Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti is úgy veszitek észre hogy a Karácsony már nem arról szól amiről kéne? fórum

Ti is úgy veszitek észre hogy a Karácsony már nem arról szól amiről kéne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. Pan Dóra (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2012. dec. 10. 15:35
Hát legszívesebben én is ezt tenném, de anyósomról beszéltem, akivel közös udvarban lakunk:(((
2012. dec. 10. 15:34
Én nem...DDD
32. f799cac10e (válaszként erre: 28. - Inta)
2012. dec. 10. 15:34
múlthét közepén akkor az Arénában voltam hát ott is rengetegen voltam pedig az elég drága szerintem
31. inta (válaszként erre: 27. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:33
De jó! Én is 17-én szülök, már eldöntöttem :D. Sajnos 24-re vagyok kiírva, úgyhogy a döntésem nem sokat számít, de hátha :)).
30. shilladora (válaszként erre: 15. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:33

egyáltalán nem költök többet!

a díszek megvannak, karácsonyfa helyett minden évben az egyre nagyobb kókuszpálmánkat díszítjük fel, semmivel nem eszünk többet, máskor is pulyka, hal, a kaja.

sütit máskor is sütök.


mindent megfőzök 24-e előtt: töltöttkápi, húsleves, halászlé, bejgli...

24-én csak a díszítés van, és az összebújás, játékok.


útáltam, hogy anyám a konyhában töltötte az idő tetemes részét, és egy hadseregnyi kaját sütött, rántott, paszírozott. Hulla volt, mire a szobába ért! megfogadtam, hogy én ilyet sosem fogok csinálni, csak az együttlét a fontos!!!

29. trapiti (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. dec. 10. 15:32
Mi csak oda megyünk ahol év közben is jó lenni ;)
28. inta (válaszként erre: 24. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:31

Én hétvégén az Alleeban voltam, nem voltak kevesen, de ezt egy 20%-os leértékelős nap is tudja :).

Ja, igaz, 20%-os nap is volt egyben a bronzvasárnappal.

27. f799cac10e (válaszként erre: 22. - Inta)
2012. dec. 10. 15:31
gratulálok. én is karácsonyi vagyok december 17 és karácsonyra értem haza 24.re ez olyan jó
26. trapiti (válaszként erre: 19. - Megi04)
2012. dec. 10. 15:30
Nálunk nincs ennyire sarkítva a helyzet, kap a lányom játékokat (igaz a nagyszülőkkel egyeztetünk, ill. az utóbbi időben én szerzem be azt is amit tőlük kap, így nincs nagy melléfogás) és egymást is megajándékozzuk általában. De nem e körül forog minden gondolatunk, emellett szépen meg lehet élni az ünnepet együtt :) Szerintem itt sem a szigorú rendszabályok a célravezetőek, hanem hogy mindenki megtalálja a helyét a családban ;) Nálunk pl. Anyósoméknál csak egészen apró ajándékok vannak, őket nem nagyon érdekli a dolog (igaz az ünnepi készülődés sem, meg a hangulat sem - náluk tényleg olyan a Karácsony mint egy hétköznap). Az én szüleim sokkal inkább képesek megteremteni az ünnep hangulatát, és velük meg is ajándékozzuk egymást - általában vásárolt és készített ajándék is van, igyekszünk kitalálni egymás titkos vágyait, és szerintem ebben semmi rossz nincs.
25. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Megi04)
2012. dec. 10. 15:30
Nálunk pont ez a helyzet :((( Nekem sokkal többet jelent a gyerekeimmel és a férjemmel közösen elköltött hétköznapi vacsora, mint a kötelező örömködés olyan családtagokkal, akik, finoman szólva, nem nőttek a szívemhez. Egész évben szívják a vérünket, de karácsonykor elvárják, hogy fülig érő vigyorral, boldogan üljük körbe a fájukat. :(
2012. dec. 10. 15:29
én is Pesten sok fele járok Árkád,, westend mind tömve volt a kajáldáktól kezdve az üzletek is azért. jó volt ahol csak jöttek-mentek de azért sokan voltak a játékbolt az Árkádban tele volt teljesen sok felnőtt nézelődött
23. Idhikai (válaszként erre: 18. - Shilladora)
2012. dec. 10. 15:28

Nálunk sem. Tesómék hétvégén voltak lenn, sütöttem nekik egy óriási adag mézeskalácsot, amit vittek haza, szerintem semmi készen megvehető biszbasznak nem örültek volna ennyire. :)

Leszoktunk a vásárlásról már régen mi is. Fizetéstől fizetésig beleférek ugyanúgy decemberben, mint bármely más hónapban.

22. inta (válaszként erre: 19. - Megi04)
2012. dec. 10. 15:28

Hajaj, ez nehéz ügy.


Karácsonyi babát várok, kíváncsi vagyok, hogy változik így a családi helyzet nálunk, és az ajándékhelyzet, így képbe kerül a férjem családja is, eddig velük nem karácsonyoztam. A szüleim vidéken laknak, jó messze, én szépen odautaztam minden éven, ahogy a nővérem és a lánya is :).

Persze, ajándékokat eddig is adtunk egymásnak, de az egészben a legjobb az volt, hogy mi "lányok" otthon voltunk a szülőkkel, nagyszülőkkel, és többnyire a "fiúk" is velünk tartottak persze.

21. shilladora (válaszként erre: 13. - Inta)
2012. dec. 10. 15:26
nagyon egyetértek veled :D:D:D
20. trapiti (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2012. dec. 10. 15:24
Én Bp-en. Az Ázsia Centerbe (ahová egyébként év közben is bemegyek időnként) annyian vannak már hétköznap is, hogy megnyitották a második parkolószintet is, amiről eddig azt sem tudtam, hogy létezik. Azt hittem, hogy azért lehet mert áttevődik ide a forgalom az olcsóbb árak reményében... de tegnap az Aréna plázában is alig lehetett moccanni...
19. megi04
2012. dec. 10. 15:24

Amikor kicsik voltak a fiam,elmagyaráztam,miről szól.Megegyeztünk,hogy saját kezüleg készített ajándékot adunk egymásnak...

És akkor jött a "kedves mama"...Anyósom..

És a gyerekek egy kombi csomagtartónyi ajándékot kaptak,aminek persze,nagyon örültek(,elyik gyerek ne örült volna?)...

Igen,elmagyaráztam anyósomnak,mi lenne a lényeg...Ezzel az erővel,lóval is leülhettem volna makaózni..

Szóval..ezzel csak azt akarom mondani,hogy a család is sokat b@c a latban..És nem mindig jó értelemben...

Anyósom úgy volt vele mindig,hogy csak,és kizárólag Ő rendelkezik,elevenek,és holtak felett..:(

18. shilladora (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:24

nálunk már 10 éve nem szokás semmi nagy ajándék karácsonykor, egyszerű, de finom kajákat csinálunk, és élvezzük az együttlétet :D

ajándékként kizárva minden, ami szükséges! a zokni és alsógatya nem ajándék! a tusfürdőcsomag sem!

csak az ajándék, amire a másik IGAZÁN vágyik. és az biztosan nem plazma!

17. Idhikai (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. dec. 10. 15:22
... megyeszékhelyen lakom, hétvégén a szupermarketben teljesen átlagos volt forgalom.
2012. dec. 10. 15:22
Nálunk azért van ajándék is, túlzásba nem esünk, de hálas Istennek megtehetjük hogy legyen. Igyekeztem a lehető legtöbb dolgot előre intézni ill. neten rendeltem meg amit csak lehetett, így nem a vásárlás a központi kérdése az adventi időszaknak.
2012. dec. 10. 15:22
persze nem ugy értem hogy ezek rosszak mert ilyenkor jobban költekezik az ember a meghittséget és szeretet is nem forintban mérik
14. kinni
2012. dec. 10. 15:20
Mindenkinek arról szól amit gondol róla és amit kialakít maga körül.
13. inta
2012. dec. 10. 15:19
Arról szól, amiről engeded, hogy szóljon. Nálunk a családról - igaz, mint minden együtt eltöltött idő, évszakfüggetlenül :).
2012. dec. 10. 15:19
Én is vetem mindenkinek vagy készítettem hozzá de csak egész apró dolgot még forintban sem nagy összeg ha összeszámolom őket a kajával együtt
11. trapiti (válaszként erre: 8. - Idhikai)
2012. dec. 10. 15:19
Hétvégén azért éreztem (nagy bevásárlóközpontban voltunk délután moziban, hát mit mondjak, nagy tolongás volt... és nem a mozihoz hanem az üzletekhez).
10. Rescue
2012. dec. 10. 15:19
Családdal :) Meghitten, csak azon múlik ki hogy áll hozzá.
9. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2012. dec. 10. 15:18
Teljes mértékben osztom a véleményed!!
8. Idhikai (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:18
... szerintem nem! :) Nincs tömeg a boltokban... a vásárokban.... Nem érzem, hogy vásárlási láz lenne!
7. trapiti (válaszként erre: 4. - Winny)
2012. dec. 10. 15:18
Csak annál aki hagyja... szerintem.
2012. dec. 10. 15:17
Nem mindenkinek, csak a nagyzási mániásoknak :))
5. trapiti (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:17
Szerintem ez mindenkinek a maga döntése... attól függ, hogyan éled az életed.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook