Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti is úgy veszitek észre hogy a Karácsony már nem arról szól amiről kéne? fórum

Ti is úgy veszitek észre hogy a Karácsony már nem arról szól amiről kéne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. shilladora (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2012. dec. 10. 16:16

ez a lényeg!!!

ugyanannyi pénzből sokat együtt lenni, és finomat enni :D:D:D


nálunk is el szokott csúszni a szenteste, mert mi is a szolgáltatásban dolgozunk, volt már 17-én, vagy 21-én is, mert akkor voltunk otthon 3 napot.


Ez szomorú, és anyu biztosan másképp látta, de

ilyen volt már gyerekkoromban is, mert anyu 1-szer kórházban töltötte a karácsonyt, ezért nálunk januárban jött a jézuska (ekkor vettünk egy kis műfát, hogy azt díszítsük), és ez volt a legszebb karácsony, mert anyunak még nem volt ereje főzni, és velem játszott az ágyban!

63. winny (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2012. dec. 10. 16:13

Bocsáss meg-:)

Nem ilyen dologra gondoltam.Pl.Hitelre vett nagyon fontos cikkek!

Kerül amibe kerül "megmutatom"

62. f799cac10e (válaszként erre: 58. - Shilladora)
2012. dec. 10. 16:13
jaj nem nincs gond, csak mondom nehogy azt higyje valaki hogy ilyen pláza függő vagyok nem csak ennyi a történet iszok egy kávét van ilyen automata és ott találkozunk a munkatársammal és együtt megyünk dolgozni.
2012. dec. 10. 16:10
jaj ez jó jól összejöttünk. az nem baj ha valaki rendeli semmi gond nincs vele, sokan csinálják olyan ok is akik tudnak és szeretnek főzni
60. júliusi (válaszként erre: 43. - Cel)
2012. dec. 10. 16:10
Mi is dolgozunk mindannyian,és volt olyan,hogy a karácsonyból 1 nap,és a szilveszter is rám esett!
59. trapiti (válaszként erre: 58. - Shilladora)
2012. dec. 10. 16:08
Mi mozizni járunk általában :) vagy beszélgetni-kávézni...
58. shilladora (válaszként erre: 44. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 16:07

ja, így én is :D:D:D

kökin a metrótól keresztül megyek a KÖKI terminálon, de nem veszek semmit.

illetve van ott tecsó, abban szoktam vásárolni, de nem ezt nevezem plázázásnak. ha valakit megtévesztettem volna, bocsánatot kérek!

57. globus
2012. dec. 10. 16:04
Én azért sütök-főzök, mert pl. sütemények szempontjából 3 család háztartását vezetem. De nem csinálok 3x annyit, hanem egy nagy adagot, és szépen elosztom háromfelé. Időben elkezdem, és időben be is fejezem. Amire nem futja, az elmarad, osz't csók :) Így jobban értékelik. Halételt nem szoktunk készíteni, mert senki sem szereti, igazából nem a kajálásról szól ez az ünnep. Van, akit egész évben ritkán látunk, örülünk egymásnak, beszélgetünk, rokonokat látogatunk, ők is örülnek. Kár, hogy hamar véget ér.
56. trapiti (válaszként erre: 43. - Cel)
2012. dec. 10. 16:04
Én is kórházban dolgozom, mi a Szilvesztert áldozzuk fel évek óta (én 12 éve) a Karácsonyért cserébe...
55. shilladora (válaszként erre: 41. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 16:03

azt gondolom, hogy a kaja legyen finom, és szép is, de ne kelljen vele irgalmatlanul sok időt tölteni az ünnepek alatt.

semmi kincsért nem állnék neki rántani kilószámra a húsokat, karfiolt - mint anyám régen.

már 1 héttel korábban mefőzhető a tőtikápi, és a beigli is bőven eláll hetekig. a halászlé alapját fagyasztva veszem, csak a szeleteket kell belefőzni.

a gyereknek Iglo kapitány :D 5 perc alatt kész frissen.

a pulyka is becsüccsen a tepsibe, melléesik néhány kiló zöldség, és mennek nyaralni a meleg sütőbe.

2012. dec. 10. 16:03
Nem,nem veszem észre.A saját dolgaimmal foglalkozom és nem mások életében kutakodom.
53. trapiti (válaszként erre: 51. - Winny)
2012. dec. 10. 16:03

Hát mi nem :) Igaz, a lányom ebben az időszakban sok játékot kap (a szülinapja is mostanában van, a névnapja is) és igyekszem úgy válogatni hogy olyan legyen aminek örül is, és az év többi részében is örömet okoz, nemcsak pár napig...

Viszont minimálisan mászkálok boltokba, amit csak tudok neten intézek.

52. trapiti (válaszként erre: 48. - Shilladora)
2012. dec. 10. 16:00

Pedig azt hittem itt is nekem estek érte... ;) Megkaptam már párszor, hogy "milyen anya az ilyen"...

Szóval van egy tuti klassz helyünk, év közben is sokszor rendelünk tőlük (a férjem külföldön dolgozik, én itthon kettesben a gyerekkel, plusz munka havi 5-6 ügyelettel és még főzési rutinom sincs... szóval mindenképpen megéri). Nálunk 23-án van Kaárcsony, mivel ez a nap miénk reggeltől estig, 24-25én pedig a szüleinknél vagyunk. 23-án ebédidőre megérkezik az isteni halászlé, 2-3 féle rántott hal, 2-3 féle salátával, néhány rúd beigli. Még egy kicsi karácsonyi tortát szoktunk rendelni :) Csak teríteni kell, egyébként egész nap együtt lehetünk, játszunk stb. nincs semmi ami kötelező lenne. És a végén ha kiszámolom, utánajárás, idő, benzin, alapanyagok, gáz-villany stb. kb. ugyanott vagyunk pénzben is.

51. winny (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. dec. 10. 16:00

Nem állok be a sorba-:))

Hidd el nagyon sok ember a környezetemben /is/ úgy él meg minden ünnepet,hogy vásárol és rengeteg kaját főz-süt.

50. Pan Dóra (válaszként erre: 45. - Shilladora)
2012. dec. 10. 15:56

Én már arra sem méltatom, hogy aljas legyek vele... de ez egy hosszú történet. Ezért kapok hideglelést minden olyan alkalomtól, amihez neki is köze van :(


Nekem akkor lenne igazi a karácsony, ha négyesben magunkra csukhatnánk az ajtót.

2012. dec. 10. 15:56
rég nem...
48. shilladora (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2012. dec. 10. 15:55

ez a rendelősdi is jó ötlet :D:D:D

és a "nemkötelező" főzés is tetszik :D

imádok sütni-főzni, de kényszerből gyűlölöm!

47. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:55

Mindenkinek arról szól, amit neki jelent.

A kereskedelmi csatornáknak pl. a kereskedelemről szól.

46. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:53
Mindenkinek arról szól, amiről szeretné, h szóljon, ahogy intézi a dolgait a családjával. Szerintem. :)
45. shilladora (válaszként erre: 34. - Pan Dóra)
2012. dec. 10. 15:48

ezt nagyon kihasználnám! aljas módon!!!

körbenyalnám, hogy csak ŐŐŐŐ tud OOOOlyan finomakat készíteni, és este jövünk haza dög éhesen, mert most egésznapos szánkózásra, korcsolyázásra megyünk a gyerekekkel, és siessen, mert rengeteg szendvicsre lesz szükségünk!

mindenki boldog!

44. f799cac10e (válaszként erre: 42. - Shilladora)
2012. dec. 10. 15:45

én beszoktam menni néha ha van időm melóig.

meg most hidegebb van igy melegedni is jó kicsit mert én feljárok és ha ugy érek fel akkor benézek mert útba esnek mind a három és mikor melyikbe van kedvem benézek de nem veszek semmit

43. cel (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:43

A karácsony arról szól, amiről szeretnénk, hogy szóljon. Nálunk családról, együtt létről szól, ugyan akkor nem kell, hogy karácsony, vagy bármilyen ünnep legyen ahhoz, hogy összejöjjünk egy kellemes napért.


Családunkban úgy esett, hogy nagyon sokan karácsonykor is dolgoznak kórházban, közszolgáltatásban, de megtanultunk együtt élni ezzel és nem okoz fennakadást, problémát az sem ha ilyenkor nem jön össze maradéktalanul a rokonság.

42. shilladora (válaszként erre: 24. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:40

hónapok óta nem is voltam egyik plázában sem, pedig Pesten lakom.

nem is áll szándékomban.

41. f799cac10e (válaszként erre: 30. - Shilladora)
2012. dec. 10. 15:40
igen értelek. én szeretek sütni főzni de mindig úgy csinálom hogy időben kész legyek vele ne sok mindent a sütit anyumékkal együtt szoktuk csinálni de van amit én szoktam amit párom szeretne pl. tiramisu ezt megcsinálom neki mert nem egy édes szájú de ezt megeszi.és más különleges nincs. pulyka lesz nálunk is.
40. shilladora (válaszként erre: 23. - Idhikai)
2012. dec. 10. 15:39
fincsi mézeskalács! és milyen jó illat van tőle a lakásban :D:D:D
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:39
Őszintén mikor szólt arról??? Aki tehette és világ a világ túlköltekezett. Az egész éves szeretetet ebbe a 2-3 napba próbálják sűríteni, és olyan erőltetett az egész, amikor sokan még azt sem tudják a gyerekük mit szeretne, az többi családtag meg 'hót púp a hátukra. aztán vesznek valami vacakot, hogy neve legyen a gyereknek. aki kapja az meg fanyalog, hogy egy vacakkal több megint.
38. shilladora (válaszként erre: 19. - Megi04)
2012. dec. 10. 15:37

:( sajnálom, de ez az ő baja!

a sok játék jó, nem neked kell pénzt adni rájuk, de viszonzást senki nem várhat erőn felül!

én biztosan semmi egetrengetőt nem adnék kényszerből!

37. trapiti (válaszként erre: 30. - Shilladora)
2012. dec. 10. 15:37

Mi valamivel többet költünk, az ünnep hangulatához hozzátartozik néhány dolog, ami pénzbe kerül (pl. hétvégén mézeskalácsot sütöttünk az sem ingyen van és év közben nem szoktunk), és az ételek is mások, kicsit ünnepibbek.

Én nem vagyok valami ügyes háziasszony, és én sem akarom a Karácsony előtti napokat a konyhában tölteni, így nálunk évek óta az a szokás, hogy a karácsonyi menüt rendeljük. Így a bevásárlás is kisebb gond és a felszabaduló időt egymással töltjük. Persze ha ahhoz van kedvünk, akkor sütünk-főzünk de nem kötelező :)

2012. dec. 10. 15:36
hát az hogy miről is szól rajtunk múlik....vagy rajtunk is és ha megnézed adományozásra buzdít minden csatorna...sok szép történet is előkerül és azért ma is vannak még csodák
35. inta (válaszként erre: 32. - F799cac10e)
2012. dec. 10. 15:36

Mindenhol torlódik a tömeg, úgy értem, ezekben a bevásárlóközpontokban, az biztos, de az is, hogy egy akciós nap is hozza ugyanezt a jelenséget. :)

Persze a karácsonyi készülődés, vásárlás tovább tart, így sokkal "látványosabb".

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook