Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti meddig gyűjtögettetek a kis életetekre? fórum

Ti meddig gyűjtögettetek a kis életetekre? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 22. 20:01
Szerintem az ember mindig gyűjtöget, főleg, ha van miből a mai világban. :(
36. Ami.
2012. máj. 22. 20:00

Ez emberfüggő.Nyilván a sok pénznek is megvan a hátránya,de olyan kapuk és lehetőségek nyílnak meg emberek előtt,amikor ilyen kisemberek nem is tudnak.Annyi dolog van ami a pénzen múlik..

Egyet kérek,had tapasztaljam meg a saját bőrömön h a pénz nem boldogít! Az boldogít amit tudsz venni rajta,utazni,kipróbálni sportokat..ááá,csak 1 évig had ne kelljen gondolkozni h mire költ az ember..

2012. máj. 22. 19:19
Azt kívánom,h (a szó szoros értelmében)sose legyen felesleges millátok!megmondom miért gondolom így:a volt főnököm haverjai (házaspár)olyan anyagi helyzetben voltak,h a feleség szó szerint csak átruccant japánba.amikor volt kedve csak szolt,h megy és ment.Csak az volt a baj,h mivel mindenre tellett és nem kellett semmiért vérrel-verejtékkel megdolgozni,unalmas lett neki ez is,mert elérhető közelségbe kerül,így már nem jelentett neki örömet.A karira kapott ajándékoknak se tudott az asszony igazából örülni,hiába voltak több 100 ezer ft-osak.hiába volt meg mindenük,meg anyagiak is jók voltak akkor is szar élete volt/van
34. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Zendaya)
2012. máj. 22. 18:35

1984-ben volt olyan vállalkozó, aki Mexikóba ment nyaralni a feleségével; egy középkorú házaspár felháborodott, mert nem kaptak helyet Japánba.

Pesti utazási irodában dolgoztam akkor...

33. Zendaya (válaszként erre: 32. - Ami.)
2012. máj. 22. 18:11
Hát ha már álomhely...én Kínába szeretnék elmenni,és ha már ott vagyok,Japánt is megnézném... :( De erre nekem sosem lesz 2-3 millióm...úgy néztem csak a repülőjegy oda ilyen 8-900 ezer forint és akkor még nem ettem,nem alszom sehol,nem vittem haza valami emléket...áh... elég szomorú...de ezt nem nyaralás címen tenném :)
32. Ami. (válaszként erre: 27. - Zendaya)
2012. máj. 22. 17:37

Ezzel nem értek egyet,sok esetben drágább a Balaton,mint külföld.Igaz,hogy sok szép hely van hazánkban,de számomra a tengerhez semmi nem fogható,persze egy tó is megnyugtat ugyan úgy víz,de más hangulata van.

Évekkel ezelőtt nem volt szabad átjárás,Unió stb,ezért nem jutott eszükbe.Nagyon szeretek utazni,és jó lenne ha nem pénz függő lenne,hogy az ember világot lásson,az egész szemléletmód megváltozik,ha beletekinthetsz más kultúrákba.Kívánom,hogy egyszer mindenki eljusson álmai helyére:) Az enyém Bora bora,és olyan bungalóban a tengeren,aminek átlátszó az alja,s látod az élőlényeket,csodálatos lehet.Ha egyszer lesz felesleges másfél millám,teljesül az álmom,addig is élvezem a Horvát és Olasz tengerpartot:)

2012. máj. 22. 14:22

Én fősulin kezdtem félrepakolni az ösztöndíjat és a szoctámot. Az utolsó félévben költöztem össze a párommal anyóséknál. Ő már akkor dolgozott. Anyósék nagyon rendik voltak, nem engedtek minket beszállni a rezsibe és a kajába is csak minimálisan (ezer hála érte). Mikor én is elkezdtem dolgozni, az első fizuimat jogsira költöttem, majd a spórolt pénzünkön vettünk egy használt kocsit. Mivel falun lakunk, könnyebb lett így az élet. Aztán összeházasodtunk, a szülők állták a lagzit (ezért is örök hála), bár spórolósan szerveztük, így nem ment senki anyagi csődbe. A rokonok mind megkérdezték, mit kérünk nászajándékba és mi mindenkitől pénzt kértünk. Ebből vettünk egy önkormányzati telket (potom pénzért) és elkezdtük ott az építkezést. Persze kellett hozzá hitel is, de manapság, ha nem vagy gazdag, enélkül nem megy. Amit tudtunk, azt magunk csináltuk meg az építkezésen. 26 évesen költöztünk a saját házunkba. Közben mindig hajtottunk, hogy megragadjunk 1-1 jobb munkalehetőséget, a házba fektettünk minden pénzt. Most 30 évesen nagyjából kész vagyunk, pár használtan kapott bútor van, amit szeretnénk még kicserélni. Van már egy 11 hónapos kislányunk is:)

Szóval spórolni, azt mindig kell és mindig van, mire, de azért nem panaszkodok:)

30. 08f14c3a49 (válaszként erre: 27. - Zendaya)
2012. máj. 22. 12:20
A közszférában dolgozom. Nem akarok panaszkodni, de: eldöntötték odafönt , hogy muszáj nekünk nyaralni menni (szép kártya). A férjemmel egy fél estét ezen röhögtünk, hogy mi lenne, ha megjelennénk a 300- ftos kínai papucsunkban,meg a turis gúnyánkban- ami nem szégyenlek- egy ilyen helyen. A mi világunk nem ez, a falusi turizmus inkább. Ott meg nem lehet beváltani. 5*-ba sosem akartam menni, mást kaszt vagyok. Remélem még beszélgetünk, mert szimpatikus vagy, és hidd el, te is lehetsz szerencsés, csak felfogás kérdése...Örülök hogy beszélhettünk, és ha én is szimpi vagyok, hát folytassuk
2012. máj. 22. 12:19
37 év után is gyűjtögetni kell, mivel soha nem lehet leállni. Semmi nem tart örökké, így egy idő után lehet újra kezdeni mindent.
2012. máj. 22. 12:11

Ami még nálunk nem jött össze, az a festés, mert muszáj szakembert fogadnunk, mivel tégláig kell verni a vakolatot, és a család ragaszkodik, hogy akkor már a vezetékeket is cseréltessük ki a falban, mert még is csak jó 60-70 évesek, meg a fürdőszobában egy részen a Szentlélek tartja a falon a csempét...

A festés, meg a csempe újrarakása még nem is lenne olyan visítós összeg, de a kábelezés miatt falt kellene bontani, és az duplájára emelné az összeget :/

27. Zendaya (válaszként erre: 25. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 12:08
Én se jártam sose külföldön....biztos szép lehet,de ezt a presztízst is csak a média meg az ilyen dolgok hozták divatba,érdekes évekkel ezelőtt senkinek sem jutott eszébe,hogy lássa a tengert meg 5csillagos szállodákba egyen reggelire tojást...Én a Balatonra esküszök :):)))) És olcsóbb is,és gyönyörű,és hangulata van. :) És igen,szép az élet,azoktól az értékektől,amiket biztos te is magadénak tudhatsz,ha így mindenben kitartottatok egymás mellett,és még kisfiatok is van ^^ Jó is lenne ilyen szerencsésnek lenni :):))))
26. lilimia (válaszként erre: 24. - Zendaya)
2012. máj. 22. 12:06
A hozzáállásod nagyon jó! :)
2012. máj. 22. 12:03
2 évig télen a franciaerkélyen hűtöttem a kaját. 2 év után lett egy hűtőnk, majd fokozatosan minden, mivel nem volt gyerek, és mindketten, ha kellett fillérekért vállaltunk otthoni bedolgozást, másodállást, alkalmi munkát, ami épp adódott.Most egy 56 nm-es lakásban lakunk még 20 évig albérletben a banknál, nincs autónk, de a számláinkat fizetjük. Van net, mobil, kábel tv, turiból öltözünk, de ki nem szja le. Ki is festettük, bebútoroztuk, úgyhogy végre ágyban alszunk és sikerült 1 kisfiút is összehozni. Szép az élet. :-) Nem járunk nyaralni külföldre, de annál szebb, eldugott helyekre kirándulunk.
24. Zendaya (válaszként erre: 21. - Lilimia)
2012. máj. 22. 12:03
Hát már pár hónapja nincs párom.. :/ De ezzel a legkevésbé sem foglalkozok,megpróbálok egyedül erős lenni,és majd ha ez megvan,keresek valakit,aki még erősebb :D ^^
23. cirmoscicajaj (válaszként erre: 20. - Zendaya)
2012. máj. 22. 12:02
na látod,de ő is gondolom mosolyogva,kedves wmlékként beszélt azokról az időkről.jó lenne ha mi is így mesélhetnénk majd
2012. máj. 22. 12:01
mi is szegényen kezdtük. emlékszem mikor a párom talált az albiba egy fazekat. hogy örült:) persze, mikor gyereket akartunk, elkezdődött a foghoz verős időszak. akkor lemondás, stb, hogy legyen pénz
2012. máj. 22. 11:59

Szia!

Én 19 múltam, amikor különköltöztem, szerencsére saját lakásba (pontosabban szüleim tulajdona volt, de nekem szánták), a -akkor még- párommal. 102 ezer forinttal indultunk, meg az én bútoraimmal. Ismerősöktől rokonoktól vettünk használt mikrót, mosógépet, hűtőt, a ballagásomra meg mosogatógépet kértem a családtól. A háztartáshoz szükséges dolgokat, pl edényeket, szintén használtat vettünk, szőnyeget, függönyt, ágyneműt kaptunk a szüleimtől.

Később apránként lecseréltük a használt dolgokat újakra, ahogy összegyűlt rá a pénz, és adtuk tovább.

Ami nehéz volt eleinte, az a pénz beosztása, hogy jusson, de maradjon is, na meg a spórolási trükkök elsajátítása. Volt olyan, hogy mire kifizettük a számlákat, megvettük a kutyatápot, spot-on-t (akkor még csak a vakvezető és epilepsziás roham-jelző kutyám volt meg), maradt 400 forintunk, a hónapból viszont még hátravolt 2 hét... Vettünk egy kiló rizst, és azt ettük egy kis sóval megbolondítva :)

Azóta csak a mosógépen nem cseréltem le, mert hiába 26 éves, amíg működik, amíg Józsi bácsi meg tudja szerelni, addig tökéletes!

Az évek alatt megtanultunk spórolni, félretenni, és most szerencsére már mondhatom, hogy viszonylagos anyagi biztonságban vagyunk.

Az induláshoz nem feltétlen kell annyira sok pénz, mert tényleg, a használt is nagyon jó, a csapvíz meg a legfinomabb üdítő, a pirított cukor a legjobb édesség, pedig férjem nagyon gazdag családban nőtt fel (semmi támogatást nem kaptunk a szüleitől, még az esküvőnkkor sem), én pedig középosztálybeli családban, minden a fenekünk alá volt téve, bár én pl zsebpénzt soha sem kaptam, mert nem kértem, jobban szerettem megdolgozni a pénzemért.

A pénz beosztása viszont már nehezebb, pláne, ha kevés van, de nem lehetetlen, idővel megtanulja az ember. Ami viszont aranyszabály, hogy a számlák az elsők! A használt dolgokat már most elkezdheted akár gyűjtögetni :)


Hová költözöl? Egyedül, vagy pl pároddal?

20. Zendaya (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 22. 11:58
Az is milyen szép lehetett...Jó nehéz,de attól még nagyon szép,bár az idő szépíti meg ezeket,én úgy szerettem hallgatni mindig a mama történeteit is ezekről :D Napról napra éltek ők is,8 testvér,meg a szülők,aztán csak az anyuka meg a 8 gyerek,mert a papa munka közben aknára lépet... :(
19. Zendaya (válaszként erre: 16. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 11:56
Igen,nekem mesélhetnél még,nagyon érdekel :D Akár privibe de itt is :D
2012. máj. 22. 11:56

a tatám mesélte,h mikor a mamával "összejöttek" csak 2 fazekuk volt,meg evőeszközük,meg némi paplan párna ilyenek.azt ették amit a papa fogott.

aztán az első fizujából vett a papa székeket,meg amit már kellett,és így halladtak szépen sorba 9 gyerek mellett :)

persze azok más idők voltak,biztos nagyon nehéz is volt,de szívesen,mosolyogva mesélt róla...

17. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 15. - Zendaya)
2012. máj. 22. 11:54
a máshol laksz? ezt rosszabb, vagy jobb körülményekre érted?
16. 08f14c3a49 (válaszként erre: 13. - Zendaya)
2012. máj. 22. 11:51
tovább is van, mondjam még? :-)
2012. máj. 22. 11:50
És egyikőtök se gondolkodott még azon,hogy mi lett volna,ha máshol laksz?Csak hirtelen eszembe jutott,ahogy nézem most azt a sorozatot a fiatalkorú anyákkal,hogy ahogy megszületik a kisgyerek,máris különköltözés nem akármilyen házakba,esküvő stb... szegény anyáék meg még 40 évesen se... Mi is albérletezünk,pedig már 20 éves vagyok :(
2012. máj. 22. 11:46
én már 16 évesen melózni kezdtem suli mellett,diákmeló volt havi pár alkalom,én nem tudtam félrerakni,mert magamnak vettem a bérletet,és a cigarettámat is én fizettem meg anyuéknak adtam kölcsön,így nem volt megtakarított pénzem.ma meg olyan keveset kapok,h hó elején félrerakom és hó végén előveszem :)
13. Zendaya (válaszként erre: 8. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 11:45
Ez de szép történet!!!! *-*
2012. máj. 22. 11:45
Én 20 voltam, amikor összeköltöztünk a párommal (ennek már 2,5 éve :D) Nekünk is volt félre tett pénzünk, hiszen dolgoztunk. Mi is az albérletet választottuk, és az összes bútort, úgymond a szüleimtől,nagyszüleimtől megkaptuk "hozományba" . Nem ez a jó szó rá, de ők már kislány korom óta gyűjtögették nekem a padláson meg itt-ott a dolgokat.Ágy,szekrénysor,konyhabútor stb...Így nagyon nagy szerencsénkre ienekre nem kellett költeni, se étkészlet se semmi. Ez nagyon megkönnyítette a helyzetünket. Mi most a baba miatt gyűjtünk :)
11. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 8. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 11:45
mi is szegényen kezdtük, de fogunkhoz vertük a garast, így sikerült. mindketten dolgoztunk,szülői segítség nálunk is kizárt volt
10. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Timmy0520)
2012. máj. 22. 11:44
igen. ez nagyon jó:)
2012. máj. 22. 11:43
de mindenképp jó dolog ha ebben gondolkodsz:D
2012. máj. 22. 11:43
Hát én a nagy 0-ról indultam a párommal együtt. Elmentünk albérletbe, 1 db ágyunk volt (mi vettük, mivel a szülők nem tudtak támogatni). Szüleimtől kaptam 1 asztalt 2 hokedlivel, amiből az egyik 2 hét után megadta magát a sorsnak. Párom kapott 1 kistévét, azt néztük a padlóról. A ruháink dobozokba voltak, onnan öltöztünk. Lábosaim, fazekaim voltak, összedobták a szülők,viszont hűtőnk az nem volt, úgyhogy egy vacsira valót főztem kb. 2 évig, mert nem volt hová tenni, hogy ne romoljon meg. De szép volt, mert együtt küzdöttünk
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook