Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti melyik szakra jelentkeznétek Miért? fórum

Ti melyik szakra jelentkeznétek Miért? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 1. 13:19

(a fiús-lányos dolog meg marhaság, kivéve azokat a szakmákat, ahol fizikai erőre van pl. szükség, mert az valóban nehezebb -általában- egy csajnak.


amúgy meg ezzel az erővel a komm szakok meg lányosak?!)

16. CsillagTM (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2011. jan. 1. 13:15
sztem BME gépész, esetleg építész. ha jó vagy benne, szinte biztos, h lesz munkád. külföldön meg tuti.
15. Kamillka (válaszként erre: 3. - B73e24f31f)
2011. jan. 1. 13:09
Jah inkább legyen a 400000. tanár vagy kommunikációs szakember;) Azért ezekre a szakokra amiket ő leírt nem fognak még KT-re sem felvenni 2-3-as tanulókat...
14. emagdi (válaszként erre: 7. - Betticicus)
2011. jan. 1. 12:53
arra jelentkezz ami érdekel és szívesen foglalkoznál azzal minden nap egész életedben.
2011. jan. 1. 12:19

Az építőmérnökök autópályák, hidak, toronyházak tervezésében és kivitelezésében vesznek részt és náluk inkább a tartószerkezet kitalálása, számolása, szerkezetek ismerete kap nagyobb szerepet.(nagyobb épületek)


Az építészmérnök pedig családi házakat, középületeket, kisebb ipari épületeket, csarnokokat tervez, rajzol, számol (de mi nem tanuljuk olyan durván a statikát, mint az építőmérnökök), kivitelezésben részt vesz.(kisebb épületek)

2011. jan. 1. 12:18

Tisztában vagyok vele, hogy mi az építőmérnök. Szerintem az, ha valaki épületekkel, valami létrehozásával foglalkozik bármilyen területen, az elég szép szakma...Nekem, az hogy másnak mi a szép, az ő dolga. :-)

Persze itt nem a vodkásüveges munkásokra gondolok, meg rengeteg területen elhelyezkedhet építőmérnökként, lehet uncsi is, de lehet kreatív is.

Pl. a bátyám építészmérnök, és ül egy irodában, engedélyeket "oszt"...na az nem egy kreatív munkakör.

11. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2011. jan. 1. 12:18
Vegyészmérnök?
2011. jan. 1. 12:14
BME gépészmérnökin pedig kb. 5% a lány, elég nehéz (nekem 2 lány ismerősöm is tanul ott), de utána úgy tudom, hogy elég jó lehetőségek vannak az elhelyezkedésre
9. e5bfff55e3 (válaszként erre: 8. - 204b456479)
2011. jan. 1. 12:13
Az építőmérnök nem ugyanaz, mint az építészmérnök. És az építőmérnöki nem túl kreatív szakma. Egyébként tényleg lányként is el lehet menni, nem úgy értettem, hogy nem, csak én pl. építészmérnöknek tanulok, s tudom, hogy építőmérnökként kivitelezésben nem biztos, hogy nekem adnának munkát pl. egy autópálya építésénél felügyelőként.
2011. jan. 1. 12:09

Én az építőmérnökre voksolnék, mert kreatív szakma.

Az meg hülyeség h fiús szakma, ilyen nincs, ha egy nő pl. lakatos akar lenni, miért ne lehetne lakatos?! ettől még lehet nőies.

De még a gazdálkodás és menedzsment is jó angol nyelven, ha beszélsz mellette még legalább 1 nyelvet folyékonyan. Akkor nem leszel elveszve sehol. Nem feltétlenül kell Magyarországon dolgozni...az h itthon telített szakma, nem jelenti azt h külföldön is az.

2011. jan. 1. 12:08
Arra gondoltam, hogy egyetem után kiköltözök Németországba. Úgy tudom, hogy ott hiány van a gépészmérnökökből és ezért gondoltam erre a szakra. A másik kedvencem pedig a kereskedelem és marketing (német nyelven), de akkor még gondolkozok rajta. Mindenféleképpen valamilyen reálos szakra szeretnék majd menni.
2011. jan. 1. 12:07
egyikre sem , szerintem ennél vannak sokkal jobb szakmák amelyekben utána kapsz munkát is.
2011. jan. 1. 12:05
Egyikre se...van már ilyenből bőven.
2011. jan. 1. 12:04
Én a kereskedelem és marketingre, vagy a gazdálkodás és menedzsmentre. A többi eléggé fiús.
3. b73e24f31f (válaszként erre: 2. - Betticicus)
2011. jan. 1. 12:03
Őszintén? Egyikre sem. Mert mind divatszakma és túltermelés van belőlük, egyikre sem, ha nem akarsz diplomás munkanélküli lenni.
2011. jan. 1. 12:02

1. BGF Kereskedelem és marketing (német nyelven)

2. BME Gépészmérnök

3. BME Építőmérnök

4. BCE Gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven)



Köszönöm előre is a válaszokat!:)

2011. jan. 1. 12:02
Ti melyik szakra jelentkeznétek Miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook