a munkáltatód.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 19:33

Szerintem magán telefonszámot nem kéne megadni a kolléganődnek (ha egyébként nem vagytok barátnők). A főnöködnek kell tudnia, hogy elérjen szükség esetén.


Egyszerűen letiltanám.


Ha panaszkodik, hogy nem ér el, akkor a főnökön keresztül kereshet. (azt meg nem fogja megtenni)

5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 19:32
Nálunk ez teljesen szokványos. Ügyfelek is hívnak, este, reggel, szombat-vasárnap, csak érdeklődni, bediktálni valamit, elmondani, hogy mi kell MAJD hétfőn... Írnak fb-on, férjemet is leszólítják az utcán, engem a boltban.. evvan, helyén kezeljük a témát :)
2020. márc. 11. 19:23

Én úgy kezdtem, hogy az előző kolléganő egyik nap már nem ment be dolgozni. Másfél hónap után kerültem oda úgy hogy addig álltak az ügyek, és kérdezni sem volt kit. Megoldottam.

Szóval vegye elő az agyát a kolléganő, próbálkozzon, nem vagy 0-24-es üszi.

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 19:18

Baromira nem normális.

Ha új, és be kefeliratoznill tanítanod, kérj időt a főnöktől, előtte gondold át mit kell tudnia, írásd össze mit nem tud.


Ha csak folyton kupi van, rendszerezni meg kell nagy kan betűkkel (nálunk legtöbbször én teszem ezt, mert mások nem gondolnak arra, hogy hány embernek kell még megtalálni azokat a cuccokat).


Ha még egy HP, akkor ne vedd fel neki, tiltsd le.

2020. márc. 11. 19:04
Semennyire, leállítanám. Az már a te szabadidőd, ne zargasson. Ennyi.
2020. márc. 11. 19:00
Nem tudom, hogy én fújnám fel, de engem hihetetlenül zavar. Ledolgozom a napi 8 orát, amiből a felét a kolleganőmmel vagyok együtt, majd hazamegyek s nem telik egy úgy hét, hogy legalább egyszer ne hívjon fel otthon. Majd mikor felveszem jön a hülyeségekkel, hogy ez hol van, az hol van, ezzel a dologgal mi a helyzet...Nem keres semmit, csak veszi a telefont s hív, s hangot is adtam neki, hogy hiába hív otthon nem ülök a telefon mellett, s én itthonról nem tudom hogy az 500 dolog közül ő melyikről beszél. S csak hív. Ti mennyire tartjátok ezt normálisnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook