Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti is rossz alvók vagytok? Volt már, hogy egyáltalán nem aludtatok éjszaka? fórum

Ti is rossz alvók vagytok? Volt már, hogy egyáltalán nem aludtatok éjszaka? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. júl. 6. 20:35
Jó alvó vagyok.
30. globus
2020. júl. 4. 10:13
Ma kitettem magamért. Tegnap kidőltem fél 7-kor és reggel 8-kor keltem. Igaz, közben fél tíztől kb. 3/4 1-ig fent voltam, bagatell megszakítás :)
29. New(l) (válaszként erre: 28. - 60458c31c7)
2020. júl. 4. 10:06
Hányni bizonyára :)
28. 60458c31c7 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. júl. 3. 03:11
Lehet h egy pohár meleg/forró tej segítene.(?)
2020. júl. 3. 02:54

Éppen most állapítottam meg, hogy még nem vagyok álmos.

Tegnap (azaz csütörtökön) jót aludtam vagy délig.

Telefonhívás és utána a munka miatt ébredtem fel teljesen, mert még bírtam volna kicsit az ágyban szundikálva.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 3. 02:52

Azt nem tudom.

Én a suliban aludtam féléberen. :D

25. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 2. 14:54
😁😁😁
24. globus (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 2. 14:27

Nálunk a főnököt idegesíti mindenféle munkával járó zaj. Csörög a telefon, válaszolok az ügyfél kérdésére, megbeszélünk egy-egy bonyolultabb ügyet. Kuss legyen 😁 Kedvenc mondása, hogy kezed járjon, ne a szád!

Meg hogy neki sehol nincs nyugta, ázért ez az állítás valóban rejt némi mögöttes tartalmat.

23. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. júl. 2. 14:23
Vagy aki, rosszul alszik a munkahelyén, mert idegesíti, hogy megzavarja őt a főnöke.
2020. júl. 2. 04:56

De akkor kit nevezünk rossz alvónak?

Ha az illetőnek más az alvásritmusa, attól az miért rossz? Hiszen neki magának jó.

Gondolom, az szenved ettől, aki nem tudja összehangolni az alvását a munkahelyével és nem tudja kipihenni magát.

2020. júl. 1. 19:07

Nagyon rossz alvó vagyok, keveset is alszom.

Ha felébredek azonnal pörögni, dolgozni kezd az agyam.

20. 71ddaa07fa (válaszként erre: 19. - New(l))
2020. júl. 1. 15:06
Én mostanában sokszor vagyok úgy, hogy nem tudok szabadulni egy gondolattól. Egész éjszaka az cikázik a fejemben. Legutóbb pl Tau bácsi megrongálódott kalapja okozott problémát a számomra. Egész éjszaka azon járt az agyam, így hogy tudja majd magát kicsivé varázsolni, ha elszakadt a kalapja. Ezt akartam mindenáron megoldani. Pedig nem is tudom, hogy utoljára mikor láttam azt a sorozatot. :))
19. New(l) (válaszként erre: 17. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 1. 15:02

Milliós nagyságrendig :D

Az a baj, ha el is alszom, tuti felébredek csilliószor, cikáznak a gondolataim, nyomasztanak, egyszóval sosem tud kikapcsolni.

2020. júl. 1. 14:47
Összevissza alszom. Nincs napirendem. Van, hogy fent vagyok éjjel, le se fekszem. Ez a párom miatt van. Van, hogy éjfélkor kel munkába , vagy akkor ér haza munkából. Van, hogy hajnali kettőkor indul. Általában felkelek vele, hogy beszélgessünk kicsit indulás előtt, mert másnap, vagy akkor sem jön haza. Vagy ha hazaér, aznap már nem kel fel, alszik. Szóval összevissza. Már megszoktam. Mikorhogy. :)
17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 15. - New(l))
2020. júl. 1. 14:45
Mennyi bárányig jutottál el?
2020. júl. 1. 14:44
Volt az életemben nagyjából 2 hét, mikor alig aludtam valamit éjszaka. Egyébként nem vagyok rossz alvó.
15. New(l)
2020. júl. 1. 14:25
Na az én alvásom jó 20 éve katasztrófa. Éppen ma gondolkodtam el rajta, hogy miután mindent, de tényleg minden alternatív dolgot kipróbáltam, el fogok menni dokihoz és feliratok valamit, mert így nem lehet élni.
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - S0LAR)
2020. júl. 1. 13:50

Én, ha fáradt vagyok, 11 órát is alszom.

De általában könnyen fent maradok éjszaka. Viszont közel 24 órányi ébrenlét után már nem vagyok egészen magamnál, és olyankor már muszáj aludnom. Lehet, hogy csak 2-3-4 órát, és utána megint ébren vagyok, ha kell, de olyankor már nem sokat bírok, muszáj aludnom. Ilyenkor jobb, ha időt hagyok a kialvásra.

2020. júl. 1. 12:47

Éjfél előtt esélyem sincs.

Egyszerűen nem tudok elaludni.

De volt rá példa, hogy elaludtam 10 perc múlva remegve riadtam fel horkolásra. Olyankor felkelek és megfőzök.. Mikor a férjem kel, akkor lefekszek és alszok 2-3 órát.

2020. júl. 1. 12:47
Nem volt vagy nagyon ritkán
11. S0LAR
2020. júl. 1. 12:15
Én sajnálom rá az időt 😃 Aki sokat alszik, az keveset él
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. júl. 1. 12:04

Azért másnap reggel már ehettem volna, de nem volt nálam semmi, mert csak ambuláns műtétre készültem. Úgy jött volna értem a fiam.

Nem tudom az időpontokat, de kórtermi ágyon ébredtem. Az éjszakás nővér mondta, hogy nem bírtak felkelteni, és oda vittek, miután nálam is meggyőződtek róla, hogy csak alszom. :D

2020. júl. 1. 11:39
Nehezen alszom el, ez tény. A férjem már rég az igazak álmát alussza, én meg csak pislogok a plafonra. Nekem van hogy 1óra kell hogy elaludjak, és akkor se túl mélyen. Van egy 1éves kisfiam, minden éjjel jön közénk, mert a kiságyban 2-3 óra alvás után felriad, és nem tudom ott visszaaltatni. A születése előtt is ugyanúgy nehezen aludtam el. A 4 napos kórházban töltött idő alatt pl annyira hajtott az adrenalin (meg a többi babácska sírása) hogy talán összesen 10-12 órát aludtam. A 4nap alatt.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. júl. 1. 07:09

Engem sem szoktak tudni felébreszteni, de nem is raknak ki a műtőből. AZ első műtétem után 4 órán keresztül ébresztgettek és csak akkor vittek vissza a kórterembe, amikor biztosak voltak benne, hogy csak alszok. Erről semmit nem tudok, a szobatársam mesélte, hogy már nagyon meg volt ijedve, mert ő jött volna utánam, és a műtőt előtt hallgatta, hogy próbálkoznak felkelteni 4 órán keresztül;)


Ja, és akkor sincs kaja, ha fekvőbeteg vagy bent.

2020. júl. 1. 00:49

Pozitívat kell hogy írjak, nagyon jó alvó vagyok. A másik nevem aludt tej.



Sent from my SM-G955U using Tapatalk

6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. júl. 1. 00:18

Én kézműtét előtti éjszaka nem aludtam. Valahogy nem sikerült.

Viszont az érzéstelenítés sem hatott, így az eredeti tervtől eltérően mégis altatásban végezték a műtétet.

A szervezetem oly hálásan reagált az altatásra, hogy a rövid műtét után nem tudtak felébreszteni. Megnézték az életfunkciókat, mindent rendben találtak, hát beraktak egy kórtermi ágyba, ahol hajnalban ébredtem. Itthon persze a fiúk megtudták, mi történt, a fiam tehát nem a műtét napján, hanem másnap jött értem. A kérésemre kajával, mert nagyon éhes voltam. (Nem fekvőbetegként vettek fel, ezért reggelit sem kaphattam.)

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 1. 00:07
Mikor hogy. Semmi rendszer nincs benne. Amikor elálmosodom, akkor lefekszem.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. júl. 1. 00:04
Mit jelent az hogy nem akkor amikor masok szerint kene? Hanykor szoktal kb?
2020. jún. 30. 23:53

Én nem. De már nem merek semmi pozitívat írni lassan, mert ez itt nagy gond.


Én amikor úgy gondolom, hogy most már aludnom kell, akkor lefekszek és mire leér a párnára a fejem, már alszok is. Reggelig nem kelek fel.


És, hogy ne tűnjek tökéletesnek: A műtéteknél adott altató miatt a műtét utáni éjjelen egy percet nem szoktam aludni, illetve, ha véletlenül nem kelek fel reggel 6-kor, akkor úgy érzem mintha egész éjjel nem aludtam volna. Csak forgolódok nyitott szemmel, de nem kelek ki az ágyból, mert tudom, hogy reggel kelnem kell, mire elalszok ebben az esetben már valóban fel kell kelnem...

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 23:52

Én remekül alszom, csak nem akkor, amikor mások szerint kellene. Ez viszont engem nem zavar.

Ha felébredek, és nem tudok visszalauldni, akkor felkelek, és szerencsére általában megtehetem, hogy valamivel később alszom még egy keveset.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook