Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mennétek nyaralni 2 hónapos Babával? fórum

Ti mennétek nyaralni 2 hónapos Babával? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. cooltim (válaszként erre: 72. - Incó)
2011. júl. 10. 22:10

Sajnos ez az "egyhelybenules" nekunk sem megy. Se egy eves, se egy meseolvasas, semmi. Sosem er ra pl. enni, mert futnia kell valahova. Borzasztoak az eveseink emiatt. De az auto mas teszta! Meghallja, h megyunk valahova, teljesen lazba jon es kacaraszva mondgatja, h "Indulunk-indulunk!" :-)

valahogy autoban minden lekoti a figyelmet. Most az az uj szokasa, h kamionokat keresgel, vagy "niiiinooooos" autot. Ez a ketto a mindene. Lany letere! :-)

75. Kismanó86 (válaszként erre: 51. - Timicicaanyuka)
2011. júl. 10. 10:30

Azért megint más egy 9 hónapos, mint egy két hónapos. Az én Lányom is 10 hónapos, őt már simán vinném.


Meg nekem nem is a para, hogy Úristen, mi lesz meg hogy lesz, hanem a nyűg, sok cucc, gyerek esetleg sír, zavar másokat. Ok, tudom, egy pici baba szokott sírni, de ha valaki nyaralni megy, nem akarja hallgatni. Na értitek. Megint más esetleg egy külön apartman, de nem sokat lenne együtt a család, Apa a parton a nagylánnyal, Anya bent a házban a kicsivel. Mert most 40 fok van, én nem vinnék ki egy olyan pici babát.

2011. júl. 10. 06:52
Szerintem a babónak mindegy, hogy hol kapja meg 100%-ban ami neki kell. Itt az a kérdés, hogy az anyukája érzi-e azt, hogy idegen környezetben mindent meg tud neki adni.
2011. júl. 9. 23:24

Igen!

És nem kell félnetek semmitől! Mi is ennyi idősen vittük magunkkal a kislányunkat először.

A Balatonhoz mentünk és szeptember volt.

Nagyon jól éreztük magunkat és a kislányunk is. A friss levegő csodákra képes és a környezet.

Semmi baj nem volt vele, nagyon szuper volt minden

Úgyhogy nyugodt szívvel mondhatom nektek, hogy vágjatok bele.

Attól, hogy pici baba, nem kell annyira aggódni, mert ez így maradhat akkor a későbbiekben is.

De ez csak az én saját véleményem és történetem :)

Döntsetek a szívetek szerint és hogy nektek mi lenne a jobb :)

Marcsi

72. Incó (válaszként erre: 70. - Cooltim)
2011. júl. 9. 23:14
Viccet félretéve az igazi gond az, hogy nem űl meg ennyi időre. Egy ideig érdekli a külvilág, de pl. egy főút mentén nem sok a látnivaló. Aztán még egy darabig le lehet kötni játékokkal, de aztán semmi sem segít, csak ha elalszik.
71. Incó (válaszként erre: 69. - Cooltim)
2011. júl. 9. 23:11
Szerencsés valóban a csemete:-). Nem tudom, mi törekedtünk arra, hogy szeressen utazni, de be kell látnom, túl eleven most hozzá. Okoztunk már magunknak néhány kellemetlen próbálkozással nehéz napokat.
70. cooltim (válaszként erre: 68. - Incó)
2011. júl. 9. 23:10
Mi igy kezdtuk az autoban valo mondokazast. Hol en, hol Apa... A kislanyom csak sorolta, hogy melyiket mondju. Aztan, amiota be nem all a szaja, azota O egyedul. :-) es en mondom neki, h mi legyen a kovetkezo! Fordult a kocka! :-)
2011. júl. 9. 23:07

Belfold-kulfold: tavaly, a lanyom 16 honapos volt, amikor utaztunk Kretara repcsivel. Az is tetszett neki. A repulouton aludt egy jot, mjd mesekonyveket es mondokskonyveket nezegettunk. Pedig tenyleg nyuzsgos gyerek.3 hete Csehorszagban voltunk, 6-7 oras uton. Nagyon jol elvolt! Magyarazta egyfolytaban mit lat. Iden augusztusbn autoval megyunk Lignanoba. Mar alig varjuk!

Szerintem ez szoktatas kerdese is. Mi elejetol kezdve nem gorcsolunk ra az utazasra es elmenykent fogjuk fel, az esetleges gondokkal egyutt!

Mondjuk az hozzatartozik, h batrak vagyunk, mert pl. a ket ev alatt egyszer sem (kop-kop) volt meg beteg!

68. Incó (válaszként erre: 66. - Cooltim)
2011. júl. 9. 23:06
Nálunk én mondókázok egy darabig, míg érdekli:-))
2011. júl. 9. 23:03

Az én kislányom 2hónapos és tervezzük a nyaralást,Balatonra szeretnénk menni!De mindenképpen olyan napokat szeretnék kiszemelni,amikor nem lesz kánikula,"csak" 25-28fok... Kikapcsolódásnak nagyszerű!Mert lehet,hogy ugyanazt csinálod,mint otthon,sétálgatsz,ilyenek,de mégsem a megszokott várost látod,hanem egy új környezetet,új emberekkel!

Nekem erre szükségem van és ettől még tudjuk tartani a napirendet is!

2011. júl. 9. 23:02

Egyebkent mi nagyon sokat utazunk mindenfele. Pont azert, mert a kislanyom is szereti. A Balcsira rndszeresen lejarunk. Van olyan, h egy heten ketszer is lemegyunk, ha apa meloja ugy alakul. Kislanyom egy orokmozgo, aktiv gyermek, de az autoban elfoglalja magat. Nezegeti az autokat, fakat, hazakat es kozben mondokazik magaban. :-)

jah, es nalunk a napirend sosem borul sehol sem! Mindig mindenhol tudjuk tartani, max. fel ora csuszassal van esetleg az esti furdes, vacsi.

65. ea83fb6a69 (válaszként erre: 64. - Incó)
2011. júl. 9. 23:00
Mi is csak pár napokra mentünk eddig. Jövőre 6és 4évesek lesznek akkor megpróbáljuk a külföldi utazást. Eddig elég volt a belföld :)
64. Incó (válaszként erre: 60. - Ea83fb6a69)
2011. júl. 9. 22:59
Nálunk is ennyi a biztos és még az étkezések. A többi mozoghat, de egy nyaralásnál azért adódnak csúszások. 2-3 napra szoktunk menni a családhoz és ennyi a kimozdulás. Pont elég. Mondjuk jövőre már tervezünk "nyaralást". Most 16 hónapos a csajom.
2011. júl. 9. 22:57
Inkább egy két hónapossal, mint egy 16 hónapossal:D Legalább is ha pihenni is szeretnél. Persze csak belföldöt merném bevállalni. Gondolom babakocsiban szépen elalszik, ha kint vagytok a strandon.
2011. júl. 9. 22:57

Nalunk 6 hetes volt a kislanyom, amikor elmentunk a Balatonra Vele, de sajat nyaraloba. Jol birta, sot! Setlgattunk, jol ereztuk magunkat. Strandoltunk, amikor nem volt nagy meleg. Felvaltva mentunk be a vizbe apaval.

Aztan 3 hosan elmentunk egy hosszu hetvegere is apartmanba. Az is jol sikerult, tetszett mindenkinek, Babanak, anyanak, apanak is.

Kislanyom azota is imad utazni, imadja az autot! Imadja az uj helyeket, egy szalloda, apartman vagy barmilyen szallas egyszeruen teljesen lazba hozza es tetszik neki az uj hely, a felfedezes! Ma-holnap ket eves! :-) en megprobalnam a helyedben... Sok sikert!

61. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - Vanessza13)
2011. júl. 9. 22:56

ezért gondoltam, h apartman, ahol van 2-3 helyiség, kicsit nagyobb, lehet tologatni. amikor alszik, akkor meg legyen neted, hogy hoxázhass :)


nem azért akarlak egyébként rábeszélni, hogy túráztasd a bébit, csak hirtelen úgy megsajnáltam apát meg a testvért :)) neked lehet kis kényelmetlenség, de nekik lehet, óriási öröm lenne... szerintem nem hülyeség, amit valaki írt, hogy 1 napra próbáld ki.

60. ea83fb6a69 (válaszként erre: 57. - Incó)
2011. júl. 9. 22:55
Hála elalszanak a kocsiban is ha álmosak. Jó persze nem utazunk állandóan. Nálunk a napi rend a déli alvás volt és az esti fürdés. A déli alvás az ment nekik kocsiba is,sőt mai napig olyanokat alszanak ott :)Amikor kicsik voltak az esti fürdés mindig egy időben volt,utána tejcsi és alvás. Ez a 2 biztos pont volt a napjainkban :)
59. biromoni (válaszként erre: 9. - Vanessza13)
2011. júl. 9. 22:53

Szióka!


A nagy lánykával Apa menjen strandra,ami esetleg van a közeletekbe.Ahol van csúszda stb..biztosan élvezné,Te pedig a picurival ilyen melegben otthon a jó kis hűvös??:) szobában pihiznétek.

58. Incó (válaszként erre: 52. - Cszsuka)
2011. júl. 9. 22:51
Azta, nem semmi:-)!
57. Incó (válaszként erre: 49. - Ea83fb6a69)
2011. júl. 9. 22:50

Nézőpont kérdése:-). Az enyém nem az a megülős fajta, de ennek máshol azért vannak előnyei. Utazás csak és kizárólag alvásidőben kivitelezhető.

Nem vagyok egy paramami, de én inkább a napirendet féltem utazáskor...

2011. júl. 9. 22:50
köszönöm a válaszokat még visszanézek,csak megjött a Kis-nagy Lányom a Balcsiról:DHurrá!!
2011. júl. 9. 22:49
nem,mert még nagyon pici
2011. júl. 9. 22:49
És ha akkor mennétek, amikor már nincs akkora kánikula?
2011. júl. 9. 22:49
simán egyáltalán nem zavarna
2011. júl. 9. 22:48
Nekem 3 hetes volt a kislányom, amikor cserkésztáborba mentünk, sátorban aludtunk. Igaz, nem az erdőben, hanem egy falu plébániájának az udvarán.
2011. júl. 9. 22:48

Ma voltunk a Balatonon 3 gyerekkel. Legkisebb 9 hónapos, jól viselte. Először bevittük gumicsónakkal, feje fölött esernyővel. Másodszor már nem maradt meg a csónakban, kézben elvolt.

Kint voltam vele a parton az árnyékban. Nem pihenés, inkább csak kikapcsolódás. Holnap is kiugrunk, de akkor a picit nem visszük. 50 km tőlünk Fonyód, de tervezünk idén egy Dunakanyart is.

50. Vanessza13 (válaszként erre: 41. - 07c4794583)
2011. júl. 9. 22:46

annak nem látom értelmét,hogy pár napig be legyek zárva egy szállodába egy pici Babával.Itthon,ha esetleg nyűgös beteszem a hintába vagy tologatom a lakásban stb..van lehetőségem változatni a dolgokon,de ott pár négyzetméteren,mit csinálok napokig?

azt meg nem tehetem meg,hogy pl. egy kellemse 26 fokban amit a lkíma nyom kiviszem a kinti 35 fokba:(

49. ea83fb6a69 (válaszként erre: 47. - Incó)
2011. júl. 9. 22:46
Persze ez is igaz. Hála az én gyerekeim imádják az utazást,csavargást,kocsikázást és ez így volt kicsi koruktól. Nem tudom milyen amikor a gyerek nem szeret kocsiba utazni stb. Lehet szerencsés vagyok ebből a szempontból :)
2011. júl. 9. 22:46
Én semmi szín alatt nem mennék ilyen pici babával, de úgy látom, mostanában (igaz, szinte mindenkinek van kocsija, amivel könnyebb) sokan vállalják még a hosszú utat is.
47. Incó (válaszként erre: 45. - Ea83fb6a69)
2011. júl. 9. 22:45
Meg gyerekfüggő is a dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook