Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti kötnétek a mostani válságban életbiztosítást ami megtakarítás is egyben? fórum

Ti kötnétek a mostani válságban életbiztosítást ami megtakarítás is egyben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
31. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 30. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 16:27
Mennyi volt a futamidő?
30. 00346cf747 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2009. jún. 19. 16:23
Anno 420 Ft-os havi részlet mellett majdnem félmilliót kaptunk, ilyen kamat sehol nem lett volna.
2009. jún. 19. 16:21
Nekünk van ilyen, tíz éves időtartamra, pont a felénél tartunk. Mellette az egész világ területére biztosított a kedvezményezett, ha ezt külön kötném, sokba kerülne. Éppen utazgatós időszaka van, ez tökéletes megoldás.
2009. jún. 19. 16:17

Érdemesebb úgy befektetni a pénzt, hogy bármikor kamatvesztés nélkül hozzáférhető legyen, ha szükséges.

Ha valamiért érdemes életbiztosítást kötni, az az adókedvezmény, de 3,9 millió éves jövedelem felett ez már nem érvényesíthető. 3,4 millió felett is csak korlátozottan érvényesíthető.

27. Kocska (válaszként erre: 9. - Lizabella)
2009. jún. 19. 13:30

nekünk anyunál a házbiztosításban benne van a család,azaz 4 fő.És mikor tavaly műtöttek fogcisztával, kaptunk 24et,amit elfeleztünk anyuval, mert a havi 3-4ezret ő fizeti én meg megszenvedtem érte.

Mondtam is neki,most hogy nincs pénze el kéne mennie meg,műttetni 1-2 dolgot magán:)))))

26. benvik
2009. jún. 19. 12:51
Nálunk mindkettőnknek van életbiztosítása. Az ördög nem alszik, és akkor itt marad a másik két gyerekkel:-( Ha meg nem történik semmi, akkor jól jön az a félretett pénz.
25. Kocska
2009. jún. 19. 12:36
Mi is most fontolgatjuk, de szerintem csak azt kell eldönteni, mi az az összeg,amit betudunk fizetni havonta.
24. toro32
2009. ápr. 21. 18:57

csak egy dolgon kell elgondolkozni és utánna mérlegelni,hogy jó e az életbiztosítás!!!!

-ha tegnap nem keltél volna fel,mi lenne ma a családoddal??

23. klenca
2009. ápr. 19. 00:01
Igen. Megtérül.:))
2009. ápr. 8. 04:58
nem,kell tartalék otthonra.
21. Anka71
2009. ápr. 7. 21:14
Mi is azért kötöttük a 14 évre szólót a férjemre, hogy ha őt érné valami, akkor ne legyek pénz nélkül. Én is abból indulok ki, hogy ha simán lejár (még 4 év), és nincs semmi "esemény" (ne is legyen), akkor így végülis jobban megérte volna bankba tenni. Na de, ha megkötés utáni napon éri valami? Szóval, én nem bántam meg, a biztonság nekem sokat jelent.
20. toro32
2009. ápr. 7. 21:07

azt azért mindenkitől megkérdezném,hogy ha mondjuk azután,fél évvel,hogy megkötötték és befizettek pl:120 e. Ft-ot és történt volna valami és a biztosító mondjuk két millát kifizet volna,akkor is azt mondtátok volna,hogy szar a biztosítás??????

vagy mondjuk kórházba kerűltetek volna és fizetett volna napi díjat a biztosító és nem adósodott volna el a család,akkor is szar lenne a biztosítás?

és akkor,ha mondjuk ha kereső képtelenné vált volna valaki és fizetett volna a biztosító és nem kellett eladni a lakást a gyerek feje felől a házat,akkor is szar lenne a biztosítás????

annak csak örűlni kell,hogy nem volt soha sem ilyenre példa az életetekben!!!!!!!és nem azon kellene sopánkodni,hogy nem gazdagodtatok meg a befizetésetek után!!!!!

19. Dócy
2009. ápr. 7. 20:51
Hát a mostani válságos helyzetben nemigen kötnék, de ha igen, akkor jól megfontolnám, h kivel,és h mennyi időre.Egyébként, eddig még mindig megkaptuk amit igértek, persze akkor még nem volt gazdasági válság.
2009. ápr. 7. 19:02
Alig vártam hogy lejárjon. Minden évben annyit emeltek a befizetési díjon, hogy alig bírtuk kinyögni. Az emelés mindig lényegesen több volt, mint az infláció mértéke. Aztán kifizetéskor már nem tűnt olyan soknak. Soha többé nem kötnék.
17. toro32
2009. márc. 26. 20:56

nagyon jó dolog az életbiztosítás és kell is!!!

nincs az a bank,ahol fizetnek többet a családodnak,mint amennyi pénzed neked oda be van fizetve!!!!

örűlj neki,hogy nem kellett a biztosítónak fizetni a családnak!!!!itt elsősorban nem az a lényeg,hogy a biztosításokból fog milliomos lenni az ember,hanem,hogy biztonságban tudhatom a gyerekem és a családom!!!!!!!Lehet,hogy 1 év után halok meg,és lehet,hogy még csak 240.000 van befizetve,de a családom nem ennyit fog kapni!!!!!!!!!!!!!

A rossz biztosítási üzletkötők sajnos a piacon vannak és sajnos csak a saját zsebükkel törődnek,nem a jó szájízzel:(

Én nagyon szivesen adok tanácsot biztosításokkal kapcsolatban.Ha kérdés van,teljesen kötetlenűl nagyon szivesen adok tanácsot Debrecenben vagy a környékén!!!

16. supin
2009. márc. 26. 14:43
Nekünk is van ,még 3 évi a 10-ből. AEGON .De többet nem kötnék soha...
2009. márc. 24. 10:49

Nem átverés az életbiztosítás, csak ha az üzletkötő az elején azt mondja, hogy milliók lesznek a végén, mert arra számít, hogy az infláció magas lesz, ergo a kamat is magas lesz végig, aztán 10-20 év múlva kiderül, hogy rosszul számolt.

Sosem szabad előre milliókat ígérni, mert senki sem jós, főleg az életbiztosítás nem lehet magas a lejáratkor, mert a kockázati rész sokat elnyel...

2009. márc. 23. 17:56
hát, köszi mindenkinek...Akkor nem kötök, vagy legalábbis jobban utána nézek előtte.
2009. márc. 23. 16:08

Muszályból ajánlatos megkötni azoknak akiknek hitelük van.Gondolj bele, neagyisten véletlen történik valami az egyik féllel akkor jól jön.

Ez épp olyan mint az új autóra a casco.

2009. márc. 23. 14:24

Nem.

Most sem és máskor sem, soha többet.


Nekünk volt, kb. annyit kaptunk vissza, amennyit befizettünk. Pedig annak idején ez a volt a legjobb - az ígért milliók helyett pár százezer lett.

Engem többet nem húznak be a csőbe.

2009. márc. 23. 13:50

Én se most, se soha!!!!

Volt, de gennyes módon átráztak! AB... biztosító

10. Anka71
2009. márc. 23. 13:35
Mi 14 évre kötöttük, ebből hátravan még négy év. Gondolom, nekünk már az lenne jó, ha végig fizetnénk...
9. lizabella (válaszként erre: 8. - Benvik)
2009. márc. 23. 13:30
Nekünk van egy ismerősünk,ő életbiztosításokkal foglalkozik.Minap beszéltünk vele,és szó szerint retteg,hogy nehogy történjen valamelyik ügyfelével valami/nehogy rá jöjjön,hogy az egész egy nagy át ba..ás.!
2009. márc. 23. 11:23
Nem. Egy nagy átverés az egész. Nekem is van, egész más összeget mondanak, amikor megköti az ember, és egész mást, amikor lejár:-(
2009. márc. 23. 11:00
Tuti hogy nem..
2009. márc. 23. 10:55
nem
2009. márc. 23. 10:53
ha lenne rá elég pénzem akkor talán... de nem biztos! inkább nyitnék egy számlát és havonta raknék rá egy bizonyos összeget hol többet hol kevesebbet!így nincs azzal gond hogy minden hónapban egy bizonyos összeget ki kell adnom a kezemből és nem gond ha nem fizetem be...
2009. márc. 23. 10:51
Nekem eddig is volt, de amikor lejárt, akkor az előre kiszámolt milliókból csak pár száz lett, amit fel lehetet venni. Annyiban éri meg, hogy azt a pénzt esetleg másra elköltenéd, ami nem annyira fontos. Ha pedig baj van, akkor tudnak segíteni belőle, és a végén, mégha keveset is, de kap valamit az ember.
2009. márc. 23. 10:49
nem
2009. márc. 23. 10:48
kötnék, ha lenne miből fizetni...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook