Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti megmondanátok egy ismerősnek ha a 3 éves fián az autizmus több tünetét észlelnétek? fórum

Ti megmondanátok egy ismerősnek ha a 3 éves fián az autizmus több tünetét észlelnétek? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. zsuzsa514 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. ápr. 22. 17:08
Attól függ milyen közel álltok egymáshoz.Lehet hogy megsértődne,de lehet hogy el gondolkozna.
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Szanya)
2012. ápr. 22. 15:04

Elsőként a hallászavart kell kizárni (ennek is számos fajtája van)


Különben meg autista gyermeknek is lehet hallásproblémája, a kettő nem zárja ki egymást. A logopédiai fejlesztésnek pedig semmi értelme/eredménye nincs, ha egy fel nem fedezett hallászavar áll a háttérben.

26. Szanya (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2012. ápr. 22. 14:22

Érdekes, hogy mindig előkerül ez a hallásvizsgálat téma. Vannak olyan egyértelmű jelek, amiből kiderül, hogy ha autista a gyerek, hallásvizsgálat nélkül is. Nem lenne semmi bajom a hallásvizsgálattal, ha nem az altatásban végzettet csinálnák leginkább. Az altatás pedig veszélyes dolog. Minket is el akartak küldeni, pedig elég világos volt, hogy a gyerek auti.


Az utazó gyógypedagógusoknak, kevés kivételtől eltekintve, halvány fogalmuk sincs az autizmusról és nyomják az értelmileg akadályozott terápiát ötvözve a zeneterápiával. Még egy logopédus és az óvónő is több eredményt elér szerintem. Főleg, hogy mondjuk kap heti 1 vagy 2 órát...


A logopédus viszont úgyis megnézi legkésőbb középső csoportban, úgyhogy valamilyen fejlesztést azért fog kapni.


De egyébként elviekben egyetértek azzal, hogy utána kell menni a dolognak és fejlesztésre vinni, csak a legkevésbé sem tűnik valószínűnek, hogy egy ilyen szülő foglalkozna ezzel.

25. Hedi13 (válaszként erre: 12. - Orsibigyu)
2012. ápr. 22. 13:29
Esetleg ha az óvónőjével beszélgetnél a kisgyerekről? Hogy ők észre vettek -e valamit? Utána már lehet elindul valami.
24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2012. ápr. 22. 12:53

Már több éve ismételgetnek egy nagyon érdekes adást a Discoveryn és/vagy a Spectrumon. Felnőtt emberek elviselhetetlen magatartása változott meg az étrend megváltoztatásával. Remélhetőleg egyre több ember rájön a viselkedés és az étrend összefüggéseire.

Mi speciál közelről láttuk ezt...

Elviselhetetlen kollega/kollegina étkezési szokásait is érdemes néha elemezni :(

Én ilyennel is találkoztam, kiléptem a munkahelyemről,, mert csak ezt a megoldást lehetett választani :((( Katasztrófa!

23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - F64f0d9a69)
2012. ápr. 22. 10:32

Így van.

Nem feltétlen autizmus, számos ok állhat a háttérben.

Én magam pedig elég elvetemülten meg vagyok győződve a táplálkozás-pszichés fejlődés közti szoros kapcsolatban, de ezt még elég óvatosan kell hangoztatni.....egyrészt, mert nemigen kialakult ennek a pontos diagnosztikája, másrészt, mert a legtöbben el sem tudják képzelni, hogy az ételeink az agyi működéseinkre is hatnak...

22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. ápr. 22. 10:26

Előfordulhat, hogy az anyuka tényleg nem áll a helyzet magaslatán.

De ez sem biztos.

A mi gyerekeink 1 éves korukban már nem hagytak minket szóhoz jutni és 2 évesen már szobatiszták voltak.

A vejünk viszont későn csinált mindent.

Kicsi unokánkkal voltak viselkedési gondok, míg rá nem jöttek, hogy tej, tojás és szója érzékeny.

Ha ilyen ételeket kapott, megváltozott a magatartása. Szerencsére nálunk ismerik a vércsoportos étrendet és a kivizsgálás igazolta a sejtéseinket. :(

Gyerkőc 3 éves kora után lett szobatiszta és kezdett el folyamatosan és választékosan beszélni.(időnként előtte is produkálta magát, de csak ha kedve volt hozzá)

Mivel már el tudja mondani mi a gondja és az ártalmas ételeket kivették az étrendjéből, teljesen megváltozott a viselkedése is.

Nem minden autizmus, ami annak látszik, és az orvossal mindig konzultálni kell, mert manapság hamar megkapja a bélyeget a gyerek :(

Húsvétra napraforgó lecitinnel készült csokit vettünk a gyerkőcnek és elmaradt a hiperaktív viselkedés.(amit a szójalecitin vált ki)

Bizony az ételekre, tartósítókra is nagyon fontos odafigyelni!

21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Szanya)
2012. ápr. 22. 10:07

Echoláia leginkább diszfázia esetén és autizmusnál fordul elő.


Talán a 6 éves iskolaérettségi vizsgálatig nem kéne húzni az időt.


Először talán ki kéne vizsgáltatni a gyereket (kezdve egy hallásvizsgálattal), aztán gondolkodni azon, hogy van-e célzott fejlesztés.


Autizmus-specifikus terápiát (ha az), akkor az óvónőktől nyilván nem kap, de utazó gyógypedagógus járhat hozzá.

Ha meg "csak " diszfázia, akkor meg ott a logopédus az oviban.


SZóval nem a 6 éves státuszra kéne várni, hanem elkezdeni utánanézni a dolognak.

2012. ápr. 22. 09:35
Én, azt hiszem megmondanám az anyukának, még akkor is, ha utána megharagszik rám.
2012. ápr. 22. 09:21
Ismerősöm kisfiát ennél sokkal kevesebb (de szinte az első hsz-ben említettekkel megegyező) tünetek miatt vitte el viszgálatokra, ahol kiderült hogy autista. Akkor 2,5 éves volt. az anyuka nyugtalan volt a nem megfelelő beszédfejlődés, furcsa viselkedés miatt.
18. Szanya (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. ápr. 21. 22:52

Ha a realitást nézzük, az óvodában úgysem fog célzott autizmusfejlesztést kapni, mert nincs szakember. Egy ilyen strucc típusú szülő meg úgysem fogja óránként 5000-ért spec. fejlesztésre vinni.

Remélhetőleg nem autizmus csak diszfázia vagy enyhe értelmi sérülés és akkor tud majd logopédiai suliba menni vagy az EGYMI-be. (Echolália az autizmuson kívül más esetben is előfordul ebben az életkorban?)

Mert hogy 6 évesen az iskolaalkalmasságin ki fog bukni a dolog, az biztos.

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2012. ápr. 21. 21:42
természetesen nem minden óvónő ilyen, sőt, a legtöbbjük nem!
2012. ápr. 21. 21:41

én azt mondom, ez nem egy másik szülő felelőssége, hanem az óvónőké.....akik sajnos nem mindig vállalják ezt fel.

Sokszor láttam már, hogy az óvónő azt mondja, amit a szülő hallani akar (majd kinövi, volt már ilyen gyerek, annak se lett semmi baja, stb...), mert nem akarnak se konfrontálódni, se kellemetlenséget okozni.

Pedig nagyon nincs igazuk.

Minden nappal egyre kevesebb napja van a kisgyereknek a célzott fejlesztésben...

2012. ápr. 21. 21:22
Hát ez a szülőtől függ, illetve hogy milyen viszonyban vagy vele. Ha ennyire nem veszi észre, akkor az azért van, mert nem AKARJA észrevenni. Én nem mondanám el, viszont ettől szegény kisgyereknek nem lesz jobb... Bármi baja is van, nem ártana elvinni szakemberhez. Az apja talán másképp áll hozzá a dologhoz, lehet, hogy vele lehetne beszélni.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Orsibigyu)
2012. ápr. 21. 21:09
egy komolyabb diszfáziának is ugyanezek a tünetei, ezért nehéz a differenciáldiagnózis.
13. orsibigyu (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. ápr. 21. 20:51

Nekem az ultette el a bogarat a fulembe mikor megtudtam,hogy az autizmus tunete az ha valaki szovegeket ismetel ami nem illik a kontxtusba. O folyton mondogatja a mondokait, es ha kerdeznek tole megismetli a kerdest nem valaszol. Soha nem beszelgettem vele semmirol, de mikor vegre hallottam hogy kepes mondokakat megtanulni megnyugodtam,de a leirasok szerint ebben az autistak is jok.


Nem tudom hogy lehetne ezt finoman intezni. Egyszer mar majdnem verig sertettem az anyuat mikor a gyerek ment kifele, az anyja szolt neki, de a gyerek meg sem hallotta. Mondom, nem gondolt meg arra, hogy valami baj van a fulevel, erre o megsertodott, es azt mondta,hogy ennyire szofogadatlan. En eroskodtem, hogy en a fulet is kivizsgaltatnam. Nem gondoltam, hogy ez serto lenne, de o megkert ilyet tobbe nemondjak es vegyem tudomasul, hogy nincs baj a fulevel.

12. orsibigyu (válaszként erre: 5. - Hedi13)
2012. ápr. 21. 20:39
Jar oviba,de mint pedagogus tudom nem mindig van egy nagy kozossegben ido egy gyermekre figyelni. De en sokszor elneztem,hogy jatszik a fiammal, mert sokszor ramhagytak, es mindig gondolkodtam mi nem stimmel vele.
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - F64f0d9a69)
2012. ápr. 21. 17:25

lehet itt a probléma egészen összetett is: pl. akadályozott beszédfejlődés némi hiperaktív beütéssel , plusz a kistestvér születése okozta trauma, plusz lehet, hogy a gyereknevelésben anyuka se áll a helyzet magaslatán és sokat megenged a gyereknek....


mindenesetre az, hogy 3 évesen nem beszél és nem szobatiszta, az már önmagában aggodalomra adhat okot.

2012. ápr. 21. 17:21
Ezt egy orvosnak kell megállapitania.A gyerekek közt nagy eltérés van és nem biztos hogy rögtön autista szegény..
2012. ápr. 21. 16:25

Nem csak az autizmus jele lehet az ilyesmi, hanem pl. élelmiszer(adalék) allergia is!

A Discovery vagy Spectrum adón már többször láttam egy ilyen műsort, ahol a felnőttek viselkedése ezektől volt elviselhetetlen.

A szója is csinál ilyet, a csokiban lévő szójalecitin is. :((

[link]

2012. ápr. 21. 15:52

"azért verekszik, mert testvére született"


Ezért kellene elvinni egy szakemberhez ,segít feldolgozni ezt a "traumát". Ezzel a mesével talán elviszi anyuka, ott a szakemberek pedig kivizsgálják. Lehet, semmi baja a gyereknek, csak ő ilyen.

Az egyik rokonomat hiperaktívnak gondoltad volna. Tornádó nem okozott akkora rombolást mint ő.

Nem hiszem anyuka örülne, ha te mondanál diagnózist.

2012. ápr. 21. 15:04

jártam már hasonló cipőben, mikor régi ismerős logopédiai probléma miatt mutatta meg nekem a gyerekét, akinél egyértelmű tünetek voltak.

Én nem árultam zsákbamacskát -bár ez a szituáció kicsit más jellegű, mint a Tied, hiszen én fel lettem kérve arra, hogy mondjak véleményt a gyreekről (igaz, csak a beszédhibája miatt)


Én elültetném a bogarat anyuka fülében a helyedben! A gyerek érdekében

2012. ápr. 21. 15:03
igen
5. Hedi13 (válaszként erre: 2. - Orsibigyu)
2012. ápr. 21. 14:52
Szia, én nem avatkoznék bele, nem szólnék. Lehet magadra is haragítod a családot. Az óvodában majd feltűnik a szakembereknek, ha tényleg erről van szó.
4. virus2008 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. ápr. 21. 13:57

De az is lehet, hogy ha anyu váltig állítja, hogy "butácska", meg ráhagy mindent akkor nem is tudott fejlődni annyira, mint kellene.


Lehet, hogy anyuval van a probléma.

3. virus2008 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. ápr. 21. 13:54

Hát nem tudom jó ötlet e.De vagy az lesz, hogy megsértődik,vagy ráijesztesz.Vagy esetleg pozitívan sül el a dolog.


De viszont az is ott van, hogy nem szólhatunk bele más életébe.


Mindenesetre vmi biztos nem stimmel.

2012. ápr. 21. 13:47

Nem vagyok sem tanára, semmilyen felelősséggel nem tartozom a fiúért, de látom, hogyha enyhén is de a gyermek az autizmus sok tünetét hordozza. Az anyja azt hiszi a gyermek azért nem hallgat a nevére, mert szófogadatlan, azért gázol át a virágokon, mert figyelmet akar kiharcolni, azért verekszik, mert testvére született, azért nem beszél még 3 évesen, és csak mondókákat ismételget, mert ő ilyen, és majd megtanul, azért nem szobatiszta még mert nem érett még meg rá. Azért nem játszik a többi gyermekkel, mert még kicsi és ilyen korban még csak egymás mellett játszanak a gyermekek, azért hisztizk az asztalnál, hogy 3 csepp ketchupot kér a virslihez, mert fáradt és nem aludt délután. Azért hisztizik minden egyes családi összejövetelen, mert akartos. Azért nincs veszélyérzete, mert még kis buta.


Mondjak neki erről bármit is???? Tegnap este utánanéztem és túl sok a jel, arra, hogy autizmusról van szó.

2012. ápr. 21. 13:40
Ti megmondanátok egy ismerősnek ha a 3 éves fián az autizmus több tünetét észlelnétek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook