Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mennyire betegen jártok dolgozni? fórum

Ti mennyire betegen jártok dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2
29. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2020. jan. 14. 19:07
Helyes , így kéne mindenkinek.
2020. jan. 14. 18:50

Nem megyek be dolgozni.

Egyrészt mert ilyenkor lábra sem birok állni,másrészt pedig a többieknek kisgyerekük van.


Ne legyen már beteg mindenki.

2020. jan. 14. 18:48
amíg tudok
26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2020. jan. 14. 18:38
munkaidő vége * bocsi
25. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. jan. 14. 18:37

Hát pedig van ez így. Én is elmegyek kaját venni tp alatt. Enni köll! :)

Azért igyekszem úgy mocorogni, hogy lehetőleg ne pont műszakváltási időben, vagy munkaidővége felé legyek a városban.

24. timycat (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. jan. 14. 18:31

Fodrászt, kozmetikust és minden halasztható programot én is lemondok betegen.


Na de bevásárolni el kell menni. Attól hogy valaki beteg enni még kell. Pláne ha egyedül van és senki nem megy el helyette.


Egyszer nekem is szólt a HR, hogy valakik láttak a fene tudja milyen boltban mikor táppénzen voltam (P épp nem tudott bevásárolni). Mondtam a HR-nek hogy üzenem a kispatkánynak, hogy szívesen adok neki pénzt, bevásárló listát és elmehet helyettem bevásárolni ha annyira böki a szemét.

A HR köpni-nyelni nem tudott.


Azt hogy elszaladsz bevásárolni végigsuhansz az üzleten és igyekszel senki nyakába sem belelihegni nem említeném egy lapon azzal, hogy napi 8 órát egy légtérben töltesz kollégákkal, vagy közvetlen közelről "lihegsz" a kozmetikus/fodrász arcába 1-1,5-2 órát.

23. adbe82e122 (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. jan. 14. 14:56
Ez mondjuk aranyos..:) Még suli mellett vállaltam különórákat. Szinte mindenki eljátszotta ezt, hogy lázasan influenzásan jött el hozzám, persze előtte nem szólt erről semmit.
22. globus (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. jan. 14. 14:50

Egyik kolléganő reggel halálos beteget jelentett, délután főnököm látta az utcán bevásárlókosárral cipekedni. Akkor nem, de munkába állása után viccesen kérdőre vonta, mire azt felelte, hogy "el kellett mennie, mert nem volt otthon kaja" :DD

Nem munkahelyen terjeszti a vírusait, hanem a boltban.

Fodrászom mesélte, hogy mennyire utálja, amíg fésülgetni a vendéget és ő mondja, hogy "táppénzen vagyok", akkor rossebnek jött ide betegséget hozni!

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. jan. 14. 14:45
Vagyis 3 hónapig visszaeső voltam. Nem minden hónapban.
20. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Timycat)
2020. jan. 14. 14:45
Pontosan. Én sem járok betegen. Tavaly minden hónapban visszaeső voltam. Rossz szemmel néztek rám, meg visszahallottam, hogy biztosan nem is vagyok beteg. Csak annyit mondtam, legyen annyira, mint én. Már nagyon felhúzott.
19. adbe82e122 (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2020. jan. 14. 14:37
Nálunk is dettó, bejöttem mert otthon unatkozom. Mondta ő. Megértem hogy sok a munkája, vagy bevételkiesés neki. Mindannyian dolgoztunk már náthásan. De legalább ne hangoztatná. Közös irodában meg nem lehet elkerülni...
18. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 14:24
Na igen, az még belefér, de azokat tényleg nem értem, akik a halálukon vannak, de azért dolgoznak. Az egyik kollégámat most pont kiírta a doki, de bejött, mert "otthon nem tud magával mit kezdeni". Mi meg kapjuk el a nyavalyáját. 🤷‍♀️ Hálistennek mindenkinek saját irodája van nálunk, legalább összezárva nem vagyunk.
2020. jan. 14. 13:50

Lázasan nem járok dolgozni, nagyon magasra fel tud szökni, olyankor iszonyú módon fáj a fejem. Mindenkinek jobb, ha otthon maradok. Amúgy is már minden betegségnek durva szövődményei lehetnek, sem másnak, sem magamnak nem akarok ártani. Kaptam már el betegséget egy gyógyszertárban, amikor köhögött egy hölgy, én meg mentem mögötte befelé. 2 hét influenza.

Kisebb náthával, torokfájással még eljövök.

16. adbe82e122 (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2020. jan. 14. 13:02
Mintha magamat olvasnám, annyira felhalmozódik a munka, hogy már amiatt sem szívesen maradok otthon. Mi is ügyfelezünk. Így elég riasztó látvány, hogy mindenki megvan benn fázva, vagy csak majd lesz sajnos megfázva. Ezért is írtam, hogy egy dolog egy kicsit náthásan, szipogva, de jó közérzettel, nem teleprüszkölve, diszkréten végigcsinálni a napot szinte mindegyikünk jön be dolgozni.
15. globus
2020. jan. 14. 12:44
Nem szoktam beteg lenni. Hólyaghurutom van inkább gyakrabban, az nem tett harcképtelenné, ha időben el lett kapva.
2020. jan. 14. 12:39

Én nem járok betegen dolgozni. Nem szeretem azokat akik bejárnak taknyosan, lázasan, vagy fos@s-hányós (volt ilyen is) vírussal. Senki sem nélkülözhetetlen annyira hogy itt haljon meg, arról nem beszélve hogy másokat is kivesz a munkából,akik aztán még haza is viszik a nyavalyát a családjuknak.


Nekem ebből már volt itt több konfliktusom, pl nem engedem be a köhögős-tüsszögőst az irodámba, ha nagyon beszélhetnéke van velem akkor hívjon fel, de ne fertőzzön le.


Az egészségemet egy munkáltató sem tudja megfizetni, ha beteg vagyok pihenek.

13. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 11:12
Ha egy kicsit taknyos vagyok, akkor még bemegyek, mert nálunk nincs aki helyettesítsen, és vannak időszakok, mikor nagyon sok munka feltorlódna. De ügyfelekkel is kell dolgoznom, így ha nagyon megfázok, kivörösödött orral, összevissza köhögve stb. nem túl szívesen ülök bent. Lázasan, influenzásan, stb. pedig szó sem lehet róla, senkit nem szeretnék megfertőzni, sem a kollégákat, sem az ügyfeleket, és nem ér annyit az egész, hogy a melóban szenvedjek, úgy nem is tudnám normálisan végezni a munkámat. Hálistennek nálunk nem csinálnak ügyet a táppénzből, és ritkán is vagyok beteg, de én olyankor is szoktam valamennyit dolgozni otthonról. Ha nagyon beteg/lázas vagyok akkor nyilván nem, de egy takonykór mellett meg tudok írni pl. pár emailt, ha kell.
2020. jan. 14. 10:16
Ritkán voltam beteg, de tettem annyit magamért, hogy pár napot otthon maradtam.
11. viva70 (válaszként erre: 5. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 10:09
Persze.
10. Szeplakisz (válaszként erre: 9. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 10:01

Náthásan igen. Lázas mondjuk én sosem szoktam lenni, így nehéz eldöntenem mi az a határ, ami már nem fér bele.


Bár szerencsére én ritkán vagyok beteg. Viszont a kisfiam 5 éves, hát vele sokszor kell táppézen lennem, az óvodában mindig elkap valamit, és hát őt úgy nem viszem be. Viszont emiatt, hogy vele többet kell otthon lennem, így ha netán én lennék beteg, akkor már nem szívesen maradok otthon.

9. adbe82e122 (válaszként erre: 8. - Szeplakisz)
2020. jan. 14. 09:33
Ti mennyire betegen mentek még be? Gondolom náthásan ti is?
2020. jan. 14. 09:19

Sajnos nálunk is az a helyzet, hogy ha esetleg otthon maradnék betegen, akkor helyettem valaki másnak kéne dolgozni, ami neki pluszmunka, plusz teher. Ennek senki nem örül. És ha otthon maradok, akkor valaki miattam szív.


A nyári szabadság az más, mert olyankor van egy hosszabb leállásunk, így nem halmozódik fel annyira a munka. De amikor a legtöbb meló van, és valaki lebetegszik, olyankor a többieknek sokkal több a meló. :(

7. adbe82e122 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2020. jan. 14. 09:16
Persze, hogy használok itt az irodában is, aszpirin , tea, méz stb
6. 55Judit (válaszként erre: 4. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 09:12
Ilyenkor nem használsz semmilyen készítményt ami enyhíti a tüneteket? Én csak a tévéből tudom hogy van ilyen, nem vagyok érintett, mert én a megelőzés híve vagyok. Vagy ha nem akarsz ilyen kóficokt, a nagy dózisú C vitamin felgyorsítja a gyógyulást. Ezt biztosra tudom. Napi 2x1.000-es C vitamin.
5. adbe82e122 (válaszként erre: 2. - Viva70)
2020. jan. 14. 08:57
Volt aki akkor így kapta el tőle?
2020. jan. 14. 08:56
Az van persze, hogy én is vasárnap óta tart a torokfájásom, néha kicsi hőemelkedés, és persze nátha. De menni tudok így megyek, mint a többiek is. Mert pont nem annyira beteg az ember, hogy otthon maradjon.
3. jooeva (válaszként erre: 1. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 08:26
Volt olyan munkahelyem, ahol nem tűrték a tp-t. Most nincs ilyen gondom szerencsére. Ha csak nátha, akkor maszkkal is lehet lenni pár napig, ha melódat nem akadályozza.
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Adbe82e122)
2020. jan. 14. 08:24
Sajnos nálunk is bejárnak betegen dolgozni. Mindenféle vírussal. Kivéve, ha valaki annyira szarul van, hogy felkelni nem bír reggel. De olyan is van, aki ennek ellenére bejön, majd rájön, hogy mégsem bír dolgozni és hazamegy. Addigra persze frankón végig fertőzte a társaságot. Haragszom ilyenkor nagyon, de sokat nem tehetek ellene.
2020. jan. 14. 07:44

Sziasztok!


Egyre többet hallom a barátnőimtől, hogy betegen bejárnak dolgozni, mert nem mernek, vagy akarnak vagy táppénzre, vagy szabira menni, néhány napra sem, amíg pl nagyon rossz állapotban vannak akkor sem.

Nálunk az év leghúzósabb része pont a takonyszezon kezdetére esik. Sokan vagyunk betegek ilyenkor. Általában bejárunk és óhatatlan elkaphatjuk egymástól. Én ilyenkor megértő vagyok, irodatársamnak is rengeteg munkája, feladata van. Egyik reggel mondta is nekem hogy kapar a torka, rosszul érzi magát. A Párja otthon fekszik lázasan. Megbeszéltük, hogy most ez van, ameddig akar jöjjön be, nem engedheti meg magának hogy betegszabira menjek.

Nálatok, hogy oldjátok, meg, milyen betegen mentek még be dolgozni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook